Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aldatıldım ve Boşandım

paparnoz

Öne çıkan mesajlar

hangi motivasyonla aradi demissin.

adam demek ki müselman bi insanmis (yani musluman, helal sut emmis, iyi insan) https://en.wiktionary.org/wiki/Muselman

ancak muselman dedigimizde mussel man'a benziyor.

yani midye adam.

aslinda iyi bi superkahraman olurdu.

bxtcCp1.jpeg

ozel gucu, ishal yapmak, yanlislikla zehirlemek, civa biriktirmek, kabuk zirhi sayesinde kursun gecirmez, mardinlilerden hoslanmaz.

ozetle telefonla arayan arkadasin su anda bir midye-adam oldugunu dusunuyorum.

dasaaa tarafından düzenlendi
  • Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Geçmiş olsun abi, çok kötü durum.

Ama en iyisini yapmışsınız bitirerek. Ama benzer bir aileden gelen biri olarak oğlunun en azından psikolog desteği almasının önemli olacağını söyleyebilirim, sana gösteriyor mu, annesiyle ilişkisi ne durumda bilmiyorum ama çok yıpranmamış olması mümkün değil, üstelik bir de ergen olunca.

Sosyal ağlarda paylaş

axedice, 22.02.2024 08:11 tarihinde dedi ki:

Bide paparnoz bişey sormak istiyorum kaç yaşında evlendiniz çok mu gençtiniz? Eski eşin nasıl bu raddeye gelip oğlumu da kitlerim kafasında bir ilişkiye girebildi acaba? Reampage ın önermesi mantıklı geliyor bana, belki de zaten bi boşluktaydı ve oğlunuzun ergenliğe girmesiyle tamamen kendini bıraktı falan

Ben 21 yaşındaydım o 22  yaşındaydı. Onda önce zaten beraber yaşamaya başlamıştık. Eski eşim nasıl bu raddeye geldi, bunun cevabı bende değil çünkü yakalayana kadar beraber uyuyorduk hatta bana sarılmadan uyumada zorlanır. Her gün her şeyi birbirimize anlatırdık. Her gün beraber yaşlanmaktan bahsediyorduk. Tartıştığımız geçmiş zamanlarda bile ben her zaman zorda kaldığında boşanma seçeneği olduğunu hatırlattım ona. O ise böyle bir ihtimalden bahsetmeyi bile sevmezdi. Hatta o gece yakalamasam ve boşanmadan bahsetsem ne boşanması diye kızar ve muhtemelen ağlardı, boşanırkende ağladı zaten. Yani ben her zaman istemediği bir durum olursa medeni bir şekilde boşanabileceğimizi söyledim.

Benim teorim yaş ile ilgili. Çok süper hayatımız yok, ortalama ama yakın çevre arkadaşlarının hepsinin durumu bizden iyi oldu. Biz ise ilişki harici dikiş tutturamadık. Yani ekonomik olarak mamur olamadık. Bu bir etken midir ? Etkendir diyeceğim ama konuştuğu adamın durumu da iyi değil ki. 

ikinci teorim uzun süren evlilik ile ilgili bu tip aldatmalarla alakalı internette epey kaynak var. Özellikle belirli yaşı geçen, uzun evlilik yapan kadınlarda bir zaman geçiyor telaşı başlıyor, bu olabilir yani beni başkaları beğensin, ben başkalarını arzulayayım  çünkü benim onu beğenmemin 15 yıl sonra bir değeri yok. Niye yok ? Ben içerideki insanım.

Üçüncü olarak bence annelik meselesi de önemli çok uzun süredir oğlanla iletişimi kesikti. Hatta yoktu. Oğlanı seviyordur herhalde diyeceğim ama hiç ilgili bir anne olmadı. Bildim bileli ben oğlanla yoğun ilişki içerisindeyim ama o derinlemesine bir ilişkiye girmedi hep yüzeysel kaldı. 

Evet, anne olmak istiyorum diye anne olmamıştı. Geçen kuzenim ile konuşurken bu aklıma geldi. Yani anne olmaya çok istekli değildi ama fizyolojik durumundan dolayı bu durum bir şanstı ve kürtaj olsaydı çocuk sahibi olmama ihtimali güçlüydü zaten ileride istesekte çocuk sahibi olamadık iki kere düşük yaptı.  Özellikle ilkinde  çok üzüldük, çok önemli bir dönemde ve çok istekliyken hamile kalmıştı. 

