Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avengers: Endgame (2019)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Filmden bagimsiz katiliyorum ya. Acil bitsin su super kahraman muhabbeti. Bir de o kadar abartildi ki su filmler inanilmaz yani. 

Hani hayal gucu, fantastik bilmem ne de 2019 yilinda hayal edilen maksimum sey super kahraman olmasin ya.

Sahsen 1940 yilinda cocuk olsaydim Superman Captain America cok acayip birsey gibi gelebilirdi belki ama su tarz seyler artik ne kadar heyecanlandiriyor sizi bilmiyorum. Daha dogrusu artik daha orijinal, senaryosuyla vs daha beklenmedik (altini ciziyorum) seyler beklemiyor musunuz en azindan ara sira sinemada. Ben bekliyorum sahsen. Bu hem fantastik, hem bilim kurgu hem de diger tum filmler icin gecerli bu arada. 

Infinity War'u sevme nedenim aslinda bu tarz filmlerde cidden gorulmeyen villain'in cok iyi islenmesiydi zaten fantastik filmlerin basarisi villain'in ne kadar iyi islendigi ile dogru orantili oluyor dikkatli bakarsaniz..Ama onun disinda hepsi ayni denmisti daha once tempo vs olarak yuzde yuz katiliyorum.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Infinity War net bundan kat ve kat iyiydi. ama işte hype gazıyla son film diye insanlar abarta abarta bitiremiyor.

Spoiler

ya çizgi romanları geçtim, bir sinematik evren yazmışsın, kendi içinde tutarlı olsun değil mi? thanos taşlar olmadan taşlı halinden daha güçlü nasıl olabiliyor ya? captain marvel ilah gibi bir karakter değil mi? tek taş olmadan nasıl fırlatıp atabiliyor kadını? über kombo yiyip nasıl herkese tek atabiliyor?

ya disney'in fortnite reklamına ihtiyacı var mı gerçekten? serinin en güçlü karakterlerinden hulk'a dab yaptırıp başka da bir bok yaptırmamak nedir ya?

infinity war'a kıyasla götüm gibi bir film.

Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Taşlı da taşşız da önüne geleni dövdü Thanos işte. Cap Marvel'ı tek taş olmadan fırlatıp atmadı. Eldivenden power stone'u çıkarıp onla suratına vurdu da yığdı yere. Ondan önce gayet dövüyordu Cap Marvel yoksa. Birde Taşlı İnfinity War Thanos'u daha bi sakin, sadece ihtiyacı olşduğunda öldüren yoksa işte alıcağını alıp bırakan dı, bu filmdeki gençliği çok daha Mad Titan versiyonu olmuş. 

Hulk nası bir bok yapmadı. Snaptekileri geri Hulk getirdi. Ondan başkası yapsa ölecekti direk işte. O bile zor dayandı taşlara. Üstüne gitti Ancient One'ı ikna edip zaman taşını aldı. Bide Thor'u kendine getirdi, takıma katılmaya ikna etti. Daha ne yapsın. Sonuçta direk Hulk değil, Bruce'ta öyle etrafı dağıtacak biri değil. Filmde gösterdiler bunu. 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, µh dedi ki:

Bütün Marvel filmlerini üst üste koysan 1 tane matrix etmiyor işte ama millet para fırlatmaya devam ettiği sürece 1 matrix yerine 100 tane 2. sınıf kahraman filmi izleyeceğiz.

Matrix olayinda yuzde yuz katiliyorum. 

Ancak daha once Star Wars'lar icin dedigim seyi tekrarlayayim: Bazen ekonomide demand mi supply'i yaratir, supply mi demandi yaratir iyi bakmak gerek. Sen insanlara butun gun Planet Earth yerine Acun izlettirirsen, e insanlar bunu istiyor o yuzden biz de bir tek bunu veriyoruz demen sacma olur. Sinema da ayni mantik.

Yani bugun Matrix 2 cekilse gisede Avengers'dan daha az para yapacagini hic zannetmiyorum - nasil ki yeni Star Wars filmleri deli gibi gise yaptilarsa. Star Wars Force Awakens tarihteki 3. film box office siralamasinda - ve en kotu ikinci SW filmi filan bana kalirsa.

