Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

ozan'ı satınca hemen fesih açıklamışlar arada kaynasın tepki az olsun diye sdfsd harika esnaflık.

11m eur temiz para ama işte tarık çamdal gibi bir hatalı transfer yapıyorsun bu paranın fazlasını çöpe atmış oluyorsun, bu yüzden üç büyükler oyuncu almaya da korkar oldu lel.
Sosyal ağlarda paylaş

FFP'yi Sadık için mi delip geçtiler? Orada da bir hareket yok.

Ozan'ın satışı çok doğru, gerçekten fiziği duruşu ve kumaşıyla kendini farkettirdi fakat Semih Kaya gibi trend olarak aşağı da düşebilirdi bizde devamında. Bu tip genç yetenekler için yine de mevcut piyasada çok yüksek bir bonservis değil fakat 4-5 ay önce sıkı takip edenler dışında ismi bilinmeyen bir oyuncunun bu kadar para kazandırması önemli, hem altyapımızın marketing'i olarak hem de sıcak para olarak.

Stuttgart'a satışı için anlaşma sene sonu deniyordu ve bir sonraki satıştan bonus olacaktı. Bunları da becerdiyse yönetim güzel hareket. Artık transfer lazım, bu sezon hiç beklenmedik şekilde 2-3 transfer bizi şampiyon yapacak çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

BJK yine büyükler arasında kadro için en şanslısı. Kullanıma hazır forvet ve stoper aldılar. 2 tane daha transferleri yolda. TS-Başak maçı sonucuna göre daha ikinci devrenin ilk maçından potaya girebilirler.

Bizim için yine de kadroda 8-9 adamı banko yazabiliyorsun. İlave bir stoper daha ve iki forvet almayı becerirlerse yine varız. Fener'in durumu ve amacını bilmiyorum, şu an hiçbir şeklinde ligde üst taraflara tırmanma ivmeleri yok, küme de düşmezler diye düşünüyorum o yüzden devre arasında büyük hamleler saçma olur
Sosyal ağlarda paylaş

gs yapar, 15m gibi bir bütçeleri oluştu, hepsiyle maaş ödemezler herhalde. kadroları da iyice çöpe döndü iyice ne stoper kaldı ne santrafor.

fb bjk tolgay şener takası olur bir şekilde diye düşünüyorum fb bir de serdar aziz'i zorlar, başka da transfer olmaz. bjk'de para yok kadro da hala gayet iyi ve kağıt üzerinde düşük maliyet nokta atış transferler yaptı. fb de sezon başı çer çöp doldurdu zaten kadroya daha kimi alacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu Tolgay Liverpool maçını almıştı, bir ara Oğuzhan'ı yedeğe atmıştı falan. Yaşı da yok pek. Ne çabuk vazgeçiliyor veya Şener gibi bir adamla takas malzemesi oluyor pek anlamadım. En kötü kiralık ver, adam zaten Almancı, Bundesliga'da çıkar baya talibi.

En kötü Şenol, Serdar Aziz'i evlat kontenjanından istiyordu onunla takas yapsaydık. 8 numara yedeği yok pek kadroda rotasyon rahatlardı
Sosyal ağlarda paylaş

zaten liverpool'a attığı gol ve napoli maçındaki no-look pas hariç 4 senedir bjk taraftarının da hatırladığı tek bir olumlu pozisyonu yok abi sorun o, ciddi anlamda yok yani hatırası yok herifin

ikinci şampiyonluk senesi tolgay oğuzhan talisca orta sahası çılgın atmıştı son 4-5 maç işte oradan itibaren bir form grafiği yakaladı ama toplam 15 maçı bulmadan yine düştü

cl'de ve avrupa maçlarında iyi oynuyordu yine ama hedefsiz maçlarda tam bir rezalet genel olarak, fb'de hiçbir işe yaramaz yani gs'de işe yarar ama

zaten bırakmıyorlar işte 5m eur nakit istiyorlar ki ederi bu, ya da şener + 2-3m istiyorlar şener'in de ederi o, bjk'nin sağ beke fb'nin orta sahaya ihtiyacı var mantıklı olabilecek bir takas
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

ikinci şampiyonluk senesi tolgay oğuzhan talisca orta sahası çılgın atmıştı son 4-5 maç işte oradan itibaren bir form grafiği yakaladı ama toplam 15 maçı bulmadan yine düştü

