Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Semavi dinlerin sümer mitolojisi olduğu gerçeği

fenn

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:

muhammed ali var lan bide
o baya NOI ci ama olsun

bide abi ben hala şeyi çok komk buluyorum
benim senin atheist olmandan rahatsız olmamama rağmen senin inatla benim inançlı olmadan rahatsız olman cok komik

neyse haleluyah o zaman

müslümanlığın dünyaya yayılmasını istiyor musun? istemiyor musun?
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

muhammed ali var lan bide
o baya NOI ci ama olsun

benim senin atheist olmandan rahatsız olmamama rağmen senin inatla benim inançlı olmadan rahatsız olman cok komik

neyse haleluyah o zaman

rahatsız olmuyorum estağfurullah. fallacy dedin diye bu kadar uğraştım.

evet kanıt yok, sen inanmak istiyorsun ve inanıyorsun. bu dediğin normal birşey. ama karşılığında söylediğimiz kanıt arayışına fallacy dediğin için ben de esas fallacy yapan sensin demek için yazdım sürekli.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

neyse haleluyah o zaman

"evrim varsa maymunlar niye var" seviyesinin de altına inmeyi basarmissin tebrikler.

Ama birseyleri komik bulman da bir zeka kırıntısı gostergesi. Umut var yine
Sosyal ağlarda paylaş

deizmde var abi işte.
daha doğrusu teizm diyeyim yanlış oldu.

keşke tüm inananlar illa inanancaklarsa, baş kaldıran kadınlarınızı hafifçe dövün emri gönderen bir tanrıya değil de saf ve öz, evrensel, ormandaki yerlilerde bile geçerli olabilecek bir tanrı fikrine inansa.

en büyük dileğim bu olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok komiksiniz abiler ablalar

Geçen televizyonda Cübbeli Ahmet hocayı gördüm MYANMARIN KURTULUŞU İÇİN YAPILACAK DUA. tagıyla bir şeyler anlatıyordu. Öeh! dedim. Hz. Peygamber bile savaşta iki zırh üst üste giymiş. Zırhın üstüne bir zırh daha giymiş. O derece önlem almış çünkü koskoca peygamber, din adamı da değil peygamber, bir dua edip işi bitirmeyi bilmiyor. ama bugün bizim 'din adamımız' böyle bir bilgiye sahip.

Siz kalkar dinle bilim ayrıdır, yok kuran dediğin 6.yy arap adetleri, yok bende Sotto dünyanın en akıllısı diye kitap yazsam da inanan bulsam, dijital evren yaratıp içine otonomlar koysam beni bulmalarını istesem gibi Nihat Hatipoğluna sorulan 'kantır oynarken adam öldürsem günah olur mu?' tier laflarla konuyu sulandırırsanız ortam böyle hacıya hocaya kalır, sonra insanlar da yemek-içmek cinsellik gibi bir yaratıcıya inanma iç güdüsünü böyle insanları dinleyerek gidermeye çalışır. sonunda da bizimkisi gibi bir toplum oluşur. Öyle bir iç güdü de yok demeyin bu başlıkta bile ben kesin inanmıyorum deyip konuyu başından beri okuyan içten içe bir şey çıksada bunun doğru olduğuna ben de inansam diyenler vardır muhtemelen.

Upuzun bir wot döşemektense size çok daha fazlasını ve iyisini yapayım. Burada çoğumuz oyun oynayan tipleriz. Şu adamın her hangi bir KÖK programını açıp oyun oynarken podcast olarak bir dinleyin.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=CoGTbELy1KY&app=desktop?feature=oembed" width="459">

Cenk & Erdem den tanıyanınız da vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

kazananlar tarihi yazdığı gibi, kazananlarında dini tarihte ve günümüzde yer alıyor.
Eyw. alsında diğer adamda kendince bir 2-3k yıl neyse kasmış, ucundan birşeyler yakalamış gökyüzü, yeryüzü neyse bişiye inanıyor ya da inanmamayı seçmiş. Bu adamı rahat bırakmıyorsun, ya din değişimi ya ölüm. Hadi aradan sıyrıldı balta girmemiş ormanda peşine düşemedin, e diyorsunki sonra bunların sonu cehennemlik. -neden çünkü dinine geçmediler. Sıkıntı burada.
Sosyal ağlarda paylaş

Haci boyle anlamsiz yazacagina, alirsin quotelarsin karsilikli tartisiriz, ustunden fikir uretiriz. Cenk Erdem ne lol.

