Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Semavi dinlerin sümer mitolojisi olduğu gerçeği

fenn

Öne çıkan mesajlar

sorun şu ki hepiniz yazandan farklı anlamlar çıkartıyorsunuz. kuran tam okunucak birşeydir. yahudiler ve hristiyanların cennete girmeme durumu maide ve bakarada söyleniyor diyor herkes. 2 ayetle "girerler abi" deniyor ama kuranın bütün hepsine baktığında -ki verdim feamer he he deyip geçti resmen güzel cevap yok- islama inanmadan giremiyorsun cennete. zaten en başından asyadaki amerikadaki insanlar gg oluyor.

ki yahudileri lanetli yapan gene allah. küfre düştüler diye. cennete girerler demeniz aşırı derecede saçma. siz buradan "abi iyi insansa girer" demeniz bile şirk koşmak. kuranda açık açık inanın diyor. sen istersen dünyanın en iyi adamı ol islam dininden olmadan giremezsin cennete. "kimin girip kimin giremeyeceğini nasıl söylersin!" dersen de kuran var. allahın kendi sözleri. hz.muhammed'de elçisi. sözleri söylüyor, hz.muhammed yazıyor.

buraya kadar anladıysanız bir sıkıntı yok. sonrada "müslüman tanımını yapmalıyız abi" ya sen kim ya sfdgj kuranda açık açık farzları kuralları belli. sen hangi yetkiyle allahın kurduğu tanımı değiştirebiliceksin? hadsizlik. farzları yerine getiriyorsan ki islam dinine mensup olmak, allaha inanmak, meleklere peygamberlere inanmak bunlardan bazıları. burayıda anlayın yani. kendiniz anlam uydurup "of abi islam süper din" moduna girmeyin hemen.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Peki rasyonel dusunen bir Tanri senin dogru olup olmadigini bilmedigin bir seye inanmadigin icin cehenneme gitmeni hangi rasyonellikle aciklayabilir?

Sinav diyorsun. Sinav oldugunu soyleyen kitap zaten.

Dunyayi Fil tanrisi yarattiysa ve olunce fil tanrisi bana kizacaksa niye tapmadin diye bunun mantigi olur mu?

Diyeceksin e fil tanrisinin dunyayi yarattigina kanit nerede?
E ben de diyorum ki senin kanitin daha iyi degil ki?

Kastettigim budur.

Hala aynı yanlış üzerine fikir yığıyor sunuz
Sosyal ağlarda paylaş

Shean said:

sorun şu ki hepiniz yazandan farklı anlamlar çıkartıyorsunuz. kuran tam okunucak birşeydir. yahudiler ve hristiyanların cennete girmeme durumu maide ve bakarada söyleniyor diyor herkes. 2 ayetle "girerler abi" deniyor ama kuranın bütün hepsine baktığında -ki verdim feamer he he deyip geçti resmen güzel cevap yok- islama inanmadan giremiyorsun cennete. zaten en başından asyadaki amerikadaki insanlar gg oluyor.

ki yahudileri lanetli yapan gene allah. küfre düştüler diye. cennete girerler demeniz aşırı derecede saçma. siz buradan "abi iyi insansa girer" demeniz bile şirk koşmak. kuranda açık açık inanın diyor. sen istersen dünyanın en iyi adamı ol islam dininden olmadan giremezsin cennete. "kimin girip kimin giremeyeceğini nasıl söylersin!" dersen de kuran var. allahın kendi sözleri. hz.muhammed'de elçisi. sözleri söylüyor, hz.muhammed yazıyor.

buraya kadar anladıysanız bir sıkıntı yok. sonrada "müslüman tanımını yapmalıyız abi" ya sen kim ya sfdgj kuranda açık açık farzları kuralları belli. sen hangi yetkiyle allahın kurduğu tanımı değiştirebiliceksin? hadsizlik. farzları yerine getiriyorsan ki islam dinine mensup olmak, allaha inanmak, meleklere peygamberlere inanmak bunlardan bazıları. burayıda anlayın yani. kendiniz anlam uydurup "of abi islam süper din" moduna girmeyin hemen.

Spo içine alamıyorum Ama bir kere daha soruyorum Müslüman nedir he he deyip geçiyorsun. Net cevap orada gizli
Sosyal ağlarda paylaş

Shean said:

şimdi ben isa peygamberinde, musa peygamberinde ve diğer peygamberlerinde peygamberliğine iman ediyorum, aynı şekilde onların tebliğle yükümlü oldukları öğretilere de iman ediyorum. Bu beni hristiyan ya da musevi yapmıyor çünkü Allah diyor ki peygamberler arasında ayrımcılık yapmayın muhammed ne kadar Allah ın elçisi ise ondan önce gelenlerde Allah ın peygamberi.