Şimdi bakıyorum hep en zor zamanlarında yanındaydım. En büyük krizlerinde, hastanede yatarken, ailesi ile sorunlarla boğuşurken, iş yaşamında vs. 

Yani  uzun süre özellikle sadece onunla ilgilenen benim kaldığımı düşünüyordum ki gerçekten öyleydim. Kimse arayıp, sormamaya başlamıştı onu. Bana hatta bir ara çok bağımlı hale gelmişti. Neredeyse bensiz dışarı adım atmak istemiyordu. O insanları aramasa kimse onu aramıyordu ama bu durumu çok sorun etmiyordu ve ben arkadaşlarınla konuş dışarı çık derken o siz yetersiniz diyordu. Ama işte o sırada başka insanlarla sosyal medyadan vs görüşüyormuş. Geçen boşanırken çok acayip şeyler söyledi. Bizden hariç internette apayrı paralel bir dünyası var. Gecenin 3’ü 4’ü uykusundan kalkıyor oyun kasıyor ve adamla mesajlaşıyor. İlişkinin en başından itibaren uyandırılmaktan hazzetmeyen ve uykuyu çok seven kadının bu halini bilmiyordum tabii. Üstüne sabah işe gidiyor. 

mesela bu ilişkiyi yakaladığım zaman takma isimle yazıyordu adama . Takma bir persona yaratıyor ve bütün müzik zevkleri 180 derece değişmişti. Asla dinlemeyeceği şarkılar dinliyordu. Arabesk ve dram dolu bir dünyası vardı internette ama gerçek dünyada kimi zaman neşeli kimin zaman üzgün ama her gün mutlaka birbirimizi güldürdüğümüz bir düzlem vardı. 

Sosyal ağlarda paylaş

Oyun oynarken tanışmışlar anladığım.  Eşinin olayı da çok derin bir mevzu. Sarımadan uyuyamama vs... güvenli bağlanma ile alakalı olabilir. 

Şu manyak kadının  ilk 10-15dk videosunu  izlersen bununla alakalı güzel bir özet geçiyor. Mümkünse spotify podcast'ini dinle, aynı isimde program hem daha akici hem de gormeye dayanamiyorum sdfg

Masticore tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Evlilikte bir süre sonra olay aşktan çıkıp sevgiye ve arkadaşlığa dönüyor. İnsan doğası gereği çabuk sıkılan bir varlık. Dünyanın en zengin insanı da olsan rutin seni sıkabilir. Değişik heyecanlar arayabilirsin. Muhtemelen yıllardır hissetmediği bir şeyleri tekrar hissetmesi çok heyecanlandırmıs ve bunun peşine düşmüş. En ilkel duygular bunlar belki ama bir çok davranışın altından da hep en ilkel şeyler çıkıyor aslında. evlilik içinde rutini kırıp bir şeyler yapmak çok zor. Kadın için de erkek için de zor. Çocukların varligi, girilen borçlar, sorumlulukların artması vs çok yorucu şeyler. Eminim yakın zamanda adamla da tüm irtibatını koparır ve gorusmek de istemez. Çünkü adam değil burada sorun o sadece bir sonuç. İş buralara gelmeden sorunları konuşup profesyonel yardım almak gerekiyor. Çünkü kendini belli ediyor aslında bazı şeyler. Cinsel arzunun azalmasi hatta kalmaması, evdeki boğucu rutinlerin bıkkınlık vermesi gibi ipuçlarını görüp aksiyon almak lazım. 

Hayatta herşey var. 

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Bu anne mevzusu önemli bana da en başından itibaren annem öldüğünden beri diyor ama annesi ile ilişkisi sorunluydu hem çok seviyordu hem çok sıkılıyordu, en en önemli yeri şu, çocukken ağır bir ameliyat geçiriyor ve annesinden önemli bir süre  ayrılmak zorunda kalıyor. Çok riskli bir ameliyat masada kalma ihtimali var, bu yüzden mesela ameliyat olduğu tarihi annesi ayrı bir doğum günü olarak kutlardı, ondan sonra bu hassasiyet dolayısıyla aşırı üstüne düşüyor annesi, çok fazla çevre ile bağ kurdurmuyor, sokağa salmıyor ergenliğine kadar. Abisi de küçük ama abisi ailenin merkeziyken ve herkes onla ilgilenirken, kız kardeşinin özel durumu yüzünden herkes kız kardeşinin üstüne titriyor mesela bu kıskançlık krizi yaratıyor yetişkinliğe kadar devam ediyor. Bu tip ailesel mevzular var ama buradan 30 yıl sonraya bir pay nasıl çıkar bilemiyorum. Mesela videoda  bu tip bir durum için Endişeli Bağlanma demiş ama Endişeli bağlanmada tam tersi partnerini hiç aldatmaması gerekiyor, burada ise farklı bir senaryo var. Böyle kodlamalı psikolojik yorumlar tam oturmuyor işte olaya. 

