Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battle for Azeroth Ana Konu

Darksun

Öne çıkan mesajlar

yekeyeke said:

tunch'u pek ikna edebilecek gibi görünmüyor forum...

r.io'ya gelene kadar başka bir sürü sıkıntı var çünkü

dungeonların dengesizliği, affix comboları arasında dungeon özelinde dengesizlikler, mythic+ bu kadar ana focus iken classların mythic+ değil de hala 20-30 kişilik raidler göz önüne alınarak dizayn edilmesi

bir de şu var, eğer ki kalabalık bi grubunuz yoksa ve fotm class oynamıyorsanız, pug bulmak elbette zor

şöyle düşünün, siz grup kursanız ve aynı anda kağıt üzerinde aynı olan blood dk mı warrior mu alırsınız? aynı şeyi kendiniz için düşünün, shadow priest ile pug bulmak, boomkin ile bulmaktan daha zor olucaktır tabii ki, arz-talep denen bişey var
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada hem cata hem wod bence bfa'dan iyiydi.

cata zaten büyük umutlarla çıkan bir exp. hiç olmadı herkes geçiş olduğunun farkındaydı ve neredeyse tüm azeroth değişti nereden bakarsan bak bfa'dan çok daha fazla emek var.

wod kötülükte bfa ile yarışabilir ama o da kişisel zevke bakıyor, ben wod'tan daha çok zevk almıştım. hayal kırıklığı yaşattı doğru, çıkışıyla birlikte direk kırpıldı oyun, horde ve ally için ashran dışında üsler olacaktı(horde için frostfire'daki ogre citadel, ally için karabor). bu yetmez gibi bitişi de oldu bittiye getirildi apar topar bi raid ile bitirdiler. ama her ne kadar sıkıcı da olsa garrison ve m+ öncüsü timed dungeonlar geldi. zonelar güzeldi, durotan, blackhand, kargath vs tek tek yazmayım bunları görmek güzeldi.
Sosyal ağlarda paylaş

WOD bütün kötülüklerine rağmen sıkmadan oynattırıyordu kendini bir şekilde, şu yeşil fel raven için repu'yu kasmıştım ilk defa canım istediği için oyun hayatım boyunca ki vanilla'dan beri öyle ya da böyle her patch'te oynadım. bir tek lich king'de neredeyse hiç yoktum askdjf

Garip bir şekilde sarıyordu WOD, kötü olduğunu bildiğin halde oynuyordun.

BFA'da o yok. Cidden yani böyle bir heveslendirmiyor oyun kendisini açtırmak için
Sosyal ağlarda paylaş

S-H said:

çok fazla rng var oyunda. şansın olsun 100 tane m+ yapan adamdan daha iyi geara onun %20'si kadar efor göstermeden sahip olabiliyosun. raidlerde de öyle. efor sarf edip yaptığın hiçbir şeyin karşılığı yok oyunda.

Abi zaten oyun efor sarfetmelik bir oyun değil ki. Uzun zamandır değil yani. lfr ve normal raid yap, arada hc tuttur, 2-3 mythic yap bitti işte haftalık progress bir kaç saatte. Sonra aç film izle falan. 7 gün çılgınlar gibi oynayayımlık -hatta 4 gün- bir şey yok oyunda. Ek paketin son patchinde geliip 2 hafta oynasam aynı contenti ve gearı yaparım, her şey nerflenmiş olur azerite power akar bilmem nelere bişiler olur yani kafaya takmayın :D
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

tanka da hafif bok attım ama hakkını veriyim, baya iyiydi. hem de warrior ve üstünde baya ortalama bi gear olmasına rağmen baya iyiydi.
gerçi catastrophe'dendi zaten naptığını bildiği belli. de adam mı çok iyi tankladı yoksa prot warriorlar da baya iyi mi olmuş 8.1 sonrası anlayamadım. gerçi ikisi de olabilir o da ayrı.

