Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

evlilik süreci tavsiyeleri

fresia

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, deadwoll dedi ki:

Ornegimizde mesela iki taraf da calisiyor, ayni maasi aliyor ama kiz ailesi tarafindan desteklendigi, herhangi bir maddi yuku olmadigi icin rahat ve o rahatligi evlendikten sonra surdurmek istediginin sinyallerini de veriyor.

çok iyi hatırlattın şimdi. eski nişanlım benim babam var diyodu bana da arada ? benim babam bana böyle kıyamadı böyle el üstünde tuttu, babam gibi beni sevecek koca isterim diyodu. içimden sktir git babana o zaman demişliğim var da, yüzüne karşı söyleyememek de bizim hatamız işte ? 

Oce4n tarafından düzenlendi
typo
Sosyal ağlarda paylaş

On 17.06.2020 at 03:46, fresia dedi ki:

agalar kız da düğün istemiyor konuyu değiştirsek

yalnız erkek kankalarım var diyor

Qarma yiyorum gerçi ben konuşmayı bırakalı çok olmuştu

Şu çok büyük yalan, inanma

Gözün korkmasın diye hepsi böyle giriyor zaten mevzuya

yumurta kapıya dayanınca "ya tamam ben istemiyorum ama zaten bizim için değil aileler için" diyerek dayatacak o düğünü sana

Sosyal ağlarda paylaş

Topiği okumadım bam güm yazıcam spesifik merak ettiğin birşey varsa eklersin.

Soruların bütün cevapları seninle alakalı bence. Ben eşimle bi 8 yıldır beraberim, bi 3 senedir de evliyiz sanırım. Biz evlenince gerçekten degisen birşey olmadı mesela. Zaten 3. ayında mı ne beraber yaşamaya basladık. Ve hiç oturup evlilik konusmadık yani.

Bir de biz Tokyo'ya gitmek istediğimiz için evlendik, bug abuseladık biraz tatlı oldu. Evlilik şahsi görüşümce günümüzde ilişkiden biraz farksız, kafa yapın biraz normie dışındaysa, kendin özel bi anlam yüklemiyorsan. Kafanda bir evlilik hayatıyla ilgili bi önyargın varsa onu bir sil bence, o tamamen karsındaki insanla alakalı çünkü bi tarifi yok.

Şöyle olur mu, böyle olur mu gibi endişeler beraber yaşayınca realiteyle çarpısıp sakinliyor zaten. Azıcık karakteri oturmuş, ahlaki pusulası seninle aynı yönü gösteriyorsa sıkıntı yaşamazsınız. Göstermiyorsa zaten ilişkide sıkıntı vardır, evlilik düşünmek bile komik oyle bir senaryoda. Sıkılınca evlenin işte eglence cıkıyor.

Bu içerige dikkat ettiysen redundant olacak ama lütfen beraber yaşamadan evlenmeyin,çoksaçma sapan.spacer.png

Spoiler

Lütfen yardım edin arkasını döndü birazdan geri gelecek kontrole polisi arayın yardıma ihtiyacım var.

xunn tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

evlilikle ilgili sorular hep soruluyor da cevap verebilecek kimse yok. çünkü sorular genele hitap ediyor da her evlilik bambaşka hikaye abi. pvp olm evlilik, evet imkan varsa önce beraber yaşamak falan işe yarar baya ama seninle ilgili olduğu kadar eşinle de ilgili olduğu için zaman ne gösterir bilinmez sonrasında. bi de ulaşılması gereken yer olarak görmemek lazım evliliği bi sonuç değil. yurt dışına taşınırken eşimin gelmesini falan daha bi kolaylaştırdı, partner olarak da kabul ediyorlardı ama kanıtlaman gerekiyordu falan filan. işe yaradıydı orada, amacına hizmet etti fdsfs. araç sadece çünkü.

en genel haliyle şunu yazayım; karşı tarafı ne kadar tanıdığınla alakalı biraz da mutluluk, çünkü nasıl beklentiler içine girebileceğini az çok tahmin edebiliyorsun o zaman. birbirinize uyup uymadığınızı da anlıyorsunuz tabi derinlemesine tanıdıkça. 

Sosyal ağlarda paylaş

evliliğin mümkün olduğunca erken bi şekilde denenmesi gerektiğin düşünüyorum. eskiden 30'dan önce evlenilir mi derdim. şimdiki aklım olsa 25'te evlenirdim. hem operasyon genel olarak daha kolay, hem de maksat bir şeyler ters giderse 2.ye gidecek vakit olur. tecrübe kazanmış olalım. 30 yaşında bu işler birkaç kat daha zorlaşıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

abi düzgün yaşarsan düzgün insanla karşılaşırsın

ya da iyi bir çıkar karşına hak etmesen bile

oldu mu oluyor, kimse mükemmel değil ki, bazıları olduğu gibi kabul edebiliyor

ilişki sayısından çok hayat tecrübesi kazanmak önemli

fresia tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesin tırt yönü var olm, mevzu o tırtlıklar karsısı için bi huzursuzluk mu yoksa kawaii character trait mi?

