Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

Ve sam bir kez daha haksız yere adam bamlayarak güçlerini kötülük için kullanır. Hayat gerçekten çizgifilmlerde öğrendiğimiz gibi ya, kötüler bildiğin kötü olmak için kötü yani.

Ve fakat ben buna gülmeye gelmiştim

Alıntı

işte en iyisi bethesda'nın hem fp hem tp sistemi. ranged fp, geri kalanında tp.

48 dakika önce, Black-ice dedi ki:

yani sam eviriyon çeviriyon

spacer.png

İŞDFLGİŞASDİŞDİFHJGASUIAĞSLŞFDGİŞHLŞASŞDLA

Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, Black-ice dedi ki:

istedikten sonra tabi olur yalnız cyberpunk konusunda üşengeçlik falan yok.

cpr baya herkes oyunu adamın gözünden görsün istiyorlar immersion adına. bunun tartışılacak bir yanı yok o yüzden. ben bu kararlarının çok yerinde olduğunu düşünüyorum. tek bir tane olsun. hemen fps tps ne olduğu belli değil saçma birşey olur. herkes oyunu tek bir bakış açısıyla deneyimlesin istiyorlar. üşengeçlikle falan alakası yok bunun. ben adamların buna para harcamama üşenme şeysilerine saf gibi inanıyorsam bu benim problemim olsun.

mağduriyet kısmı da bu.

bu onların iddiası. ben de diyorum ki o seçeneği bana versinler, ben onlardan iyi bilirim kendi keyfimi, nerede tp nerede fp açacağımı.

ha bu öyle "ya çok tp istediler hadi bu öğleden sonra ekleyelim" denip yapılabilecek birşey değil, bütün dünyayı baştan oluşturmaları lazım neredeyse. insanların istediğini öngöremeyip kitlediler kendilerini bu rotaya.

nesi mağduriyet onun? ha zaten halihazırda bana şahsi saldırıları filan görmezden gelip hala mağduriyet filan demen ayrı bir fütursuzluk.

Sosyal ağlarda paylaş

4 dakika önce, axedice dedi ki:

Ve sam bir kez daha haksız yere adam bamlayarak güçlerini kötülük için kullanır. Hayat gerçekten çizgifilmlerde öğrendiğimiz gibi ya, kötüler bildiğin kötü olmak için kötü yani.

Ve fakat ben buna gülmeye gelmiştim

banlanan kimse yok, 12 yılda bir kişiyi banladım zaten ama kimisine sorsalar sabah-akşam adam banlıyorum.

razz güzel anlatmış işte nerede hangisi daha iyi, oyuncu tercihi neden önemli.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

abi kamera açısından bahsediyosunuz ya, dev'in vermek istediği atmosferi boku püsürü her şeyi değiştiriyor. "bu onların iddiası" diye geçiştirilecek bişey değil bu.

teknik olarak da kısıtlamaları var ikisinin birbirine göre. tp olsa atıyorum dar koridorlarda saçmalayacak. saçmalamasın diye geniş geniş ferah yerlerde geçsin istemiyor adam belki bazı yerler lol ya

"tamam ikisini de versin ben koridorda fp yapıcam" deyince de olmuyor, oyuncunun orayı tp oynamasını engellese bi türlü, engellemese bi türlü

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 dakika önce, reampage dedi ki:

Abi o zaman kendine oyun yap bir tane onla oyna dsljk. en iyi sen bilion

bana dediysen ben tam tersine "ben veya başkası en iyi bilmiyor, o yüzden seçenek konur, isteyen istediğini oynar" diyorum. ben kesin tp olsun da demedim bu nedenle kendim tp eksikliğini hissedeceğim halde.

Sosyal ağlarda paylaş

yok başlığı ikili atışmaya çeviren herkesi uyarabilirim, dikkate almazıp ısrarla devam ederlerse müdahale edebilirim. "neden diğer tartıştığı kişilerden hiçbiri uyarı almazken sadece ben aldım" diye sorgulayamıyorsa birisi, bu onun kendi bilinçsizliği.

ama sen moderation backtalk yapamazsın mesela, devam edersen sana da müdahale edebilirim. tek bir mesaj bile gizlenmemiş veya editlenmemişken ajitasyon yapmaya devam etme boşuna.

Sosyal ağlarda paylaş

Tps olsaydi sadece sehirde yuruyus icin falan kullanirdim. Watch dogsta zevkliydi eller ceplerde yurumek. Gameplay icin sevmiyorum disaridan gorunus karakter arac vs. Zor olsa da varsa kokpit fps kamerasina geciyorum illa. Basic animasyonlar varsa modlanir zaten.

Bi de direksiyon hassasiyeti ya ayarlanir olsun ya da sensitivity dusuk olsun. Beni direk aractan sogutuyo tersi. Ets nin tirlari gibi surmek istiyorum sdb. Nightcall fantezisi yapabilirim sonunda.

sylvanas tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Sam dedi ki:

bu tamamen tembel stüdyolar tarafından uydurulmuş bir bahane. para verdiğiniz adamların tembelliğine alet etmeyin kendinizi. mmo'lar dahil tonla oyunda mevcut gayet düzgün şekilde, bethesda dendi diye triggerlanıp beceriksiz oyun yapımcılığına prim vermeyin.

oyunu tp yaparsın, sonra bir tuş koyarsın fp de olur ve hiçbirşeyi etkilemez ranged aiming hariç bu. roket bilimi değil, gayet basit. cdp gibi önceden fp tasarlanırsa o zaman "aaa biz düşünmedik ki oyunu yaparken" diye pikaçu face kalınır insanlar tepki verince.

forumdakiler tarafından 15 yıl her ay para verilen wow'da bile bu var.

abi gerçekten hem first person, hem third person seçenekli olup da, ikisinin de çok başarılı bi şekilde kullanıldığı 1 TANE BİLE OYUN YOK.

