Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günlük #14

Saeros

Öne çıkan mesajlar

Liebe, 03.07.2023 11:04 tarihinde dedi ki:

8 yıllık aktif sürüş hayatımın ilk trafik cezalarını aynı gün yedim 700er TL 2 tane 😮‍💨 hadi biri köyceğiz tarafında 123 ile geçmişim okey de hani yeni O5'te limit 120den 140a çıkmıştı? 146 ile yakalanmışım bursa tarafında %10-30 arası aşarak. Soran olursa da şirket arabası ile gidip kar ettik he...

ya bana da eski şirketten geldi. ocak ayında yemişim ne foto var ne kayıt var. yayaya öncelik vermemişim diye bir ceza. böyle ceza mı olur :d mayıs ayında bildiriyorlar cezayı.

Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s, 03.07.2023 11:14 tarihinde dedi ki:

ya bana da eski şirketten geldi. ocak ayında yemişim ne foto var ne kayıt var. yayaya öncelik vermemişim diye bir ceza. böyle ceza mı olur :d mayıs ayında bildiriyorlar cezayı.

fahri müfettiş kesmiştir. bizim kahvede var bi tane, sabahtan akşama kadar çay içip yoldaki uygunsuzluklara ceza kesiyor. gerçekten vermediysen haklı ceza ama

Liebe, 03.07.2023 11:04 tarihinde dedi ki:

146 ile yakalanmışım bursa tarafında %10-30 arası aşarak. Soran olursa da şirket arabası ile gidip kar ettik he...

cezayı yediğin noktada limit vardır belki, tünel falan mı? 140 olan yerde 146 ile yememen lazım, %10-30 arası aşmış olmuyorsun zaten. limit 120 olan yerde yemişsin cezayı, en azından ceza öyle gelmiş. hayır 140 olan yerde geldi o ceza diyorsan itiraz et mutlaka

Sosyal ağlarda paylaş

Liebe, 3.07.2023 11:04 tarihinde dedi ki:

8 yıllık aktif sürüş hayatımın ilk trafik cezalarını aynı gün yedim 700er TL 2 tane 😮‍💨 hadi biri köyceğiz tarafında 123 ile geçmişim okey de hani yeni O5'te limit 120den 140a çıkmıştı? 146 ile yakalanmışım bursa tarafında %10-30 arası aşarak. Soran olursa da şirket arabası ile gidip kar ettik he...

130'dur hız sınırı, 143'ü geçince cezayı kesmişlerdir. Ticari (doblo stayla) falansa şirket aracı hız sınırı farklı. Bir de sadece en paralı yolda 140 hız sınırı.

Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s, 3.07.2023 11:14 tarihinde dedi ki:

Ben çok tatlı yedim bu yayaya öncelik vermeme cezasını. Bir de ceza 999 lira, erken ödemede 666 lira ödedim \m/

Adamlar yaya geçidinde karşıdan karşıya sivil polis geçiriyormuş, adam kaldırımda beklerken yol vermezsen plakayı 50 metre ilerideki trafik polisine bildiriyor, çevirip kesiyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

xaty, 03.07.2023 11:57 tarihinde dedi ki:

fahri müfettiş kesmiştir. bizim kahvede var bi tane, sabahtan akşama kadar çay içip yoldaki uygunsuzluklara ceza kesiyor. gerçekten vermediysen haklı ceza ama

cezayı yediğin noktada limit vardır belki, tünel falan mı? 140 olan yerde 146 ile yememen lazım, %10-30 arası aşmış olmuyorsun zaten. limit 120 olan yerde yemişsin cezayı, en azından ceza öyle gelmiş. hayır 140 olan yerde geldi o ceza diyorsan itiraz et mutlaka

Muhtemelen işte 120 olan yerde yedim gemlik falan diyor ama tam anlamadım normalde baya dikkat ediyorum tabelalara.

deadwoll, 03.07.2023 12:11 tarihinde dedi ki:

130'dur hız sınırı, 143'ü geçince cezayı kesmişlerdir. Ticari (doblo stayla) falansa şirket aracı hız sınırı farklı. Bir de sadece en paralı yolda 140 hız sınırı.

