Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cyberpunk 2077

Desqpio

Öne çıkan mesajlar

4 saat önce, GokTuRK dedi ki:

Abi yapma Horizon Zero Dawn ları Red Dead Redemption lar adını haatırlamıyorum görsel şölen yaratan  gırla oyun oynadım ben o alette. bu kadar büyük rezillik görmedim.

o oyunlar konsol oyunu olarak yapıldı konsol oyunu olarak çıktı. PC'ye 1-2 sene sonra çıkartılan oyunları gelip de şimdi Cyberpunk 2077'e argüman olarak kullanmayalım.

Horizon Zero Dawn konsola 2017'de, PC'ye 2020'de çıktı. RDR konsola 2018'de, PC'ye 2020'de çıktı. GTA 5 konsola 2013'te, PC'ye 2015'te çıktı.

PS4'teki RDR fanlarına bu kadar dert olacaksa "bizim de oyunumuz iki sene geç çıksın" deselerdi? optimizasyon işi kolay yapılmıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, sylvanas dedi ki:

Bana teknik bi yol gosteriniz, 30 fps filan yag gibi calisan oyun neden inventory ve map acinca acidan kivraniyor olabilir. Mod kullanmiyorum, cp driver yukledim formattan sonra yine. Directx filan mi kurmak gerekiyor neyle ilgisi olabilir? Formattan sonra pc ye kurulmasi gerekenlerden bi sey mi unuttum nedir.

30-45 fps arası düzgün çalışan oyundur, 45-60 fps arası akıcı çalışan oyundur, 60+ fps yağ gibi çalışan oyundur.

eğer oyun 30 fps'de çalışıyorsa yeterince performansa sahip değil demektir. ufacık bir kasıntı anında çabucak 20-25 fps'ye düşebilir ki bu da oyunun kıvranmasına neden olur.

inventory ve map mevzusu yeterince iyi optimize edilmezse, oyunun üstüne ikinci oyun açmışsın gibi bir yüke neden olabilir. bunu oyunlarda pek hissetmiyoruz, 1-2 sene optimize oluyor oyunlar. burada optimizasyona vakit kalmadan çıkartılan bir oyundan bahsettiğimiz için gayet normal bir sorun.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Silphatos dedi ki:

bu arada dün oynarken bi ses bugı oldu, kapı çanları var ya sürekli o ses geliyor nereye gidersem gideyim haareket ederken. herşeyi çıkardım, farklı yerlere fast travelladım, save load vs yaptım yok olmuyor, japon teyzenin mekanda vardı bundan aklıma geldi orda girip çıkıyorum falan sürtünüyuorum paso yine olmadı dedim herhalde bitirene kadar kapı çanlı oynayacaz ? meğerse oyunu tamamen kapa aç yapınca geçiyormuş 1 saatimi side quest gibi yedi 

Benzeri bende de telefon sesiyle olmuştu. Telefonun çalınca çıkan ses öyle takılı kaldıydı. Neyse ki sonunda çözülüyor ?

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Bone dedi ki:

PS4'teki RDR fanlarına bu kadar dert olacaksa "bizim de oyunumuz iki sene geç çıksın" deselerdi? optimizasyon işi kolay yapılmıyor.

Ben farklı bir şey demiyorum ki. Geç çıkartsalardı madem öyle. Grafik performans vs olarak örnek göstermek için söylüyorum. Madem öyle ps4 e base konsollara vs dss kapalı rtx siz adam gibi optimize olan versiyon yapsalardı. Yapınca yapılıyor. Veya geç çıkartsalardı önce pc ye çıksaydı vs. Oyuncular istedi diye mi erken çıktı sanki. Zorlama argüman baya bu. Yapamıyorsan çıkartmayacaksın veya sadece next gen için çıkarttım dersin. Yoksa sony nin store dan kaldıracağı kadar patlak birşeyi piyasaya sürmek dev rep kaybı. Seçimleri buymuş yani. Bunu savunmaya çalışmak gereksiz ki kendileri de savunmuyor zaten. 

He ama bazen ps4 de veya ps5 de iyi olup pc de kötü optimize olan oyunlar görmeye veya cyberpunk benzer deki gibi konsollarda kötü optimizasyon görüp pc de iyi oyunlar görmeye kısaca bir firmanın taahhüt ettiğini gerçekleştiremeyip son kullanıcıyı yanıltmasına tepkiniz veya yorumunuz hangi platform da olduğu veya sizin etkilenip etkilenmediğinize göre değişiyorsa ona ben bir şey diyemem tabi. Benim değişmez ama herkesin kendi hayat görüşü.

GokTuRK tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, neutrino dedi ki:

maximizing shareholder value intensifies..

Siklet farki var , karsilastirma yanlis. ?

ne gta 5 ne rdr 2 bu ikisiyle su anda degil, 2 sene sonra bile zor karsilasir. bu iki oyunda inanilmaz bir canlilik gerceklik var. rockstarin tecrubesi muthis bu konuda.

rdr 2 de adama dik dik baktiginda tepki aliyorsun pesinden gittiginde herif huysuzlaniyor vs. neyse saymakla bitmez. 

cyberpunk settings guzel hikaye guzel grafikler guzel gerisi patates. aptalligin code a dokulmus hali AI.

Sosyal ağlarda paylaş

Ya şurda yazanları tahmin etmek zor değil, oyun toplatildi resmen, biliyorlardi böyle bir release olacağını, muhtemelen bütün senaryoları değerlendirmişlerdir, konsolun ertelenmesi lazımdı, acaba ne tür bir bağlayıcı unsur vardı aşamadılar. Gerçekten board böyle bir release olacağını bilmiyorsa zaten sittin sene düzelmez bu oyun, o düzende.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...