Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.91 [2023 versiyon]

GERGE

Öne çıkan mesajlar

en son sorduğumdan beri anca alabilecem sanırım pc yi.

YLd3xV0.jpeg

şöyle yaptım listeyi en son. Ne diyorsunuz? İyi midir böyle. Yarın filan inventusa gidip siparişini vereyim diyorum dolar daha da artmadan. 1000w power supply alacaktım da kalmamış ellerinde sanırım. Corsair 1000w 2-3k daha pahalıydı öbür markanınkinden 850w seçtim. Yeter mi sizce 850w? Başka değişiklik lazım mı?

progamer tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

suprim x en sessizlerindemiş diye onu seçtiydim de Ventus'un fanları da aynıymış sanırım. Ventusa geçebilirim. Phanteks reviewler genel olarak iyi diye seçtiydim. Bide bi üst modeli hem daha pahalı hem fanı yok. Onlarda ekstra almak gerekiyor diye seçmediydim. Bakınayım biraz daha.

Sosyal ağlarda paylaş

progamer, 28.03.2024 20:03 tarihinde dedi ki:

suprim x en sessizlerindemiş diye onu seçtiydim de Ventus'un fanları da aynıymış sanırım. Ventusa geçebilirim. Phanteks reviewler genel olarak iyi diye seçtiydim. Bide bi üst modeli hem daha pahalı hem fanı yok. Onlarda ekstra almak gerekiyor diye seçmediydim. Bakınayım biraz daha.

850w yeter. ventus'u al geç derim, söylendiği gibi artık aşağı yukarı hepsi aynı. %0,3lük ses ve performans farkı için vereceğin fiyat farkı %10, çer çöp noname markalara dalmadıkça. ben yıllarca ventus serisi kartlar kullandım sorunsuz. 

Sosyal ağlarda paylaş

İnventustan pazartesi siparisi verdim. Salı öğleden sonra aradılar gel al diye. Siperisi verirken bi ssd bi hdd icin giris birakin takacağım var dediydim. Bi tane ekstra power supply kablosu bırakmışlar sadece. Bende hdd yi bağladım onla sata kablosunu da çekip. Sora ssd ile uraşıcağıma bi m2 alıp takayim dedim. Bugun ekran kartını söküp m2 yi taktım. Her seyi birleştirdim, bağladım sonunda hevesle açıcam pcyi diye. Açılmıyor. Elektrik takınca anakart rgbsi yaniyor ama power buttona basinca kasanin ustundeki bişi olmuyo. Bi daha açıp içini baktım, anakart power pini doğru yerde. Hersey bağlı gözüküyor ama açılmıyor pc. İnventustakiler biz vermden size test ediyoruz dedilerdi ama… Bende icinde oyle zarar verecek bisi yapmadim yani. Var mi bi oneri? Yoksa taşıyacam yarın geri inventusa. 

Sosyal ağlarda paylaş

panikle buraya yazdıktan sonra hallettim. Benim hatam imiş. Goering'in yazdığı sebeblerden bile daha salakça hatta sebebi. Umursamayın yukardakini sdf 

kasa ve sıvı soğutucu da ne güzel sessiz çalışıyor. Eski pc fırtına gibiydi idle da bile bazen. İnventus ta cable managementını filan yapmış güzel. Tek sıkıntım şu an sonradan taktığım hdd yi algıladı gayet de m.2 ssdyi algılamadı. Doğru taktım gibide geliyor ama açıcam içini bi daha olmadı. 

progamer tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

paylaşımlı slota taktıysan hdd/m.2 dan birini algılamış olabilir. Hangi slotda neler çalışabileceğini anakart bookletında yazıyor.

Bilgisayarı alınca bende lan bu çalışmadı diye biraz uğraşmıştım, sonra içeriye gidip bir şey alıp geldiğimde açılmıştı eheh. Amd/ram test hedesinden çok yavaş açıldı başlarda, şimdi bayağı hızlı.

Sosyal ağlarda paylaş

progamer, 03.04.2024 20:06 tarihinde dedi ki:

panikle buraya yazdıktan sonra hallettim. Benim hatam imiş. Goering'in yazdığı sebeblerden bile daha salakça hatta sebebi. Umursamayın yukardakini sdf 

kasa ve sıvı soğutucu da ne güzel sessiz çalışıyor. Eski pc fırtına gibiydi idle da bile bazen. İnventus ta cable managementını filan yapmış güzel. Tek sıkıntım şu an sonradan taktığım hdd yi algıladı gayet de m.2 ssdyi algılamadı. Doğru taktım gibide geliyor ama açıcam içini bi daha olmadı. 

Disk yönetimine girip baktın mı peki, orda unallocated olarak gözüküyorsa hemen formatla halledilir. Hiç kullanılmamış diskler genelde formatlanmadan ve unallocated olarak geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

7900xtx daha mantıklı fiyat aynıysa 4070ti ile. fsr hala kötü ama upscaling kullanmak zorunda kalmazsın özellikle de 1440p ise monitör.

4070ti ile 4070tis başka gpu'lar, isimlendirme kötü. 4070tis'in doğru adı 4080lite olmalıydı. 7900xtx yerine 4080 (veya süperi) alabilsen ama ben 4080 tercih ederim.

7900xtx ile ağır raytracing'i unut bir de, cp77'de filan hafif raytracing olur gene. ben 4070tis ile 4k path tracing oynayabiliyorum upscaling kalitesi sayesinde, 7900xtx'in görüntüyü bulamaca çevirmeden yapamayacağı birşey.

tldr: 7900xtx ile upscaling (3.1 çıkınca ne olur tekrar görmek lazım) ve raytracing'i hafif kullanabilirsin. 4080 alabiliyorsan onu tercih et ama 4070ti alabiliyorsan 7900xtx. 4070tis alabiliyorsan ve path tracing istiyorsan 4070tis. 4070tis alabiliyorsan ama path tracing istemiyorsan 7900xtx.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...