Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkcell, Vodafone ve Türksat

Crawler

Öne çıkan mesajlar

Flassh said:

telekom rahat izin aldı diye bir şey yok diyorsun da. geçen sene telkoder ve trkcell aglıyordu kazı izni vermiyorlar bize diye

turkcell mimli firma, 4-5 sene önce defalarca yasa dışı kazı yaptığından dolayı şuan zor alıyor. Yasa dışı değilde bug abuse yaptığından ötürü şuan yapamıyor. Kurallara birebir uymak zorunda olduğu içinde işlerine gelmiyor şuan TT'nin gerisinde kaldıklarından.

TR'de kazı yapmak için belirli standartlara uyup, aylar önceden tarihi almanız gerekiyor. Bayağı sağlam plan program ve bütçe isteyen bir şey. TT'nin bundan etkilenmemesinin sebebi bunları karşılıyor olmasıydı.

Turkcell falan İstanbul da birkaç yıl önce yerel belediyeler ile anlaşıp, IBB'den almaları gereken izinleri almayıp çeşitli katakulliler ile 2 haftada kazı yapıp bitiriyor ve hizmet vermeye başlıyorlardı. IBB farkına varınca hem bunu yaptıkları belediyelerin ağzına sıçtı hem de Turkcell'in ağzına sıçtı. Sonra da Turkcell ağlamaya başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

serjuhan said:

Tüm operatörlere uygulanan kazı tarifeleri vb aynı arkadaşlar. Hali ile Telekom rahat izin aldı diye bir şey yok. Aksine Özel mülklerde site vb yapılacak kazılar için mülk sahipleri veya yönetimler avanta istiyor ve Telekom'da böyle bir gider kalemi yok. Turkcell Superonline oralara cayır cayır döşüyor çünkü adamlar bir şekilde avanta veriyorlar.

Bu arada Telekomu savunduğum düşünülmesin. İki sene kadar Access şebeke altyapıda çalıştım GMde. Hali ile baya hakimim o kısma.

Özel mülklerde de Turkcell şuan rezil durumda. GOP'ta mesela yeni sitelere gidip TT'yi sokmayın diye para yediriyorlardı. TT'nin bundan haberi olunca daha iyi teklif verip onlardan önce siteleri bağlayıp, Turkcell'i bölgedeki kentsel dönüşüm alanlarının çok büyük kısmına sokmamıştı. Yani GOP'ta böyleydi diyeyim, diğer bölgeler hakkında hiçbir fikrim yok.

TT haterlığından vs. Turkcell bayağı çöldeki vaha gibi gözükse de kurumsal operasyonda Türkiye'nin en aşağılık firmalarından biridir. Bugün bu haldeyse sürekli kendi operasyonlarından dolayıdır. Başlangıçta zirve yapacak potansiyeli varken ödediği cezalar ve yaptığı hareketlerle adil rekabetten kaçındığından dolayı şuan halen olduğu yerde sayıyor.

Bu üçlü bir birleşme bayağı hayırlı olabilir ülke için ama diğer türlü TT'nin hükümdarlığı dışında bir şey beklemeyin bu ülkede. Yıkmayı bırak canını acıtacak gücü bile yok diğer hiçbir firmanın.
Sosyal ağlarda paylaş

Kablo > Diğerleri
Konuda çanak felan bahsedilmiş. Bahsettiğiniz şey Radyolink ise düşünüldüğü gibi çalışan performanslı bir sistem değil.
Kablosuz her bağlantı hava şartlarından etkileniyor bundan kaçış yok.

İzinler konusunda bazı konularda ISS'ler BTK'dan da izin almaları gerekiyor ki BTK da genelde rekabeti ortadan kaldıran kararlar aldığından olan yine kullanıcıya oluyor.

Öte yandan kimse AKK gelmeden önce bir dönem bağlantıların sınırsız olduğu dönemi hatırlamıyor sanırım. Herkes internete abandığında yurtdışı çıkışları yetersiz kaldığından ve bu yetersizlik yüzünden yine kullanıcıların ağlaması yüzünden AKK getirmişlerdi. Telekom Yurtdışı çıkışlarına da belli bir ücret ödüyor diye biliyorum.