Tolgay'dan beklenen o aslında. Atibanın artık kaldıramadığı yerde aslında Atiba'dan çok daha iyi oynamıştı. Fener maçında 40metreye diagonal attığı pas asist asisti olmuştu ki aslında hep yapması gereken o işler. Hem uzun topla, hem dribblingle çıkabilen bi oyuncu. Sakatlıktan sonra dribbling özelliği geriledi gibi.
Beşiktaş'ta ne zaman ilk 11 oyuncusu olacak olsa ciddi sakatlıklar geçirdi, Fener'de yeniden doğabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan arda turan olmadan satildi güzel oldu.

Kasımpaşa gol kralı çıkarabiliyorsa galatasarayin da böyle topçular bulabilmesi gerek artik. 30 yaş üstü elemanlardan bıktık. Gidin doldurun takımı 10 15 tane ucuz adamla. Illa topçu çıkar aralarından.
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu işe daha farklı bakmaya başladım artık ya.
artık iş hayatıyla birlikte bazı ekonomik gerçeklerle ve pis işlerle yüzleşmek mi denir, yoksa büyümek mi denir neyse sdaf

eskiden ben de öyle düşünürdüm işte gençlere yatırım, borçlar azalsın, takımın geleceği falan filan da, şimdi sadece verdiğim paranın karşılığında eğlenmek istiyorum. Galibiyet şampiyonluk görmek vs. de değil yani.

Sanki bir film için para ödemişim de karşılığını alamamışım gibi hissediyorum kötü oyunla gelen zevksiz bir galibiyet sonrası bile. O yüzden kulüplerin 5 sene sonrası şeyimde değil, 10 gün sonra stadyuma gittiğimde keyifli top oynayacak adamları koysunlar o sahaya.

sanırım endüstriyel futbol ile birlikte taraftardan -->> müşteriye evrilme süreci böyle oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

maalesef o öyle olmuyor, fb doldurdu işte çer çöpü aynı mantıkta takımın hali ortada

kasımpaşa 10 yıla yakın doldur boşalt yapıyor aynı şekide 1-2 oyuncu buldu işte daha, öyle kolay değil tek atımda iyi adam bulmak

Bence yabancı sınırı kalktığından beri planlı ilerleyen Anadolu takımları iyi hamleler yapıyor çok doldur/boşalt transfer yok, Antalya ve Konya gibi fanteziye kaçanlar hariç bu örneklere. Yerliye zorunlu kalınmaması düşük bütçeli takımlar için daha büyük yarardır büyükler FFP ile boğuşurken.

Sınır varken büyükler ligdeki en iyi yerlileri toplayıp ilk 11'in 6 pozisyonunda direkt senden iyi duruma geçiyordu. 5 yabancı hakkını da FFP de pek olmadığından büyük maliyetlere girerek üst sınıf oyuncularla da kapatıp her iki pasaportta da senden üstün durumda oluyorlardı. Atıyorum GS ligin dönemindeki en iyi yerlileri Selçuk ve Burak'ı alıp, yabancı hakkını da Drogba-Sneijder yapabiliyordu. Şimdi yerli zorunluluğu pek yok, çoğu takım 8-9 yabancı çıkıyor minimum ve FFP yüzünden de bu 8-9 oyuncu konusunda büyükler Anadolu takımlarından pek de üstte değil. Bundan 5-6 sene önce Galatasaray 200 milyon euro'ya yakın piyasa değeri yakalarken Anadolu başaltı takımları 30-35'ti. Şimdi makas çok daraldı, böyle giderse Başakşehir'i geçtim Anadolu'daki adam gibi yapılanan her takımın şampiyonluk şansı olur
Sosyal ağlarda paylaş

- Bu adam büyük ayıp etti sildik, takımdan yollayacaz
+ Ne hata ettiysem özür dileyim, teknik direktörle görüşeyim istemeden oldu
- Yok yok biz seni sildik, olmaz
+ O zaman Fener istiyodu, bakın sizin borcu da ödeyecek
- Onlara vermeyiz
+ Ama paramı da ödemiyosunuz 1 senedir
- Kısmet
+ E napıcam ben
- Aa dur diğer stoperimizi iyi paraya satıyoruz galiba, yerine adam da alamayız seni affedelim bari

ciddiyete bak.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...