Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sony Xperia Z

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

kath said:

Teknosada var bugün gelmiş sanırım. Ben hiç beğenmedim hissiyatını, sıradan, ucuz ve kalitesiz bi havası var. En basitinden ekran ve telefonun kenarları arasındaki boşluk çok açık, direk saç kıl tüy yün bok püsür buraya dol diyor resmen.

Ben üstüne çok toz moz yapışınca tuvaletin önünden geçerken lavabonun altına sokup yıkıyorum telefonu. Ucuz ve kalitesiz hava Galaxy'lerde var sen karıştırdın bence, son derece şık bir havası var bunun.

Xaenin said:

Ben öyle çok spesifikasyon geeki değilim o yüzden S4 ile bunun arasında karar verirken muhtemelen asla kullanmayacağım eye tracking olayı ile su geçirmeme olayını karşılaştırarak karar verdim. Yani gözümle 1-2 kere bir şeyler yapıp hehe diyeceğime havuzda saçma sapan fotoğraf video falan çekerim diye düşündüm, bence çok güzel düşünmüşüm. Bir de Samsung boktan ucuz plastik, bu çok temiz full cam kaplama, onun da etkisi var.

Hız olarak belki Samsung biraz daha üsttedir ama benim gibi casual bir kullanıcının fark bile edebileceğini sanmıyorum açıkçası.

Nasıl karıştırmış olabilirim ki, sadece inceledim ve süper basit geldi, dizayn iyi- işçilik kötü gibi sanki yani.
Bir de eye-tracking süper işe yarayan bir özellik; yan şekilde yatağa uzandığın zaman maymun olmuyosun screen-rotate'ş açıma göre tutturacam diye, ha kapatırsın dik kullanırsın o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Xaenin said:

Ben hala acaip memnunum 1 haftadır kullanıyorum. iOS'dan Android'e geçtim onun da etkisi olabilir tabi, bir anda gözüm gönlüm açıldı yemin ederim. Telefonun henüz öyle kötü bir yanını göremedim, korkunç hızlı, korkunç görüntü kalitesi var. Viewing anglelarda birazcık hasiktirlik yaşanıyo renk kaybı falan olabiliyor da, telefona gün içinde sürekli enteresan açılardan bakmıyorsanız hiç bir sorun yok yani inanılmaz temiz ekran.

kath said:

Teknosada var bugün gelmiş sanırım. Ben hiç beğenmedim hissiyatını, sıradan, ucuz ve kalitesiz bi havası var. En basitinden ekran ve telefonun kenarları arasındaki boşluk çok açık, direk saç kıl tüy yün bok püsür buraya dol diyor resmen.

Ben üstüne çok toz moz yapışınca tuvaletin önünden geçerken lavabonun altına sokup yıkıyorum telefonu. Ucuz ve kalitesiz hava Galaxy'lerde var sen karıştırdın bence, son derece şık bir havası var bunun.

Ben öyle çok spesifikasyon geeki değilim o yüzden S4 ile bunun arasında karar verirken muhtemelen asla kullanmayacağım eye tracking olayı ile su geçirmeme olayını karşılaştırarak karar verdim. Yani gözümle 1-2 kere bir şeyler yapıp hehe diyeceğime havuzda saçma sapan fotoğraf video falan çekerim diye düşündüm, bence çok güzel düşünmüşüm. Bir de Samsung boktan ucuz plastik, bu çok temiz full cam kaplama, onun da etkisi var.

Hız olarak belki Samsung biraz daha üsttedir ama benim gibi casual bir kullanıcının fark bile edebileceğini sanmıyorum açıkçası.

ya benim hiç akıllı telefonum olmadı. =(

O yüzden xperia z nasıldır merak ediyorum. Benim için önemli olan şey görüntü, net olsun renkler canlı olsun. Kağıt üzerinde ıPhone 5 e fark atıyor xperia ama peki gerçekte nasıl?

ben de geek uygulamalar falan peşinde koşmam bazıları program yazar oldu telefonda da o yüzden casual için iphone dan iyi midir?