Sosyal ağlarda paylaş

Abi hic kasma, kasmayin sebep neydi vs. Gercekten yani gereksiz oldugunu fark edeceksin bir sure sonra. Seni cok iyi anliyorum. sen bu kadar ilgili, verici ve isleri cozenken neden ve nasil boyle oldunun cevabini istiyorsun hakli olarak. O konuda da haklisin. Ama bu biraz da her seyi dogru yapmisken neden oldu diyip biraz da kendini derinlerde suclamandan geliyor. Ama inan neyi farkli yapsaydin da boyle olmazdinin cevabi hicbir zaman gelmeyecek. Gelse de geldigi zaman hasiktir diyip gulup gececeksin. O kadar umrunda olmayacak yani. Senin her seyden once kendinle barisman gerekiyor. Benim onceki mesajimda psikologa git gidebilirsen dememin sebebi buydu. Ben de basta 3 ay ben hallederim mk modunda asip kesiyordum ki neler cozuldu hayatta bu sekilde diyordum. Bazi seyler cozulmuyor ayni sekilde ahah. En azindan terapiye gittikten sonra ki 2 ay fln yani max 6-7 seansti benimki, kus gibiydim. En guzel evre de sonrasi zaten. Iliskilerde hatta evlilikte, bireyden daha cok bize evrildigi icin, bir sure sonra insan kendi benligini unutabiliyor ya da istemeden pasifize edebiliyor. Hele senin anlattiklarinda bu cok net. Yanlis yaptin demiyorum asla, ben de beni birakip bize o kadar dalmisim ki ilk bosanma karari aldiktan sonra ben ne istiyordum ya hayattan sorusuna cevapsiz kalmistim terapiye gidene kadar 😅 bana en cok koyan bu cevapsiz kalan soruydu mesela. Bir kisi icin bir insan kendinden nasil bu kadar cok verir, kendini unutur kismi yorucu oluyor sonraki surecte. Ben baya saptim ya la baslangicta dedigimden ama ozetle sanirim gerekli mesaji verebildim 😂 verememissem soyleyin daha az yogun olan bir gunde tekrar denerim 😅

• Like 3
Sosyal ağlarda paylaş

Gecmis olsun. Anladigim kadariyla bosanma isi bitmis, ciddi bir kayip yasamadan kapatabildin mi davayi?

Yalniz cok buyuk bir hikaye cok buyuk bir tesadufun ustune oturmus gibi duruyor. Bir an icinden esinin telefonunu kontrol etmek gelmesi ilginc bir detaymis. Boyle bir huyu olmayan insan bu isi yapmaz diye dusunuyorum. Elini atmis gibi Discord'daki bir yazismayi bulmak falan ne bileyim, ben partnerimin telefonunu kontrol etsem de 123 app arasindan beni aldatmak icin kullandigini bulamazdim muhtemelen. Ama gidisata bir etkisi yoksa bu kismi hizli gecmen anlasilir tabi. Ozellikle bosanma lehine sonuclandiysa, derdini ispatlamissin demektir zaten.

Bosanma cok cirkin bir is, o kadar yil hayatini paylastigin kisinin kendi menfaati icin sana karsi her turlu hemleyi oynamaya calistigini gorunce o zamana kadar nefret etmediysen bile artik o insandan nefret ediyorsun. Kazanmanin puf noktalarinin oldugu bir oyunu herkes kazanabilecegi sekilde oynar zaten. Cagimizda da bosanma oyununun metasi artik bilindigi icin kazanmaya yonelik oynayan tarafin, hakkini korumaya yonelik oynayana karsi korkunc bir ustunlugu var. Mahkeme ise o ana kadar hic dahil olmadigi bir iliskideki taraflarin sundugu deliller arasindaki kontekst ve motivasyon farkini okuyamiyor.

2 kisi arasindaki anlasmazliga devletin mudahale etmesini sacma buluyorum, hayat kurtardigindan cok karartiyor bence.

