Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 Genel Başlık - 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

meh oyun aşırı kolay diye bas bas bağırırken infernoya gelince de oha aşırı zor nerf atın ya diye rage olmak çok saçma bence. bana kalırsa inferno bu şekilde kalmalı ki oyunun ömrü uzun olabilsin. kısa sürede bitirip ne yapacanız ? infernoyu kolaylaştırmak yerine classları dengeleyebilirler, gerçi bu sefer önceki diffler kolayın da ötesinde olur
Sosyal ağlarda paylaş

olay inferno nun zevkli olmamasi, blizzard da boyle dusunmus gordugum cogu insan da boyle dusunuyor.

http://eu.battle.net/d3/en/forum/topic/4211606384

3 milyon health var elite ler de ve 3-4 lu pack halindeler. health sorun degil o kadar, ama 1 shot yiyosun ve oluyosun. daha az damage yaparlarsa o zaman zevkli olur.

diablo bi de, farmladigin itemlarla ilerleme oyunudur, burada onceki act lari farmlayip satip ah den iyi bisi aliyosun. act 1 de belki 200 e yakin rare dusurdum sadece birini giyiyorum act 2 icin. olay bu degil ki?

full resist based gittim, tamam bu sefer bayagi survive ediyorum, ama ben wizard im ne resist i? barbar acayim o zaman. resist gidiyorum damage cok dusuyo cunku melee gibi armor resist kasiyorum damage kasacagima. damage kasinca 1 shot yiyosun.

barbarlar ve monklar bizden kotu durumda zaten, biz bi derece kite yapiyoruz, onlar melee ve daha elite atlamayan melee gormedim act 2 de. oyunu bitirenler hep alanlari skip etmisler. act 1 oldukca dengeli. act 1 e geciyosun ve oluyosun paso, ama sonucta ilerleniyor, act 2 90 larin oyunlarindaki zorluk ayarlamalari gibi. 1 shot da oluyosun. Oyun zorlugu boyle ayarlanmaz ki? Dunya'nin en cheap zorluk ayarlama cesidi.

Tam da oraya nerf geliyo yoksa toptan bi nerf yok.
Sosyal ağlarda paylaş

abi her zaman farm yapicaklar olacak iyi oynayanlar, cok zaman ayiranlar vs. orada bi dengesizlik gorurlerse nerflerler onuda zaten. onemli olan su an paso olmek yuzunden isin cok zevksiz bi hal almasi. oyun zorlugunu ayarlamanin bi ton yolu var, zevkli yollari var, bu o degil.

zaten ne demisler zamaninda, biz ayarladik inferno zorlugunu, sonra onu 2x yaptik. belli zaten tested olmadigi. triple a oyun tarzi bu degil. Boyle zorluk olmaz. Mekanik koyarsin, AI farkli calistirirsin (bunlar execute etmesi en zorlari tabii kabul ediyorum), health artar bi ton yaratici cozum bulursun su an dusunemedigim, ama biz adamlari 1 shot da oldurelim zor olsun olmaz, akicilik kalmiyor cunku. oluyosun, 30 sn sonra canlaniyosun, enrage oluyo kaciyosun enrage in gecmesi icin. zevksiz, akici degil.

1 hata da olmek bile degil olay, cunku belli affixlerle gelince, seni teleport ediyo yanina bi de lock ediyo, oluyosun. sacma kisacasi.

yani hataya az yer birakirsin zorlukda, ama hata yapmasan bile oluyosun ve 1-2 kere degil. (5 milyonluk gear var ustumde bi de, halen elite ler asiri zor solo iken bayagi skip etmem gerekiyo belli affixlerde vs)

edit: bu arada act 1 kolay ama ilk gectiginde cok zor, gerci act 1 yine cok dengeli, act 2 ondan zor da olabilir ama 3-5x zorluk olmaz. sonra act 2 icin item kasinca easy mode oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

etraflarında dört dönerek de olsa bi şekilde öldürülüyorsa iyidir zorluk olarak. ama tek vuruş olayı sarmaz tabi. zaten lag beni yeterince soğuttu. genelde olmuo ama arada bi gelio 3-5 dk boyunca gitmiyo. kötü bi yerde denk gelirse kanser ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten de şöyle bir olay var. Bazı predix kombinasyonlarında mutlaka ölmek zorunda kalıyorsun. İyi oynamakla, skilli zamanında basmakla alakası yok. Hardcore'u infernoda oynayanlar zaten belli kombinasyonları görür görmez oyundan çıkıp haritayı resetleyip girerek falan oynuyormuş yani. Bu hell'de de var. Ama belli kısıtlı sayıda elite kombinasyonlarıyla sınırlı. Ya auction house'dan gold verip item alıyorsun. Hp'n dmg'ın çok fazla olduğundan öldürebilmeye başlıyorsun. Ya da işe yarayan loot düşene kadar o kombinasyonlar gelip mutlaka kesiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

2 ay once Inferno baslarini kolaylastirdik, giris seviyesi insanlar uzulmesin dediginde Blizz buradaki shitstormu hatirladim simdi ahaha. Su anda da norf inf cigliklari yukseliyor.

Zorluga eyvallah da Act 2 yapabilmek icin Act 1'de gold kasip Act 3-4 gearini AH'den satin almak olmamis. Act 1'den 3 tane str/vita/all resist item sayesinde silah falan aldim da kendime anca act 2 duse kalka gorur olduk. Yoksa Act 1'den dusurdugum droplar uzerimde 2 ya da 3 tane. Gerisi AH. Basarma duygusunu koreltiyor bu da.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence oyuna bir ayar çekmeleri lazım inferno bölümüne act1 de düşen itemlerin çoğu act2 de işe yaramadığı söleniyor o zaman act1 farmlamanın mantığı ne? ne kadar iyi item düşürebileceksin ki yada kaç kişi bunu başaracak? Ben şuan act1 bitirdim infernoda 2 ye geçmeyide düşünmüyorum çünkü maymun ederler barbarım zaten o arıların ızdırabı hell de bile bayıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bişi sorcam dual wield gittiğimiz zaman örneğin offhandde life leech on hit var diyelim.Dual wield sadece %15 as boostluyor bu offhandin lifeı çalışıyor mu?
Deneme fırsatım olmadı ama 250 dps bi dagger düşürdüm str vit 850+ life leech var çokda şükela olur frenzy ile.
Sosyal ağlarda paylaş

atmosferin ve müziklerin d2'nin gerisinde kaldığını söyleyen bir sürü insan var,ben oynayamadım henüz nasıl oyunun hakkı verilmiş mi? d2'ye kıyaslamak ne kadar doğru olur bilemem ama karşılaştırırsak ne durumda ?

bi de şöyle olaylar var mı gerçekten ?

http://i.imgur.com/MtpgI.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...