Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

biraz beyaz yakalı boşu yapalım

Dynun

Öne çıkan mesajlar

beni zorla tatila cikardilar

1 hafta sonra aradilar senko geri donebilir misin calisabilir misin diye ?

gecen hr mail atti zorunlu tatila cikmam lazimmis, overtime'larinda bir kismini tatil olarak vermemiz lazim dedi. 

yine tatile gonderip 1 hafta sonra geri cagirirlar heralde.

Sosyal ağlarda paylaş

Çinliler hakkaten sıkıntı hangi ülkede olduğunun önemi de yok. Talepleri hızlı ve tek kelime ile cevaplıyorlar Hayır....Yapacak birşey olmayınca bir üst makam alman arkadaşa talebi ilettik bizde. Ne sözleşme okuyorlar ne de maili büyük ihtimal. Talep var hayır yaz geç.

Tatilde telefona mailler geliyordu cevaplamak zorunda kalıyorduk. Sağolsun kimseye güvenmeyen firma sahibi ne mailler telefona mı gidiyor diye panik yaptı ve telefonlardan mail bağlantısını kaldırttı , sağolsun o günden sonra daha rahatız ?

Sosyal ağlarda paylaş

sanki tayvanlılar bi tık daha iyi gibi geliyo bana

japonlarla hiç çalışmadım ama japon iş hayatı da acayip değişik ritüeller içeriyormuş duyduğuma göre. adamlar ölene kadar çalışıyor çalışarak ölüyor ritüelleri falan var ama son dönemde biraz geride kaldılar. japonya da çok ilginç bi yer ya, keşke gidebilseydim bi tur

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Aktif olarak Çinli İspanyol ve Almanlar'la çalışıyorum. 

En rahat İspanyollarla çalışıyosun. Yani burada olsalar siparişi geçer akşamına bira içmeye gideriz nevizadeye.

Almanlar resmen böyle john wickteki kütüphane saynesi gibi kitapla dövmek istiyorum. Her boka sözleşme, dosya evrak kağıt yazıyolar. Ama işlerine gelmeyince aaaa biz orayı okumamışız aaaa diye surprised pikachu yapıyolar.

Çinliler daha flexible. Ne dersen yaparız modundalar. Ürün lazım ama EU Normlarına uymuyo diyosun hallederiz sadece şu belgeyi imzala gönder diyo. Almana desen dünya toz ve gaz bulutuydu seviyesindne fizik matematik anlatıyo bana.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, BonePART dedi ki:

Aktif olarak Çinli İspanyol ve Almanlar'la çalışıyorum. 

En rahat İspanyollarla çalışıyosun. Yani burada olsalar siparişi geçer akşamına bira içmeye gideriz nevizadeye.

Almanlar resmen böyle john wickteki kütüphane saynesi gibi kitapla dövmek istiyorum. Her boka sözleşme, dosya evrak kağıt yazıyolar. Ama işlerine gelmeyince aaaa biz orayı okumamışız aaaa diye surprised pikachu yapıyolar.

Çinliler daha flexible. Ne dersen yaparız modundalar. Ürün lazım ama EU Normlarına uymuyo diyosun hallederiz sadece şu belgeyi imzala gönder diyo. Almana desen dünya toz ve gaz bulutuydu seviyesindne fizik matematik anlatıyo bana.

alaman bir firmaya finance manager gidiyorum kafayı yiyeceğim sanırım alışana kadar sdsf

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, senko dedi ki:

elimde suresiz oturum olmadi icin ne derlerse yapiyorum.

IKIFEEL.jpg

yine de tatildeyken gelen isyeri telefonu da ne bileyim, torunlarina anlatacagin, biz pandemideyyykennnn diye kalan aci bi hatira olur artik asdf

reyou tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

twitterdaki almanci, gormemis, yazilimci tayfayi engelle engelle bitiremedim ya. her gun ayri cringe bir post cikiyo karsima bi yerden. iki python ogrenip sirketin macbookunda titanik data seti donduren basimiza Google developer expert, ML expert kesiliyo.  

Bir de bunlarin Amazon'a atananamis ve AWS expert diye (sertifika mi ne zkim aliyolarsa) dolananlari var, tam pirasa sapiyla suratlarina vurmaliklar ya lel.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, BonePART dedi ki:

liebe bir de alman firma var alman firma var. ne kadar köklü firma oda önemli.

ama yani işin özeti şu

turklukten-aldigim-zevki-hicbir-seyden-a

GPTW 2021 #1 ?

alamanlığımı doya doya yaşamaya gidiyorum sdsfds

tabi gptw falan hikaye, firmalar global arenada ne olursa olsun türkiyede türk firma gibi yönetiliyor, halen çalıştığım yine alanında dünyada top firmada bizzat deneyimlerimle söylüyorum malesef. beklentimi çok yükseltmesem iyi olacak sanırım

Liebe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, reyou dedi ki:

twitterdaki almanci, gormemis, yazilimci tayfayi engelle engelle bitiremedim ya. her gun ayri cringe bir post cikiyo karsima bi yerden. iki python ogrenip sirketin macbookunda titanik data seti donduren basimiza Google developer expert, ML expert kesiliyo.  

Bir de bunlarin Amazon'a atananamis ve AWS expert diye (sertifika mi ne zkim aliyolarsa) dolananlari var, tam pirasa sapiyla suratlarina vurmaliklar ya lel.

