Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adil Kullanım Kotası Kalkıyor (Soon™)

Xenus

Öne çıkan mesajlar

mokoko said:

superonline yeni kampanya ile geldi bugun arayıp

25 mbit adil kotasız kullanıyordum. bugun arayıp 150 gb kotalı 100 mbit internet verelim aynı fiyata, adil kullanım bittiğinde de yine 25mbite düşsün dediler mantıklı geldi bana.
2 senelik daha taahütü kabul ettim. yanında bide turkcell tv veriyolar fiyata dahil olan. digiturkten ayrılmak istiyodum ztn iyi oldu bu olay tam üstüne.

99 tl 100 mbit 150 gb adil kullanım kotalı tarifeye geçmiş oldum. adil kullanımdan sonrada 25 mbit'e düşücek 99 tl + turkcell tv

tek farkı senin için 25 adil kotasız da upload 4-5 mbit cıvarı falandı.. şimdi kotaya 100mbit le girdiğinde upload 1mbit olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
AKN gitti, asim hizlari btk karari ile yukseldi, hemen bizans oyunlarina basladilar gene. bazilari akn yi tamamen kaldirdi, bazilari akn li paketlerde 24 megabit ustunu kaldirdi. 100 megabit akn satmiyor artik, biliyor ki 24 megabit asim hizi verecek, o adam bir tl daha harcar mi? harcamaz.

adil nokta gitti durma noktasi geldi.

bitmedi bu sektorun serefsizlikleri cakalliklari.

gene bir yolunu bulup arkadan dolasiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
bu değişikliklerden sonra 8limitsiz'den 35mbit AKK'li pakete geçtim ilk defa. gece 2-8 arası dl yapıyordum hep ama AKK doluyor uyarısı çıktı şimdi. ay başı modemi resetleme olayı vardı mesela, önümüzdeki ayın AKK'sine yansımasın diye.

1-) olayı yanlış anlamış olabilirim. gece 2-8 arası AKK'e yansıyor mu? (AKK henüz dolmamışken) AKK dolduktan sonra gece 2-8 100% hızla olduğunu biliyorum.

2-) siz 2-8 arası dl yaparken modem resetliyor musunuz? saat 8'den önce mi resetlemek gerekiyor AKK'e yansımaması için? eğer 1.sorunun cevabı evetse bunu es geçin.
Sosyal ağlarda paylaş

resetlemeyi falan bilmiyorum hiç sallamadığım için kotayı ama 2-8 arası full speed kota değerine işliyor ama kotayı doldurmuyor, yani söyle diyeyim 30 gün interneti sadece 2-8 kullan 8234234tb indir, kota sorgulamada o kadar data gözüküyor ama aslında halen kaç gb kotalı paket kullanıyosan o kadar kotan kalmış oluyor, normal saatlerde de 35mbit kullanırsın asıl kotan bitene kadar.

akk dolduktan sonra 2-8 arası max hız çalışmaya devam ediyor

bu arada bence en fiyat/performans paket şu an 35mbit/50gb kota=sürekli sınırsız 16mbit, 2-8 arası da 35mbit. kotası daha düşük olan olsa ondan alacaktım da yapmamışla rasdfg
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 8 ay sonra ...
  • Genel Yönetici
Yılbaşından sonra AKK kalkıyor. AKK'li pakette olanların sınırsıza dönecek diye biliyorum, en azından Turkcell Superonline bu şekilde açıklama yapmıştı. Türk Telekom'da bugün aynı şekilde açıklama yaptı. Kotasında duran pakete sahip olanlar için bişi yapmayacaklar gibi görünüyor. Bu nedenle şu sıralar bunların satışını ön plana çıkartık AKK'li paketlerde de hızları düşürüp fiyatları arttırmışlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

Beni bugün aradılar Superonline'dan, "sizin kota yılbaşında doluyo, sizi biraz daha fazla parayla ya kotaya ya da yarı internet hızına AKK'li taahütleyelim" dediler. "Yalnız daha taahütün dolmaması lazım" deyince kem küm ettiler, sistemden sorgulayın tam tarih söyleyin deyince ocak sonuymuş dediler.

Adamlar yılbaşı gelmeden kasıtlı olarak yanlış şekilde erken bitiyo gibi gösterip düşük pakete yeniletmeye çalıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

AKK'nın kalkmasının çok daha kötü olacağının farkındasınız değil mi? Normal kota uygulayacaklar, dolunca bağlantı tamamen kesilecek.

Kotasız bağlantılarda da hız arttırımı yapmayıp fiyat arttırımı yapacaklar.

Her şeye gelen zam interneti boş geçmeyecek.

Açıklamaya göre gayet limitsiz oluyor işte kota falan da yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Normal kota bi ara komple kalkmıştı, hatta AB'de yasaklandı diye (internet erişimi insan hakkı sayıldığı için kesilmesi insan haklarına aykırı dendiydi parlamentoda) biz de nemalanmıştık, bitti galiba o dönemler.

ab de var diye hatırlıyorum asıl ben ya, açıp bakmaya üşendim tabi şu an. ama insan hakkı muhabbetini düşünüce, adam internetini kesmiyor ki. 8 e düşüyor 16 ya düşüyor, gene de internetin var. youtube unu da takılmadan izlersin, oyununu da oynarsın. benim baktığım açıyla bakmamış olabilirler tabi. yaşasın kapitalizm.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

AKK'nın kalkmasının çok daha kötü olacağının farkındasınız değil mi? Normal kota uygulayacaklar, dolunca bağlantı tamamen kesilecek.

Kotasız bağlantılarda da hız arttırımı yapmayıp fiyat arttırımı yapacaklar.

Her şeye gelen zam interneti boş geçmeyecek.

durum tam olarak bu, ISP'lerin sallamamasıda bundan kaynaklı. yoksa bu değişikliği geçirtmezlerdi.

superonline biliyorsunuz bu ay erkenden AKK'yi kaldırdı ve benim kota dolunca kestiler bağlantıyı, gittik ek kota eklettik. zaaaaaa.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...