Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iltica etme riskine karsin vize reddi ve itiraz

Nigger_of_the_sand

Öne çıkan mesajlar

Başlık sahibine gereksiz yüklenilmiş.

Bu adam lise mezunuysa gerçekten, belki de ikinci lisansını okuyor bilemedim, o yüzden vermemiş olabilirler.

Sonuçta belli kriterlere göre ret veya kabul veriyorlar, adamın tipine, oturmasına kalkmasına bakmıyorlar. Okulundan mektup isteyeceksin bu duruma karşı. Zaten mektup vardır ama özellikle bu duruma karşı; okul diyecek ki red gelmiş ama bu öğrenci şöyle iyidir böyle iyidir, sorumluluğu alıyorum.
Hani yapacak çok şey yok, buradan nüfuzlu bir referanstan mektup da olur. Mesela bir devlet görevlisi ya da Polonya fahri konsoloslu vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Sagduyulu mesaj icin tesekkurler.

Okul direk kendini cekmis aradan malesef. Konsolosluga bir itiraz dilekcesi verecekler, ama ne kadar cabuk sonuclanir bilmiyorum. Bu da olmazsa hicbir secenek kalmaz muhtemelen. Gerci mahkeme yolu ile hak arayabiliyormussun ama o ulkenin mahkemesinne veriyormussun sanirim davayi, onlar da kendi konsoloslarini haksiz bulmuyorlardir heralde. Zaten butun bu yollar tuketilene kadar okulu kacirmis olur.

edit: m
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

calimero said:

Abi bak şöyle anlatayım sana. Konsolosluk dediğin cidden böyle bir yer. Bu adamlar sıradan bir memurun sınırsız yetkiye sahip olanını ve senin kaderini tek başlarına iki dudağından çıkan sözle değiştirebileceğini düşün ve tr'de yaşıyorlar. Böyle insanlar bunlar. hani bağırma çağırma bilemiyorum karşılıklı neler geçmiş ama soğukturlar, senin durumunu anlamazlar. ha biraz da empati yapacak olursak o adamlar-kadınlar da nasıl insanlarla muhatap oluyorlardır. Ama öyleler yani. Bak ben İtalya'ya başvurdum vizeye, TOBB'dan takdim mektubu aldım. Ato'da aracı olan adam en az 2-3 yıl alırsın dedi. sonra sonuç geldi, 9 gün verdiler 1 haftalık gezim için ki 1 amerika vizem 5-6 tane de schengenim var. Peki itiraz ettim mi? hayır. neden? çünkü canımı sıkmak istemedim. adam hatalı olsa dahi, ben böyle uygun gördüm derse olay bitiyor. arada nadir de olsa alçakgönüllü vardır ama benim muhatap olduklarım hep sallamayan soğuk insanlardı. Ha edit olarak şunu yazayım, son cümlen için yazmıştım biraz da bunları. hani alfalıkla alakası yok, sadece prosedüre biraz daha hakim olmak, daha çok bu olaylarla karşılaşmış olmakla alakalı bir şey bu muhtemelen.

İkinci noktada da senin hatan sürekli arkadaşını seni beni üstün görerek birilerini aşağılayarak konuşman, farkında olmasan da. dönercilere diğer insanlara salladın başta, haklısındır haksızsındır ayrı mesele. sonra götü boklu polonya'ya getirdin işte bu üstteki mesajda. hani tamam arkadaşının başına kötü bir olay gelmiş olabilir ve bu onu baya bir irite etmiş, moralini bozmuş vs. olabilir ama bu hani ne sana ne de ona başkalarını aşağılayarak bu durumda sizi haklı gösterme hakkını vermiyor. hani buradaki insanlar da şunu demişti genel olarak, karşı taraf şu şu sebepten belki elemiş olabilir falan diye onlara da salladın falan. bence biraz daha mütevazi olmak ya da daha geniş bakmak gerek.

Bana kalirsa triggerlanacak yer ariyorsun sen. Anlamadim kaba muameleden dolayi moralimin bozuldugunu dile getirmemdeki sorun nedir? Konsoloslugun nasil muamele gosterdigini rasyonalize etmenin, bizim moralimizin bozulmasina karsi bu kadar triggerlanmanin sebebi nedir yani? Nedir bu kadar rahatsiz eden? Remus'un "Polonya'ya goc etmek isteyen insanlarin olmasi sasirtici" demesi uzerine ben de onunla baglantili birsey yazdim. Polonya'ya gotu boklu falan demedim, yaptiklari bu artistlik insanlarin gozundeki onemleri ile bagdasmiyor dedim evet. Durduk yerde soylemedim ben bunu, konuyla alakaliydi ve yine size kullandigim dilden cok daha duzgun bir sekilde, agresif ya da asagilaci olmadan belirttim bunu. Benim odaklanmak istedigim mesele hala bu durumda ne yapilabilecegi, nedir bu beni qq yapiyormus surekli birilerine hakaret ediyormus gibi gosterme cabasi?