iphone 5 ve xxperia arasında gidip geliyorum

Renkleri çok canlı xperia'nın, iphone'i 5 çok incelemedim açıkçası çok tripliyim apple'a son zamanlarda o yüzden sağlıklı bir karşılaştırma yapamıyorum, kağıt üstünde xperia daha iyi diyolarsa öyledir bilemeyeceğim. Onun dışında dediğim gibi geek uygulamalar, rootlar bilmemnlere çok benim aşina olduğum şeyler değil. Benim telefonum güzel gözüksün, görüntü kalitesi güzel olsun ve hızlı olsun yeter. Bu açılardan gayet tatmin oluyorum ben xperia'dan, çok çok kuvvetli bir telefon kesinlikle tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

xperia z ve htc one androidde iphone kalitesindeki iki alet zaten. performans olarak belki s4 den geri olabilirler ama uretim kaliteleri cok onde.

ayrica s4 ile gelen ozelliklerin ne kadar yararli oldugu tartisilir.

insan bir sure sonra elinde tuttugu cep telefonunun birazda oturakli ve kaliteli olmasini istiyor.

htc one ciktiginda bakacagim ve note 2 ile degistirecegim. baydim iyice plastikten senelerdir samsung s2 note note2 gerizekalilar bir cikarmadi uretim kalitesi guzel bir sey. telefonlari guzel performansli herseyiyle iyi ama bir sure sonra baydi.

iphone kalitesi ariyor insan. kaliteli oturakli solid!
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Samsung'un felsefe o. Asla kaliteli uretim yapmiyor. Bu nedenle insanlara gidip Ultrabook'larini almayin diyorum ama aliyorlar =/

HTC farkli ama, hic bir seyin en iyisini yapmiyor bence ama tun klasmanlarda ikinci olabilir. Farkli bir felsefe o da: "Herseyi biraz kotu yaparak en iyi telefonu yap cunku her sey ortalamanin cok ustunde olsun".

Sony belli zaten. Ekran ve yazilim olarak en iyi Andriod oldugunu dusunuyorum. Saglamlik olarak acik ara en iyi zaten, tek dual-core IP67 telefon bildigim onlardan. Flagshiplerini IP57 yaptilar, otesi yok bunun. 5 orada ancak torna atolyesine filan goturme demek kilifsiz.

Yazilim olarak da Sony en iyi, ama HTC yine ikinci sirada iste. Sirf tasarim degil, performans, emerji tuketimi, ozellestirme... Ayni donanima sahip iki telefon Cyanogen ile ayni benchmark degerlerini veriyorsa Sony UI'si ile Sense'den daha iyi deger veriyor, pilil daha fazla gidiyor. Sirf launcher degil bu tabii, sms'den dialer'a kadar her sey.

Sony'nin asil beni al diyen en ustun tarafi uyumu ama. Nerd olayi bu ama sadece. Bir Sony yazilimi hepsinde calisiyor. Xperia T romu mesela rahatlikla Xperia arc'a port edilebiliyor. Xperia Z icin de calisiyorlarmis. 2012 Xperia'lar icin yapilmis bir rom her 2012 Xperia'da calisiyor.

Ubuntu Phone'u gecen bir adam Xperia'lara derledi, hepsine derledi ama, oyle buyuk farklar yok yani. Bu da gelistirme isinin cok rahatlatiyor.

Xperia diye bir marka yaratmayi Android'de sadece Sony becerdi. Galaxy gibi isimle kalmadi.
Sosyal ağlarda paylaş

sony fani olarak herseyi bir htc veya samsung faninin yazacagi sekilde yazmissin :)

sahsen sony kullanmadim cunku deger bir urun bulamadim daha. Z ye bakarim daha goremedim.

