Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rus hava yollarında yaşadığım olay

neworleans

Öne çıkan mesajlar

7-8 ay önce ABD den ucuza döneyim diyerek bir Rus hava yolunu seçmiştim, hostesler çok güzel diye iyi seçim yaptığımı düşünmustum. Uçak kalkmaya yakın hiçbir hostesin ingilizce bilmediğini fark ettim, biraz işlerindeki kadın tvyi açmadığı için hostes yardımcı olamadı kadın bana dönüp yardım istedi, neyse bişey yapamadım ama kadın 'nerelisiniz' tarzı bişey sordu bende türk olduğumu söyledim. Uçak Moskova'ya ordan İst. Geçeceğim, uçak kalktı bı baktım arkamdaki iki iri yarı Rus 40 yaşları civarinda, yanımda minyon güzel Rus bir kız oturuyordu. Neyse uçak kalktıktan sonra arkamdaki koltuğu hafiften sarsmaya başladı, neyse 10 kusurat saat boyunca arada hatta saat başı itip durdu koltuğumu, düşünmeye başladım.1- türk olduğumu ifşa ettim ırkçılığa maruz kaldığımı düşündüm 2- sarhos oldugundan istemsizce yaptig 3- uyarmam gerektiğiydi

Neyse bı ara mancınık gibi tutup çekiyordu sanki sabır testine maruz kalmis gibiydim, wcye kalktım baktım şöyle, kafasını oyuna gömmüş bir eliyle yaslanıo benim koltuğuma. Şimdi diceksjnjz uyarsaydin vs. boks ile uğraşıyorum ayrıca powerlifter sayılırım, ama uçağın %98 i rus ve derdimi anlatacak insan bulamam diye sineye çektim. Olay arada geliyor aklıma yazayım dedim.

Sosyal ağlarda paylaş

ucakta biriyle kavga etmek dunyada yapabilecegin en aptal 4. sey fln oldugundan, powerlifter yahut bokscu olmanin olaya hic bir etkisi yok

tavarish komrade, niet rok ve stul spasiba diyeceksin 

o kadar.

ruslarin turklere fln karsi bi irkicili yok ayrica,ulkenin yarisi tatar cerkes cecen vs,kimse takmaz senin turk olmani.

Sosyal ağlarda paylaş

13 dakika önce, DoGMeaT dedi ki:

ucakta biriyle kavga etmek dunyada yapabilecegin en aptal 4. sey fln oldugundan, powerlifter yahut bokscu olmanin olaya hic bir etkisi yok

tavarish komrade, niet rok ve stul spasiba diyeceksin 

o kadar.

ruslarin turklere fln karsi bi irkicili yok ayrica,ulkenin yarisi tatar cerkes cecen vs,kimse takmaz senin turk olmani.

Zaten takıntılı birisiyim ve bu olaya sessiz kalmak beni ofkelendiriyor, yani düşürülen Rus uçağını bile düşündüm dedim acaba bundan mi vs. diye. Olay aeroflot şirketinde oldu ve bu galiba devlet tarafından destekli ondan biraz çekimser oldum.

Sosyal ağlarda paylaş

Yani niye kabin ekibine söylememişsin ki çok saçma. İkili diyaloğa girmene gerek yok adamla zaten. Bir kere el kol hareketleriyle derdini anlatsan yeterdi. Anlamazsa kabin ekibine söyle, ırkçılık yaparlarsa koca uçakta seni araya alıp dövecek değiller ya. Yani bence saçma düşünmüşsün. Aylarca içinde tutacağına bir gün kötü bir uçuş geçirirdin en fazla bir de. Kaldı ki uçakta böyle bir durumla karşılaştığınızda kabin ekibi o yolcuya müdahale etmeye kalkar da adam onlara da sataşırsa zaten olayın sizlik bir durumu yok. Bütün uçağı o adama karşı seferber ederler gerekirse. Tek yapmanız gereken kabin ekibine söylemek, sonra sit back and relax. Bir iki üç defa söyleyebilirsiniz, çözüm bulmak onların işi.

Sosyal ağlarda paylaş

bir sey soylemesine bile gerek yok, evrensel el hareketleri var.

arkaya donup elini kaldirip avuc icini goster misal? (stop desen anlamayacak rus yok)

veya koltugu isaret et?

ozguven eksikligi hep bunlar, ne kadar paran ne kadar kasin ne kadar aklin olsa da ACABA'lar kemirir adami icten ice.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Aga bundan 8 sene önce 2 katlı Kadıköy pendik otobüsüyle işe gidiyorum, binenler bilir koltukları minderden ibaret, arkamdaki dizini dayadı resmen sırtıma değiyor. Şöyle doğrulup arkaya doğru döndüm beyefendi çeker misiniz dizinizi dedim bir höykürdü bana sen de sırtını dayama o kadar koltuğa diye o anda bende iq falan kalmadı error verdim ahauahauah saçma bişiler söyledim bağırarak, çekti dizini sonra ama otobüs iş saati olmasa tenha olsa dalardı bana öyle angut bir tipti.

Böyle empati yapmaktan yoksun hayatı 5 para etmez tipler dolu etrafımız, ya takmamayı öğrenip devam ediceksin ya da ses çıkarıp sonucuna katlanacaksın. Bence içinde bulunduğun durumda doğru kararı vermişsin uçakta sorun olmasa bile Moskofta başına iş çıkardı kesin. 

Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere kibarca uyarın, eğer olmuyorsa direkt kabin ekibine aynen.

Amerikadan dönerken koltukta annem orta grupta en solda olacak şekilde oturuyorduk. 2 kadın 1 erkek üç eleman da geldi kadıncağızın başında elde şarap car-car muhabbet ediyorlar. Kadın zaten biraz tedirgin, uyuyayım da rahat geçsin kafasında ama elemanların yavşak yavşak gülüşü engel oluyor. Önce bir rica ettim sessiz olabilir misiniz diye, pek iplemediler. Direkt gittim arkaya hosteslerin yanına, dedim böyle böyle bir ekip var siz uyarabilir misiniz acaba. Önce hostes "siz de uyarabilirsiniz beyefendi" gibi ukala bir cevap verdi. "Bir kere uyardım, bir daha uyarırsam kavga çıkacağını düşünüyorum" dedim yeridne fırlayıp uçarak gitti ikaz etmeye.

Aket-Atum tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...