Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

bana şahsen 40fps tatmin edici şekilde yetiyor da işte patlama vs olunca 20’lere diplerse üzebilir biraz. işlemcim eski 4ç kaldı yoksa geri kalanı ok sayılır makinenin.

1080’i benchmarkta 3060’la 2060 arası bir yer konabilir belki hayali. ben 1660s’i kafamda 1060 ile 2060 arasına koydum.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, reampage dedi ki:

Bu arada o testler drm versiyonlu day 1 patchli hali olan değil. Adamlar göz göre o tabloyu yayınlamazlardı yoksa.Baya düzelir bence fps

yamayla bug düzelir de fpsten pek birşey beklememek lazım fazla. oyun nihayetinde nextgen için yapıldı ki buradaki insanların çoğunda o ayarda pc yok henüz son aylarda sıfırdan makine almadıysanız.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Yok abi ya, GPU ne senin bilmiyorum ama oyun Xbox One S'e de çıkıyor. Büyük olasılıkla (Tamamen atmasyon ama bu olasılık; Valhalla vs Odyssey'in PC'deki denk ayarlarını düşünüp, Odyssey'in Xbox One S'deki grafiklerine denk PC ayarlarını düşündüm. Ancak Valhalla ve Odyssey ile doğrudan kıyas yapabiliyorum) low-medium arası oynarsın 1080p'de 30 fps olarak. O da Xbox One S'e denk gpu varsa, seninki daha iyidir ama. 1050 filan daha iyi mesela.

Sosyal ağlarda paylaş

Bilgi ve review bombardımanı + leş steam discussion gezince hesaplayan adama döndük. Grafiği gözümde büyütmüş de olabilirim zaten şu andan sonra aman diyip inince denerim artık. Beklentim her şey oturduktan sonra 30 fps filan zaten. 1050 ti var fx bilmem kaç var 8000 li bir şeydi. Açar mı açar mı kaç fps diye soruyorum anlamsızlığını bile bile. Hayatımdaki heyecanlanacak şey azlığından bunun tadını çıkarıyorum içten içe. Oynanır illa diğer oynayabildiğim oyunlara bakınca. 

Bi de benim küçük monitör avantajı var, hatta monitör bile değil taşındığımızda burdaki widescreen bi televizyonu kullanıyorum dsab. 1600x900 oynayınca göze batmıyor oyunlar mesela.

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ps versiyonu 100+gb. 40-50gb day 1 patch gelecek gibi pc icin.

birde oyunu kurmamis daha Steam leak, torrent vs olmasin diye sanirim

review kopyalarinda drm vardir %99.9, performans icin release incelemesi daha net sonuc verir o yuzden.

Norak tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 05.12.2020 at 22:00, reyou dedi ki:

Yaw tarihin en iyi oyunları başlığında koydugun oyunların Bir çoğu üçüncü kişi kamerası olan oyunlar

ee? yani? bir çoğu da birinci kişi kamerası olan oyunlar, bir çoğu da izometrik kamerası olan oyunlar.

orada Tomb Raider'i, God of War'ı koydum diye piyasaya çıkacak her oyun da God of War'ın klonu gibi yapılmak mı zorunda?

On 05.12.2020 at 22:00, reyou dedi ki:

FPs acik Dünya için uygun değil

kim demiş? neye göre demiş?

Deus Ex, Deus Ex: HR, Deus Ex: MD, FarCry 3, FarCry 4, FarCry 5, Dying Light, Borderlands 1, Borderlands 2, Borderlands 3, Daggerfall, Lands of Lore III, open world veya open world'e yakın oyunlar. bunlar hep birincil perspektiften oynanan oyunlar. hatta Fallout 3/NV/4'ü de birincil perspektiften oynadığını düşünüyorum (özellikle ateşli silahlar kullanıyorsan)

aim gerektiren oyunların First Person olması gerektiğini söylüyorum hala. gerçi bu tartışmayı oyun ilk kez First Person olacak açıklaması yapıldığında bitirdik diye düşünüyordum.

On 05.12.2020 at 23:20, reyou dedi ki:

Aga elinizi mouse’unuza koyun, bir de oyle dusunun, open world icin bir GTA, Red dead, uncharted, mad max mi daha iyi tecrube sunuyor yoksa saydiklariniz mi?

Minecraft.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 06.12.2020 at 17:26, GERGE dedi ki:

TPS her zaman daha iyi bence de düz shooter değilse. Tomb Raider vs Doom mesela kastettiğim burada. Her ranged oyun da FPS'ye uymuyor ama Doom da TPS olmaz yani.

Nasıl bir stil olduğuna bağlı yani oyunda, ben de ikisinin de aynı anda aynı verimlilikle olacağına inanmıyorum. Oynanış ve çevre tasarımı çok etkiliyor. Elder Scroll oyunları bana da FPS gibi tasarlanmış geliyor mesela.

"TPS her zaman daha iyidir" klişesi bize Konsol firmaları tarafından aşılanmış bir önyargıdan ibaret. gamepad ile TPS oynamak daha kolay, konsollar için TPS tasarlamak da daha kolay, o yüzden bizlere paso TPS kakaladılar.

Bir oyunun Third Person perspektifinden yapılmasıyla First Person perspektifinden yapılması arasında çok fark var.

Mesela TP oyunlar karakter animasyonuna çok muhtaçlar, iyi animasyon kasıp oyuncunun yaptığı her hareket karşısında güzel bir geri bildiri almasına ihtiyacı var. Bu yüzden God of War veya Devil May Cry gibi kombo çekilen oyunlar Third Person kamera açısına muhtaçlar.

öte yandan karakterin gözünden baktığımız FP oyunlar, oyuncuya gerçek hayat deneyimi sunmak açısından daha başarılar. Bir odaya girdiğinde duvar köşelerine kadar inceleyip, toz toprak ne varsa bulup alabiliyorsun. Thief, Daggerfall (Morrowind/Oblivion/Skyrim/Fallout3/NV/4), Half-Life 1-2, Bloodlines gibi oyunlar buna örnek.

FP oyunlar FP olmak zorunda, TP oyunlar TP olmak zorunda. Deus Ex'i TP yapamazsın mesela, illa "düz shooter" olmak zorunda değil. Karaktere 1 metre yukarıdan baktığın bir oyunda karakterin gözlerinden baktığında farkedemeyeceğin detayları aynı kolaylıkla görmen mümkün olmayacak. Eğilip bir nesneyi incelemek istediğinde kamera tavandan bakmaya devam edecek. Hatta tavan bile değil, bir üst katın zemininden bakacaksın. Bu yüzden TP kamera kullanan oyunlarda pinpoint accuracy gerektiren aim hassasiyeti koyamıyorlar, odalar da sadece "zemin"den ibaret oluyor, interactiona izin veren bölüm tasarımları kuramıyorlar. Öte yandan Devil May Cry gibi combolar üstüne combolar çektiğin oyunları FP yapamazsın, en ufak harekette kameranın 2 metre kayacağı bir oyunu kimse oynayamaz.

Zaten bu yüzden de her oyunun Third Person yapılamayacağı gibi, her oyun da Third Person - First Person arasında geçişe müsait olamaz. Gerçi yukarıda da dediğim gibi bu konular C77 oyunu ilk kez First Person açıklandığında tüm oyun forumlarında uzun uzun tartışılmıştı da, hala pek anlaşılmış değil sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...