Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şengen Vizesi

Phoenixlin

Öne çıkan mesajlar

yok onu biliyorum sdf.

idata'dan ilk kez italya için başvuru yapıcam da internette bazısı yazmış istenen evraklarda belirtilmese de vukuatlı nüfus örneği verin diye. kadıköy nüfus şimdi tıka basadır e-devlet'ten yapıştırabiliyorsak iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaş aldı geçen gün emniyetten değil de nüfustan veriyorlar artık. Camili mamili resimler falan var bide kırmızı değil mavi bu kadar biliyorum.

İtalyaya gideceksen ve başvuru mektubun da varsa italyadan al vizeyi, gerekirse 1 günlüğüne istanbul yap. Başvuru mektubuyla hep daha uzun süreli çıkıyor. Tabi pasaportunda en az 4-5 yıl olsun
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Hollanda ve almanya bu konuda katı, o şengenle ilk defa giriş yapacaksan başka ülkeden olmasına sorun çıkarabiliyorlar. Polonyayı bilmiyorum ama çok da sallamaz gibime geliyor.

Ha emniyete almak için gidip vizeyi aldığın tarihlerde italyada bi rezervasyon uçak bileti vs. ayarlayıp yazdırıp yanına al, iptal ettim ama evrakları burda, onun yerine polonyaya geldim vs. diye ikna edebilirsin sınır polisini. O da tabi sorun çıkarırlarsa.
Sosyal ağlarda paylaş

biz de balayi icin italya dusunuyoruz, italya icin yapilan basvurularda balayi icin ise belediyeden belge getirmeniz lazim gibi bir gereklilik belirtmisler. biz sanirim hic o topa girmeyecegiz.

balayi evli ciftlerin yaptigi bi nane evet ama vize evlendigin gun cikmadigi icin evli degilken basvurmak gerekiyor sdfgh.

7. madde
http://www.vfsglobal.com/italy/Turkey/pdf/Turistik-Izmir-New.pdf
Sosyal ağlarda paylaş

Milamber said:

Arkadaşlar polonyaya gitmek istiyorum ama shengen italyadan aldım
polonyaya gitmek için önce italyaya giriş çıkış yapmam mı gerekiyor?
bir kişi çok iddialı şekilde girip çıkman lazım dedi başka biri gerek yok öyle bişi diyor.
yardımcı olur musunuz?

her ülkenin kendi kuralı var; ama aynı zamanda her kapıdaki polisin de kendi kuralı var. Safe zone'da kalmak istiyorsan, İtalya aktarmalı polonya uçağı almanda fayda var. Giriş çıkış yapmıyorsun bu arada. Sadece şengen bölgesine italya'dan giriş yapıyorsun, Polonya'ya da iç hatlardan uçuyorsun.

Edit: Son mesajını gördüm şimdi de İtalya'ya zaten daha önceden gireceksen ve multi giriş vizen varsa, vizenin bitimine kadar istediğin ülkeye giriş yapabilirsin.

Edit 2: Balayı içinde ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Yanınızda evlilik cüzdanıyla gidin yeter. Soran olursa gösterirsiniz (kimse sormayacak).
Sosyal ağlarda paylaş

Bisey daha sorucam kafama takilan. Simdi rezervasyonlari booking uzerinden ben yaptim. Aramalari yaparken 2 kisi seciliydi vs

Nisanlim guest olarak gecicek. Rezervasyonu yaptiran ben oldugum icin benim adim otomatik olucak diye dusunuyorum. Bide ciktilari alirken farkli alamiyoruz galiba. Ayni evraktan 2ser tane cikarticaz dimi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...