Ha bu arada ismi zaten Star Wars oldugu icin o hype yaratilmis oluyor - yani o noktadan sonra bok yapsan yine satacak durumuna geliyorsun muthis krediden dolayi. Matrix ilk filmi o kadar gise yapmazken yaratilacak hype'dan dolayi ikincisi gelse deli yapar.

Yani o zaman bu noktada bu suna geliyor: Daha orijinal birsey yapmak aslinda ekonomik olarak zararli degil, ancak bunu yapabilecek kapasitede misin degil misin, asil soru o.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Sotto dedi ki:

Filmden bagimsiz katiliyorum ya. Acil bitsin su super kahraman muhabbeti. Bir de o kadar abartildi ki su filmler inanilmaz yani. 

Hani hayal gucu, fantastik bilmem ne de 2019 yilinda hayal edilen maksimum sey super kahraman olmasin ya.

Sahsen 1940 yilinda cocuk olsaydim Superman Captain America cok acayip birsey gibi gelebilirdi belki ama su tarz seyler artik ne kadar heyecanlandiriyor sizi bilmiyorum. Daha dogrusu artik daha orijinal, senaryosuyla vs daha beklenmedik (altini ciziyorum) seyler beklemiyor musunuz en azindan ara sira sinemada. Ben bekliyorum sahsen. Bu hem fantastik, hem bilim kurgu hem de diger tum filmler icin gecerli bu arada. 

Infinity War'u sevme nedenim aslinda bu tarz filmlerde cidden gorulmeyen villain'in cok iyi islenmesiydi zaten fantastik filmlerin basarisi villain'in ne kadar iyi islendigi ile dogru orantili oluyor dikkatli bakarsaniz..Ama onun disinda hepsi ayni denmisti daha once tempo vs olarak yuzde yuz katiliyorum.

iyi film de ciksin boyle marvelli citir cerez film de ciksin

beyni kenara koyup seyredilcek film de lazim bunyeye

Sosyal ağlarda paylaş

Simdi  infinity war winter soldier gotg  gibi marvel filmlerini izleyince  endgame gibi black panther gibi filmler cok siritiyor. Yani beyni bırakmalik  çerezlik filmin de bir limiti var en nihayetinde djdj. Ayrıca 35 tl veriyoruz anasını satayım düzgün iş yapsınlar. Hayır işi yapılmıyor şimdi kaç milyar dolar kaldıracaklar yine.

Bu film baya vurgun  filmi olmuş. Ilk filmi seven soke  soke gelecek demişler. Kötüydü yani.

Sosyal ağlarda paylaş

abi cidden ama. TR'de cem yılmaz - yılmaz erdogan - recep ivedik filmlerinin yanında bir de marvel filmleri sürüklüyor resmen. talep böyle olunca arz artarak devam eder.

salonda ama herkesin filmden önce esprili teori patlatması falan... arkadan bir liseli bağırıyor batman ölüyor sonunda yancıları huehehuhue diye gülüyor. filmde 5 dakikada bir ayyyy ıyyyyyy hadiiii oleyyyy diye tempo tutan diğer öndeki liseli grup... filmin sonunda salonun ayağa kalkıp alkışlamasını bekledim, o olmadı çok şükür.

yani şu salak saçma spoiler kusan tipler olmasa çok net hype bittiğinde 15-20 gün sonra boş seansa gidilmelik filmler oldu bu hero filmleri.

Spoiler

ha bir de film biter bitmez hızlı bir google ile post credit sahne olmadıgını ögrenip uzadım. salonun yarısı elinde mısır kola credit izlemeye devam etti. zuhauh.

pattisliborek tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

35 tl neymiş la lol.

cinemaximum sağ olsun, öğle 12:30 öncesi maximum karta 8 tl yapmışlar biletleri, mis gibi izledim. sizi iyi yoluyolarmış sdfs.

salonun da çoğu boştu, saat erken olduğundan herhalde. gerçi ben 2D izlediğim için de olabilir.

