Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

latest?cb=20210220163740

bektaşi'ye iki koca testi şarap vermişler. "erenler, tat bakalım hangisi iyidir bizi aydınlat" demişler. bektaşi birinci testiyi kafasına dikmiş, biraz içip, ağzını kol yenine sildikten sonra, "öbürü daha iyi" demiş. diğerleri, "erenler, daha tatmadan nasıl karar verebiliyorsun" diye sormuşlar. bektaşi "bundan daha kötü olamaz" diye cevap vermiş.

Ben de hayatımda hiç found footage içerikli birşey izlememiştim. Netflix sağolsun, gerisine merakım kalmadı. Benim gibi 90'lar sonu 2000'ler başı Marsilya rap'inin hayranı birisinin bile canını sıkacak denli yapmacık diyaloglarla dolu, dibine kadar tahmin edilebilir ve boş zaman öldürmek için bile yanlış seçim bir yapım. Lan bari dizi diye çekeceğinize tek film yapsaydınız, 14 dakikalık bölüm uzunluğu dizinin berbatlığını perçinlemiş. 

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

I care a lot'ı izledim, eğlenceliydi. Baktım metacritic'te eleştirmen ortalaması 66, bence hakkaniyetli bir puan. Senaryosu James Bond filmleri, John Wick ayarındaydı. Kurgunun aksadığı yer var ama bu böyle olur mu ya eleştrilerine katılmıyorum. Kurgu, ahlakçılık yaptıkları için aksamış. Joker'de de, belediye sosyal harcamaları kısmasa Joker olmazdı çiğliğine kaçmışlardı. Bunda da sistem böyle diye vurgulama ihtiyacı hissetmişler, kaldı ki filmin sonu muhtemelen seyirci tepkisinden kaçınmak için öyle olmuş. Bunun altında çok bir bit yeniği aramıyorum, dünyada yazılan kurgu eserlerin %99'unda kötü karakter net bir şekilde kazanamaz. Kurgununun doğası aykırı. Fakat ana karakter bir yerde yarın ölsem zaten orada bitiyor hayatım ben günümü gün etmeye bakarım diyor, yarattığı karakter için mutlu son yapmak istediğini oradan anlıyorum senaristin. Bunu biraz daha açarım da spoiler falan kasamadım.

eldar tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

dümdüz tepedeki hikaye demans hastasının gözünden, o bile güzel işlenmiş aynı şaşkınlık ve öfkeyi veriyor seyirciye, ama altında gerçeklik nedir bizi yapan anılarımız mıdır onlar ne kadar güvenilir falan düşünüyorsun izlerken. düşünmüyorum diyen de öbür topikte kinkonk tartışılıyor oraya gitsin...

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, cabiria dedi ki:

1039585.jpg

3.5 saatlik ultimate cut'ı izledim. çokiyi

79/100

maalesf, bunu izledim simdi, guzel bir filmin  uzun versiyonu gereksiz olmus. justice league orta bir filmdi tekrar ele alininca cok daha guzel olmustu ama bu icine cizgi film konmus bir sey cikti. bosa zaman kaybetmeyin orjinali izlediyseniz.

Sosyal ağlarda paylaş

spacer.png

Çok güzel film çook. Netflix'te. 
NBC filmi havası var hatta bir zamanlar Anadolu'da filmini epey hissettirdi bana. Cenk Ertük ve görüntü yönetmeni Federico Cesca çok güzel iş çıkarmış.
Tribeca ve Siyad en iyi erkek, en iyi senaryo, en iyi görüntü ödülleri almış. Ali Atay çok güzel oynuyor.
Klasik bir baba - oğul hikayesi ama görüntü ve diyaloglar harikaydı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...