Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 14. Hafta | Beşiktaş- Galatasaray | 02.12.2017 Cumartesi - 19:30

madcow

Öne çıkan mesajlar

applev0dka said:

sen de fark yiyelim tudor gitsin diyenlerden misin yoksa ?

Yok, şu anki GS kadrosunda ve dizilişinde Tudor yine 3 defans falan zorlamazsa çift forvetle ya göbek futboluna döneceksin göbeğimiz sağlam ve sen Babel'i Quaresma'yı feda etmiş olacaksın, ya da çift forvet üstüne kanatlara abanıp ortasahayı boşlayacaksın, o zaman da ortasaha hakimiyeti gidecek. Her türlü GS'ye yarar çift forvet çıkan BJK.

Gomez dönemi BJK'sı çift forvet çıksa korkuturdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

beşiktaş'la 9 puan fark yaparsak geri dönüşü olur mu sence sdf.

başakşehir bize 5 atıyor sadece kayseri'yi yenemediler. fener'i geç zaten ite kaka gidiyor. antalya maçında neler kaçırdı antalya.

ya ne alaka allasen. 14 haftada 9 puan fark atıyorsun, sonra 20 haftada 9 puan fark kapanmaz diyorsun. bi kere zaten bunu kaybetseler bile 2. devredekini kazansalar fark 6 demek...

ha mesela 26. haftada fark 9'a çıkacak olur, o zaman dersin galibiyet şampiyonluk getirir diye.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Red said:

başakşehir bize 5 atıyor sadece kayseri'yi yenemediler. fener'i geç zaten ite kaka gidiyor. antalya maçında neler kaçırdı antalya.

ya ne alaka allasen. 14 haftada 9 puan fark atıyorsun, sonra 20 haftada 9 puan fark kapanmaz diyorsun. bi kere zaten bunu kaybetseler bile 2. devredekini kazansalar fark 6 demek...

ha mesela 26. haftada fark 9'a çıkacak olur, o zaman dersin galibiyet şampiyonluk getirir diye.

Tamam da onde olan iyi arkada olan o kadar iyi olmadigi icin o fark aciliyor zaten. All else equal 14 haftada 9 puan olan farkin mantiken daha da acilmasi gerekir.
Takimin bir anda duzelmesi + iyi olan takimin kotu olmasi olasiligi puan farkinin devam etmesinden daha dusuk bir olasilik. Tabii tarlalar surulur vs oralara girmiyim sdfs.

Ligin ilk yarisini 9 puan onde bitiren kac takim sampiyonlugu vermis, kaci vermemis oyle dusunmek lazim. Arti tek rakibin degil, ustune iki rakibin varsa bu olasilik cok daha fazla dusuyor.
Geriden gelen sampiyon olan takimlar oldu tabii ki ama genelde rakipler izoleyken oldu. Iki rakipten 9 puan yiyip sampiyon olan takim hatirlamiyorum hic.

Ha ilk yari oyle bitmez zaten o ayri. Besiktas'i yenebilme ihtimalimizi oldukca dusuk goruyorum. Yenilmemeye oynamak cok mantikli.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

sabonis said:

Red said:

Tamam da onde olan iyi arkada olan o kadar iyi olmadigi icin o fark aciliyor zaten. All else equal 14 haftada 9 puan olan farkin mantiken daha da acilmasi gerekir.
Takimin bir anda duzelmesi + iyi olan takimin kotu olmasi olasiligi puan farkinin devam etmesinden daha dusuk bir olasilik. Tabii tarlalar surulur vs oralara girmiyim sdfs.

Ligin ilk yarisini 9 puan onde bitiren kac takim sampiyonlugu vermis, kaci vermemis oyle dusunmek lazim. Arti tek rakibin degil, ustune iki rakibin varsa bu olasilik cok daha fazla dusuyor.
Geriden gelen sampiyon olan takimlar oldu tabii ki ama genelde rakipler izoleyken oldu. Iki rakipten 9 puan yiyip sampiyon olan takim hatirlamiyorum hic.

Ha ilk yari oyle bitmez zaten o ayri. Besiktas'i yenebilme ihtimalimizi oldukca dusuk goruyorum. Yenilmemeye oynamak cok mantikli.

genel olarak dediğin mantıklı, puan farkı açılıyorsa evet belli bi fark olduğu için açılıyordur. ama beşiktaşla aramızda ne fark var??