çok ciddi bi yatırım almış, kurucusu türk olan global bi startupta çalışan arkadaşımla konuşuyorum, firmanın arge ofislerinden biri istanbulda. arkadaşın hep şikayet ettiği şey şu, teknik açıdan öğrenmeye ve uygulamaya yetenekli, domain expert potansiyeli olan çocuklar geliyor, ama iş hayatı ve profesyonellikten kesinlikle haberleri yok, kurumsallığa tamamen karşılar ve acayip lakaytlar diyor, o yüzden yönetilemeyen ve sürekli sorun çıkaran, memnun olmayan bi güçle karşı karşıyayız dediydi. maaşları, imkanları mükemmel firmanın bu arada, dolara sabit maaşlar, piyasanın çok üstünde, müthiş sorumluluklar veriyorlar mesai falan neredeyse sıfır vs, ama mesela iş kanununda 1 yıl dolmadan izin vermiyorlar ya, adam diyor ki almanyada veriliyor sen niye vermiyorsun sonra istifa etmeye kalkıyor böyle ilginç kafaları var ahshsh.

neyse ben de her görüştüğümde lan bu ne lakaytlık rahatlık nası global firma lan burası falan derken en son yazılımcı ekip lideri bi eleman şirket adının da yazılı olduğu ad soyad twitter hesabından kızın birine iğrenç mesajlar atmış, hani önce yerim seni tadında başlamış sonra yüz bulamayınca yardırmış, kız da ifşa etmiş mi. elemanı en sonunda global tepki üzerine paketlediler ahshshsh.

diyeceğim o ki teknik uzmanlık evet öğreniliyor, hele ki şu dönemde 3-5 bi keyword bilsen bile iş bulabiliyorsun, ama sosyal beceriler, iş hayatı, süreç yönetimi, kurumsallık vs konusunda acayip geride bi nesil söz konusu şu anda. tivitırdaki o almanya31 tayfada da genel olarak bunun sıkıntısı var. kariyerleri kişiliklerinden önde gidince birden ne oldum delisi oluyor adamlar, e orada sosyal hayat da çok hareketli değil, mecburen tivitırda devam. türk yazılımcısı kadar ben oldum delisi, sosyal sorunlu bi kitle daha var mıdır merak ediyorum.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, roket adam dedi ki:

neyse ben de her görüştüğümde lan bu ne lakaytlık rahatlık nası global firma lan burası falan derken en son yazılımcı ekip lideri bi eleman şirket adının da yazılı olduğu ad soyad twitter hesabından kızın birine iğrenç mesajlar atmış, hani önce yerim seni tadında başlamış sonra yüz bulamayınca yardırmış, kız da ifşa etmiş mi. elemanı en sonunda global tepki üzerine paketlediler ahshshsh.

oha ben buna benzer bisi gordum galiba ya, kiz "metaverse bir evren ise, mark zuckenberg bizim tanrimiz mi?" gibisinden bisiler atmisti, biri buna yardirmisti, ayni olay mi bilmiyorum ajalsfdjlkj

ben ssg sedet i ve buna yakin 1-2 dev i takip ediyorum, sagolsun nerede cringe, wannabe developer var, topunu like liyo fln, onume dusuruyo, adami engellemek de istemiyorum, nasi bi algo izlesem bilemedim. 

neyse konu beyaz yaka bo$u idi, dagilmasin. 

Sosyal ağlarda paylaş

Benzer bi olay olarak kişisel hizmet alımında bireysel sıkıntı yaşadığı firmaya aynı açık seçik kimliğiyle twitter adresinden firma yetkililerini tagleyerek saydıran, sonra o firmanın da ertesi gün söz konuşu arkadaşın şirketini arayıp da "siz bizden şu kadarlık yazılım ihalesine girecektiniz ya, nah girersiniz. sebebini x arkadaşa sorun" dediği insan biliyorum ben de.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

karşıdaki bir yeto için anlaşma yakan firma olmak da her zaman iyi olmayabilir,. patronlar da süper vizyoner insanlar değil, egoya kapılıp bırak hakareti şikayeti, BENİM FABİRKAMIN ÖNÜNE BAŞKA MARKA ARAÇ ÇEKEMEZSİNİZ falan kuru atar yapan tipleri de çok duymuşsunuzdur. eğer ekonomik bir hizmet alacaksan sadece o adamı kovudurup / bize gelmesin yapıp ucuz ucuz işini alabiliyor akıllısı.

Sosyal ağlarda paylaş

hahahah aklıma şey geldi, bi büyük bi türk kadın giyim markası var ismi lazım değil patron şirketi ama. patronu yaşlı bi tip. bi gün bunlara toplantıya giderken fabrika otoparkına arabayla çok hızlı girmişim. içeri girerken herkes gülüyor eğleniyordu güvenlik peşimden bi geldi surat buz gibi. sizi dışarı alabilir miyiz patron bey sizi istemiyor nolur yavaş gidin dedi. baktım herkesin surat iptal durumda. kamera şakası mı falan dedim. neyse çıktım dışarı. meğer patron beni görmüş arabayla da herhalde hızlı girmişim, acil durum ilan edip herkesi çağırmış kim bu benim mekanımda gazlıyor atın bunu demiş hshshshsh. toplantıyı yapacağımız adam it'ci falan geldi, kusura bakmayın bizim patron yaşlandı iyicene biraz aksi oldu dedi, toplantıyı da sokağa çekilmiş masada yaptık.

araba da 1.5 dci beyaz megane yani. ne kadar gazlamış olabilirim.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...