4 saat önce, Natanyal dedi ki:

Böyle kötüleyince düşüyor mu ya? 

muhtemelen goldbären düşüyordur :d

k1nJo tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

biri çıkmış zorla mı izlettiler demiş.

yahu şu süper kahraman furyasının sinemadan gerçekten neleri alıp götürdüğünü ve bu bahsi geçen değerlerin de asla geri gelmeyeceğini göremiyorsanız, yeni nesile çok hızlı ayak uydurmuşsunuz demektir.

deadpool, guardians of the galaxy 1 dışında marvel'dan güzel bir film izlemedim. dc tarafı daha da vahim zaten. ki çizgi roman sevmekle bu filmleri sevmenin de hiçbir bağlantısı yok gözümde.

neyse bu çizgi roman furyasını western'e benzetmişlerdi zamanında ama yanlış. western en azından sinemaya az da olsa bir şeyler kattı. sektörde ne var ne yok süpürüp götürmedi.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, progamer dedi ki:
  İçeriği gizle

Taşlı da taşşız da önüne geleni dövdü Thanos işte. Cap Marvel'ı tek taş olmadan fırlatıp atmadı. Eldivenden power stone'u çıkarıp onla suratına vurdu da yığdı yere. Ondan önce gayet dövüyordu Cap Marvel yoksa. Birde Taşlı İnfinity War Thanos'u daha bi sakin, sadece ihtiyacı olşduğunda öldüren yoksa işte alıcağını alıp bırakan dı, bu filmdeki gençliği çok daha Mad Titan versiyonu olmuş. 

Hulk nası bir bok yapmadı. Snaptekileri geri Hulk getirdi. Ondan başkası yapsa ölecekti direk işte. O bile zor dayandı taşlara. Üstüne gitti Ancient One'ı ikna edip zaman taşını aldı. Bide Thor'u kendine getirdi, takıma katılmaya ikna etti. Daha ne yapsın. Sonuçta direk Hulk değil, Bruce'ta öyle etrafı dağıtacak biri değil. Filmde gösterdiler bunu. 

Spoiler

abi yapma, sinema dediğin şeyin bir mekaniği, dengesi vardır veya dizinin. örneğin game of thrones izliyor musun bilmiyorum ama theon gidip birebir duelloda kingslayerı alamaz. thanosun eldivensiz 1vs15 yapamayacağı gibi bunu sana dizi kendisi gösterir.

thanosu bize infinity war'da satarlarken, über güçlü biri olarak satmadılar. taşları da güçlenmek için değil, nihai amacına ulaşıp 50/50 wipe çekmek için istediğini anlattılar. şimdi thanos dediğimiz adam, taşlar olmadan thorla bile teke tek çıkabilecek bir adam değil.

istediği kadar mad titan olsun, orada duel wield thor var, mjolnir almış cap var, son raddesine gelmiş ironman var, bunların hepsiyle birlikte tek başına savaşabiliyor, captain marvel'ı da çok rahat alabiliyor. 

şimdi bu saçma. saçma olmasının sebebi comic falan değil, çoğunu okumadım da. ben bana verdikleri sinema geçmişinden bunu çıkarıyorum. bu baya güç dengesizliği, şov olsun diye sahne yapmak. bunu yememek lazım, evet çok keyifli ama saçma. kendi yarattıkları dünya ile çok çelişiyor.

örneğin thoru da silip bitirdiler. göbekten falan bahsetmiyorum bu adam tanrı değil mi? godlike güçleri olan bir adam değil mi? tamam odin diyor, mjolniri alan güçlerini de alır diye de, cap sadece mjolnir değil thorun tüm güçlerini aldı bir anda. e thorun ne anlamı var şimdi? cap mjolnir ile thor oluyorsa thor ne abi çöp karakter oldu. 

hulka gelince de, hulk yine kendi evrenlerindeki belkide en güçlü avenger. thor'du başlarda fakat thor'un da ağzına sıçan bir karakterdi ragnarakta gördüğümüz üzere. şimdi kendileri de ellerindeki güç dengesizliğini fark etmiş ki, son savaşta iki kaya tutmaktan başka bir şey yaptırmadılar. yoksa o taşlar olmadan gidip thanosun kafasını koparır hulk. koparması lazım bu kadar saçma orası.

