Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aşırı dps farkı

Bone

Öne çıkan mesajlar

item dizilimi, talentları daha iyi seçmek, rotation kullanımı felan, yakın ilvl'a sahip kişiler arasında %50 ya da %100 dps farkı yaratabilir desek de,
bazı kişiler 3-4 kat daha fazla dps yapabiliyor. bunların bu kadar ani değişimi neye bağlı olabilir ki?

örneğin,
https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/argent-dawn/biezug
https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/stormreaver/elianora

biri ilvl 908 diğeri ilvl 915.

bu tip kişilerde bu kadar uç dps farkını yaratan şey nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

karaktere bakarak anlayamazsın onu

logları incelemek lazım, açılışlara bakmak, cooldownları ne derece kullandıklarına bakmak lazım falan. 915 adam aoe skilleri için addlerin çıkmasını bekleyip öyle açar herşeyi mesela, ama diğeri 1-2-3-4 spamladığı için addler geldiğinde atacak aoe'si yoktur, gibi gibi

hem fightları avcunun içi gibi bilicen, hemde karakterini, tüm olay oyunculukta bitiyo tamamen.

bi ara acayip kafayı sıyırıyodum bu işlerle de, baktım sonu gelmiyo, bıraktım yeter.

flask-food-augment rune-vantus rune

bunlardan birinin diğerinde olmayışı bile etkiler
Sosyal ağlarda paylaş

Pordakal said:

logları incelemek lazım, açılışlara bakmak, cooldownları ne derece kullandıklarına bakmak lazım falan. 915 adam aoe skilleri için addlerin çıkmasını bekleyip öyle açar herşeyi mesela, ama diğeri 1-2-3-4 spamladığı için addler geldiğinde atacak aoe'si yoktur, gibi gibi

hem fightları avcunun içi gibi bilicen, hemde karakterini, tüm olay oyunculukta bitiyo tamamen.

bi ara acayip kafayı sıyırıyodum bu işlerle de, baktım sonu gelmiyo, bıraktım yeter.

aynen (tu)
fight'ı bilmek çok önemli özellikle ya. hani "tükmük geldiğinde sağa kaçayım" değil de yukarda denildiği gibi cooldown/ability saklayıp doğru yerde kullanmak vs
Sosyal ağlarda paylaş

fight'ı bilmek de yeterli değil o fark için sadece. üstte denildiği gibi ilvl değil de düzgün statlı itemlar önemli. trinket ve bis legendaryler önemli. özellikle trinket. mesela ben 1-2 item aldım, ilvl çok artmadı ama dps 250k filan arttı direk. statlar düzeldi biraz.

geçen bir hunter vardı grupta. dps meterda hep 1. 918 ilvl ile. ve raid genelde 925 civarıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

artık gearları kızılay dağıttığı için herkes efso dps yapcağını dusuyor.

bi de bu adamlar 900 ilvl duşen raide 925+ kuruyor marifetmiş gibi.

şu 2 olay oyunu dibe çekiyor bence.
gereksiz kolaylaşması ve buna bağlı oyuncuların şımarması.

eskliden 264 düşen raide 220-240 falan ilvl ile girer iş yapardık
Sosyal ağlarda paylaş

Pordakal said:

güzel cevap, sağol.

bazı kişileri görüyorum, sanki one shot atıyormuş gibi moblarla takılıyorlar. bu dediğin olaylar bunu ne kadar etkiler, yoksa tamamen silahın ilvl'ıyla mı alakalıdır bu peki?
Sosyal ağlarda paylaş

ben cd leri bossa sakladıgımdan bosstan hemen önceki dps im düşük oluyodu mesela.
Bide buildle alakalı, bazı buildler moblara karşı çok iyi, misal frost magede tepeden fırlattığın zımbırtı varya, o moblara oneshot atıyor zaten, önceki fighttan birikmiş varsa mesela hemen fight başında zort diye indiriyorsun felan.
Sosyal ağlarda paylaş

döndüm ben de 4-5 gün önce, geri kaldım biliyorum zaten ama shadow priestlerle yüksek dps yapmak imkansıza yakın gibi geliyor ultra iyi gearın olmadıkça ya

aoe'yi bitirmişler mesela, bir şeyler yapma fırsatın yok sıralamada. singleda da genelde geri kalıyorum benzer ilvl'lara göre vs...

yani 10 falan görsem mucize direkt lfr'de falan misal.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyundaki kafa yapisi yanlis su an baya. Herkes 1m+ dps diye geziyor. E iyi de 600k yap ama yarisini silkme raidin benim daha isime gelir. Avatar heroic dahil 600k+ yetiyor kesmeye. Hatta herkes yasasa 500k da yeter. Diger fightlar zaten dps race degil. Belki KJ heroic olabilir. Fight uzadikca healerlar gg olacak cunku ve raid dmg cok fazla
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Heroic ToC 25'de sırf kite yapayım diye yeni 80 olmuş dk ile raide almışlardı fdsfd
Sosyal ağlarda paylaş

statlar olay statlar da. marksman huntera adam akıllı mastery kas bak ne oluyor.900-915 ilvl kasıpta mastery yerlerde sürünüyorsa, crit+versa itemler takıyorsan aşırı dps farkı olur tabi.

Ben prot warrior a 906ilvl de %30 haste kasmışım. m+ da statlarını kasmamış adamları geçiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

smyrnas said:

statlar olay statlar da. marksman huntera adam akıllı mastery kas bak ne oluyor.900-915 ilvl kasıpta mastery yerlerde sürünüyorsa, crit+versa itemler takıyorsan aşırı dps farkı olur tabi.

Ben prot warrior a 906ilvl de %30 haste kasmışım. m+ da statlarını kasmamış adamları geçiyorum.

MM Hunter için iki şey spesifik olarak önemli;

Vulnerable Uptime
ve Tabiki rotasyon

T20 4 parça olmadıysa hala mastery ağırlıklı bir düzen iyidir. Tavsiyem;

Crit: %30-25
Haste: max %10
Mastery: %20-25

Eğer 4p T20 yaptıysan da Mastery seviyesini 18-19'a çekip crit haste ve crit artırabilirsin. Özellikle setin 2p ve 4p bonuslarından efektif yararlanabilmek için %17 civarı haste gerekiyor.

Detay sormak istediğin bir şey olursa yazabilirsin bana.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

eskiden oyuncu vardı olm.
Sosyal ağlarda paylaş

Wow'u en son wotlk zamanında oynamıştım.
Ama item lvl ön koşul gibi birşey.
Item'ların getirdiği stat'ların dağılımı ve talent seçimleriyle alakalı.

O yüzden biraz guide okumak lazım. Item lvl'ı yüsek ama çöp item'lar oluyordu o zamanlar.

Minimum şu kadar crit + haste yap , ondan sonra full attack power kas vs gibi bir mantık vardı misal rogue oynarken ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...