Sosyal ağlarda paylaş

Ciddi bir kayıp var, dünyam başıma yıkıldı, maddi kayıpta var ama önemli gelmiyor şimdi.

Şöyle söyleyeyim, orayı hızlı geçmedim çünkü aynen öyle oldu. Zaten olaydan  sonra elimde telefonu ve öğrendiğimi görünce suratı kireç gibi olmuştu. Yani hiç hiç hiç aklının ucuna bile gelmemişti yakalayacağım. Bende şaşırdım yani hiç beklemiyordum, açık söylemek gerekirse içime bir inanç girdi, yani ya biri beni uyandırdı bu uykudan, ya içgüdülerim dürttü, bilemiyorum. Zaten bu kadar güven duymasaydım, sadece günlük bir kaç mesajı "belki" yakalardım ama bildiğiniz elime döküman geçti. Neredeyse 1 yıl'a yakındır internetten yazışıyorlar, ondan öncesi başka biri ile görüştüğünü öğrendim. 

Öğrendiklerim kısaca şu;

- Aldatmayı kafaya koymuş ve beni hayatından çıkarmaya karar vermiş ama bunu sürece yaymak istemiş. 

- konfor alanını terk etmek ve bizden ayrılmak zor olduğu için karşı tarafla tamamen bir evlilik beklentisi içerisine giriyor. Karşı tarafın evli olduğunu bilmiyor. Karşı taraf onun evli ve çocuklu olduğunu bir şekilde sonradan öğreniyor ve bunu kendine koz olarak kullanıyor. Halbuki bizimkinin amacı kendini bekar olarak tanıtıp, karşı tarafı nikah masasına zorlamak ve muhtemelen benimle bir şekilde boşanmak yani olayı sürece yaymak. Karşı taraf sürekli cinsel bir beklenti içerisinde 10 mesajdan 8'i cinsellik ama öyle ayrıntılı bir cinsellik değil, genel olarak gif görsellerin kullanıldığı ve yüzeysel bir sohbet.  Adam sürekli olta atıyor, şurada buluşalım, orada buluşalım diye ama bizimkisi geçiştiriyor ve süreci öteliyor. Karşı taraf kör kütük aşık ve fazla ömrü kalmadığı numarası yapıyor ki değil. Evli adam, cinsellik yaşayacak, metres yapacak ama bizimki de kendince kendi oltasını atmış hani derler ya dinsizin hakkından imansız gelir, durum oraya gelmiş.

Benim paramla, benim eski hanıma garsoniyer bir ev tutup, bir metresi olacak adamın çünkü adam fakir, alkol ve sigaraya gidiyor parası ve zaten ev masrafı derken bir şey kalmıyor ama sallamak bedava tabii. 

Sohbetler o kadar yüzeysel, o kadar sıkıcı ve o kadar saçmaki, buna nasıl devam etme tahammülü göstermiş ve niye bu kadar saçmalamış, anlamak mümkün değil, zaten kendisi de açıklayamıyor. 

-  Müge Anlı ve Esra Erol'da mesela karısı kaçmış adamlar oluyor ve adamlar niye kaçtı anlayamıyorlar, işte ben dibine kadar biliyorum süreci. Hele çok uzun saatler çalışan erkeklerin riski çok büyük. Eve ekmek götüreceğim, evde huzur bulacağım derken, bütün zamanını tüketiyor ve eve geliyor aa kadın kaçmış. Böyle bir cerrah arkadaş vardı, eşşek gibi çalışıyordu, sürekli ameliyattaydı ve karısı öğretmendi. Karısı, düzenli olarak aldatıyordu onu hemde uzun süredir, eve gizli kamera koyarak bulmuştu. Düşünün cerrah adamın yaşadıklarını ve psikolojik çöküşünü, bu adam bu moralle hasta tedavi etmeye çabalıyor, ameliyata giriyor diğer taraftan kendisi ile uğraşıyor. Hele gemide vs. çalışan erkeklerin durumunu düşünemiyorum ki gene böyle bir tanıdık boşanmıştı, onlar en şansızları.

