Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

askere gidiyorum

incdarkness

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

yalnız ben cidden çürüğüm lan iyi bildin sdfg

gatada yattım 1.5 ay iki yıl üst üste.

o bile geçmek bilmiyo amk köylüleri arasında, sen artık taşaklarını kesip cama asarsın yozgatta.

geçmiş olsun

kaç yılında oldu bu? dm tip1'den 10 günde git gel test ot bok püsür hallettim ben kendim daha yeni, hep ödüm kopuyodu gata'ya yatırıyolar efsanesi yüzünden sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Olm gataya sevk dahiliyeden yapmislar, endokrin yerine.

Dahiliye de bildigin ne olursan ol gel tarzi bi yer iste. Intihara tesebbus mu ararsin, bacak kirip hava degisimi alan mi. Hersey var.

Total 20 yatak , 40 tane de sap var, bacak omuza yattik iki uc hafta milletle cok ilgincti.

Sonraki sene endokrine sevk ettiler, 1 hafta yattim. Sonra dediler ki sen gecen sene dahiliyeden girmissin oraya siktir git.

Bi uc hafta daha yattim da sonra bi komutan gelip milleti saldi.

Yapilan da bi cacik yok sabah al insulin gece al her sabah 5te aks kontrolu falan.

Lan 1 tane testle bitecek konu icin omrumden 3 ay yedi bu askeriye. O yuzden kimseye tavsiye etmiyorum. "Ben yurda doncem" diyenleri de itinayla kufure boguyorum. Yapcak bisi yok
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Olm gataya sevk dahiliyeden yapmislar, endokrin yerine.

Dahiliye de bildigin ne olursan ol gel tarzi bi yer iste. Intihara tesebbus mu ararsin, bacak kirip hava degisimi alan mi. Hersey var.

Total 20 yatak , 40 tane de sap var, bacak omuza yattik iki uc hafta milletle cok ilgincti.

Sonraki sene endokrine sevk ettiler, 1 hafta yattim. Sonra dediler ki sen gecen sene dahiliyeden girmissin oraya siktir git.

Bi uc hafta daha yattim da sonra bi komutan gelip milleti saldi.

Yapilan da bi cacik yok sabah al insulin gece al her sabah 5te aks kontrolu falan.

Lan 1 tane testle bitecek konu icin omrumden 3 ay yedi bu askeriye. O yuzden kimseye tavsiye etmiyorum. "Ben yurda doncem" diyenleri de itinayla kufure boguyorum. Yapcak bisi yok

aşırı saçmaymış hakkaten ya duyduklarım doğruymuş da neyse ki artık öyle değil
ben izmir asker hastanesine gittim, yarın gel kan ver bi de raporların falan varsa resmi onları da getir dediler, gittim kan verdim raporları işlettim sonra ertesi gün sonucu al getir dediler aldım götürdüm doktor bunu laboratuar'dan etiketlettir gibi bişiler dedi komutan etiket basıyomuş ondan sonra da sağlık kuruluna müracaat et falan fişman, sağlık kurulu da 1 hafta sonraya tarih verdi gittim 50-60 insan bekliyoz isim okunuyo, ilk 5-10 isimden biriydim neyseki, kurula girip çıkmam da 30 sn sürdü, bıdıbıdı elverişsizsin bahçede bekle, eyvallah gfddsf, çıktım bahçede de 30-40dk bekledim aldım kağıdımı şubeye gittim hemen
toplam 5 iş günü falan sürdü
Sosyal ağlarda paylaş

gata baya cins o konuda. resmi raporları falan bi yerlerine takmıyorlar bile, bütün testleri yeniden yapıyorlar. karaciğer hastalıklarında yatırıyorlar her türlü. kilo yüzünden gidecekseniz de artık daha zor oldu, gata'da çürük almak. eskiden dahiliyeye sevk ediliyordun bi haftada bitiyordu işin. şimdi endokrin bakıyor artık, bir sürü test yapılıyor, oradan başka bölümlere sevk edilebiliten çok yüksek çünkü x3-4 kat kan veriyorsun. gastro falan tam bir kanser mesela. bende karaciğer yağlanması çıktı diye 2 haftam gastro koridorlarında geçti. sabah 8:30'da gelip sıra almak zorundasn ama teyze-dedelerin muayenelerinden sonra sana saat 3'te sıra geliyor, sırayı kaçırırsan gg. birde doktor da tam cins çıkmıştı, beni gata'ya yatırmak istedi ama kabul etmedim. baya bozuldu falan, ondan sonra işi yokuşa sürdü. uzadıkça uzuyor işin yani. üstüne endokrindekiler daha sıkıymış, dahiliyedeki doktor söylemişti, orada çürük vermezler bizim gibi diye.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

bu arada o rdm rehberlik danisma merkezi demek..

harbi bunu merak ettim yaw. saol mate

incdarkness said:

rdm yim hocam direk zaten

kisilik bozuklugu raporum var onaylamam gereken
+ ameliyat
+ dovmeler

tipim falanda duzgun
3 tane dil de var
boy 1.85
vucut iyi yani not bad

hani rdm nin iyisi olurum belki

bence seni silkerler iceride.

