Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game Pass PC Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

@axedice yurtdışındayım ama bulunduğum bölgede cloud gaming hizmeti yok. VPN kurdum android TV'ye. Lokasyonu UK vb yapıp uygulamayı açıyorum. Sonra VPN i kapatsan da cloud kullanmaya devam edebiliyorsun. Tabi öncesinde uygulamayı apkmirror gibi bir yerden indirip kurdum çünkü Sony Android TV için uyumlu Game Pass uygulaması yok.

Görüntü çamur gibi bu arada. Ne yapsam düzelmedi. Biraz önce xbox.com/play üzerinden test ettim. Çok daha iyi. Android TV yerine eski bir laptopu ekrana bağlayıp daha iyi görüntü alabilirsin.

Not: 2-3 farklı oyun test ettim, hepsi Hollanda'dan stream yaptı. Ping/latency/ms iniz ona göre olacaktır. Bende 150-170 arası, açıkçası kabul edilebilir değil. Çocuk için şu an sorun yok, zaten realde de o kadar gecikmeyle yaşıyor gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

On 29.12.2022 at 21:27, cacodemon dedi ki:

@axedice yurtdışındayım ama bulunduğum bölgede cloud gaming hizmeti yok. VPN kurdum android TV'ye. Lokasyonu UK vb yapıp uygulamayı açıyorum. Sonra VPN i kapatsan da cloud kullanmaya devam edebiliyorsun. Tabi öncesinde uygulamayı apkmirror gibi bir yerden indirip kurdum çünkü Sony Android TV için uyumlu Game Pass uygulaması yok.

Görüntü çamur gibi bu arada. Ne yapsam düzelmedi. Biraz önce xbox.com/play üzerinden test ettim. Çok daha iyi. Android TV yerine eski bir laptopu ekrana bağlayıp daha iyi görüntü alabilirsin.

Not: 2-3 farklı oyun test ettim, hepsi Hollanda'dan stream yaptı. Ping/latency/ms iniz ona göre olacaktır. Bende 150-170 arası, açıkçası kabul edilebilir değil. Çocuk için şu an sorun yok, zaten realde de o kadar gecikmeyle yaşıyor gibi.

abi o zaman tr game pass ult yurtdışında çalışıyor öyle mi? büyük tasarruf böyleyse

Sosyal ağlarda paylaş

5 yaşında yeyenim var hangi oyunları yükleyeyim neler uygun o yaş grubuna? Gamepass listesine bakarken benteni gördü onu istedi indirdim, o bile karışık geldi çocuğa. İlk defa gamepad falan kullandığı için bi beceremedi zaten kontrolleri. Aslında bi taraftan motor becerilerini geliştirip diğer taraftan sevebileceği bi oyun lazım. Klavye mouse ile oynayıp masterrace olarak büyümesini isterdim ama sanırım onun için daha çok erken.

Bu arada listede among us ı gördü, ben şimdiye kadar hiç oynamamıştım hırsız katil olayı ilgimi çekmediği için. Arkadaşının tabletinde mi görmüş neymiş lan dedim tamam indirelim oynayalım, en çok ilgisini çeken şey lobi sırasında kıyafet seçmek oldu lel. Neyse bi defa da interloper olduk tüm gemiyi kestik ettik falan, ama KEMİĞİ ÇIKTI HİHAHO modunda beni izlediği için aslında çok da çocuklara uygun bi oyun olduğunun düşünmüyorum asd

Sosyal ağlarda paylaş

50 dakika önce, axedice dedi ki:

5 yaşında yeyenim var hangi oyunları yükleyeyim neler uygun o yaş grubuna?

Disney oyunları (Disneyland Adventures, Disney Dearmlight Valley, Rush: DisneyPixar Adventure)

Paw Patrol / Pati devriyesi oyunları

Banjo oyunları

Overcooked

Goat Simulator

Joy Ride Turbo

New Super Lucky's Tale

Gamepad kontrollerine alışınca çoğunu oynar. Disney'den bi tanesi biraz zor olabilir, hangisiydi hatırlamıyorum ama malzeme toplayıp craft falan olayları vardı; karışık gelebilir.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Silphatos dedi ki:

Bu xcloud kalite kusmuk gibiymis bu arada, 15mbps cap koymus adamlar rakipleri gfn flaan 100mbps tum baglantiyi emiyor bu 5-10mbps anc kullaniyor ve camur gibi goruntu. O capi en az 30 40mbps yapmadikca telefonda bile oynanmaz duzgun

Ben TV'de bile oynarken hiç çamur gibi değildi ya, 4k değil tabi de akıcı bir cloud gaming için çamur diyecek kadar değildi

Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, xaty dedi ki:

Overcooked

Abi overcooked u counter falan geçmişi olan koskoca adamlarla oynarken sinir krizi geçiriyorum beceremiyorlar bazı bölümleri, 5 yaşındaki çocuk için imkansız bi oyun o asdasdasdsad

Disney oyunlarını gördüm ama hiç anlamadım içeriği ne, sanal disneyland turu mu falan. Neyse iyi diyorsan deneyeyim bakalım.

Sosyal ağlarda paylaş

Overcooked'u benim 3 yaşındaki oğlan sağa sola bir şeyler fırlatıp ortalıkta koşmak için oynuyor. Gamepad practice olarak bakıyorum ? O yaştaki çocuktan oyunda başarı bekleme bence

Disney'in hangisiydi hatırlamıyorum, birinde farklı disney karakterleriyle ilgili mini oyunlar yapmışlar (Rush olabilir), gidiyorsun Goofy ile kartopu savaşı yapıyorsun mesela, veya Cars ile yarış yapıyorsun vs. Birinde de Disneyland'de dolanıyorsun, yine mini oyunlar var ve ufak görevler veriyor (mickey ile git dans et vb); bu da Disneyland Adventures olmalı)

Sosyal ağlarda paylaş

bitrate çok kötü bence, hadi çamur olmasın 1 tık altı olsun. özellikle forza gibi vegetation bol oyunlarda iyice saçmalıyor. 15mbit bitratele olacak iş değil cloud gaming, biraz arttırmaları lazım. 2d, pixle vs indielerde sıkıntı olmaz anca

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...