O dönemler sabahlara kadar günlerce torrentleri açık bırakıp uyumuyormuydunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

2gb 4gb telefon internet paketleri olan ülkede neyi tartışıyorsunuz abi şu gün çöpte 4gb sd kart görseniz dönüp almazsınız.

1 sene önce ttnet hattımı kapatırken telefonla net bir şekilde İSTEMİYORUM, RAHATSIZ ETMEYİN şeklinde belirtmeme rağmen 6 kere 40 liraya verelim ayrılmayın diye ağlayan herifler mi talebe yetişemiyorlar.

hani öyle yazıyorsunuz ki sanki dünyanın en iyi niyetli adamları toplanmış altyapı olmadığından teknoloji yetersizliğinden halklarına hizmet götürememişler. kömür madenlerinden tek farkları kimseyi öldürmüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
olm her seyi de bilmeyin ya. madem atıp tutacaksın biraz arastır.
superonline'da gece kusu tarifesi var. 0-6 arası istedigin kadar abanabiliyosun. sen dusunmeden baskaları dusunuyo yani bazı seyleri merak etme tek akıllı sen degilsin.

said:
madem atıp tutacaksın biraz arastır.
superonline'da gece kusu tarifesi var. 0-6 arası istedigin kadar abanabiliyosun.

said:
madem atıp tutacaksın biraz arastır.
superonline'da gece kusu tarifesi var.

said:
superonline'da gece kusu tarifesi var.

https://forum.paticik.com/read.php?5,7320043,8030456#msg-8030456

Bone said:

2 Mayıs 2015:
superonline kullanıyorum, 50mbit gece kuşu tarifesi kullanıyorum

thank you captain obvious.
ben bilmiyordum gece kuşu tarifesini, kullanmıyordum da, sen olmasaydın ne yapardık kim bilir...

"merak etme tek akıllı sen degilsin"
Sosyal ağlarda paylaş

toggie,

birincisi, ben orada "standart" tarifelerden bahsediyorum dikkatini çekerim. gece kuşu tarifesi getir ya da getirme, standart tarifelerdeki AKK sisteminin yanlış olduğunu izah ediyorum.

ikincisi, gece kuşu tarifesi sonradan getirilen bir şey. evet, şu anki mevcut sisteme göre güzel kalıyor. sadece 50mbit'e sunulan bir hizmet. ama ya bunu seçmek ya da çok çok pahalıya gerçek limitsiz internet almak, sen de tahmin edersin ki, aptalca bir durum.

üçüncüsü, açıkçası bana dezavantaj yok, o postumda da belirttiğim gibi gece kuşu + turbo sistemleri ile gül gibi geçiniyorum. ama burda genel durumu ve internetin genel halini düşünerek yazıyorum. yoksa ayda 1 milyar verebilen şanslı azınlıklara 1000mbit limitsiz internet gibi hizmetler de var.

gözünüzü seveyim okumadan etmeden atlamayın yazılanlara...
Sosyal ağlarda paylaş

lte de ping dusuk iyice, cok rahat o aradigin pingleri alirsinda su an tr deki durumu bilmioyurm
biraz beklemek gerekebilir
KillJoy said:

şimdi eve kablo olayı kalkacak, sadece mobil şebekeler üzerinden alacağız interneti sonuçta 4.5g 300mbit falan.
ama ping olayı nasıl çözülecek?
çözülebilir mi? anlayan biri yazsa ya?

300mbit internetim var ama 250+ ping oyunlarda

ya da 8mbit akk'sız internetim var kablo ile bağlı pc'ye 50pingi aşmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bone
akknin olmasinin bir sebebi var. Bedava su dagitilsa gece muslugu acip yatacak insanlarin ulkesindeyiz.