Gelelim müslümanlık meselesine, ilk peygamber adem den bu yana iman edenlerin genel adıdır Müslümanlık. o yüzden hristiyan, musevi diye sınıflandırma yapmak yanlış. şu şekilde bir mantık hatası oluyor islamiyet öncesi Allah a inanan musevi ve hristiyanlar inandıkları halde cehenneme mi gidicekler. Demek istediğim ötekileştirmek yanlış bunlarla beraber son gelen kitap kur an da belirtir ki Allah katında din İslamdır, bunu açmak gerekirse her kim ki tebliğ ulaşır muhammed in Allah ın elçisi olduğu ve kur an ın Allah ın sözleri olduğuna iman etmezse kesin bir şekilde cennete giremez. Ölmeden önce tevbe eder bağışlanır mı o konu Allah ın bileceği iştir çünkü muhatabı odur, ondan başka kimse yargılayamaz.

Kur an da der ki iman eden hristiyan ve museviler cennete girebilir. Lanetlenme meselesin de de o şekildedir, iman etmişse, emir ve yasaklara uymuşsa yahudi olsa dahi cennete girebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kaç öncesi için:

Çok bildiği iddia ediyorsan yazarsın, ayette yazarsın bakarız.

İniş sırasına göre ilk beş diyorum okudun mu hiç? Kim okudu? Ne anladı?

Meleklere iman. Ne güzel meleklere inanıyorsun hoop cennet ne güzel din, muaviye zırvası...

Meleklere inanıyorum ama para verip aldığım subaylar dan harem kurdum cennet garanti!

Ne güzel ne kolay din dimi

Biraz düşünün yazdığınızı iftira atıp küfre girmeyin ciddi günah
Sosyal ağlarda paylaş

İslam olan kesin cennete gider diye bir kaydede yok. Gidersin gitmezsin veya suresi amelinle alakalı...

Halkı açken devlet malı ile bahçe yapıp oğlan kovalayan halife direk cennete gidecek, ama hayatında karıncayı bile incitmemiş, elinde avucunda biraz birikeni ihtiyacı olana harcamış Hristiyan, tek suçu doğuştan tanrı diye bildiği için ona yakarmak olan Hristiyan bunun için direk sorgusuz cehenneme gidecek...

Hadi kuranı geçtik, kuran karışık, peygamberin hangi sünneti buna delil?

Yine lise bilgisi, iyi ammeler bir yere toplanır kotuler bir tara yargı ise hesap günü
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Peki rasyonel dusunen bir Tanri senin dogru olup olmadigini bilmedigin bir seye inanmadigin icin cehenneme gitmeni hangi rasyonellikle aciklayabilir?

Sinav diyorsun. Sinav oldugunu soyleyen kitap zaten.

Dunyayi Fil tanrisi yarattiysa ve olunce fil tanrisi bana kizacaksa niye tapmadin diye bunun mantigi olur mu?

Diyeceksin e fil tanrisinin dunyayi yarattigina kanit nerede?
E ben de diyorum ki senin kanitin daha iyi degil ki?

Kastettigim budur.

şimdi nasıl bir kanıt istiyosun, gök yarılsın Allah insin ya da zaman dursun ya da sadece senin bilebileceğin bir soruyu Allah mı bilsin nası bişi istiyosun kanıt olarak.

bu kadar kanıt dedikten sonra önümüzdekilere bakalım. öncelikle kitap var elimizde mübarek meydan laraousse gibi bilenler bilir 30-40 ciltlik ansiklopedi gibi bir kitap var. Bu kitaba bağlı olarak emir ve yasaklar, dünyanın ve hayatın yasaları ve geçmiş medeniyetlerin kıssaları mevcut.