En paralı yol işte O5 yeni İzmir yolu orda yemişim. Normal araç işte Toyota 

Sosyal ağlarda paylaş

bursa çevreyolu o5'e dahil değil. zaten gişelerden saçmalığı hissedebilirsiniz. istanbuldan gelirken para ödeme gişesinden geçiyorsunuz (çıkış) sonra az ileride tekrar yola giriyorsunuz (gişeden).

bursa çevreyolu çok seneler önce yapıldığı için paralıya dahil değil, ve 120 hız tabelaları da değişmedi diye hız güncellemesi olamadı. çok ceza alan var bu konuda.

Oce4n tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n, 03.07.2023 12:19 tarihinde dedi ki:

bursa çevreyolu o5'e dahil değil. zaten gişelerden saçmalığı hissedebilirsiniz. istanbuldan gelirken para ödeme gişesinden geçiyorsunuz (çıkış) sonra az ileride tekrar yola giriyorsunuz (gişeden).

bursa çevreyolu çok seneler önce yapıldığı için paralıya dahil değil, ve 120 hız tabelaları da değişmedi diye hız güncellemesi olamadı. çok ceza alan var bu konuda.

Bundan şüpheleniyordum ben de ya  doğru diyorsun kısa mesafede hgs kesiyor ne alaka diyordum hep geçerken 😮‍💨

Sosyal ağlarda paylaş

kuzey marmarada hiç kesmiyolardı eskiden. geçenlerde ilk defa kestiler bana. ömerli shell in orada kesmişler. 140 mış 170 ile geçmişim. benim salaklığımdı ama o gün.

uçağı genelde saw dan alıyorum. yine oradan alacaktım ama pegasus ile thy az fark olunca neyse thy ile gideyim bu sefer dedim  ve ist ten aldım. 2 ay erken almıştım günü gelince hiç düşünmeden refleksle saw a gittim. otoparka parkedip bileti elime aldım ve dank etti dedim sıçtık. ortalama 200 ile saw dan ist e gittim. yine iyi 170 e indiğim bi anda yakalanmışım😬😃

38 dk da saw dan ist e gidiliyormuş onu öğrendim o gün. iki taraftan da direkt kuzey otobanı girişi olmasa 2 saat olurdu heralde😬

• Uzuldum 1
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären, 03.07.2023 15:07 tarihinde dedi ki:

iyi başkasını öldürmemişin. üstü örtülü övünüyor bir de nasıl yetiştim diye. gülücükler falan keko sdf.

otobana yaya cikiyorsa zaten yasamayi pek te bilmiyordur demektir ayicique

bir keresinde kapıkuleden mahmutbey giselere (236 km)  1 saatten daha kisa surede gitmistim eleman gene yavas kullanmis 

arka koltukta neden emniyet kemeri oldugunu anliyosunuz boyle durumlarda

• Kustum 1
Sosyal ağlarda paylaş

hız sınırı yokken daha az kaza oluyor diye otobanda hız sınırı olmayan almanya ile tr kaza oranlarını karşılaştıralım. 4 şeritli 5 km ötesi görünen dümdüz ve bomboş yolda insanları 120-140 a sabitleyeyene kadar yaya geçitlerine hızlı girenlere, ara sokaklarda saçma sapan hareket edenlere ağır ceza kessinler. makas atanların ehliyetini alsınlar. kamyonun bakımını yapmayanın ticari ehliyetini alsınlar. zaten memlekette ölümlü kaza aranı 10 da 1 e düşer. düz otobanda arabalar zaten ne öndekine çarpıyo ne şerit kaydırıyo artık. hepsinde yarı otonom güvenlik sistemleri var.

politik doğruculuk yapacağım diye atlamayın her şeye. şurada hepinizin 50 tane farklı alanda ihlal mesajı çıkar her şeye hukuksal bakacaksak. 300 le kimseyi tehlikeye atmayıp 60 ile atabilirsin yerine göre. onun muhakemesini de yapamıyorsa birisi zaten direksiyona geçmesin bi zahmet.

