Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iltica etme riskine karsin vize reddi ve itiraz

Nigger_of_the_sand

Öne çıkan mesajlar

senko said:

adam 27 yasinda daha lisansa basliyacak
kim gerizekali acaba

Hakkinda konustugu kisinin nasil biri oldugu, o yasina kadar neler yaptigi nasil bir hayat yasadigi hakkinda hicbirsey ortaya koymayan 2 parca bilgiden kisilik tahlili yapan sen. Sen ve senin gibilerin ucundan yakaladiklari detaylar uzerine bes para etmez yorumlar yazdiklarini goruyoruz mesela, diger kisi hakkinda ise sadece 27 yasinda oldugunu biliyoruz. Evet bence gerizekali olan sizlersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak şimdi 27 yaşında kalkıpda yurt dışında ben burda üni okicam bana vize verin dersen karşı tarafı salak yerine koymuş olursun.Adam direk sana diyecekki bu yaştan sonra ne okulu sen buraya gelecen düşürürsen bi kız bulup evlenicen vatandaş olmaya kasıcan demiş işte.Başvurduğun turistik bişey değil en az 4 sene orda yaşam müsadesi istiyosun + olarak hadi yaşı geç bu adamın nesi var nesi yok onun yazman lazım buraya tr de üstüne bişi yoktur bankada parası yoktur bla bla
Sosyal ağlarda paylaş

Kendisinden aldigim bilgiye gore gostermesi talep edilen para miktarinin 2 katini gostermis. Kayit yaptirdigi okulun senelik 4000 euro civari bir fiyati var, parasini da keza odemis. Bu adam burada hayatta kalacak kadar parasi oldugunu ispatlamis yani, bu saatten sonra burada kalmaya karar verirse de bu keza yine bir master bularak, is bularak yahut evlenerek olur zaten. E bunlarin hicbirini yapmak yasak degil, adam burada deger uretebiliyorsa neden kalamasin? Iltica olmuyor ki bu, geldigin konumu haketmek oluyor?

Sacmalik yani, ayak takimi buraya gelmek icin hicbir zorluk yasamiyorken, pinpon topu gibi o kebapci senin bu kebapci benim geze geze, ayni dili konusamadiklari kadinlarla evlenip evlenip sistemi kandirirken parali, topluma yuk olmayacagi belli ve sisteme saygili kisileri cezalandirmak kabul edilir degil. Adam kardesiyle beraber geliyor bu gayet belli, universite de her yastan insana acik biryer. Yasindan dolayi suphe ediyorlarsa keza durumunu netlestirmesi adina mulakata cagirabilirlerdi. Bir mulakata bile cagirmadan birine gel digerine hop yaparak sorunu cozmus mu oluyor yani simdi bu adamlar. Insanlari bu kadar kolay okuyabilseler oturum karti verdikleri Turkler'in 99%unu sadece tiplerine bakarak reddetmeleri gerekirdi.

Vize reddine itiraz nasil bir surec, icimizde bilenler var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi saçmamısınız 27 yasında ne okucan diye vize vermemişler diye bi mantık mı olur lan. Adam parasını vermiş cebimde param var demiş.Demesi gereken bu zaten.
Okulla görüşmüş mü okul davetiye gönderdiğni tahmin ediyorum davetiyede net belirtiliyor mu okuyacağı? ayrıca üzerine bir mal mülk var mı ev araba felan?

Vize enteresan bir mevzu ben Erasmusla almanyaya gidicem diye basvurudm görevli bana niye gidiyosun almanyaya demişti. Lan dedim Erasmus e peki niye gidiyosun dedi. KEbab ustası gibi tipim var ondan mı aceba?
Sosyal ağlarda paylaş

abi bazen yapiyorlar

bu karar ekstra dokuman gosterip itiraz edebiliyorsun.

ben italya'ya tatile gidecegim zaman kenarda param oldugu ve de o sirada bir is aramadigim icin benzer sekilde (7. madde mi, 8. madde mi ne oluyor "sure bitiminden sonra ulkeden ayrilacagi konusunda suphe var" gibi bir sey yazan madde yuzunden) reject aldim.

italyada arkadaslarla tatile cikacaktim, vaktim dar oldugu ve onlara yetisemeyecegim icin ustune dusmedim.