- Kendisinin elinde, bu aldatmayı noktalayacak çok fırsat vardı, her fırsatta aldatmaya devam etmeyi seçti. Kadınlar böyle durumlarda mantıklarını devre dışı bırakıp, duygularına kaptırabiliyorlar kendilerini çünkü aylardır, bu adama duygusal bir yatırım yapmıştı ve bu yatırımından vazgeçmek istemiyordu, bir şekilde kendine bağlamayı ve manipüle etmeyi başardığını, onu istediği gibi yönlendirdiğini düşünüyordu.  Adamda sürekli olta atıyor tabii muhtemelen bir tek benim eşimle konuşmuyor zaten adamın bütün sosyal medya hesaplarını kontrol ettim, aldatmayı otomatiğe almış. Bunun en temel sebebi (karşı tarafın psikolojik açısından söylüyorum) çocukken babası ölüyor ve üvey baba, amcaları ile büyüyor. Evlenmiş kadınlar en büyük hedef kitlesi herifin. Kendi kızlarını bile şahsi amaçları için kullanmaktan çekinmiyor. Bildiğiniz aslında istismar ediyor kendi küçük kızlarını. Altında yatan etmen muhtemelen annesi ile başka adamın yatmasına tahammül edememesi ve yaşadıkları, erkek psikolojisini çözmek daha kolay çünkü böyle bir durumda benim yakın arkadaşımda oldu. Babası öldü ve annesi başka adamla evlendi, duygu durumunda ve ilişkilerinde sapmalar oldu. 

- Boşanma tek celse ve karşı taraf herhangi bir şey talep etmedi, velayeti aldım.

- Boşanma işi kesinlikle mahkeme koridorlarında olmamalı ve yasal düzenlemeler gerekli, insan yaşayınca anlıyor o açıdan sana katılıyorum nigger of the sand. 

- Ayrıca Pyro, haklısın, psikolojik destek kesinlikle gerekli ama çocukla beraber gitmem gerekiyor. Tek başına değil ve şimdilik sürece göre karar vereceğim. Şimdilik YouTube videoları ile vs. yetiniyorum, onlar benzer şekilde işe yarıyor. 

• Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

bence ne kadar uzucu olsada zaman icersinde olumlu olacak, sende uzun vadede belki farkinda olmadan kendinden cok fzla sey kaybettin ve kotu bir iliski icinde oldugunu hayat telasi icinde fark etmiyordun bile, cocuk vb derken iliskiniz aliskanliklara donmus zaten. Tabi tatsiz bir sekilde olmus ama bana kalirsa sanslisin, senin kotu bir aninda veya bir hata yaptigin anda seni harcicakmis, bu acidan bakinca belki daha kotu bir hukiki sonucla bitebilirdi.  Olumlama yapmak zor olsa bile bole durumlarda, kimisi icin bicilmis kaftan su durumun. orta yaslardasin aslan gibi oglun var , nafakasiz tertemiz bosanmisin, ikinci baharin hayirli olsun.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

Yasadigin kayiplar uzucu, davayi kazanman ise cok iyi haber. Ayrilmanin stresi ayri, o davanin stresi apayri koyar insana. Geride kalmasi sevindirici.

Aliskanliga baglamis bir iliski, kendi agirligini da kaldiramayan bir partner... Bir bakima iyi olmustur belki de bu sekilde sicip sivayarak iliskiyi sana bitirtmesi. Obur turlu iliski devam etse, sana verebilecegi maksimum hasari verecekti belki de.

Bu sayede belki seni hakeden birini bulursun. Obur turlu, bulsan da dokunamayacaktin. Es kaza dokunsan, faturasi sana kesilecekti bu sefer.

Oglun icin bu bir core memory yalniz, onu es gecmeyelim. Hayati anlamlandirmaya basladigi bir surecte annesi tarafindan "ne olacak ya babasina kitleriz kekoyu asdf" denmis bir insan artik o. Bu guven sarsintisi, ani gelen anne figuru yoksunlugu ileride onu magdur konumundan magduriyet yaratan kisi konumuna tasiyabilir. Sen baska partnerler bulsan da o baska anne bulamaz. Onun psikolojik sagligi cok onemli.

Yalniz senden de korkulur he Paparnoz 😄

Karsi taraf uzernide yaptigin arastirmalar, onlarin ozel hayatlari ve gecmisleri uzerinden yaptigin cozumlemeler falan cok donanimli. Senle derdi olanin isi zor gercekten.

