Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ISS (ISP) önerisi

sostizm

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, ahmedinejad dedi ki:

turknet'i geçen iptal ettiriyordum sınırdan döndüler. telekom geldi dışarıdaki kutuya baktı sıkıntı yok diye gitti. e bende de skıntı yok ama ip almıyor modem. tam 7 gün boyunca gelip gitmedi kimse. telefonla kesinlikle ulaşamıyorsun çünkü çağrı merkezleri yok sanırım. ticket üzerinden de sallama yanıtlar hep. tam iptal edeceğim gün düzeldi net. mesele arızanın uzun sürmesi değil muhatap bulamamak deli ediyor insanı. kendi servisi olmayan isp kullanacağımı sanmıyorum artık.

Iste bu yuzden turknet bana korkutucu geliyor. O yüzden  biraz daha fazla verip tt kullanmak daha güvenli geliyo. Bi arizada ayni gün veya ertesi gün direk çözüm yapiliyor. Totalde 24 saati gectigini gormedim hic.

Sosyal ağlarda paylaş

On 10.11.2020 at 17:07, Quel-Thul dedi ki:

superbox kullanan var mı?

oyun için düşünüyorum ping vs iyi midir?

mugladayım.

ben 8 aydir karantinalar basladigindan beri superbox kullaniyorum .10 mbit sinirsiz inanilmaz iyi ama kus ucmaz kervan gecmez bi yerdeyim ondan olabilir.  CS GO bile atiyorum arada 90 msle

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Fistan dedi ki:

kablonet varsa tavsiye ederim televizyon aboneliği de güzel kanallar falan izliyorsanız

geçenlerde evet 1 gün kesildi

önce mesaj geldi şu tarihlerde çalışma yapacağız diye sonra da şöyle mesaj atmışlar. 21 senedir kablonet kullanıyorum sdfg

Değerli Müşterimiz;
20.10.2020 tarihinde bölgenizde yaşanan fiber kablo hasarından kaynaklanan arızadan dolayı, hizmet alamadığınız güne ait faturanızda bir günlük düzeltme yapılacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz. TURKSAT B349 B016

5-6 senedir Kablonet kullanıyorum büyük problem diyebileceğin bir sorunu 1-2 kere yaşamışımdır max. genel olarak iyi hizmet aldım.

ancak şuan 50mbit sınırsıza çektikleri fiyat saçma ötesi. akıllı sınırsız ile en yoğun kullanacağın zamanda ise 25mbit'e düşmesi kabul edilemez yani. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Turknet gerçekten mağara dönemi firması. Gecikmiş faturami yatirmama rağmen internetim yine kesildi 1 Aralık itibariyle. Geçen ay da aynısı olmuştu bir hafta sorunu bulmaya çalıştilar. Dün ticket açtım bakın faturami yatirdim ama eminim kesilecek diye. Ödenmemiş faturanız yok merak etmeyin diye cevap geldi. Al işte 1 Aralık ve internet yok. Yarın düzelmezse kapatacağım artık. Her ay aynı şeyle ugrasilmaz. Modem parası girdi bir de kicimiza. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Kablo kullanıyorum ben de. 19-24 arası 25'e düşüyor ama 4K Netflix'e yettiği için umurumda değil doğrusu. İndireceğim bir şey varsa sabah işe giderken indir diyorum, akşam oyun hazır oluyor zaten.

Hafta sonları gündüz 100'ü net alıyorum. Televizyon ve telefon da var yanında. 50 dakika telefon ama pek gereksiz tabii sabit telefon.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, roket adam dedi ki:

fatura ödemeyi geciktirip sonra internet kesildi diye çemkirmek nası bi şikayet türü ya ahshsh

Yav unutmuşum yeni tasindigimiz için. Mesaj geldi yatirmazsaniz şu tarihte keseriz diye. Mesaj gelince yatırdım ben de. O tarih gelince yine de kesilince internet şikayet de mi etmeyelim bu nasıl iş. 

