Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battle for Azeroth Ana Konu

Darksun

Öne çıkan mesajlar

Bu paketin kötü olmasının sebebi de tabii ki lore evet, god tier çıkıp uzay gemilerine falan bindikten sonra mal adalara gidip sincap toplamaya, cadı kesmeye falan başladık. High Priest olmuşum, ebesinin bir yerlerinde evrenin çatışmaya girmişim bütün priestler efendim çekiyor ama gelmişiz burada Tol Dagor'a atılıyoruz falan bir anda korsanlar bizi kaçırıyor kepaze gibi.

Üstüne üstlük Horde ve Ally bile ittifak yapıp Legion'a karşı bütün güçleriyle saldırıyor ama Zandalarlar, hadi onlar Süppperr Kötüydü şimdiye kadar anlarız da Kul Tiras'lılar hiçbir şey yapmadan "AMA ELAYINS KILLED MY HUSBAND ÜHÜÜÜÜÜ" diye takılıyorlar mıydı izole şekilde?

Ya hadi baba hadi. WOD'un bile filler hikayesinin temelleri çok daha güçlüydü. En azından bildiğimiz efsane karakterlerin WOW öncesi hallerini vs. görüp etkileniyorduk, hoşumuza gidiyordu falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Wod boktandi çünkü insanları raid dışındaki meşgul edecek mekaniklerin basinda gelen professionlari silkip attilardi. Kisisel bi alan fikri çok guzeldi ancak ozellestirme bekledi insanlar ultima gibi ama sonradan, “hadi tamam yeter size bu kadar, ozgurluk de bi yere kadar canim aaaa” denilisini izledik. Cok cirkin bi expansiondu wod cidden. Rare droplari bu kadar oyunla ic ice gordugumuz ilk expansiondu. Onlari duzenli farmladim heyecan veren seylerin basinda o geldi.

Legionu iyi yapan şeyse content başında en çok boklanan özellikti (: legendary sistemi karakterini kendi oynanis sistemine ozellestirmesi bir yana, ne kadar oynarsan oyna sana yine de mitik plaslara raidlere normal hc ve mythic girme heyecani veriyordu. Yani bi adam main karakteri için girmese random class legendary için bile contentin sonu gelmisken halen emerald raidini kovaliyordu.

Kisacasi bu content hiç sirkulasyon yok. Woddan daha kötü diyemem, azerite kasmak var iste. Ama o da legiondan filan kalan o doyumsuzluk hissini vermiyor.

Bi mmorpg senin elinden karakterini ozellestirme imkanini ne kadar çok alirsa o kadar az baglar kendine. Bunu birebir yasadik bu content.
Sosyal ağlarda paylaş

Catze said:

güncel expansion ı en kötü ilan edip bi öncekini en iyi ilan etmek bitmedi mi hala ya? her expansion aynı şey, bundan sonra expansion çıksın ulan bfa dan nasıl buraya geldi bu adamlar diye hayıflancaksınız :D

Şu dediğin legion içinse . herhalde şurada her 10 kişiden 9 u legionu gayet sevmiştir. abi ne bileyim burada sık sık yazıoz işte. şu expanion iyi. bu expansion kötü diye hiç mi okumuoyon :)?
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben BFA nın wod ve cata dan bile kötü oldugunu düşünüyorum. cata ve wod ta(özellikle wod ta) bir araştırma keşfetme hissi vardı. yani çeşitli sebepler ile content ten uzak kalsam sadece mining yaparak yada ne bileyim achi kasarak bile vakit geçirebiliyordum . BFA da ııı ıhhhh yani olmamış. yok o his. o gideyim şuranın repini kasayım.şu bölge de takılayım falan alliance bölgelerinde bir nebze ama horde ta,özellikle lvl kasarken troll görmekten ciddi anlam da kusuyor insan. yani BFA zone lar da inanılmaz kötü. herhalde kasarken tek zevk aldıgım şey, nazmir de bir görevde "Krag'wa" ya binip ona buna Dil atıyorsun falan :D
Sosyal ağlarda paylaş

alphadan beri shamanların ne kadar kötü durumda olduğuyla ilgili feedback verildi blizz'e beta'da düzelecek dediler, beta geldi release ile düzelcek dediler, release geldi 8.1 ile major değişiklikler olacak dediler, 8.1 notlarında %5 stormstrike buff görünce direk bıraktım oyunu. son 3 hafta oyuna bile girmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

- raidlerde tier olmaması ve titanforged ile mythic raide adım atmadan ortlama mythic raider ayarına yakın gear ve performans alabilmek