Elder Scrolls serisindeki third person cidden kıyamet gibi, hakikaten aç karakterine bak diye koymuşlar, baştan sona oyunu öyle oynayan varsa sırf challange olsun diye oynamıştır.

GTA 5 PC'ye eklenen First person mesela kısmen başarılı bi örnek, ama yine bile öyle oynamıyosun çünkü oyun third persona göre dizayn edilmiş. Benim gibi hard first person savunucusu adam, 3-4 kere "hehe gözümden görüyüğm" diyebilmek için fp'ye geçmiştim gta 5'te.

Şu switch olayını kullandığım belki 1 tane oyun var, o da mount & blade, onda da 'bazı spesifik durumlarda' ok atarken first persona geçmen gerekebiliyor daha iyi calculate etmek için. O kadar yani. Opsiyonel olması olayını bi kenara bırak, ikisinin de olduğu ve ikisinin de %100 efektif, insanlar tarafından 50/50 oranında oynandığı 1 tane oyun söyle bana. Dicem ki evet lan doğru diyo sanırım.

Şimdi aklıma geldi, bu TP - FP switch olayı sadece araba yarışlarında sanırım 50/50 oranındadır. Kimisi interior oynamayı sever, kimisi arka kameradan sever. %95 şöyle oynuyo diyebildiğin bi tür değil. Ama o da araba yarışı yani lol

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

5 dakika önce, Sam dedi ki:

en son öyle dead by daylight oynadım mesela. katil fp, kurbanlar tp. aynı motor, aynı oyun. onyıllardır yapılan şey cdp beceremeyince "hayır asla yapılamaz" oldu bir günde.

aynı karakteri hem fp hem tp oynayabiliyor musun? (oynamadım, hayır sanırım cevabı)

hayır'sa niye öyle yapmışlar, belki ben katili tp kurbanı fp oynamak istiyorum

becerememişler >_>'

Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika önce, Sam dedi ki:

yok başlığı ikili atışmaya çeviren herkesi uyarabilirim, dikkate almazıp ısrarla devam ederlerse müdahale edebilirim. "neden diğer tartıştığı kişilerden hiçbiri uyarı almazken sadece ben aldım" diye sorgulayamıyorsa birisi, bu onun kendi bilinçsizliği.

ama sen moderation backtalk yapamazsın mesela, devam edersen sana da müdahale edebilirim. tek bir mesaj bile gizlenmemiş veya editlenmemişken ajitasyon yapmaya devam etme boşuna.

tabiki editlemeyeceksin ya da gizlemeyeceksin ya, ne hakaret var ne bişi neyi editliyosun? sanki lütfediyor ya editlemeyip, burası senin kişisel ego tatmini alanın mı?

özelden uyarmak var, bi de direkt konuya yazıp BANLARIM HAA diye sopa göstermek var. banla dayı banlayacaksan ikili konuşmayı uyarıyormuş güya, senin yaptığın tehdit etmek, uyarmak falan değil.

edit: kişisel vendettam da yok, tanımam etmem seni.

Laraken tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Sam dedi ki:

ranged fp, geri kalanında tp.

4 dakika önce, Xenocide dedi ki:

Şu switch olayını kullandığım belki 1 tane oyun var, o da mount & blade, onda da 'bazı spesifik durumlarda' ok atarken first persona geçmen gerekebiliyor daha iyi calculate etmek için. O kadar yani. Opsiyonel olması olayını bi kenara bırak, ikisinin de olduğu ve ikisinin de %100 efektif, insanlar tarafından 50/50 oranında oynandığı 1 tane oyun söyle bana. Dicem ki evet lan doğru diyo sanırım.

yazdıklarımı okuyan yok, herkesin kafasında bir hayali sam var, ona karşı yazılıyor belli ki. kim 50/50 olmasını istemiş, bir tane mesajımı bul göster lütfen. ben kendim 100 kere yazdım zaten senin m&b'de yaptığım gibi kullandığımı.

Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, Laraken dedi ki:

tabiki editlemeyeceksin ya da gizlemeyeceksin ya, ne hakaret var ne bişi neyi editliyosun? sanki lütfediyor ya editlemeyip, burası senin kişisel ego tatmini alanın mı?

özelden uyarmak var, bi de direkt konuya yazıp BANLARIM HAA diye sopa göstermek var. banla dayı banlayacaksan ikili konuşmayı uyarıyormuş güya, senin yaptığın tehdit etmek, uyarmak falan değil.

mesela şu anda son kere uyarıyorum ve özelden yapmama gerek yok bu uyarıyı. ikili atışma yaratmak için sataşmana son vermezsen önce gizlemeye başlarım, sonra puanlı uyarı başlar, banla sonlanır o rotanın sonu. ille ki ana-avrat gitmek gerekmiyor bunun için. "nasılsa insanlar seyrederken birşey yapamaz tahriğe devam edeyim" diye düşünürsen hata edersin. "ille son lafı ben gömmeliyim" düşüncesi de gene aynı hataya götürür.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...