Din soz konusu oldugunda neden mantikli bir sekilde tartisma donmesinki ben bunu anlamiyorum. Su 15 sayfada saygisizlik dediginiz belki 2-3 mesaj vardir hic de abartilacak birsey yok hatta genel din topiklerine gore gayet de iyi ilerlemis.

Soru sorulmus, Feamer bildigi kadariyla yanitlamis, bir baskasi baska sey demis filan.

Ancak dedigim gibi bu dunyada kendi kendisini justify eden hersey - dogru bile olsalar- mantik acisindan hatalidir, dile getirilen buydu su ana kadar. Dinde kitabin kendisinin kanit olarak sunulmasi zaten bastan circular logic dedigimiz mantik hatasini ortaya koyuyor. Bunun tartisilacak bir yani yok yani.

Varsa benim sorduguma duzgun bir cevabin - rasyonel ve mantikli- gelirsin yazarsin tartisiriz.

Ha dinde mantik yoktur diyorsan, Bone'a yazdim zaten onceki sayfalarda, bu hayatta herseyde mantik vardir.

Black-ice da bir kac sayfa once guzel yazmis.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

rahatsız olmuyorum estağfurullah. fallacy dedin diye bu kadar uğraştım.

evet kanıt yok, sen inanmak istiyorsun ve inanıyorsun. bu dediğin normal birşey. ama karşılığında söylediğimiz kanıt arayışına fallacy dediğin için ben de esas fallacy yapan sensin demek için yazdım sürekli.

kanıt arayışına fallacy demedim
benim kanıt arayışım olmamasına şaşırmana fallacy dedim
belki net ifade edemedim kendine
senin kanıta ihtiyacın varsa ara
benim yok diyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Ancak dedigim gibi bu dunyada kendi kendisini justify eden hersey - dogru bile olsalar- mantik acisindan hatalidir, dile getirilen buydu su ana kadar. Dinde kitabin kendisini kanit olarak sunman zaten bastan circular logic dedigimiz mantik hatasini ortaya koyuyor. Bunun tartisilacak bir yani yok yani.

Kendisini kanıt olarak sunmuyor aslında işaret olarak sunuyor. Yani orada kelimeye yüklenen anlamla ilgili kaynaklanıyor sanırm yanlış anlaşılma. Böyle düşününce mantıksız değil. Zaten kanıt olsaydı inanmaya gerek kalmazdı, o zaman bilirdik. Bu iş bi sınavsa senin bilmemen lazım, inanman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

"evrim varsa maymunlar niye var" seviyesinin de altına inmeyi basarmissin tebrikler.

Ama birseyleri komik bulman da bir zeka kırıntısı gostergesi. Umut var yine

Sen kimsin kan çokomik?
asdfasdfa
allah razı olsun umutta verdin
rahat ettim ya akşam uyucam

hala inatla ad hominem
neyse ya güç seninle olsun çokomik
Sosyal ağlarda paylaş

Tesekkurler bu sirada feamer. Tam olarak karsilamadi sorumu, kesin bir durum yok zaten senin soylediklerinden anladigim kadariyla bunlari. Oturup ugrasmisin eline saglik kardesim.

Brighta cok guldum ama :D Dinimize saygi gostermiyorsunuz din dusmanisiniz demis mulgeara, adam musluman zaten hahahaha

@mulgear zaten sizi bizi yok abi. Benim herhangi bir dine karsi garezim de yok. Muslumanlara kizdigim bir nokta varsa su dini dunya genelinde su hale getirmelerinde, hala cihatcilar falan. O da bireylik birsey degil zaten bazi kisimlarda corrupt olmus iste dis ve ic etkenler yuzunden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...