- mythic+'ların dengesizliği ve çoğu class-spec'in dışlanır olması

- en üst rewardların alınabilite kolaylığı ile beraber filler aktivitelerin düşük/hiç reward vermemesi haliyle belli başlı aktivite dışında progress hissi olmaması

- end boss ne olduğu belli olmaması sebepli hedefsizlik

- bütün kötülüklerin anası sargeras ölmüşken, sebepsiz yere savaşa girilmesi, savaşa girilmişken de koskoca legion savaşında adları sanları okunmamış "çok güçlü" uygarlıklara dileniyor olmamız

- azerite armor

- class dengesinin 20 kişilik grup göz önüne alınarak yapılması ama düşük sayılı raid gruplarında utility / sinerji eksikliği

alın size "bence" bfa fail sebeplerinin listesi
Sosyal ağlarda paylaş

aslında oyunda kozmetik olarak ta çok eksik var. Allied race düşüncesi güzel. Heritage armor düşüncesi de güzel ama millet oyundaki anlamsız item clipping ve bozuk item scale olayından da çok şikayet ediyor.

Lan ne bileyim diğer ırklara da 2 dövme ekle. şişman kaslı zayıf seçenegi koy. hadi onu geçtim orclara 2-3 tane adam gibi sakal ver emenike. şu wow un filmin de blackhand in sakalı ne güzeldi mesela. ekle işte . şu tip güncellemer için bile hesap açtıracak tonla adam olur :) gerçi bu tip şeylere ezelden beri önem vermiyor blizzard ama ne bileyim çok gözüme batıyor bu aralar.
Sosyal ağlarda paylaş

valla en büyük kekoluk allied racelerin cross exchangeleri yok
hep horde oynayan adam dark iron a reroll yapamiyor mag'har orc'a exalted olan adam iste karsiligina da sayilsin acabilsin 0dan yada faction change yapabilse guzel olacak ama allied raceleri kimse onyamasin diye yapmislar adeta.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

valla en büyük kekoluk allied racelerin cross exchangeleri yok
hep horde oynayan adam dark iron a reroll yapamiyor mag'har orc'a exalted olan adam iste karsiligina da sayilsin acabilsin 0dan yada faction change yapabilse guzel olacak ama allied raceleri kimse onyamasin diye yapmislar adeta.

şuna +1

ayrıca oyunda her şey time gated. iron dwarf/mag'har orc oynamak istiyosan diyo ki sıfırdan tekrar karşıda bi karakter kas sonra üstüne rep kas sonra iron dwarf oynayabilirsin. sırf 1-2 ayını bu işe heba et istiyor. ben iron dwarf ile raid yapmak istesem yapamıyorum. mag'har ile yapmak istesem onu da yapamıyorum e ne anladım ben bu işten.
(raid yapma işini paket başı için söyledim tabi gearlanıp raide hazır hale getirme lvl kasma vs. o yüzden raid yapamıyorum dedim.)
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

gear cok problem degil aslinda neck problem coa rep kasilmadan 30+ ilvl gelmiyor sürünüyor traitler.
21 ocakta gelecek raid neck level 47 istiyor unlock icin traitlere su an 36levelda neck baya imkansız hani bi ayda o kadar seviye atlamasi.

gear olarak bak, neck olarak bak nerden bakarsan bak saçma sistem.
Sosyal ağlarda paylaş

abi content, expansion vs. tamam da artık oyun mekaniğinin çok eski kaldığı gerçeğini kabul etmeniz gerekiyor. 2004-2005'te bu oyun bir devrimdi ama öyle şeyler geldi ki, artık wow'da daha çabuk bayıyoruz. ha, bazı expansion'lar daha iyi şeyler getiriyor olabilir ama yine de oyun mekaniği değişmeyeceği için geçici çözümler olacaktır ancak.
Sosyal ağlarda paylaş

autistic screech velet olmamasının temel sebebi eski oyun olması

çok var yeni nesilden tanıdığım vs. gelip bakıyorlar bu ne ya falan diyorlar.

level kasmak yeni nesilin uzak olduğu bir kavram, zaman harcamak keza.

Halen kısmen old school olduğu için wow temiz sayılır. modern bir yapıya sahip olursa bunun community'de biter gider
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

oyunun son 5-6 yil icindeki tek basarisi wow-killer butun mmorpgleri elimine etmesi.
community olarak katlanilabilir nadir mmorpglerden yalniz wow cok kaliteli duzgun adamalr var boyle autistic screech velet yok en buyuk nedeni de subs based olmasi

+1

Birde elemine ettiği oyunların bazı özelliklerini alıp kendine monte etti. bu konuda da başarılı oldular.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...