HTC one bana gore (ki htc firmasini sevmem tek bir telefonunu kullandim onuda hatirlamiyorum hatice diye kalmis aklimda) xperiz z den acik ara cok daha iyi duruyor. ekran cozunurluk uretim kalitesi vs ile cok daha kaliteli duruyor.

daha kucuk olmasina ragmen yeni bir camera sistemi (her ne kadar beklendigi gibi olmasada) deniyor, su gecirmezlik olayi disinda tek bir olayi yok z nin ki nedir o olay manasini bilemedim tam. tabii bekleyeni icin super bir olay.

xperia serisi de bana gore sony nin eline yuzune bulastirdigi bir olay neden dersen sony gibi bir firma androidin apple i olmaliydi. sony bu bahsettigimiz ama xperia ile daha yeni Z ile bir yerlere gelmeye calisiyor durumunda. samsgunga bakiyorum kalitesiz uretim gibi gorunsede teknoliji belirleyen firma oldu adamlar bir garip sekilde. xperiz Z ile ayni fiyattan cikiyor.

hani desem ki sony Z kalitesi ile one cikar fiyati sudur oda yok..

maalesef sony, olmasi gereken, yillarin getirdigi seviyeden cok asagida android telefon konusunda.

xperiz Z yi bir goreyim ona gore tekrar yazarim.
Sosyal ağlarda paylaş

olayim zaten sony e kizginligim :)

ana nokta o.. sony sin abi sen yillarin belirleyicisi her girdigin sektorde ama bir turlu vurmadin yumrugu.

hemde arkana ericssonuda almana ragmen. nasil bir olaydir bu anlasilmaz yani.

http://www.appbrain.com/stats/top-android-phones

suna baksana :(
Sosyal ağlarda paylaş

Valla o konudan ben sıkıntılıyım, iphone 5le felan yan yana kurcalıyınca çook bariz bir şekilde kalite farkı ortaya çıkıyor.

Bende xperia z'yi almayı düşündüm şuanda note 2 ikinci elleri para bile ediyor 300-400 tl fark verip. Ama sonra düşündüm değmez ekran boyundan kaybım olucak, hadi çok olmasada 0.5 inç. Pil performansından kaybım olcak eh donanım olarak 1080 olması dışında üstün bir tarafı yok, vazgeçtim.

Motorola x-phone felan olabilir kışa doğru artık.
Sosyal ağlarda paylaş

ya birde iyice incelediginde daha dogrusu kullaninca ornegin,

pil omru konusu : arada daglar olmadikca ornegin note 2 10 gun gider xperia z htc one 1 gun olsa diyecegim yardir note 2 ama oyle degilki :D

note 2 , 2 gun digeri 1 gun. ha her aksam takmissin ha iki aksamda bir.. korkunc fark yaratamiyor hic birisi.

ekran boyu konusu : ne icin gerekli bu ? note 2 de esek kadar tamam ama cozunurluk dusuk, digerlerinde cozunurluk yuksek hersey bit gibi. ama zaten cep telefonu bu tablet degil, phablet de iyi uydurma olmus hic bir seyi tam yapamayan alet.. hani ipad 2 ile note 2 kiyasla ipad2, cep teli olarak kiyasla note 2 cok buyuk.

kullandikca anliyorsun bu gibi seyleri. ben hala note 2 kullaniyorum kullanacagimda, cokda memnunum ama note 3 almam artik.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi ekran boyu olarak 5 inç zaten yada 4.8 inç olanla arasında pek fark yok ama iphone 5'le çok far var abi. o konuda pişman değilim hele ben dizi felan çok izlediğim için ekran boyu birinci tercih nedim oldu.

ama 4.8-5 inch en ideal ölçüler bence. tutulmayacak kadar büyük olmasına gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen , iphone 5 deme zaten sacma sapan bir oran.

4,7-5 (buda cerceveye gore degisir) ideal.

ornegin samsung! s4 5 inchi htc one boyutuna sokusturmus. xperiz z den daha kucuk ayni ekran.

millet iste burada takiliyor, hem daha kucuk, hem daha ustun, hem daha teknolojik ilerde kalitesi dusuk olsun np diyor ki cok mantikli...

gsmarena htc one vs xperz z vs s4 serisi incelemeler var acik ara s4 her konuda ama kullanici icin o konularin %95 i hic bir sey ifade etmiyor aslinda.

en kotu performansli bile aslinda ucuyor normalde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...