Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Semavi dinlerin sümer mitolojisi olduğu gerçeği

fenn

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:

mulgear6 said:

Genel olarak ay değil ama
Hilal şeklindeki ay
Peygamber efendimiz öldüğünde dolunay olması gerekirken o gün hilal şeklinde çıkmış ay. Ayetlerde bunun kanıtı var

peygamber öldüğünde ayette kanıtı nasıl var lan. ayet kime gelmiş. ödemeli kargo ile mi göndermişler.

hakket yaf
muhammed öldükten sonra devam mı etmiş kuran gelmeye?
admamın hayatı içersinde bitirildi kitap diye bildim şimdiye kadar hep.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

mulgear6 said:

Hilal şeklindeki ay
Peygamber efendimiz öldüğünde dolunay olması gerekirken o gün hilal şeklinde çıkmış ay. Ayetlerde bunun kanıtı var

peygamber öldüğünde ayette kanıtı nasıl var lan. ayet kime gelmiş. ödemeli kargo ile mi göndermişler.

ahah, ağğbi...
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

BonePART said:

mulgear6 said:

Hilal şeklindeki ay

hakket yaf
muhammed öldükten sonra devam mı etmiş kuran gelmeye?
admamın hayatı içersinde bitirildi kitap diye bildim şimdiye kadar hep.

ya benim ayfondaki kuran uygulamasına bile update geliyosa öldükten sonra neden ayet gelmesin ki?

senko said:

adam öleceğini kitaptan mı öğrenmiş?
çok değişik lan sdf

ya zaten kitap bi anda beliriyo önünde yazılı olarak
akşam okuyuo ertesi gün öğretmenine özetini götürüyo
tövbe estağfurullah
Sosyal ağlarda paylaş

birisi gelip hayaletlere inandığını, onlardan korktuğunu söylerse onunla ne kadar tartışmak istersen ben de semavi dinlere inanan birisiyle o kadar tartışmak istiyorum. yani hiç içimden gelmiyor. bunu hakaret için yazmıyorum sadece ne hissettiğimi anlaman için yazıyorum.

o yüzden x ayetinin 3. kelimesi falan gibi detaya girmek bana saçma geliyor. arap adetleri dediğim arap adetleri değil. din işte. anlamamazlıktan mı geldin yoksa kinaye mi yaptın? islamın bütün paradigması 6. yy ortadoğu çöl hayatı üzerine kurulu değil mi?

dediğine gelirsek de tabi ki kimse arap adetlerine saygı duymuyor, buradaki müslüman olduğunu düşünenler de duymuyor çoğuna. ve dinin gerekliliklerini yerine getirmiyor. ama gönüller rahat. niyetler temiz. kafalar rahat. bunu yargılamak için söylemiyorum. olamaz da zaten.

sekülerlik sosuna bandırılmış laik müslüman toplumumuzda daha fazlası nasıl olsun.

toplum dediysem, iğneleyeceği olsun diye. bakmayın, toplumdan değil insandan. din tam olarak uygulanamaz. bir yerde sorun çıkar. insan dürtülerini baskılayamazsın. daha büyük sorunlara yelken açarsın.

insan haklarına kadın haklarına ters düşersin. hayatından aldığın zevke ters düşersin. medeni hukuğa ters düşersin. demokratik kurallara ters düşersin. ceza yasalarına ters düşersin. uygulayamazsınız dediğim bu.

askerde yan ranzamda inanılmaz dinibütün geçinenler de uygulayamıyorlardı. gündüz götümü suyla değil de ıslak mendille siliyorum diye bana sünnete ters düştüğüm için nutuk çekenler geceleri ramazan bitse de gidip ormanda veren karıya çaksak diye gizli gizli sohbet ediyorlar, ramazanda çarşı iznine çıkıp içki içtiğimi duysa beni kesecek adamlar, akşam dışardan getirdikleri hapları içip gazinonun çatısından aşağı kedi atıyorlardı.

hiç kusura bakmayın arkadaşlar. modern müslümanın geleceği nokta, dindeki emirlerin ve optional bonusların yüzde 40'ını falan yerine getirip gönlünü hoş tutmaktan öteye geçemeyecek.

yazdıklarımdaki ince agresif tutum saygısızlık olarak algılanabilir. elimden geldiğince törpülemeye çalışıyorum. ama şunu da anlamanız gerek. ben inandığınız şeye saygı duymuyorum ben sadece sizin inanıyor olmanıza saygı duyuyorum ancak bunu da değiştirmek için bir şansım varsa eğer elimden geleni yaparım. anlatırım, konuşurum da. ama inancından kopamayacak biriyle konuşmak pek bana göre değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Shean said:

“Peki onlar, Allah’ın dininden başka bir din mi arıyorlar? Oysa göklerde ve yerde her ne varsa -istese de istemese de- O’na teslim olmuştur ve O’na döndürülmektedirler.” (Al-i İmran 83)

“Kim İslam’dan başka bir din ararsa asla ondan kabul edilmez. O, ahirette de hüsrana uğrayanlardandır.” (Al-i İmran 85)

din-diyanet kurdunuz, içinizden birini tanrı ilan edip, malınızı, mülkünüzü, namusunuzu önüne serip, ona mı secde ediyorsunuz da bizim mi haberimiz yok?

bazı kavramları kullanırken ne manaya geldiğine bakın önce

Abi sunu daha acik yazar misin? Cahil misin tadinda bir tepki vermissin ama anlamadim ben de. Simdi bir yahudi, bir hristiyan, bir ne bileyim hindu cennete girebilir mi Allahin bakis acisinda iyi bir insansa?

Cunku bana da hep tersi ogretildi ve yukarida yazilan ayetten de onu anliyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Duymuyorsunuz saygı maygı, kimseyi kandırmayın.
Yok törpülemişmiş yok çok kibarmış...

İki gram saygı duysanız 7 sayfa arkadaki inananlar bağnazdır, karaktersizdir diyen adama iki çift laf söylerdiniz bu saygısızlıktır diye.

Neyse ben bölmiyim, anti din mastürbasyonuna devam.

Lube?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...