Yani ukala ukala tahrik edilmedikce politically incorrect birsey soylemiyor iken "yok donercilere salladin, bize salladin" seklinde sanki ben burnu havada bir aristokratmisim de siz koylulerle muhattap olmak istiyormusum seviyesine cekme olayi allah askina. Esas konusmak istedigim konuyla alakali daha 1 tane mesaj gelmeden "senin arkadas iltica edecekmis zaten", "karsidakini geri zekali saniyo heralde", "27'de ne lisansi lan?" seklinde uzuntulu halimde beni dellendirecek tepkilere ben de tepkili halimle karsilik vermeye basladim. Sen mesela sadece yasini bildikleri bir insan hakkinda bu kadar umarsizca yorum kirliligi yapan insanlara yonelik birsey soyledin mi? Hayir. Ama benim bunlara gerizekali demis olmam gozune batti nedense. Ayni sekilde sirf yasindan yola cikarak sert usluplarla 27 yasindaki birinden hayir gelmeyecegini soyleyen adamlara karsi nedense mesleginden dolayi hor goruyormusum gibi algiladigin donercilerin onurunu savunuyorsun burada. Benim donercilikle derdim yok, burada bu meslegi icra eden adamlarin nasil kisiler oldugunu gosteriyorum ki bu kati yargilarinizin gercekci olmadigini goresiniz. Sen ya da sizler "27 yasindaki adamdan ne hayir gelecek" minvalinde seyler soyluyorsunuz, ben "kardes buraya gelen donercileri gor sen" diyince woow Nigger isci kesime yukaridan bakti. Sen de adin gibi biliyorsun bence nasil insanlardan bahsettigimi, ayni masada oturmayi gectim ayni odada bulunamayacagin adamlarin onurunu sirf meslek gruplariyla ifade edildiler diye savunup da beni monser gibi gostermeye calisma lutfen burada.

Sana ilk cevabimdaki uslubumun yanlis olabilecegini ve neden o kadar triggerlandigimi sonraki mesajda belirtmistim, ama kotu muamelenden moralimin bozulmus olmasina bile "ahah artislige bak" demen haksizlik artik.

Abi ben cidden gayet olumlu yazdım bu mesajı. bence sinirden farklı algılıyorsun herkesi, istersen 1 gün ara ver başlığa sonra tekrar gel oku daha sağlıklı olacak, sen de göreceksin gereksiz aggro yapıyorsun yanlış anlayarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

yalnız ne gıcık ya
mesela ben çok tatlı, yufka yürekli bi insanımdır ama biri bana böyle dicek ki yok sana vize dicek, sen aslında iğrenç bi insansın dicek, işte o an öleceğimi bilsem bile küfreder ve dalarım o ülkeye

Dusunsene bi de polonyaymis bunu yapan LUL
Sosyal ağlarda paylaş

Yalniz bi kur almancaya gittim almanyaya, usulune uygun olsun diye kur baslangic bitisine uygun talepte bulundum. Diodum 90 gun verirler artik. Vize geldi tam tamina 56 gun. Bi gurum incinmisti snff (yesil p. gittikten soraki ilk vize basvurumdu bi de duygusal boyutu da var ehere)
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Saeros said:

yalnız ne gıcık ya
mesela ben çok tatlı, yufka yürekli bi insanımdır ama biri bana böyle dicek ki yok sana vize dicek, sen aslında iğrenç bi insansın dicek, işte o an öleceğimi bilsem bile küfreder ve dalarım o ülkeye

Dusunsene bi de polonyaymis bunu yapan LUL

ahahahahahah polonyadan red yemek de çok yazık abi ya. hani bi ingiltere, fransa falan olsa gam yemicem. dhdhdhdh
Sosyal ağlarda paylaş

Türkün Türkten başka dostu yoktur OP. Senin forumdaki diğer yazılarından nasıl Türkçü, nasıl Turancı tam bir Alperen olduğunu bildiğimden yukarıdaki sözü bizzat "arkadaşının" yaşamasına üzüldüm. Ama ne yaparsın, Türk, öğün, çalış, güven. Gel aramıza, burada su çok güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

27 yaşında üniversiteye girene ne laf ediyonuz lan.

önlisans bitirdim ara verdim sonra lisans bitirdim yarı dönem de hazırlık okudum. şimdi yl yapıyorum yaş 30 sdfs.

hiç mi hukuk fakültesine falan girmediniz 25+ yeni başlayan adam dolu.

okuyan bilir çok sonra üni okumak kolay iş değil. sen 26 yaşındasın 17 yaşında bebeden not istiyorsun. sınıfında telefonunda lady gaga dinleyip sesli söyleyen kızlar falan.

bu adamları üzmeyin sfds.
Sosyal ağlarda paylaş

"27 yasinda ne lisansi ya, ondan vermemislerdir" argumani cok sacma. Dunyanin baska yerlerinde sistem baska turlu isliyor. Buyuk ihtimal lisans bitimi ulkene donecegine inanmamislardir.

Vaktiyle Kanada'ya basvuran bir arkadasa okul kabulu olmasina ragmen, daha once gocmenlik basvurusu oldugundan dolayi red cevabi vermislerdi. Turkiye'de tapu gosterip, sirketten "Bizim elemanimizdir, egitimi tamamlandiginda firmamiza donecektir" diye yazi alip, tekrar basvurdu. 5 senedir Kanada da eleman.

Konsoloslukla konusup, extra belgelerle tekrardan basvurmayi denemelisin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...