ama yapman gereken gidip "hacit bunlar evraklarim, bunlar davetiyelerim, sen itiraz etmissin ama sokarim avrupa'na madem cok adilim diye tatava yapiyorsun, lutfen verdigim evraklari burup.... munasip bir sekilde degerlendir" demek.

buyuk ihtimalle en boktan vize prosedurune sahip schengen. harbi cok keyfi reject verebiliyor. hani sadece bu sebepten dolayi cokmelerini dilerim acikcasi.
Sosyal ağlarda paylaş

@Bonepart

Evet okul ile ilgili belgelerin hepsi tam, zaten arkadasimin kardesine vermisler vizeyi. Bildigim kadariyla kendisinin ustune bir ev, araba vs yok ama parasi oldugunu fazlasiyla gostermis.

Hesabindaki para yeni mi yatmis yoksa eskiden beri mi ordaymis vb gibi suphe uyandirabilecek detaylari ben henuz bilmiyorum tabi, bunlari konusamadik henuz.

@Dasaa
Oncelikle gecmis olsun, bilgiler icin cok tesekkurler. Durum istedigin gibi sonuclandi mi peki? Itiraz sureci sikintili miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

schengen remonstrance ya da appeal diye aratirsan ornek dokumanlari bulabilirsin.

evraklarin tamamini, davetiye mektuplarini acik acik verdikten sonra itiraz sonrasi almaman zor saniyorum.

vermemeleri tamamen ukalaliktir.

ben basvurmadim. dedigim gibi gavur arkadaslar zaten italya'da tatile baslayacaklardi. sonradan tekrar bekle, karar ciksin ve git..

bos ver dedim, sokayim avrupasina dedim dogrusu.
Sosyal ağlarda paylaş

bende tam rus uçanı düşürdümüz vakit çin çalısma vizesine başvurmustum, bi ıh mıh dediler çin deki şiketten biki bişiler yazında yollayın dedim bunnar laga luga yapıo..

o yazılı belgelerle direk vermişlerdi..

yani arkadasın okuldan yazılı kagıt vs isteyebilir

örnek U234234 pasaport noldu Ahmet Osman oglu okulumuzda 4 yıl okuycaktır vize verilmesini arz ederiz altınada bi okulun kaşesi bitti gitti
Sosyal ağlarda paylaş

Başlıkta cehalet sel olup akmış.

http://www.oecdbetterlifeindex.org/topics/education/

Şurdan bakın Polonya ne alemde Türkiye ne alemde eğitim konusunda. Polonya'nın en büyük olayı ucuz hayat/ülke olmasına karşın ciddi anlamda çok kaliteli eğitimi olması. Özellikle Avrupa birliği taraından ödenek sağlanan programlardaki eğitim kalitesine Türkiye'de hiçbir şekilde ulaşılabileceğini düşünmüyorum ODTÜ Boğaziçi'yi donunda sallar. Gerçi böyle daha iyi saçmasapan Türk dolmuyo heryer Avrupa'nın diğer ülkeleri gibi. Huzur içinde yaşıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

senko said:

adam 27 yasinda daha lisansa basliyacak
kim gerizekali acaba

Hakkinda konustugu kisinin nasil biri oldugu, o yasina kadar neler yaptigi nasil bir hayat yasadigi hakkinda hicbirsey ortaya koymayan 2 parca bilgiden kisilik tahlili yapan sen. Sen ve senin gibilerin ucundan yakaladiklari detaylar uzerine bes para etmez yorumlar yazdiklarini goruyoruz mesela, diger kisi hakkinda ise sadece 27 yasinda oldugunu biliyoruz. Evet bence gerizekali olan sizlersiniz.

http://c12.incisozluk.com.tr/res/incisozluk//11503/2/689982_oa9e0.jpg

Abi öncelikle geyik bir yana öyle bir anlatıyorsun ki senin anlattığından bile ben elemanın niyetinin orada ilim irfana ulaşmak değil, bizim ülkeden uzaklaşmak olduğunu düşünüyorum. çünkü hep "ne var yani, dönercisi, hanzosu kalıyor da bizimki neden kalamıyor. yasadışı değil" diyorsun.

