Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dunkirk (2017)

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

Akasya'nın nesi uzak ya, Şişli-Beşiktaş arasında mı yaşıyorsunuz bütün hayatı? Yenibosna-Kozyatağı arası taşıma imkanları olarak da, mesafe olarak da gayet İstanbul hala. Beylikdüzü, Kartal falan derseniz iş değişir tabi :p

Goering said:

biz 29 tl bilete, 3 tl hizmet bedeli ödedikten sonra kan/ter içinde film izledik

Bileti internetten alıp, paranı gidememe riskin bile hala varken erkenden iadesiz bağlayıp, gişedeki elemanı meşgul etmeyip, bir de sanki aracı siteden alıyor gibi 3 TL daha ödüyorsun. Mükemmel bir sistem. "Bu aracıya giden komisyon bize gelsin la" dediler bir gün, böyle oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

applev0dka said:

ayrıca nolan hep 2d yapmıyor, interstellar imax gelmişti, 2 kere gittim hatta lul

abi imax = büyük perde çok ses, neden herkes 3d ile karıştırıyor bunu ya. o da 2d bu da 2d.

Cinemaximum IMAX, 3D, MPX vb. gibi ekstra bir gösterim özelliği olmayan filmlere 2D yazıyor, boyut falan anlamayan sözelciler de 2D ile IMAX'i ayrı sanıyor öyle olunca.
Sosyal ağlarda paylaş

lan oturmuşlar sinema salonu tartışıyolar ya, hangisi yakınsa ve iyiyse gidersin işte.

akasyada imax 2d var 3d var, screenx var 270 derece 3 ekranlı, dbox var titreşimli koltuklar vs, vip var ama küçük ekran. 3d çöp olduğu için en iyi film keyfi 2d imax.

ayrıca biletlere 30tl verenler gördüm bi önceki sayfada. alın abi sinemia kartınızı, sinemaya 3 katı para vermek artık enayilik yani. kademeli şekilde fiyatı kampanyalıyolar zaten çok karlı olduğu için. yok macrocenterdan alışveriş yaparsan bilet 13tl falan diye (ki anca öyle fiyatına geliyor). eskiden pizzalar kazıklardı onu da düşürdüler kampanya yapıyoruz ayağına rekabet olunca. şimdi sinemada da boş koltukları pazarlıyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sinemia ayda en az 3 filme gidenler dışında baya keriz silkeleme bir sistem de, onun dışında da bin tane fırsat indirim vb. var, gişeye dümdüz yürüyüp de bilet almak veya online almak baya lüks ve israf kalıyor. Promosyon kovalayıp aldığın fiyat bile anca normal.

Opet'te bile markette (herhangi bir yakıt alma şartı olmadan) 12 TL'ye Cinemaximum voucher satılıyor bu arada, baya gizli saklı kalmış bir kampanya. Akasya-Zorlu-Kanyon-City's hariç her yerde geçiyor 3D dahil. Imax'te geçmiyor sadece.

Kitap ve sinema 25 TL iken ülkenin cahil olmasına çok da şaşırmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Anlık kampanyalar ayrı bir konu, şu an 30 TL mesela dediğin paket. Ben 30 TL'ye zaten bir türlü kampanyalar yakalayıp 2 filme gidebiliyorum ayda, en azından tek gitmek veya yanımdakine 30 TL ödetmek zorunda değilim. Yılda 24 filme ise hayatta gitmiyorumdur, taş çatlasa 7-8 oluyor sinemada gidilmeye değer film sayısı.

Zaten yılın birkaç ayında hiç adam gibi film gelmiyor, sosyal etkinlik diye romantik komedi falan yakalayıp ona bile gidiyorsanız bilemem ama parayı böyle bağlayınca insan gitme zorunluluğu hissediyor ki kendini karda hissetsin. Gayet standart bir mikroiktisat kuramı.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatos said:

Baggio said:

Akasya'nın nesi uzak ya, Şişli-Beşiktaş arasında mı yaşıyorsunuz bütün hayatı? Yenibosna-Kozyatağı arası taşıma imkanları olarak da, mesafe olarak da gayet İstanbul hala. Beylikdüzü, Kartal falan derseniz iş değişir tabi :p

istinyeparka yürüyerek gidiyom ben
10 sene önce oralara kurt iniyordu lel
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...