Sosyal ağlarda paylaş

50 dakika önce, paradoksalkedi dedi ki:
  İçeriği gizle

abi yapma, sinema dediğin şeyin bir mekaniği, dengesi vardır veya dizinin. örneğin game of thrones izliyor musun bilmiyorum ama theon gidip birebir duelloda kingslayerı alamaz. thanosun eldivensiz 1vs15 yapamayacağı gibi bunu sana dizi kendisi gösterir.

thanosu bize infinity war'da satarlarken, über güçlü biri olarak satmadılar. taşları da güçlenmek için değil, nihai amacına ulaşıp 50/50 wipe çekmek için istediğini anlattılar. şimdi thanos dediğimiz adam, taşlar olmadan thorla bile teke tek çıkabilecek bir adam değil.

istediği kadar mad titan olsun, orada duel wield thor var, mjolnir almış cap var, son raddesine gelmiş ironman var, bunların hepsiyle birlikte tek başına savaşabiliyor, captain marvel'ı da çok rahat alabiliyor. 

şimdi bu saçma. saçma olmasının sebebi comic falan değil, çoğunu okumadım da. ben bana verdikleri sinema geçmişinden bunu çıkarıyorum. bu baya güç dengesizliği, şov olsun diye sahne yapmak. bunu yememek lazım, evet çok keyifli ama saçma. kendi yarattıkları dünya ile çok çelişiyor.

örneğin thoru da silip bitirdiler. göbekten falan bahsetmiyorum bu adam tanrı değil mi? godlike güçleri olan bir adam değil mi? tamam odin diyor, mjolniri alan güçlerini de alır diye de, cap sadece mjolnir değil thorun tüm güçlerini aldı bir anda. e thorun ne anlamı var şimdi? cap mjolnir ile thor oluyorsa thor ne abi çöp karakter oldu. 

hulka gelince de, hulk yine kendi evrenlerindeki belkide en güçlü avenger. thor'du başlarda fakat thor'un da ağzına sıçan bir karakterdi ragnarakta gördüğümüz üzere. şimdi kendileri de ellerindeki güç dengesizliğini fark etmiş ki, son savaşta iki kaya tutmaktan başka bir şey yaptırmadılar. yoksa o taşlar olmadan gidip thanosun kafasını koparır hulk. koparması lazım bu kadar saçma orası.

Spoiler

Thanos'u Infinity War'da gördüğünde yaptığı ilk şey Hulk'ın ağzını yüzünü kırmak, sonra da Thor hiç birşey yapamazken Loki'yi öldürmek. Daha nasıl güçlü olduğunu gösterebilirler sana. Hulk gayet Thanos'un kafasını filan koparacak kapasitede değilmiş işte. Ayrıca Ragnarok'ta da Thor gayet yenicekti orda Lightninglede Grandmaster hile yaptıydı. Captain Marvel'da filmde iki kere Thanosla kapıştı. Baştakinde direk tek başına aldıydı zaten yaralı Thanos'u. Sonda da yine suratına power stone yemese gayet yeniyordu. Bi Cap Marvel bi Scarlet Witch durdurabildiler hatta. Çok rahat da almadı işte. Çatır çatır dövüştü Thanos. Kendi üstüne airstrike bile çağırdı.

Sanki farklı filmler seyretmiş gibiyiz sdf

Mjolnir'in üstündeki büyü zaten bunu kullanan Thor'un güçlerine sahip olur diyo. Sırf çekiç sallayabilir demiyo. Thor ne olacak şimdi diyosunda. Thor'un olayının çekiç olmadığını 2 filmdir anlatıyorlar. Cap'te zaten emekli oldu sonda. Thor'a bir şey olduğu yok. Göbekli depresif Thor'da hoşuma gittiydi benim. Hem komik hem de onun yüzünden evrenin yarısı öldü, haklı bi yerde depresyona girmeye.

Hulk'da işte HULK SMASH i aştı artık. Karakterle değişik bir şey yapmışlar. Banner hiç bi zaman dövüşçü bi adam olmadı. Gidip Thanos'a saldırsaydı yeniden dayak yiyecekti. 

Bence film hikaye olarak, dengeler olarak gayet başarılıydı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...