Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şengen Vizesi

Phoenixlin

Öne çıkan mesajlar

BulletRide said:

Red tarifede hala günlük 14,9 TL. Ama dediğin gibi o gün içerisinde 1 saniye telefon görüşmen olsun veya 1 KB data kullan hemen aktif oluyor.

Bir de Red Elite Plus, X-Large falansa paketiniz bir numara var oraya başvuruyorsunuz ilk 4 gün bedava oluyor pasaport tarifesi.

2 farklı tarife varmış. benim olduğum yerde 15 liralık olan "pasaport" tarife değilde "pasaport dünya" olan 35 liralık tarife geçerliymiş.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Bana da kuzey dogu italya, slovenya, guney avustralya civarlarindan 5 gunluk bir seyler tavsiye etsenize.

cok genel sormussun ama interrailci kafasiyla :

salzburg->innsbruck->venice veya ljubliana

ama bahar vakti sadece salzburg-innsbruck arasinda bile manzaraya, hayata doyarsin. venedik dev bir turist tuzagi zaten ama slovenya da keyifli olabilir.

https://wikitravel.org/en/Innsbruck - Innsbruck

https://wikitravel.org/en/Salzburg - Salzburg
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Kac bin km2 lik bi alanda tatil istiyosun abi?

ljubljana'dan baslayacagim. 5-7 gunluk rota lazim.

araba kiraliyorum. ljubljana'da bitirecegim. oradan donus yapmis olacagim.

6nisan falan olacak baslangic.

stressten oluyorum (bittim-yandim-kul oldum level) paskalya doneminde gidip birazcik dinlenmek istiyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Esh said:

Kac bin km2 lik bi alanda tatil istiyosun abi?

ljubljana'dan baslayacagim. 5-7 gunluk rota lazim.

araba kiraliyorum. ljubljana'da bitirecegim. oradan donus yapmis olacagim.

6nisan falan olacak baslangic.

stressten oluyorum (bittim-yandim-kul oldum level) paskalya doneminde gidip birazcik dinlenmek istiyorum sadece.

Zamanini soyle,beraber gidek
Sosyal ağlarda paylaş

Trieste de bi cacık yok hacı? Liman var bi tek. Kendi aracını gemiyle götürenler mecburen gemiyi beklerken pizza yiyip insta story basıp duruyo sıkıntıdan, aldanma onlara. Arabayı lübyanadan krialıyosan es geçeblirsin. Spor araçsa direk passlara yardır.

Udine'de de hiçbişi yok mesela, Trieste'de en azından deniz var. Lübyana'dan direk Villah'a geç. Villah'da harleycilerin senelik eventi oluyor, ona denk gelme ama :D
Sosyal ağlarda paylaş

Villah'a gidemedim malesef. Ama motorcuların çok gittiği bi yer. Hatta çok fazla özel toplantılar falan oluyor onu biliyorum. Alp dağlarının eteklerinde göl kenarında kasaba, kötü olma ihtimali çok yok.

edit: villah göl kenarı kasabasından daha büyük bi yermiş. Bizim gitmeyi planlayıp son anda pas geçtiğimiz Ossicah gölüydü sanırım, villahta o da.

Oradan da Cortina dAmpezzo'ya geçebilrisin, azıcık daha batı da, daha merkezi bir yer. Kışın kayak turizminin merkezi yazın da motorcular ve karavancılar falan gelir yine, doğası efsane güzel, başka arayışların varsa bilmiyorum ama :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
gri pasaport vermiyorlar mı artık?
daha önce çok kolay almıştım okuldan, şimdi tekrar almak istiyoruz ama herkes birbirine atıyormuş topu.

nisan'ın 15'ine italya'da eğitim var projeyle gidicez. gri pasaportla rahatça vizeyle uğraşmadan gideriz diyorduk şimdi biraz zorluyorlar okuldan belki de kimse bilmiyor ne yapılacağını.

vize almaya çalışsak yetişiriz galiba ama o da fazladan masraf olacak. bir bilgisi olan var mı hizmet pasaportuyla ilgili?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...