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, ahmedinejad dedi ki:

Turknet gerçekten mağara dönemi firması. Gecikmiş faturami yatirmama rağmen internetim yine kesildi 1 Aralık itibariyle. Geçen ay da aynısı olmuştu bir hafta sorunu bulmaya çalıştilar. Dün ticket açtım bakın faturami yatirdim ama eminim kesilecek diye. Ödenmemiş faturanız yok merak etmeyin diye cevap geldi. Al işte 1 Aralık ve internet yok. Yarın düzelmezse kapatacağım artık. Her ay aynı şeyle ugrasilmaz. Modem parası girdi bir de kicimiza. 

ya 3 yildir Turknet kullaniyorum, 1 gun problemim olmadi ama gercekten boyle abuk sabuk sacma sapan isler yaptiklarini soyluyor millet anlamiyorum. 2-3 kisi daha kullaniyor arkadas cevremde, umarim bize bir sey olmaz diye 3 yildir heyecanla gidiyoruz. Valla alistim da yani 75 mbit 80 tl kotasiz, taahhutsuz cok alistim bu herifler tutunamaz ise ne yaparim bilmiyorum ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

TurkNet'in fiberini kullanan var mı? Sitesinden sorguladığım zaman fiber kullanabilirsiniz dedi. Sitede hem Superonline hem de Türk Telekom fiber var, muhtemelen onların altyapısı üzerinden veriyor. Superonline'dan aşırı memnunum ama 85 TL'ye 100 mbit sınırsız olan fiyat olarak cidden uygun. Mesela 125 TL'ye GigaFiber 200 görünüyor, 100 mbit upload ile geliyormuş ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

kablonet kullanıyordum başkası üzerine olduğundan iptal edildi. Eski ev sahibi ?
Acilen internet bulmam lazım. Telefondan bağlanıyorum. 
Kablonet fiber var diyor ancak turknet'te aktif altyapı?? gözüküyor. TT'den baktığımda ise ADSL gözüküyor. Fiber olup olmadığını nasıl anlarım?
Kablonet'in 2 yıllık taahhütü beni uyuz ediyor, hiç sevmiyorum sazlı sözlü işleri. Ya olmasın ya da 1 yıl olsun ama fiber olsun ?

bLackcha0s tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonet'te fiber gözüküyor da bu 2 paket de bana çok pahalı geldi. Tv izlemiyorum ya. Bol bol film izliyorum stream ederek, netflix, blu, stremio. Başka şu an için interneti zorladığım bir olay yok. Turknet en iyisi olacak ne azından taahhüt yok sonrasına bakarım. Turknet de 16mbps'ye kadar karşılıyormuş aktif altyapı ile 

Sosyal ağlarda paylaş

orospu evlatlarına bakarmısın

Alıntı

24 Ay Taahhüt Sözüne ilk 12 Ay bilmem kaç lira, sonra yanına ufacık yazmış sonraki 12 ay 10 lira daha pahalı :d aka 12 aylık taahhüt fiyatı 

totelde her paketten 120 lira sokuyor böyle 1 senede 24 ay alana. Buna dikkat etmeyen insanlarda sikilmiş oluyor, dikkat edende sikiliyor ama sikildiğinin farkında oluyor. Hay sikeyim her türlü sikiyorlar. 

Sosyal ağlarda paylaş

türknet göya beşiktaş bölgesine gigafiber getirmiş de bakıyorum bakıyorum, benim eve "tebrikler gigafiber bölgesindesiniz, en kısa zamanda gelcek" diyip duruyor, gelemiyor bi türlü. 

gelse ona geçebilirim de gelmiyor. uydunet taahütüm de mayısta bitiyor. ne yabsam bilemedim.

2002'den beri de müşterisiyim bi güzellik yapmadılar -.-

Sosyal ağlarda paylaş

2 sorum olacak;

1- Bölgemde fiber desteği var ama fiberde herhangi bir altyapı limiti var mı? 100mbps alırsam 100 mü alıyorum yani? 25 alabilecekken 100'lük paket almanın bir anlamı yok. Cahilliğimden soruyorum ?
2- "Akıllı Sınırsız" dendiği zaman ne anlamak gerekiyor? Full sınırsız mı? Saatleri mi var? Varsa nerede yazıyor? Bu işler niye bu kadar zor? Ben işten gelince piksel piksel film izlemek istemiyorum. Akşam da internet keyfim sınırlandırılmasın.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...