Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Yeni neslin neden dusunulmesi gerektigini anlamis degilim. Ortaya gercekten orijinal birseyler koyabilecekken, herkes SW'yi anlasinin mantigi yok ki.

Olay tamamen Disney'in risk almak istememesiyle alakali.

Daha once de dedim, 1977'de George Lucas SW'yi yaparken ayni filme Death Star ve onun patlamasini sikistirmak zorundaydi cunku tek atisi vardi ama senin oyle bir derdin yok. Kalkip da bunun aynisini kopyalayip bakin gercek SW bu yeni nesiller sevsin demenin anlami yok.

Cunku SW dedigimiz sey ANH hikayesinin loop'undan olusmuyor, zaten yazdim bir onceki sayfada. SW settingini sevdiriyorsun zaten, o setting icinde her 20 yilda bir gezegen patlatan birseyin olmasina gerek yok.
Gencler icin yapman gereken settingi sevdirmek olmali, ayni hikayeyi degil.

Bu tamamen yeni birseyler yapmaya vaktin var mi ve risk alabiliyor musun onunla alakali..
Sosyal ağlarda paylaş

Yok elbette yenilere sevdirmelisin de kastim bunun ayni hikayeyi kopyalayarak devam ettirilmesine gerek olmadigindandi, hatta boylece eskilere de daha cok sevdirebilirdin.

Yeniler icin 77'deki filmin onemi yoksa, o zaman o hikayenin de fazla onemi olmamali, dedigim gibi SW setting ve hikayedir ve bu hikayenin tekrarlanmasina gerek yok yeni kusaklarin sevebilmesi icin. O zaman remake oluyor adi zaten, yeni birsey olmuyor.

Bu noktada Disney ben risk almayayim tutan formulu kopyalayayim dedi. Yoksa eski hikayeden baska hikaye yapilip bunun-eger duzgun yapilirsa-yeni bir kult olmayacagindan degil...
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Eski nesil artık para bırakmıyor çünkü buna, para kazanmak için yeni nesli de çekmek gerekiyor seriye.

Yeni nesil bir acaip, yanımda yan yana oturan 4 -5 adet ortaokullu vardı. Film boyunca zırt pırt telefonlarını kurcaladılar, hatta biri abartsız yarım saat telefonu ile uğraştı film eski serilere göre çok daha fazla aksiyon içeriyordu buna rağmen yeni nesil artık daha bir sabırsız mı oldu yada aksiyona mı doydular filme odaklanamadı elemanlar.

Birde istatistiki bir bilgi vardı filmi izleyen yetişkin sayısı çok daha fazlaymış yeni nesilden. Yani yine eski nesil sırtladı filmi gerçi hayvani bir reklam yapılmış film için ve disney ihç olmadığı kadar pazarlamış filmi bununda etkiis vardır gişeye.

Yeni nesilde bu reklam ve hype için gitmiştir filme zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

sotto eu vs neden yapildi ise ayni nedenle yeni bir yola girdiler diye dusunuyorum.

iyi mi olur kotu mu orasini bilemem. cok da umrumda degil acikcasi filmleri vs yetiyor bana. e gecmisten kotu olamayacagina gore filmler :P

yeni oyunlarda yapiliyor simdi sw evreninde gecen.. sanirim open world mmorpg geliyormus mus.

swg gelmedigine gore yeni bir seyler uretilsin ki ozlemle bekledigimiz oyun vb urunlerin tadini yakalayacagimiz seyler olussun.
Sosyal ağlarda paylaş

Prequels neden bu kadar sevilmiyor SW fanlarınca pek anlamıyorum. Evet cheesy miydi bazı yerler, öyleydi ama evrene kattıkları da güzeldi bence. (spaceship tasarımları hariç :)) Yani ilk filmin çıktığı tarihlerde izleyen insanların etkilenmiş olmaları tabi doğal ama film türü itibariyle de kurgu örgüsü günümüz şartlarını pek tatmin etmiyor.

Ben son filmin ANH ye bu kadar benzemesini rahatsız edici buldum açıkçası, hatta filmi izlerken etkilenmem gereken birçok yer cringeworthy geldi bu yüzden.
Hikayeye yeni nesli sevdirmek ve eski neslin gönlünü de hoş tutmanın yolu ilk filmin kopyasını çekmekten geçmemeli.

Gelecek filmlerle bu filmin altını dolduracaklarına şüphem yok (pozitif enerji yayalım) ama bu filmin sonunda eskiyi yad etmekten başka birşey kalmadı seyirciye gibi geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

Prequels neden bu kadar sevilmiyor SW fanlarınca pek anlamıyorum. Evet cheesy miydi bazı yerler, öyleydi ama evrene kattıkları da güzeldi bence. (spaceship tasarımları hariç :)) Yani ilk filmin çıktığı tarihlerde izleyen insanların etkilenmiş olmaları tabi doğal ama film türü itibariyle de kurgu örgüsü günümüz şartlarını pek tatmin etmiyor.

Ben son filmin ANH ye bu kadar benzemesini rahatsız edici buldum açıkçası, hatta filmi izlerken etkilenmem gereken birçok yer cringeworthy geldi bu yüzden.
Hikayeye yeni nesli sevdirmek ve eski neslin gönlünü de hoş tutmanın yolu ilk filmin kopyasını çekmekten geçmemeli.

Gelecek filmlerle bu filmin altını dolduracaklarına şüphem yok (pozitif enerji yayalım) ama bu filmin sonunda eskiyi yad etmekten başka birşey kalmadı seyirciye gibi geldi.

sanırsın george lucas konuştu

aynılarını söylüyor o da

sus lan jarjar , party boy ile ewokları bile arattın bize. diyoruz bizde.
Sosyal ağlarda paylaş

hahaafgs bana pek aratmadı açıkçası hatta aynı tier gelmişti.. ama öyle hardcore SW izleyicisi değilim her sene tekrar tekrar izleyeninden veya EU bileninden o yüzden düşüncelerimin pek bir değeri yoktur filmin tarihi gelişimi açısından.

Dediğim gibi 35 yaş üstü abilerin ablaların değerlendirirken farklı hislerle bakmaları doğal, ilk filmlerdeki o büyüyü, farklılığı birinci elden tattılar.
Ben son filmi stratejik olarak yetersiz buldum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

1 rezil ya. direk yok sayın o filmi bence. O yüzden ilk kez SW seyrettireceğiniz kişilere Machete order gidin direk.

4-5-2-3-6

bu sırayla izleyince jarjar yok, 1. film zaten çoooook gereksiz. minik anakin'in rezil oyunculuğuna da katlanmıyorsunuz.

4-5 izlettirip vader'ın luke'un babasını öğrendiği yerde kalıp anakin'in corrupta giden yoluna flashback yapıyorsunuz ve episode 6 ile finali izliyorsunuz.

6'dan önce 2 ve 3'ü izleyince de genç anakini gördüğünüz için 6'nın sonunda kenobi ve yodanın yanına eklenen genç adam kim de demiyor ilk kez izleyen. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Machete in guzel yani emperor twisti yapiyor baya, cok derin oluyor. 123 ilk izletilirse yeni izleyennin zaten haberi yok empire dan, o empire strikes back hookladiktan sonra daha bi koyuyor insana anakin davarinin yaptigi. Yodanin ep 6 daki "imparatoru hafife alma" konusmasi anlam kazaniyor yoda vs emperor dan hemen sonra oldugu icin. Machete i acikliyan guzel anlatmis, bu sira ile yeni kisi izleyince return of the jedi bile daha iyi bir film oluyor. O sonundaki gereksiz uzun kutlamalara bile bir anlam oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...