Bak mesela benim evimde sundan var
http://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/isik-hizinda-fiber-internet-kampanyasi

hatta bendeki akk saniyorum ki 75
ki saniyorum diyorum cunku zaten oraya ulasmiyorum genelde. Ulassam bile hizim cok azalmiyor, yine internete erisimim oluyor oyun oynayabiliyorum netten ve yutup izleyebiliyorum.
bu 50k AKK olmasa, surekli akkdeymis gibi hizim olacak lol.
Bedava diye konsere giden insanlara full bedava sinirsiz internet verirsen, kimse nete giremez.
Biraz gercek dunyaya gore dusunelim
Bone said:

toggie,

birincisi, ben orada "standart" tarifelerden bahsediyorum dikkatini çekerim. gece kuşu tarifesi getir ya da getirme, standart tarifelerdeki AKK sisteminin yanlış olduğunu izah ediyorum.

ikincisi, gece kuşu tarifesi sonradan getirilen bir şey. evet, şu anki mevcut sisteme göre güzel kalıyor. sadece 50mbit'e sunulan bir hizmet. ama ya bunu seçmek ya da çok çok pahalıya gerçek limitsiz internet almak, sen de tahmin edersin ki, aptalca bir durum.

üçüncüsü, açıkçası bana dezavantaj yok, o postumda da belirttiğim gibi gece kuşu + turbo sistemleri ile gül gibi geçiniyorum. ama burda genel durumu ve internetin genel halini düşünerek yazıyorum. yoksa ayda 1 milyar verebilen şanslı azınlıklara 1000mbit limitsiz internet gibi hizmetler de var.

gözünüzü seveyim okumadan etmeden atlamayın yazılanlara...
Sosyal ağlarda paylaş

2-3 e falan dusuyordu ben evdeyken
1080p izletirken yavas oluyor o kadar onun disinda online oyun oynatiyor.
he bide DL yavas oluyor da zaten indirmis oluyorum akk ye kadar.
70gb la akk, hani oyun falan indirmek lazim onu doldurmak icin
2 oyun indirsen zaten o 2 oyunu 5 ayda bitiremem.

ya onu gectim, bu limitlerin olmasi iyi, obur turlu bone gibiler ayni parayi verip benim hakkimida yiyecek. Ver parasini al 100gb akk yi

Ayni sekilde arabanin hacmine gore vergi gelmesi taraftariyim heh
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Flassh said:

abi başka internet mi kullanıyoruz? bambaşka ülkelerde mi yaşıyoruz. nasıl akk sonrası hızın çok azalmıyor ya

Goreceli abi bu, bana da cok yavas gelmiyor. 1080p'yi kaybediyorum sadece. Crunchyroll, Youtube, Netflix, Google Play Movies ve BluTV kullaniyorum vidyo izlemek icin. Hepsi takilmadan 720p calisiyor 3mbps ile. Muzik icin Apple Music kullaniyorum ki o zaten sorunsuz. Oynadigim tek online oyunlar da satranc ve Mario Kart olunca...

Etrafta AKK sonrasi hiz 5mbps'ye cikartilacak deniyor, o olursa AKK yok gibi kullanirim ben tamamen, sifir etkisi olur bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

lte de ping dusuk iyice, cok rahat o aradigin pingleri alirsinda su an tr deki durumu bilmioyurm
biraz beklemek gerekebilir
KillJoy said:

şimdi eve kablo olayı kalkacak, sadece mobil şebekeler üzerinden alacağız interneti sonuçta 4.5g 300mbit falan.
ama ping olayı nasıl çözülecek?
çözülebilir mi? anlayan biri yazsa ya?

300mbit internetim var ama 250+ ping oyunlarda

ya da 8mbit akk'sız internetim var kablo ile bağlı pc'ye 50pingi aşmıyor.

pingler 100'ün altına düşse kablolu internet biter
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

toggie said:

asdf peki. siz pleblere bi sey anlatmaya ugrastıgım icin utandım kendimden. hepiniz haklısınız, ozur dilerim.

Senin gibi saçma sapan adamlar savunduğu için böyle şeyleri durum düzelmiyor zaten.

lan hosaf, kota olmasa bu en basta sizi somuren operatorlere yarar. beyin nakli mi gerekiyor bazı seyleri ogrenmeniz icin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...