Allah challenge atar mesela inanmayanlara, muhammed yazmmış diyenlere. hadi maşanız sıkıyosa benzerini getirin der. ayetleride yazayım;

‘’ De ki: Bütün insanlar ve görünmeyen gizli varlıklar bu Kur’an’ın bir benzerini ortaya koymak için bir araya gelselerdi ve bir birlerine bu konuda destek olmak için ellerinden ne geliyor ise yapsalardı, yine onun benzerini ortaya koyamazlardı. ‘’ ( İsra, 17/ 88 )

sonra challenge seviye düşürür der ki;

‘’Yoksa onu kendisi mi uydurdu diyorlar. ‘ De ki: Haydi siz yalan üzere uydurmuş olarak O’ nun benzeri 10 Sure getirin ve eğer doğru sözlüler iseniz Allah’tan başka güç alabileceğiniz herkesi de yardıma çağırın. ‘’ ( Hud, 11/13 )

Karşıdakilerin noob olduklarını bildiğinden challenge seviyesi iyice düşürür ;

‘’ Eğer kulumuza indirdiğimiz Kur’an’ın Allah katından olduğundan şüpheniz varsa, O’ nu ( Muhammed ) uydurdu diyorsanız, haydi siz de bu Kur’an’ın herhangi bir Suresinin benzerini getirin. ‘’ ( Yunus, 10/38 )

Sonra hepiniz bir ben Tek im der ve fatality i çeker;

‘’ Eğer kulumuza indirdiklerimizden şüpheye düşüyor iseniz Allah’tan başka tüm yardımcılarınızı da çağırın.
Ama bunu yapamazsınız, hiçbir zaman da yapamayacaksınız, o halde bundan vaz geçin, yakıtı insanlar ve taşlar olan o cehennem ateşinden sakının. Çünkü o ateş inkarcılar için hazırlanmıştır. ‘’ ( Bakara, 2/23-24

Bunlardan başka der ki Allah;

sıkıldınız inanmak istemiyosunuz şöyle bir gökyüzüne bakın bir eğrilik bozukluk var mı, göremediniz mi tekrar bakın utanmayın yine bir şey yok değil e hadi bir kez daha bakın yine yok. Gözleriniz yorulmuşcasına size geri dönecektir der. Kastettiğim ayetler Mülk 3. ve 4. ayetlerdir ben kendimce yorumladım.
Sosyal ağlarda paylaş

Cevapladim onu ama hadi diyelim.

Yapilmisi var.

Milyonlarca insanin inandigi Tao Te Ching var mesela Taoizm'in temelini olusturan. Onu kabul ediyor musun?

Simdi orada da Taoizm son dindir ve bu degistirilemez dese ve buna milyonlar insansa senin dogrun mu daha gercek onlarin dogrusu mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Herşeyi kabul ettim diyelim, daha önce yazdığım gibi muhammedin,

evime çağırılmadan gelmeyin, çağırlıldığınızda da yemeğinizi yiyip gidin demesini,

evlatlığının karısı bana helaldir, halamın kızı da bana helaldır demesini

karılarına beni boşamayı düşünmeyin, beni boşarsanız daha inanan, daha güzel, bakire kızlar bulurum demesine nasıl bir kılıf buluyorsunuz?

he birde bunlar direkt kuranda geçen ayetler olmasını.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

vivavale said:

ilk peygamber adem den bu yana iman edenlerin genel adıdır Müslümanlık.

Sunu gorunce dayanamadim, abi sen ciddi ciddi tum insanligin adem ve havva'dan turedigine inaniyor musun?

Yani sence gercekten dunya uzerindeki tum bireyler yalniz iki kisiden mi turedi?

Sence demissin ama bugune kadar bilincaltina kazidigin ogretiler senin bu sekilde yorum yapmama neden olmus. Ben ilk beser Adem demedim nasi cikarim yaptin oyle hele cogalma falan hic kastetmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Cevapladim onu ama hadi diyelim.

Yapilmisi var.

Milyonlarca insanin inandigi Tao Te Ching var mesela Taoizm'in temelini olusturan. Onu kabul ediyor musun?

Simdi orada da Taoizm son dindir ve bu degistirilemez dese ve buna milyonlar insansa senin dogrun mu daha gercek onlarin dogrusu mu?

şahsen iman edem biri olarak beni zerre alakadar etmez neye inandıkları, ben üzerime vazife olan tebliği yapar geçerim, hesap günü üzerimde yük kalsın istemem

mantık olarak bu gibi meselelerin sizi de alakadar etmemesi lazım?
Sosyal ağlarda paylaş

Komodo said:

evime çağırılmadan gelmeyin, çağırlıldığınızda da yemeğinizi yiyip gidin demesini,

karılarına beni boşamayı düşünmeyin, beni boşarsanız daha inanan, daha güzel, bakire kızlar bulurum demesine nasıl bir kılıf buluyorsunuz?

he birde bunlar direkt kuranda geçen ayetler olmasını.

hangi ayetler, hangi meal?

ayet ana fikrinde ne anlatıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Komodo said:

.

hangi ayetler, hangi meal?

ayet ana fikrinde ne anlatıyor?

Ahzab 53 -37
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...