Prot warrior topladı gibi ama neden devastator almadıklarını merak ediyorum. yani raid değil de m+ için konuşuyorum .ben devastator alıyorum m+ da daha fazla rage,daha fazla dps,daha fazla ignore pain veya shield block kallanabildiğimi görüyorum. özellikle devastator ile booming voice arasın da kafada 2k dps farkı var.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

S-H said:

çok fazla rng var oyunda. şansın olsun 100 tane m+ yapan adamdan daha iyi geara onun %20'si kadar efor göstermeden sahip olabiliyosun. raidlerde de öyle. efor sarf edip yaptığın hiçbir şeyin karşılığı yok oyunda.

Abi zaten oyun efor sarfetmelik bir oyun değil ki. Uzun zamandır değil yani. lfr ve normal raid yap, arada hc tuttur, 2-3 mythic yap bitti işte haftalık progress bir kaç saatte. Sonra aç film izle falan. 7 gün çılgınlar gibi oynayayımlık -hatta 4 gün- bir şey yok oyunda. Ek paketin son patchinde geliip 2 hafta oynasam aynı contenti ve gearı yaparım, her şey nerflenmiş olur azerite power akar bilmem nelere bişiler olur yani kafaya takmayın :D

mythic progress baya efor sarf ettiriyor. en azından devamlılık sağlaman gerekiyor. lfr/hc falan ne abi onu oynayıp da oynadım demeyin bi zahmet, tamam herkesin oyunu oynama amacı farklı vakit ayıramayabilirsiniz veya uğraşmak istemeyebilirsiniz de bunu yapıp oyun bitti demek saçma. gear yapmanın tek olayı zaten progresse yardımcı olması, son 2 hafta gelip gear dizmenin bir esprisi yok ki.
Sosyal ağlarda paylaş

smyrnas said:

k1nJo said:

tanka da hafif bok attım ama hakkını veriyim, baya iyiydi. hem de warrior ve üstünde baya ortalama bi gear olmasına rağmen baya iyiydi.
gerçi catastrophe'dendi zaten naptığını bildiği belli. de adam mı çok iyi tankladı yoksa prot warriorlar da baya iyi mi olmuş 8.1 sonrası anlayamadım. gerçi ikisi de olabilir o da ayrı.

Prot warrior topladı gibi ama neden devastator almadıklarını merak ediyorum. yani raid değil de m+ için konuşuyorum .ben devastator alıyorum m+ da daha fazla rage,daha fazla dps,daha fazla ignore pain veya shield block kallanabildiğimi görüyorum. özellikle devastator ile booming voice arasın da kafada 2k dps farkı var.

warriordan anlamıyorum abi hiç, belki o eleman almıştır bilmiyorum.
gear'ı 370 ilvl'dı ama sağlam tankladı işte fortified+bolstering haftasında, dps'i falan da iyiydi.
gerçi ben heallamadım o run'ı ama healer'ın overall hps'i de 10k idi yani. zorlanmaktan çok uzak bi değer.
Sosyal ağlarda paylaş

S-H said:

samaella said:

S-H said:

mythic progress baya efor sarf ettiriyor. en azından devamlılık sağlaman gerekiyor. lfr/hc falan ne abi onu oynayıp da oynadım demeyin bi zahmet, tamam herkesin oyunu oynama amacı farklı vakit ayıramayabilirsiniz veya uğraşmak istemeyebilirsiniz de bunu yapıp oyun bitti demek saçma. gear yapmanın tek olayı zaten progresse yardımcı olması, son 2 hafta gelip gear dizmenin bir esprisi yok ki.

yoo ben oyunu zaten oynamıyorum da, daha zorunu yapmak aynı şeyi yaptığın gerçeğini değiştirmiyor malesef. Oyunu oynadın mı oynadın, tüm contenti gördün mü gördün ister 6 ayda kasa kasa gör istersen son 2 haftada gör değişen bir şey yok. Itemin, guildin, progresin hiç bir bir önemi olmadığı garip bir hal işte. Cata öncesi olsa dediğin ok ama yani şu anda gereksiz işsizlik y jenerasyonu için. Çünkü eskiden contenti göremiyordun, görmek için o eforu sarfetmen gerekiyordu şimdi mazoşistlik/narsistlik.

