Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game Pass PC Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

bitirmesi haftalar sürecek oyunların kalkacağını 10 gün kala duyuran sistem işkence maksatlı olabilir ancak, ondan öyle gelmiştir. bu adamlar yaptıklarını kontratın biteceğini herhalde 10 gün kala öğrenmiyordur.

play latera koyduğum herşey her an gidecekmiş gibi geliyor artık ms’in kendi sahip oldukları ve ea play hariç.

Sosyal ağlarda paylaş

ms'in karıştığı save'leri oyunun kendi windows folder'ı boşken wsg diye uydurma yeni bir klasör altına oyunun kurulduğu klasöre rng ile belirlenmiş kodlu bir şekilde koyması ki bu save'leri external'da koruyabilmeyi de engelliyor. bu ahmaklığı yapan tek şirket cdp olduğundan 80 saatlik cp77 save'i kaybettim geçen yıl. ms bunu bütün oyunlar adına kendi başına yapıyor. yapımcı kendi klasör hazırlamış, içi boş. neden? çünkü

a3YyDj1_700b.jpg

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Yaptım oldu.

Game Pass PC'yi güncelledim şimdi, hesabın kapanmasını beklemek gerekmiyor. Game Pass Ultimate varsa olmuyor. 585TL verdim, "Xbox Game Pass Ultimate, next charge on December 26, 2025" diyor sistem.

Emin olamadım çalışacağına ama kaybedeceğim 500TL diye girdik bir yola ?

Ahanda böyle:

by68qM.png

Ultimate'in avantajı Türkiye'ye gelirse Xbox Cloud ve bazı oyunlarda DLC'lerin de bedava olmasıymış, hiç bedava DLC görmedim ben ama. Daha önemlisi ama Microsoft yakın zamanda zam yapar bu enflasyonda, ondan korur.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Shadow dedi ki:

GamePassi 3 yıllık toplam 580tlye alma yöntemini bulmuş DH-Ekşi tayfası, yumulun alla alla alla alllaalaallala

https://eksisozluk.com/entry/146814564?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

vay be yazın kendine 6 aylık 120 liradan gift ede ede yapıyorduk daha bile ucuz olmuş sdfs.

Sosyal ağlarda paylaş

ulan sonunda bana da aldirtti. ama yani reddedilemeyecek teklif olmustu. 3 senede sadece starfield oynasan yine karlı.

oyunlara baktim yine meh ama su an aoe4 ve flight sim bile yeter.

@Sam bende de cikmamisti tam olarak su adimlari yaptim cikti.

hesap yönetme sayfasindan logout ol, satin alma sayfasini ac linkledikleri, login ol tekrar ac, hic bisi secmeden once 1 ay uzat, kapa carpidan, sonra 3 ay uzat kapa. sonra cikti.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ok 1 yıllık seçeneği çıktı ve aldım ama aboneliği uzat diye seçenek çıkmıyor şimdi de iyi mi. aboneliği yönet diye yeşil düğme var sadece hesabıma yollayan. otomatik ödemeyi zaten kapatmıştım, hala kapalı.

hah oldu neyse ayrıymış otomatik ödemeler.

Sosyal ağlarda paylaş

ok tamam yaptım, hesabın içindeki abonelikler ayrı ayrıymış otomatik ödemeleri, onu bir kere keşfedince sorun kalmadı. ultimate'a çevirdim şimdi ama xbox app uyarıyor gamepass bitiyor diye hala, ultimate iken sorun yok herhalde? otomatik ödemeyi kapatmadım şimdilik, 2026'da aylık 45₺ kalmışsa iyi gene lol. 2025 olsun düşünürüm o kısmı.

yedik

bB9d22y3_400x400.jpeg

ha bu arada hesabın içinden hesaptan çıkamadım ama o abone olma sayfasında sağ üstten çıkabildim. o uğraştırdı biraz.

bu arada bu ultimate'ın amazon prime gibi çeşitli oyunlar için bonus content kodları varmış. xbox app içinden hesabınıza girip girip "see perks"e basınca çıkıyor. gerçi sadece ms store versiyonlarına ekletiyor anladığım kadarıyla. bugün biten bazı kodlar vardı.

ha yok epic store'a eklediği kod da varmış mesela. 3 ay discord nitro, 3 ay apple music filan var.

sadece xbox'da olan oyunları pc'de cloud gaming ile deneyeyim dedim ama türkiye'de yokmuş meh.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben Cloud Gaming baya kullanıyorum TR'den, tek bi controller ile her yere taşımak çok rahat oluyor.

Bilgisayar bölgesini Almanya yapıp uygulama ayarını da Almanya yapıyorsunuz, oyuna girmeden VPN'den Almanya'ya bağlanın (WindScribe kullanıyorum ben), oyuna girerken istediğiniz zaman VPN kapatabilirsiniz.

Telefondan daha kolay oluyor, yine WindScribe kullanıyorum. Oyuna girmeden VPN'i Almanya'ya bağlayıp oyun açılırken VPN kapatıyorum.

Youtube'da daha düzgün anlatımları var, bakabilirsiniz. Online gaming denemedim, insanlara karşı gecikme vs oluyordur muhtemelen ama singleplayer oynarken hiç fark ettirmiyor.

Oyun içi bonus content olayı yeni yeni artıyor sanırım ama gördüğüm kadarıyla gamepass üzerinden oynadığın sürece oluyor. LoL, TFT contentlerini açtım mesela, gamepass'ten girince gözüküyor (hatta xp bonusu falan da geliyor) ama telefondan normal girince gözükmüyor.

Sosyal ağlarda paylaş

düz pc game pass i ay ay kullanınca 2 yıllığı bu fiyata denk geliyor ama peşin vermediğimiz için bu enflasyon döneminde büyük iht 3 yıla göre daha karlı olur. en kötü amorti olur.

bence uğraşmaya değecek bi faydası yok. tabi xbox versiyon için durum başka olabilir. pc için ne gold ne de cloud önemli.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...