Sosyal ağlarda paylaş

Almanya turkiye kiyaslamasinda haklisin ama eksiklik var; trafigi bireylerin egitiminden, ortalama zekasindan bagimsiz dusunemezsin. 
Elbette dedigin denetimler olmali, yaya gecidinde durmayana, kirmizida gecene vs goz actirilmasin. 
Ama bu argumanlarin hicbiri ortalama 200 ile iki havaalani arasinda gitmis olmani hakli cikarmiyor. Ortalaman oysa 260-280 de yapmissindir, ki bunun akil kari olmadigi cok net. Turkiyede yollarin kalitesi belli, her yerden kopek cikma ihtimali var, yolda kamyon lastigi vs olabilir; o soyledigin guvenlik ozellikleri yari otonomluk falan hicbir ise yaramaz bu kosullarda. 
Politik dogruculukla alakam yok, ama barzoluga da sessiz kalacak degilim almanyada hiz siniri yok diye. 120km hiz sinirini konusmak baska, o yolda kendi kafana gore 250km hiz yapip trafigi tehlikeye atmak baska konu. 

Sosyal ağlarda paylaş

hayatınızda kuzey otobanını hiç görmeden yorum yapıyorsunuz heralde. türkiyenin yolları ile alakası yok. 130 ile giderken kağnı gibi hissediyorsun o yolda. köpek, lastik vs demişsin de 5km ileriyi görüyorsun, en dar yeri 4 şerit ve zar zor araba görüyorsun yollarda. tehlikeye atacak bi trafik yok yani.

200 ün çok üzerine geçecek arabam yok ama olsaydı da o yol rahat kaldırır onu söyledim. karşılığını alırsan hoşlanmayacaksan salak salak duyar kasacağım diye hakaret etme. 

Sosyal ağlarda paylaş

df, 3.07.2023 13:35 tarihinde dedi ki:

200 ün çok üzerine geçecek arabam yok ama olsaydı da o yol rahat kaldırır onu söyledim. karşılığını alırsan hoşlanmayacaksan salak salak duyar kasacağım diye hakaret etme. 

Hakaret etmedim, kurali hice sayip o hizlara cikmak barzoluk, baska aciklamasi yok. Cunku 150-180 falan degil ortalama 200 demissin, al mesajini oku iste asagida. Gayet belli kimin salak oldugu. 

df, 3.07.2023 06:52 tarihinde dedi ki:

140 mış 170 ile geçmişim.

ortalama 200 ile saw dan ist e gittim. yine iyi 170 e indiğim bi anda yakalanmışım😬😃

38 dk da saw dan ist e gidiliyormuş onu öğrendim o gün. 

Sosyal ağlarda paylaş

neutrino, 03.07.2023 22:10 tarihinde dedi ki:

Hakaret etmedim, kurali hice sayip o hizlara cikmak barzoluk, baska aciklamasi yok. Cunku 150-180 falan degil ortalama 200 demissin, al mesajini oku iste asagida. Gayet belli kimin salak oldugu. 

Aynen zaten matematiksel ortalamasını hesaplamıştım çok güzel yakalamışsın seni zeki şey. O tabir yolun çoğunu 200 ile gittim demek. ki o yolda zaten 1 2 gişe dışında sabit hızla gidiyorsun. Ne bozuk yol var ne ara bağlantı.

Başka açıklaması yoksa çevrendeki barzolara da söylüyor musun bunu yaptıklarında yoksa sadece tanımadığın insanlara mı cesaretin var. İş kuralsa 30 yazan yerde 40 la giden mesela benimle aynı oranda kuralı çiğnemiş oluyor.

Kuzey otobanı özelinde de araçların yüzde doksanı hız sınırı üstünde gittiğine göre herkesin ailesinde bol miktarda bulunuyor çünkü. 

• Kustum 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...