Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çok sıcak lan nası uyuyonuz

Raylen

Öne çıkan mesajlar

Llama said:

duvara delik açılmasın diyedir belki
istemiyorsa ev sahibi

abi duvarı delmek ile kiracılığın ne alakası var. ya girerken boya yaptırırsın yada çıkarken. girerken yaptırdıysan ztn kirli bırakma hakkın vardır sorun olmaz delik melik. e çıkarken yaptırmak üzere anlaştıysan da çıkmadan yapılacak olan badanada delik melik kalmaz. biz herşeyi yapıyoruz valla eve. girerken kirli aldık boyattık. çıkarken de öyle bırakıp çıkıcaz.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

şu 36 derece sıcakta "esiyor püfür püfür işte" kafası tam tonton teyze kafası ya. esiyormuş.... sen sıcaktan başkaları kadar rahatsız olmuyorsun hacı olay o, esmesinin büyük bi etkisi yok yani.

Bu hem bilimsel, hem de tecrübesel olarak yanlış. Önemli olan yalnızca havanın sıcaklığı değil vücuttan atılan ısı enerjisini alma kapasitesi. Durgun hava, vücudundan attığın ısıyı x kadar absorbe edip hissettiğin sıcaklığı atıyorum 1 derece kadar düşürüyorsa hareketli hava 2x kadar absorbe edip 2 derece kadar düşürür. Detay hesabı yapamam tabi de, düz mantık aynı sıcaklıktaki hava esiyorsa daha serin hissettirir.

Yazın yılda 2-3 defa klima açıyorum, o da esmeyi kestiğinde. O günle önceki günün sıcaklık olarak bi farkı yok, ama hava hareketi olmayınca bu defa ortam sıcaklığını düşürmek gerekiyor ki rahatsız etmesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Emre333 said:

uk de yaniyoruz biz de, ulan ben geldigimden beri ankara iklimine dondu ulkenin iklimi. kisin deli.gibi kar yagdi, yaz yagmursuz geciyor. guyya bugun ılık olucakti. yildim yemin ederim. tabi ulke sineklik denen seyin icadindan da bir haber olunca..

sinek yokki olm bulunduğun yerde senin lağımda mı yaşıyosun ?
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

şu 36 derece sıcakta "esiyor püfür püfür işte" kafası tam tonton teyze kafası ya. esiyormuş.... sen sıcaktan başkaları kadar rahatsız olmuyorsun hacı olay o, esmesinin büyük bi etkisi yok yani.

Yoo.. Ben sıcaktan nefret ederim. 11 yıl İzmir'de kaldım. Hangi durumda sıcaktan uyunmaz hangi durumda uyunur biliyorum.

Hacı bizim ev esiyor. Hani bas bayaa esiyor. Bak bu kelimeleri yazarken bile perde rüzgarın etkisiyle kabarıyor.

Bizim evin 2 yan sokağı boğaza denk geliyor zaten. Civardaki yapılaşma 2-3 bazen 4 katlı yalılar ya da gecekondular şeklinde.. Boğazdaki tüm esinti bizim eve kadar gelebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

sabonis said:

Yoo.. Ben sıcaktan nefret ederim. 11 yıl İzmir'de kaldım. Hangi durumda sıcaktan uyunmaz hangi durumda uyunur biliyorum.

Hacı bizim ev esiyor. Hani bas bayaa esiyor. Bak bu kelimeleri yazarken bile perde rüzgarın etkisiyle kabarıyor.

Bizim evin 2 yan sokağı boğaza denk geliyor zaten. Civardaki yapılaşma 2-3 bazen 4 katlı yalılar ya da gecekondular şeklinde.. Boğazdaki tüm esinti bizim eve kadar gelebiliyor.

olm illa esiyordur da. benim bu havalarda rahat etmem için 10 saniyeden fazla durmadan esmesi lazım. öle bişi de ben bugüne kadar görmedim hiçbir evde. 2 dakka eser 5 dakka durur yani. öle olunca da ben otomatik terlemeye başlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

normalde kafayı koyarım 5. dakikayı göremeden uyurum
2 saat yattım, açtım telefondan bişeyler izledim falan, yok. pes ettim kalktım sonunda, artık gündüz dükkanda nasıl uyanık kalıcam onun hesabını yapıyorum.

APTAL HERİF YATMADAN TELEFONA BAKILIR MI BEYNİN ANCUKLANIYOR ÖYLE ÖYLE
Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

İskenderundan selamlar
Ofiste klima çalışıyor ayağa kalkıp oturunca terlemeye başlıyorum lanet bir nem var buralarda

sdf gecen sene püfür püfür gidiyoruz otobanda camlar acık, iskenderuna gelince bi panik oldu herkes, lan noluyo nefes alamıyoruz. iki üç gün alışana kadar timsah gibi gezdik. hani alışılmıyor da salıyorsun artık kendini.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...