Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yüzüklerin efendisini okumak istiyorum ama olmuyor

Zyrobod

Öne çıkan mesajlar

kitabı okumaya kalktığımda aklıma film geliyor. sahne sahne ne varsa. böylece asıl kaynaktan mahrum kalıyorum. gandalf ismini görünce ian mckellen'ı, frodoyu görünce elijah'ı hatırlamak istemiyorum. çok kısıtlayıcı oluyor kafam karışıyor acı çekiyorum saygısızlık gibi geliyor. ulan keşke babam filmler çekilmeden önce elinde kitaplarla geleydi eve oğlum bak ne aldım sana diye okusaydım beynim henüz temizken. bu saatten sonra da okunur mu gibi bir düşünceye de saplanıyorum ama okumak istiyorum lan filmlerle sınırlı değildir eminim. napıcam hacılar ben beynim filmle kodlanmış durumda. hafızamdan silinmez bunlar. geçen gün yine izledim üçlemeyi üstüne. bırakayım mı beynimi filmdeki görüntülere bekleyeyim mi yoksa hayal gücüm kitlenmiş durumda of.
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

2017 olmuş bence artık okuma, muadili kitaplar önerelim sana. Hatta başıma bir iş gelmeyecekse, daha iyi seriler önerelim.

Başına bir iş gelmez, elbette daha iyi seriler vardır, öner sen burada.

Yüzüklerin Efendisi'ni de okusun ama arkadaş en azından, yeri ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Cokomantis said:

çok kolay, 70'lerde çekilmiş bi animasyon film vardı ilk iki kitabı anlatan. onu izliyorsun, sonra kafanda elijah wood salağı yerine düz çizilmiş bi hobbit canlanıyor.

orada glorfindel var mıydı, tam hatırlayamadım?

ben var diye hatırlıyordum da imdb'de göremedim. biraz araştırdım, legolas gelmiş kurtarmış orda.
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

çok kolay, 70'lerde çekilmiş bi animasyon film vardı ilk iki kitabı anlatan. onu izliyorsun, sonra kafanda elijah wood salağı yerine düz çizilmiş bi hobbit canlanıyor.

abi daha ben bebeyken bi haftasonu gene 6 gibi uyandım. bütün ev ahalisi doğal olarak uyuyor. her zamanki gibi tv başına geçtim; böyle acayip bir çizgifilm var koca ayaklı birileri yaratıklar falan, seneler sonra filmi izleyince anladım ki küçükken izlediğim şey lord of the ringsmiş, hobbitlerin urukhailer tarafından kaçırıldığı sahneyi izlerken dank etti kafama biranda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...