Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sony Xperia Z

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Lectre said:

sony telefonların en kötü yanı bu.

xperia zde var mı bilmiyorum ama overload ettiğinizde aşırı ısınır ve şarja takılıyken dokunmatiğin kalibrasyonu kayıyor biraz. şarjdada ısınıyor. sola kullanıcısıyım :<

bende de sola var 1150mhz oc ile kullanıyorum hiç öyle aşırı ısındığını görmedim daha, sende bi sorun olmasın? uzun süre oynayınca kamera tarafı biraz ılık oluyor ama biraz ılık sadece o kadar yani sdfg. ama şarjdayken dokunmatik bende de yamuluyor evet sola'nın kronik problemi.

@sabonis: inanırım orta düzey kullanımda gider o kadar z
Sosyal ağlarda paylaş

BUgün turkcell de adamda vardı inceledim herif anlata anlata bitiremiyor 3 hafta olmuş.

mesela dün 6 da sarj etmiş telefonu bugün akşam %85 teydi. çok yoğun kullanmıyor ama stamina moduna alınca alet izin verilenler dışında her uygulamayı kapatıyor çok hoş bişey.

ısınma problemi falan sordum yok dedi bişey.

çok kafama yattı kesin alıyorum

n11.com da 1610 tl ye var doğuş grubunun sitesi ama aracılık yapıyor galiba çünkü telefon dubai bilişim üzerinden geliyor.

alınır mı buradan?
Sosyal ağlarda paylaş

Birisi battery pro yükleyerek yarım saat web, yarım saat müzik ve yarım saat videoda ne kadar pil götürdüğünü yazabilir mi? Bu arada ekranı çizilmez ve darbeye karşı dayanıklı diyorlar ama öyle olmadığı ortada.. Sadece su geçirmez diğer özellikler yok bu telefonda hala satılırken bile darbeye dayanıklı, çizilmez vs diyor adamlar..
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

Birisi battery pro yükleyerek yarım saat web, yarım saat müzik ve yarım saat videoda ne kadar pil götürdüğünü yazabilir mi? Bu arada ekranı çizilmez ve darbeye karşı dayanıklı diyorlar ama öyle olmadığı ortada.. Sadece su geçirmez diğer özellikler yok bu telefonda hala satılırken bile darbeye dayanıklı, çizilmez vs diyor adamlar..

darbeyi bilemeyeceğim de bu da muhtemelen fabrikadan filmli geliyodur, o filmler çok kolay çiziliyor genelde
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

Litminov said:

darbeyi bilemeyeceğim de bu da muhtemelen fabrikadan filmli geliyodur, o filmler çok kolay çiziliyor genelde

Yani o çizilen şey aslında cam ekran değil de film mi? Mantıklı yani camı öyle kazıyıp o kadar toz çıkarması biraz zor zaten.. Birde birisi o filmi çıkarınca yukarıdaki sony logosununda gittiğini söylemiş var mı böyle birşey?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada en akıllısını lg yaptı o da optimus g modeline adreno 320 gpusunu koydu ama kalkıpta çözünürlüğü 1080p yapmadı. Adreno 320 full hd destekleyen bir gpu değil bunu qualcomm söylüyor performansını gördük z de ve htc one da ama lg nin de yazılım desteği berbat one ve z den bu yüzden vazgeçtim ya s4 ya da nexus 4 alacağım 5 inch bana çok büyük geldiği ıçın nexus 4e daha yakınım.
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

PrudenT said:

Litminov said:

Yani o çizilen şey aslında cam ekran değil de film mi? Mantıklı yani camı öyle kazıyıp o kadar toz çıkarması biraz zor zaten.. Birde birisi o filmi çıkarınca yukarıdaki sony logosununda gittiğini söylemiş var mı böyle birşey?

logo muhabbetini bilmiyorum da bendeki xperianın filmi de öyleydi yani. acayip çizildi ilk haftadan daha ve deli gibi parmak izi tutuyodu falan. değiştirdim sorun kalmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kastettiğim şey full hd film izletmemesi değil. Full HD film izletiyor tabiki de.. Full hd çözünürlüğü desteklemiyormuş. Mesela şu an Adobe, android'ten flash desteğini çekti ancak yine flash çalıştırıyor android cihazlar.. Mesela 3d performansına bakarsanız full hd olduğu için performans düşüklüğü yaşanıyormuş. Oyunlarda da bu ara ara çok fazla fps düşmesi yaşanıyor. Bir yerde okumuştum Qualcomm ürettiği 320'lerin full hd çözünürlük için yeterli performansı sunmayacağını dile getirmiş. Bulabilirsem kaynak koyacağım yarın.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,
stimpak said:

telefon bi gelsin de, class10 micro sd çakıcam. öneriniz var mı?

sandisk ve toshiba var vatan'da. sandisk 30mb/s okuma hızı demiş, yazma daha yavaş diye eklemiş. toshibada ise 95mb/s okuma, 30mb yazma diye sallamış. güvenesim gelmedi biraz desteksiz sallamış gibi sanki.

32GB olarak sandisk'i kullanıyorum ama class10 olmasına rağmen muazzam bir hızı yok: SanDisk Ultra® microSDHC™ UHS-I card for mobile devices
[list]
[*]Transfer speeds up to 30 MB/s**
[*]Highest video recording performance with Class 10
[*]UHS Speed Class 1 (U1) rating**
[*]SanDisk Memory Zone app for easy file backup on your Android powered device
[/list] Şimdilerde bunun 64GB'lığı çıkmış.

Eğer '16GB bana yeter ama hızlı olsun' diyorsan da:SanDisk Extreme Pro® microSDHC
[list]
[*]Form factor: microSDHC
[*]Available capacities: 8GB,16GB
[*]Performance/speed: Up to 95 MB/s (633X) read speed; write speed up to 90 MB/s (600X)
[*]microSDHC card dimension: 15x11x1.0 mm
[*]Operating temperature: -25ºC to 85 ºC
[*]Storage temperature: -40ºC to 85ºC
[*]Compatibility: Compatible with all microSDHC supporting host devices
[*]Security: Built-in write-protect switch prevents accidental data loss
[*]Support: Lifetime limited warranty[/list]
Unutmadan; bu cihazların card reading performansları iğrenç oluyor. Büyük dosya transferleri için adam gibi harici bir reader şart. Ben bunu kullanıyorum Lexar Professional USB 3.0 Dual-Slot Reader
Fotoğrafları makinadan boşaltırken de faydası oluyor :)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Litminov said:

PrudenT said:

Litminov said:

Xperia'lar ilk ciktiklarindan beri ekran uzerinde koruyucu ile geliyorlar; ekranla bir neredeyse bu, cogu kisi fark bile etmiyor gosterilmeden.

Degismiyor ama onlar, isiyla yapistirilmis. Eger cikartirsan arkaya lekeler, kirilabilecek bir ekran ve yeniden satilmasi pek mumkun olmayan bir telefon kalir.

Xperia Grolla Glass gibi bir sey kullanmiyor, kendi iki katli ekranlarini kullaniyorlar ama bunu yavas yavas Dragontrail ile harmanlamaya basladilar. Gidip cikar istersen ama ekranin yarisini cikarmis olursun, sonra gelip bu ne bicim is, pis Sony diye konusma. Servisine gotur, onlar degistirir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...