Sosyal ağlarda paylaş

Sosyopat dahi olabilir eski eşin, bırak seni kendi evladını bile sallamamış. Yakalanınca ağlaması vs pişmanlığı hepsi numara salt ben aslında kötü değilim bakın durumun farkında ve üzülüyorum yani insani tepkiler veriyorum taklidi, daha fazla tepki görmemek için yakın çevresinden. Bin tane örneği var yani yakalandığı için üzüldü, bana nasıl tepki gösterecekler bana kötü davranacaklar mı korkusundan dolayı esas olarak çekindi yani temelde onu rahatsız eden bu oldu bu süreçte. 

Bir çok üye üzücü bir durum demiş yani öyle yaklaşmış olaya ama aslında müthiş bir şey senin için resmen piyango gibi biraz zaman geçsin anlarsın. Gerçekten seni seven ve sana değer veren eşini elinde olmayan sebepler ile (ölüm vs)kaybetseydin veya işte hayatından  çıksaydı bir şekilde o zaman üzücü olurdu. Ama mevcut durumda büyük ihtimal sosyopat, ahlaksız ve senden aslında hoşlanmayan bir insandan (daha doğrusu yükten, kamburdan) kurtulmuş oldun.

Şu durumda üzücü diye nitelendirilen durum aslında bir alışkanlığın sona ermesi, çok uzun süren bir alışkanlığından uzaklaştığın için yeni duruma uyum sağlama sürecindesin. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Off.... Çok geç gördüm.

Çok geçmiş olsun be paparnoz. Gerçekten fena olmuş. Ağzım bir karış açık okudum resmen. Denilebilecek her şeyi demişler zaten. Naçizane tavsiyem (eğer imkanın varsa) bu süreçte hem kendi arkadaşlarınla daha fazla zaman geçir hem de daha önemlisi çocuğunun arkadaşlarının kim olduğuna ekstra dikkat et. Çocuk duygusal olarak çok vulnerable bir durumda. Yanlış bir arkadaşının etkisi normalden kat be kat daha fazla olacaktır.

Law, 24.02.2024 19:43 tarihinde dedi ki:

Bin tane örneği var yani yakalandığı için üzüldü, bana nasıl tepki gösterecekler bana kötü davranacaklar mı korkusundan dolayı esas olarak çekindi yani temelde onu rahatsız eden bu oldu bu süreçte. 

Şu da aşşırı doğru bence. "Ben nasıl böylesi süper bir ilişkine sıçtım" diye değil "ben bir yıldan fazladır aldatırken nasıl oldu da yakalanacak kadar acemi davrandım" üzülmesidir bu.

• Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu konuya yorum yapamıyorum çünkü paparnozun mesajlarını okurken efkar keder mutsuzluk basıyor koşarak uzaklaşıyorum pcden, browsere alt f4 fln çekiyorum

Sana ve çocuğuna sabır diliyorum

Zaman herşeyin ilaci, bana sorarsan kalp mevzularınin başka bı ilacı yok zaten

Biraz spor fln yap, kendine iyi bak bu aralar, yine yeşil sahalara çıkınca yeni heycanlara bulasinca kafan dağılır, iyi gelir, önce biraz kafanı toparla tabi ama çok salma, bounce back.

Sosyal ağlarda paylaş

kültürel baskı ile; işin var, yaşın geldi, evlenme vaktin geldi denilerek daha kendini tanıyamamış bireyin o zamanlardaki ilişkide olduğu kişiye evlilik teklifi etmesi ve "seviyom ben evlenecem" ilüzyonuyla kendisini bir anda evlilik içerisinde bulması olayı.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

ocean naillemiş.

o ilüzyona kapılmak, kendini inandırmak. sadece bunu yazdığım için bile vicdan azabı duyuyorum mesela. kötü bir anne de değilim, ölürüm bile. yaşadığım uyguladığım ayrı, hayıflandığım ayrı. "ben de yapabilirim neden olmasın" düşüncesinin aklına gelmesi önemli değil. bu işler herkese göre değil. yaşadığım yaptığım ya da çalıştığım her işten daha yorucu bir şey.

cooper'ın dediği gibi, çocuğunun geleceğinin hayaleti oluyosun. ben yoğum aslında yani. ipotek ettirdiğim kısa bi ömrüm var. her 90'ların sex drugs and rockn rollcusu gibi çoluk çocuğa karışmış olup paticiğe dert dökünüyorum. eskiye dönüp blind guardian dinleyip uo falan takılmak istiyorum, live to win dinleyip domuz falan kesmek istiyorum.

özet geç arkadaşım diyenlere, orta yaş sendromu diyeyim.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...