sana karşı değil hislerim, oyuna karşı tamamen. Kişisel algılama.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo demek istediğini anladım da bunlar kişisel zevk/tercih bence. ben hiçbir oyunu en zor dışında oynamıyorum mesela gidip easy modta single player oyunu da oynamam. çabalamak zor olanı başarmak tatmin edici geliyor bana. amaç oyunun sonunu görmek değil de oyunu oynamak benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

hardcore oynayacaksan yapacakların belli, casual takılacaksan da yapacakların belli. 2 oyuncu hatta ikisinin arası 3 oyuncu türüde aynı contenti görüyor. aradaki tek fark zorluk seviyeleri. yoksa LFR yapan adam da gayette oyunu bitiriyor yani :) ha zor olanı yapmak seni tatmine diyorsa . uğraşmak istemeyen yada uğraşacak gücü vakit olmayan adamı da LFR yapmak tatmin ediyordur. her oyuncu türü için amaç oyunu oynamak işte. sonuç buna geliyor zaten :)
Sosyal ağlarda paylaş

neyi görmek peki? yani ben genelde HC bitiriyorum(bfa hariç) ama LFR yapan adam da son boss u kesiyor. aradaki fark ben curve alıyorum o alamıyor ama sonuç olarak kesmiş oluyor. LFR ve normal de zaten vakti olmayan adam contenti görsün diye çıakrılmış bir şey değilmi? LFR gelene kadar raid yapamayan afedersin üç ün birini alıyordu. raid yapamayan adam TBC de illidanı, wotlk ta Lich king i ya rüyasında yada anca cinematic te görürdü. ben hatırlıyorum illidan tanklar ken guildten bana nasıl lan güzelmi diye soranlar oluyordu. (haliyle o dönem illidan ele güzel veriyodu :) )
Sosyal ağlarda paylaş

Valla oyunu arada çok özlüyorum ama şu yazılanları okudukça meh diyorum. Yazın da 2 aylığına açmıştım, ama yok yani oyun eskisi gibi oynattırmıyor kendini. Bu sadece artık okul hayatının bitmesi, eskisi kadar boş zaman bulamamak vs. değil, o atmosfer kalmamış. Story de, gameplay mekanikleri de kurtarmıyor bu sebeple.

Şu adam özetlemiş işte, sırf bu yüzden classic bekliyorum,

https://www.youtube.com/watch?v=WxMVLxjOkSw
Sosyal ağlarda paylaş

BFA'nın eksik kaldığ kısımları geçiyorum,
Bu oyun everquest vb. önemli pve oyunlarının modern hali, mekanikleri kaldırınca nasıl "content görmüş" oluyorsun? boss fight animationsa amaç wowhead'de 3d modeller var :P.
LFR ve HC instance'lar o kadar alakasız ki pve ile mekanik yok, ha babam güm güm "pve" değil ki. olay challange / vakitten başka bir şey pve mekanikleri bu oyunun contentlerinden biri. LFR'dan content görme youtube'tan video izleme gibi bir şey.

abi classic eziyet :(
bir de dh'ı çok sevdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Beni mutlu ediyor LFR, guildsizim 3 senedir falan. Her expi de alıp oynuyorum. Oturup 5 saat raid yapacak zamanım yok, ona hazırlanacak flasktır enchanttır gemdir takibi de yapacak zamanım yok. Eskiden Felwood'da CD'siz havuç kasardık, heal versin de AQ'da boss keselim diye, PvP serverında Nihilumla köşe kapmaca oynardık o bedava cdli meyveleri toplayacaz diye. 1 haftada nature resistance kasmıştık Huhuran'da ölmemek için. Bunları hala yapabilen de mutludur bence, zamanım olsa gene yaparım ama yok, contenti görüyorum, istediğim gibi takılıyorum, ne güzel :).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...