sonra buradaki insanlara gerizekalı diyorsun ya, insanlar senin verdiğin veriler üzerinden değerlendirme yapıyor. hadi kurban alırsın sana haksızlık etmiş demek kolay. hani buradaki insanlara gerizekalı diyorsun ya, vize departmanının yedi ceddini araştırdığını hobileri nedir bu çocuğun, ay çok modern bir çocukmuş ekşide yazıyor falan dediğini mi düşünüyorsun. vize görevlileri basit 5 dakikalık bir veri üzerinden değerlendirmeyle basıyor reddi. 27 yaşında. lisans okumamış (ya da okumuş ama yeniden lisans okuyor burayı bilemiyoruz), 4 YIL Polonya'da kalacak, 4000 Euro para verecek özel okula. E bu adam ya parası var 4 yıl burada kalacak ya da 4000 Euro'yu 1 sene verip biriyle evlenip buraya kapağı atacak diye düşünür. Senin 10 yıldır tanıdığın gibi tanımaz arkadaşını. Ha, hani diyorsun ya atsa ne olacak abi diye sürekli, dönerciler atıyor kapağı 2 kelimeyi bir araya getiremeyen falan. O işler öyle değil işte, düşün şimdi Polonya gibi duyduğum kadarıyla özellikle kara kaşlılara karşı ırkçılığın yoğun olduğu bir AB ülkesi. E bunun üzerine düşün AB üyesisin, millet ucuz diye senin ülkene okuyacağım diye 4000 Euro bastırıp gelsin. 4x4.000= 16.000 + işte yeme içme kalma masrafları. 4 yıl avrupa'da yaşamak için hiçbirşey. e bir de iltica riski var. e adamlar da doğal olarak basıyor reddi. senin arkadaşın öznelinde değil, bu paralara sahip bir ton hanzo var, onları da alsınlar o zaman ülkeye özel okuldan red alınca.

Herkesin dediği gibi burada en önemli nokta 27 yaşında lisansa başvuruyor olması. hem 27 yaşına kadar neden yapmamış hem de en az 4 yıl burada kalacak düşüncesi red için yeterli bir sebep. Ha zorlar, alır bir şekilde eyv, ama ilk defada red anormal değil gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Sacmalik yani, ayak takimi buraya gelmek icin hicbir zorluk yasamiyorken, pinpon topu gibi o kebapci senin bu kebapci benim geze geze, ayni dili konusamadiklari kadinlarla evlenip evlenip sistemi kandirirken parali, topluma yuk olmayacagi belli ve sisteme saygili kisileri cezalandirmak kabul edilir degil. Adam kardesiyle beraber geliyor bu gayet belli, universite de her yastan insana acik biryer. Yasindan dolayi suphe ediyorlarsa keza durumunu netlestirmesi adina mulakata cagirabilirlerdi. Bir mulakata bile cagirmadan birine gel digerine hop yaparak sorunu cozmus mu oluyor yani simdi bu adamlar. Insanlari bu kadar kolay okuyabilseler oturum karti verdikleri Turkler'in 99%unu sadece tiplerine bakarak reddetmeleri gerekirdi.

Normalde saygı duyardım ama şu yazı beni aşırı irrite etti. Millete "ayak takımı" derken vizeden reddi yemeniz tabiri caizse iyi olmuş. Sarsmıştır umarım, kendinizi ne hikmetse diğerlerinden üstün gören o algılarınız yıkılmıştır. Normalde demem ama şu yazıdan sonra diyorum. Siz insanları tiple vs. yargılarken kendinizi elit, farklı olarak algılamaya devam edin. Yurtdışında türküm demeye utananlarla bir şu anlayış gözümde.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben utaniyorum yurtdisinda turkum demeye, niye sorun oluyor bu? Turkiyenin ve turkerin o kadar boktan bi algilanisi var ki. Ustelik o boktan insanlarla ayni ulkeden gelmeyi ben secmedim, o yuzden utanmakta sorun yok. Zaten burdaki insanlarla iletisim kurup arkadas olduktan sonra sorun kalmiyor da, ilk on yargi acisindan onemli iste.

Bu arada 27 yasinda lisans ne olm? Insanlar Phd yapiyor o yasta, lisans icin tabi vize vermezler ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...