Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Interstellar (2014)

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Filmdeki küçük kız çok şirindi :), keşke böyle kızım olsa dedirtti. Mathew ile olan bağı güzel işlenmişdi. Ama sadece başlangıçdaki sahneler.

Ve yine karşımıza çıkan bu "sevgi ama çok über vs vs " bu filmde de olduğu için orda biraz baygınlık verdi dr brandın saçma salak muhabbeti (kadın olanın). Böyle bir filmden beklediğim en son şeydi bu konu.

8 veriyorum ama izlemeseydim de pek birşey kaçırmayacaktım gerçi.
Sosyal ağlarda paylaş

obi-wan, R2 ve jedi starfighter = cooper, TARS ve endurance.

filmin sonunda gargantua'dan tekrar bizim güneş sistemine geri gelmesi herhalde kaos teorisi için bile çok fazlaydı.

satürn'e kurdukları koloni geçiciydi herhalde? kızın gezegenine mi yerleşiyorlar yani? ama o kadar kısa sürede nasıl o koloniyi kurdular veya doğrudan niye kıza gitmeliler? hadi sevgi bağlılık muhabbetlerini geçtim de mantıksal açıdan, filmin sonunu tam bağlayamadıklarını düşünüyorum. anlayan varsa beri gelsin.

Sosyal ağlarda paylaş

Keşke bilimsel yönü daha güçlü olsaydı filmin, filmin sonunda elimizde kalan şey sevgi, fedakarlık vs.

Spoiler coldwind

Evet o koloni, cooperın kendi kızına karadelik içindeyken mors alfabesi ile gönderdiği bilgiler ile inşa ediliyor anladığım kadarıyla ve brandın olduğu gezegene gidecekler.

Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Filmi seyrettikten sonra kafama takılan bir soru:

En sonda insanlar Satürn etrafındaki dev uzay istasyonlarında yaşıyorlar. Bu istasyonları uzaya çıkaracak teknolojiye de Kara Delik'in merkezindeki veriler sayesinde ulaşıyorlar. Buraya kadar sorun yok.

Peki istasyonlardaki sağlıklı bitkiler nereden çıktı? Eğer bir şekilde dünyadaki hastalıktan etkilenmeyen toprak ve bitkiler yapabiliyorlarsa, aynı şeyi dünya üzerinde de aynen uzay istasyonlarındaki gibi izole ortamlarda yapabilirlerdi. Uzaya çıkmaya gerek yok ki.

öncelikle buna kesinlikle katılıyorum. sonunu bağlayamadıklarından burası açıkca kalıyor. hani anca şöyle dersek bu kısım mantıklı olabilir.

tozdan dolayı tamamen yaşanamayacak bir dünya haline geldiğinden dolayı izole üretim insanlığı kurtaramayacak bi noktaya geldi diyek sdfs. tamamen temiz bi yere geçmek şart olmuştur falan filan.

filmin sonu meh ya. o kadar yapıyorsun ediyorsun,gereksiz dramına da katlanıyoruz tamam ama sonunu bari düzgün bağlayın arkadaş. ulan sanki istanbul gebze arası arabayla gidiyorsun.

ne lan öyle mekiğe atlayıp kızın yanına yeni dünyaya gitmek sdfs.

görsele diyecek bir şey yok.wormhole sahnesi bile yeter. lakin

film jessica chastain'in girişiyle birlikte düşüyor. kendisini beğenirim ama yapcak bişi yok. mutlu son (td). matthew reis kesinlikle ölmeliydi. hatta dünya kurtarılamamalıydı acı sonla bitmeliydi.

Sosyal ağlarda paylaş

gayet güzel bir film olmuş, bilim-kurgu ve astronomi meraklısı herkesin görmesi lazım. birkaç sahnede de zor tuttum kendimi ağlamamak için, sonda koyverecektim az daha. sahneler güzel, ilişkiler güzel, işleniş ve düşünce güzel. sadece 1-2 yerde biraz kopukluk oluyor ama onlar da çok dert değil.
Sosyal ağlarda paylaş

komutan'ın sorusu

dünyayı tamamen terketmişler mi ben orayı anlamadım ama terkettilerse nedeni caine'in anlattığı atmosferin azot ağırlığının o blight'ı devamlı beslemesi ve bunun önüne geçememeleri olabilir. tabii öncesinde o toz fırtınalarının kaynağı nedir filan bunlar işlenmedi en başta, bilgi eksik bir yandan.

benim şüphem dagoth ur'un uyanması ertesi red mountain'in kül püskürtmeye başlaması.
http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20130211043204/elderscrolls/images/4/4d/Red_Mountain.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Satürn'ün yakınında olduklarını söylediler.

