Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

... ve ekledi: "o-sur-dum" ...

Bone

Öne çıkan mesajlar

çok rerörerö bir başlık oldu, farkındayım. kişisele mi açsam buraya mı açsam derken buraya karar verince, böyle bir başlık attım.

öyle çok gezen, dolaşan, partilerden partilere akan birisi değilim. ama ara sıra dışarı çıkıp cafe'de oturup bir şeyler içmek, sinemaya gitmek, kitapçıda gezmek.. kafayı dağıtan, deşarj eden aktiviteler oluyordu. nerdeyse şubat'tan beri evde kapalı konumdayım, artık bayatlamış ekmek gibi bir hale döndüm.

yapmam gereken çok şey var. izlenecek diziler, oynanacak oyunlar, okunacak kitaplar.. ama yapamıyorum, kafayı veremiyorum. bıkkınlığın bir üst boyutu gibi bir şey bu. kafayı çalıştıracak YouTube videolarıyla zaman geçirmeye çalışıyorum ama yetmiyor.

düzenli olarak ofise gidip gelenler, yazın da sevgilisiyle tatile gidenler belki bu anlattıklarımı anlamsız görebilir. ama benimkine benzer durumda olanlar belki bu saçma ruh halini ortadan kaldıracak bir şeyler önerebilir belki.. evde oturarak nasıl deşarj olacaz lan? help.

146go3.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

Isin mi var yoksa pasif gelirin mi? Is cunku zaman harcadigin bir sey, yalnizca para kazanilan bir sey degil.

Senin evde kendi basina ve kendin icin gecirdigin zamani azaltman gerekiyor anladigim kadariyla.

Normal sartlarda paraya ihtiyacin yoksa, bir is sahibiysen ama ise cok fazla vakit ayirman gerekmiyorsa gonulluluk esasiyla bir seyler yap derdim ama pandemi surecinde o isler nasil bilemiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, deadwoll dedi ki:

Isin mi var yoksa pasif gelirin mi? Is cunku zaman harcadigin bir sey, yalnizca para kazanilan bir sey degil.

Keşke benim de pasif gelirim olsa ?

Bütün gün pisiklet sürerim, Şeker'i gezdiririm, oyun oynarım, izlemiş olmam gerektiği halde izlemediğim bağzı klasik filmleri izlerim...

Tamam pasif gelir olmasa da olur. Haftada 6 gün yerine 5 gün çalışsam ona bile razıyım.

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Gizli dedi ki:

Dizi izlemeyi ve oyun oynamayı zorunluluktan mı yapıyorsunuz? Mesajınızda öyle bir anlam var 

bu sendromun bi adi var, geri kalmama, olan biteni kacirmama sendromu mu ne. sosyal lumpenlik baskisi gibi bisi heralde. muhabbetten geri kalinca strese giriyolar asdf 

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, deadwoll dedi ki:

Senin evde kendi basina ve kendin icin gecirdigin zamani azaltman gerekiyor anladigim kadariyla.

Normal sartlarda paraya ihtiyacin yoksa, bir is sahibiysen ama ise cok fazla vakit ayirman gerekmiyorsa gonulluluk esasiyla bir seyler yap derdim ama pandemi surecinde o isler nasil bilemiyorum.

Home Office + Coronavirus. dışarıya çıkmaya bile gerek olmuyor, zaten istesem de çıkamıyorum, çıkmıyorum. Kötü oldu o yüzden.

8 saat önce, Gizli dedi ki:

Dizi izlemeyi ve oyun oynamayı zorunluluktan mı yapıyorsunuz? Mesajınızda öyle bir anlam var 

zorunluluktan değil, kafa dağıtıp eğlenmek için yapıyorum. ama tüm vaktini evde çalışarak ve evi temizleyerek geçirince bir de kapanıp oyun oynamak dizi izlemek isteyince hiç zevk vermiyor.

43 dakika önce, deadwoll dedi ki:

Oyun, kitap, diziyle hayat geçmez abi. Onu söyliyim ben. Yalnız başıma vakit geçirmeyi ben de seviyorum ama insanın bunaltı içine düşmemesi için insanlığa mikro ölçekli olsa da bir katkıda bulunduğunu düşünmesi gerekiyor

şu aşamada mecbursun ya. hadi sadece ben olsam "aman be Coronavirus olursam olayım, kafama göre gezip tozayım" diyemiyorum, aile ve akrabalar hep 70 yaş üstü.

bizim kapıcının çocuğu Coronavirus'e yakalanmış mesela, tüm aileye bulaştırmış, kapıcının babası geçenlerde Coronavirus'ten öldü.

9 saat önce, ad3m dedi ki:

Evde yapabileceğin el becerisi gerektiren bir hobi edinebilirsin. Ahşap oyma gibi misal.

9 saat önce, eregorn dedi ki:

3D öğren... Youtube tutolara bak, aynları nasıl akıllı ekran yaparım izle. DIY videoları izle. Yapmaya başla, sonra bırak

21 dakika önce, reyou dedi ki:

op'un konusuna gelince surekli tuketip uretememe sendromu diyorum ben buna. uretecek biseyler bul kendine, evde oturup kafayi calistircak youtube videolari ile olmaz bu is hehe.

üretim / hobi meselesi değil, ki işte onlarda da elimin altında yapabileceğim ve yapmam gereken çok şey var. bu şekilde yaşarken hapis hayatı yaşıyormuşsun gibi hissediyor o koyuyor adama.

Sosyal ağlarda paylaş

On 27.10.2020 at 17:49, deadwoll dedi ki:

Oyun, kitap, diziyle hayat geçmez abi. Onu söyliyim ben. Yalnız başıma vakit geçirmeyi ben de seviyorum ama insanın bunaltı içine düşmemesi için insanlığa mikro ölçekli olsa da bir katkıda bulunduğunu düşünmesi gerekiyor

sikmişim insanlığı yav : D özellikle damacana su yerine 1,5 pet alıyorum ki okyanuslarda daha hızlı mikroplastik bırakalım diye.

Sosyal ağlarda paylaş

On 28.10.2020 at 16:46, sipeyskeyk dedi ki:

Bekaretini nasıl kaybetmeyi planladığını anlatan bir youtube video serisi çekebilirsin.

(Ne de olsa garbage dayız)

21 saat önce, goldbären dedi ki:

of acımasız herif sdfs

görüyorum da sevişmeye çok meraklısınız, hazır birbirinizi buldunuz tamam, kolaylıklar dilerim. gayler sağırlar birbirlerini ağırlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...