Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günlük #14

Saeros

Öne çıkan mesajlar

Bae bu konudaki en sıkıntılı ülke. 30 sene de çalışsan kalıcı oturum vermiyor ve bitince kısa sürede deport ediyor. Yeni iş yalan olmazsa sıkıntı olmaz ama büyük ihtimalle onlarda ayarlarlar. Garson bile olsan iznin oluyor sonuçta. Yeterki iş olsun. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
cacodemon, 10.08.2023 22:52 tarihinde dedi ki:

Kalbim sıkışıyor, 38 yaşıma geldim böyle sıkıntılı bir hafta yaşadığımı hatırlamıyorum.

Dertsiz tasasız takılırken aldığım riske bak. Yaşadığım ülkede kalabilmek için işverenin sponsor olması gerekiyor. Sen git lokal bir firma daha iyi para veriyor diye koskaca kurumsal firmadan ayrıl, oturum/vizeler iptal olsun, 2 haftadır yeni firmanın sponsorluğunu bekle (işsiz), ay sonuna kadar yetişmezse DEPORT! Eylül'de çocuğun okulu açılacak!

Of, daraldım günlük.

Sonunda bu hafta başladım. Ofiste kimi görsem harika bir onboarding ekibiniz var diyorum adasddad

Sosyal ağlarda paylaş

Bahçeye artık sadece biber dikicem. Burada domates filan olmuyor. Seneye semizotuna da doyucaz. Bahçe onların tohumlarıyla doldu. 2-3 yıl sonra mandalina fidelerim de büyüyecek. Ancak erik ve nektarin artık ölecek gibi duruyor. İlaçlar hiç fayda etmedi. Bahçe duvarları da yenilenecek. Mülklerin işleri hiç bitmiyor ya zenginlik çok zor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Liebe, 03.07.2023 11:04 tarihinde dedi ki:

8 yıllık aktif sürüş hayatımın ilk trafik cezalarını aynı gün yedim 700er TL 2 tane 😮‍💨 hadi biri köyceğiz tarafında 123 ile geçmişim okey de hani yeni O5'te limit 120den 140a çıkmıştı? 146 ile yakalanmışım bursa tarafında %10-30 arası aşarak. Soran olursa da şirket arabası ile gidip kar ettik he...

151 ile yemişim ben de aynı yerde. "O-5 Gemlik-Bursa 7.kesim" diyor. İkna olamadım ama, 

Yap-işlet-devret yollarda 140 diyor KGM: https://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Trafik/HizSinirlari.aspx

İşiçleri de O5 için hız sınırı 140 diyor: https://www.icisleri.gov.tr/otoyollarda-otomobiller-icin-yeni-hiz-siniri-uygulamasi-1-temmuzda-basliyor

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...