Evet, dünyanın havası vs. bozuk, zaten son kalan insanların boğularak öleceğini söylediler. Fakat bu istasyonların içinde hava olduğuna göre, bir şekilde temiz hava üretip onun devri daimini yapabiliyorlar. O istasyonlar dünyada kalsa yine aynı şeyi yapabilirler.

film iyi güzeldi de şu yukarıdaki
Sosyal ağlarda paylaş

filmin sonuna fazla takılıyorsunuz, çok ufak bir detay o. Mesela filmde bazı sahnelerin uzaması, kurgunun vurucu olmaması bütünü daha çok etkileyen detaylar bence.

yani orda mısır nası yetişti falan hikaye, ona bakarsan balık tutup da yaşayabilirlerdi dünya'da. O zaman hiç gitmeye gerek kalmazdı, okyanusun ortasında yaşasınlar toz da gelmez.
İşin özeti şu: dünya yaşanabilir değil artık. Adamın yolladığı bilgiyle kızı kalan kimse varsa uzaya yolluyor bi şekilde, gerekirse yeryüzünde istasyonları inşa ediyor. Sonra da ışınlıyor. Adam geri döndüğünde, hem bilimde çığıraçan bir gelişme olmuş, hem de 80-90 yıl geçmiş, mantar hastalığı da çözülür, yoktan mısır da yetişir, uzay gemisine atlayıp 5 dakkada galaksi turuna da çıkarsın. Orası senin hayalgücüne kalmış.

nolan, röportajından anlaşıldığı kadarıyla polinezyalılardan etkilenmiş. Ne olduğunu bilmeden, bir şey olup olmadığını bile bilmeden okyanusta binlerce kilometre kat ederek buldukları adalara yerleşmelerinden ilham almış.

Filmin başındaki o avlanma sahnesi çok hoşuma gitti bu arada, atalarımızın vahşi atları ehilleştirmesi gibiydi. Açıkçası, karadelik, uzay-zaman sahnelerinin hayalgücü açısından en kısır sahneler olduğunu düşünüyorum, onlar dışında birçok hoş detay vardı bilimkurgu adına.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

En sonda insanlar Satürn etrafındaki dev uzay istasyonlarında yaşıyorlar. Bu istasyonları uzaya çıkaracak teknolojiye de Kara Delik'in merkezindeki veriler sayesinde ulaşıyorlar. Buraya kadar sorun yok.

Peki istasyonlardaki sağlıklı bitkiler nereden çıktı? Eğer bir şekilde dünyadaki hastalıktan etkilenmeyen toprak ve bitkiler yapabiliyorlarsa, aynı şeyi dünya üzerinde de aynen uzay istasyonlarındaki gibi izole ortamlarda yapabilirlerdi. Uzaya çıkmaya gerek yok ki.

blight (kül) denen olay bitkileri öldüren virüs gibi birşey, izole etmesi zor yani dünya üzerinde seralarda falan özellikle mass-production yapmayı imkansıza yakın kılıyor. ancak uzay istasyonuna taşınıp hastalıklı dünyayı komple izole ettikleri zaman üretim sağlayabiliyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:

Komutan said:

blight (kül) denen olay bitkileri öldüren virüs gibi birşey, izole etmesi zor yani dünya üzerinde seralarda falan özellikle mass-production yapmayı imkansıza yakın kılıyor. ancak uzay istasyonuna taşınıp hastalıklı dünyayı komple izole ettikleri zaman üretim sağlayabiliyorlar.

ı ıh

Dünya'yı dünya'dan ayrılmadan da izole edersin. tatmin etmedi beni cevap :) çok üzerine düşmüyorum ben şahsen. uzaya çıkmışlar, çıkmamışlar. hafif rama'msı bi görsel görmek hoşuma gitti açıkçası. adam hayatın da anlamını da açıklayamaz sonuçta bir filmde. çok ağır kurcalamamak lazım. gayet güzel film yapmış. kurgu filmlerinde de 3-5 loophole olur çok sıkmayın kendinizi. görsellerin tadını çıkarın. öperim.

Sosyal ağlarda paylaş

sonunda

hadi kendisi epic teleport ile +70 yıl ileriye satürnün civarına gitti. ancak anne hathaway'in gezegenine gidiyorsa eğer bir farklılık olmalıydı. hathaway'in teleporttan dolayı yavaşlama ve 5. boyut sürecinden geçmesi olmadığı için herkes gibi yaşlanmış olmalıydı. ancak son gösterdikleri halinde pek de yaşlı durmuyordu. yine görecelik bıdıbıdısına sığınacaklar sanırım.

neyse film o kadar pohpohlanmayı haketmiyor, overrated. 6.5/10.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...