13 saat önce, dreagloth dedi ki:

Burada kaybettin çık

Arkama dönüp sordum o da tam emin değildi abi elinde switch kafasını kaldırmadan "bilmem 3 galiba"

Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, xunn dedi ki:

Topiği okumadım bam güm yazıcam spesifik merak ettiğin birşey varsa eklersin.

Soruların bütün cevapları seninle alakalı bence. Ben eşimle bi 8 yıldır beraberim, bi 3 senedir de evliyiz sanırım. Biz evlenince gerçekten degisen birşey olmadı mesela. Zaten 3. ayında mı ne beraber yaşamaya basladık. Ve hiç oturup evlilik konusmadık yani.

Bir de biz Tokyo'ya gitmek istediğimiz için evlendik, bug abuseladık biraz tatlı oldu. Evlilik şahsi görüşümce günümüzde ilişkiden biraz farksız, kafa yapın biraz normie dışındaysa, kendin özel bi anlam yüklemiyorsan. Kafanda bir evlilik hayatıyla ilgili bi önyargın varsa onu bir sil bence, o tamamen karsındaki insanla alakalı çünkü bi tarifi yok.

Şöyle olur mu, böyle olur mu gibi endişeler beraber yaşayınca realiteyle çarpısıp sakinliyor zaten. Azıcık karakteri oturmuş, ahlaki pusulası seninle aynı yönü gösteriyorsa sıkıntı yaşamazsınız. Göstermiyorsa zaten ilişkide sıkıntı vardır, evlilik düşünmek bile komik oyle bir senaryoda. Sıkılınca evlenin işte eglence cıkıyor.

Bu içerige dikkat ettiysen redundant olacak ama lütfen beraber yaşamadan evlenmeyin,çoksaçma sapan.spacer.png

Gizli içeriği göster

Lütfen yardım edin arkasını döndü birazdan geri gelecek kontrole polisi arayın yardıma ihtiyacım var.

Sizin durum farklı. Siz evlenmeden önce çok uzun süre birlikte yaşamışsınız. Aynı ev patlatıyor evliliği. Mesela iyi arkadaşlarınla da eve çıkma derler, çünkü beraber yaşamak ayrı bir meziyet, ve uyumsuzluk olursa insan ilişkilerini çok ciddi zedeleyebiliyor.

Çoğu çift düğün sonrası aynı evde yaşamaya başlayınca uyumsuz olduğunu o anda fark ediyor, sonra da dananın kuyruğu kopuyor. Önceden denemeleri lazım, ama klasik Türk kültür yapısında bu çoğu yerde tabu.

Ha ikinci sebep olarak bi de evlenince iki tarafın da karşısındakini "çantada keklik" olarak görüp "çabalamayı bırakması" var, ama o kısmı psikologlara bırakayım.

Sosyal ağlarda paylaş

İki taraf da çalışıyorsa allah aşkına ev işlerini bölüşün, rotasyona falan bayıyorsa. Eninde sonunda resent eder işi olan kadın bide gidip bütün ev işlerini yaparsa.

Ben kopeğin angaryası, evi temizle overwall manual labour.
Eşim bulaşık çamaşır yemek falan.

Hala rüyalarıma giren sorudur "Ne yiyelim?" Ama bölüştügümüzden beri hatun haftalık excel sheet hazırlıyo dfg. Olm salak nazi animal crossing oynarken excel sheet açıyo ya kafayı yicem otistik karı.

Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle öyle ve ben anında söylüyorum "Şişt sen benden şunu isterken böyle bi garip bi tonla söyledin. Hayırdır? Kendimize gelelim pls."

Türk erkeginin kaybı genelde davasından ziyade rhetoric, birşeyi söylerken nasıl söyledigin, hangi tonla söyledigin aşırı farkediyor. Zaten benim gözlemledigim bu, erkek genelde haklı abi, tavırdan kaybediyo. 3/10 yükselmesi gereken şeye 8/10'le açılıp, 6/10'ya indirip sonra mike mike -2/10 geliyolar fgh.

-"Ya ne biliyim canım sıkkın öyle söyledim ne yapayım?"
-E o zaman kendin yap düdük.
-"Ya ne biliyim canım sıkkındı öyle söyledim kusura bakma hayatım."
-Sorun değil abi olur öyle.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...