1) beşiktaş kötü değil, kadrosu gs kadar var hatta birçok kişiye göre daha iyidir
2) puan farkı 3 maçta kapanacak bir fark olunca ve iki takım arasında kalite farkı yoksa, bi tane 90. dakkada atılan gol, bi tane direkten dönen topla puan farkı kapanır.
3) beşiktaş hadi senin dediğin gibi kötü olsa bile, devre arası girecek, transferler gelecek çok şey değişebilir. futbolda bi hafta oynanan top diğer haftaya uymuyor ya, fıstık gibi oynayan takım bi anda çıkıp 5 yiyebiliyor işte, kendimizde gördük.

mesela kayserispor da beşiktaşla aynı puanda. ama gidip kayserispor aradaki farkı kapar demiyorum di mi :D
Sosyal ağlarda paylaş

gs oyuncularının çoğu ilk kez bjk deplasmanı görecek. ilk 15 20 dk falan paralize olma ihtimalleri çok fazla. zaten daha önce de söylemiştim şampiyonluk veya challenger lık deneyimi olan oyuncu sayısı çok az gs'de. bacaklar tir tir titreyecek diye düşünüyorum özellikle ilk yarı.
Sosyal ağlarda paylaş

O yuzden zaten 17'de 16 gibi seyler artik cok zor. 9 puanin kapanmasi icin bu kadar ekstrem performansa gerek yok, ama onunde iki rakip varsa anca bu kadari yetebilir. Su anki ligde kimsenin 16/17 tarzi seyleri yapabilecegini sanmiyorum hele ki Avrupa'da oynayan Besiktas'in.

Yani olaya GS+Basaksehir gibi bakmak lazim oyle bir durumda. Eger ikisinden toplam 15 uzeri puan yersen evet bu fark zor kapanir. Cunku sen hem rakibini yeneceksin, hem obur rakibin baskasini yenemeyecek hem de oburunu yendigin zaman oburu de yenemeyecek filan ve bunun bir kac defa tekrarlamasi lazim. O yuzden zor.
Tek rakip olunca olasilik defalarca kat fazla oluyordur yani.

Simdi tabi bu isin matematigine girmenin bir anlami yok. Bence de Besiktas bizden daha iyi, ama daha iyi olmasi demek ligin gerektirdigini yapiyor demek degil, biz de buyuk mac kazanamadik dogru ama o acidan Besiktas da kazanamadi. Bizim yenemedigimiz hic bir rakibi Besiktas da yenemedi o yuzden fark var zaten.

Haftasonu GS kazanirsa ve Basaksehir 6+ puan farkla bitirirse devreyi bence Besiktas CL 2.tur ceyrek final derken ligi goturemez. Haftaya yenerse ki bence yenecektir, o zaman lig sifirdan baslar. 6 puanlik mac tabiri cok dogru.

GS kesin beraberlige oynamali diyecegim ama beceremecegini dusunuyorum Tudor'un o yuzden tipik oyunumuzla en az bir gol bulmamiz lazim. 1 tane kesin yeriz, 2'yi de buyuk ihtimal yeriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi herkesin korktugu bjk nin kadro bakin oynadigi an demiyorum istek gosterdiklerinde ligde hoplatamayacaklari takim yok. Fekat bjk den ozellikle malatya macindan sonra lig icin hic umudum kalmadi. Aslinda nefret ettim. Boyle gelecek sampiyonluga da sovesim var. beter olsunlar ins gs yener
Sosyal ağlarda paylaş

enrique said:

gs oyuncularının çoğu ilk kez bjk deplasmanı görecek. ilk 15 20 dk falan paralize olma ihtimalleri çok fazla. zaten daha önce de söylemiştim şampiyonluk veya challenger lık deneyimi olan oyuncu sayısı çok az gs'de. bacaklar tir tir titreyecek diye düşünüyorum özellikle ilk yarı.

besiktas deplasmani ne yaw? konyaspor deplasmanini da ilk defa gordu cogu.

bizim formanin sampiyonluk ve challengerlik deneyimi yeter.

ha besiktas daha iyi takim o ayri, konsantre olurlarsa 3-0.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...