Nergal69 said:

incdarkness said:

yok lan harbiden ameliyatin falan varsa komando yapmiyolar

ama eyvallah adskjfha

bu durum bende de mevcut. muayeneye gidince sormuştu. sol kolumda 7 yaşımdan kalma ciddi bir kırık var, ama hakkaten ciddi. röntgen çekip "komando olamaz" belgesi verdi. ha ne kadar etkilidir bu vs onu bilmem ancak kırık gibi şeyler varsa bu evrağı temin ediyolar askeri hastanede.

tenise gelince "kollar aslan gibin!!!"
askere gelince "ay 7yasinda kirmistiiiim. hakkaten ciddiiiiii :'("

bu arada "yurtdisinda lise okidiiiim" ne lan? lise okuyani da mi askere almiyorlar? harbi cok lame kuralmis bu. uni degil, bisi degil..
Sosyal ağlarda paylaş

yazılanların hepsini oku ama hiç birini sallama. Her yerin kendi kuralları var kendi alışkanlıkları var. Hozata gidip çok kral askerlik te yapabilirsin izmire gidip günde 10 posta söverek te geçirebilirsin. Uzun dönem olduğun için ilk 6 ay zor geçer. Sonra zaten üst devre oldukça altlara itekliyorsun işi tabi komutan buna destek olursa. Akıllı uzun dönemi severler, özellikle başçavuşlar bayılır. Senin bağlı olduğun adam başçavuşsa hemen onun yanına yazıcı ol s1,s2,s3,s4 hepsi olur özellikle başçavuşsa burada rütbeli seni biraz severse kimse ilişmez sana. Ama devreciliği destekleyen komutan varsa ilk başlarda ezileceksin biraz işin kuralı maalesef o.
Nereye gidersen git 12098312903 çeşit insanla karşılaşacaksın, hırsızından iş adamına, okuma yazma bilmeyeninden teröristine kadar her çeşit adam görürsün küçük bir jandarma karakoluna düşmez isen. Eskiden can kurtaran ve kaptanlık ehliyeti oldumu denizci yapıyorlardı artık çok bakmıyorlar.
Nereye gidiyorsun umarım usta birliğin ege olurda en azından iklim olarak biraz rahat edersin. Kışın karsta -45 leri görmezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

rahat olabileceğin görev gittiğin yere göre değişir. aynı bölükte bile hem aşırı rahat görevi olan hem de anası ağlayan tipler var.

bizim uzun dönem çavuş yazıcıya mobbing yapıyordu mesela komutanı da arkasına alıp sdfsd.

insanlarla iyi geçinmen önemli, yoksa bir sene geçmez. görevin belli olup, işler rutine bağladı mı insanlardan bıkmaya başlayacaksın. o yüzden iyi geçinmen önemli.

gittiğin yerde çarşı yazan yazdıran kişileri kafalaman önemli. çarşıya çık çıkabildiğin kadar.

unutma askere her şey batar. rahatlık batar, gevşer sıkıntı çıkarırlar, disiplin batar psikopata bağlarlar. çok kaptırma kendini.

uzun dönem gitmen kötü olmuş, uzun dönem bir tek belki yedek subay olarak çekilir. kız arkadaşla yapılan planlar kız arkadaşınla olan ilişkinin ömrü kadardır. keşke hayatının bir yılını heba etmeseymişsin bunun için. neyse hayırlısı olur umarım.

unutma askerde hiç bir görev hayati değildir. çok önemliymiş gibi sana iş verirler, yapamaz yetiştiremezsen sana yapabilecekleri bir şey yok. kafana takma o yüzden hiçbir şeyi. rahat bir pozisyon bulup onu korumak için gerekli olanı yap. insanlarla da aran iyi oldu mu geçer bir şekilde.

nöbeti de takma kafana tutarsın elbet dünyanın sonu değil. gerçi ben hiç deneyimleyemedim ama bir kere olsun denemeyi düşünmüştüm dsf

ha bir de celp döneminde gitmemen kötü olmuş. herkesin yeni arkadaş olduğu ortamda gidip kendine yer bulman daha kolay. şimdi gittiğinde herkesin gözünde çömez olacaksın. daha zor
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha. devrecilik varsa gittiği yerde en boktan işleri en çömezler yapıyordur. en yeni çömezde tek başına o olacak. celp dönemiyle gitseydi bir grup çömezden biri olurdu, en pis iş düşme ihtimali azalırdı falan.

şimdi direkt en pis işi verebilirler. belki bu yüzden animelerdeki kadar ilgi uyandırabilir evet sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Askerliği bekar adam bir kere nişanlı, evli, kız arkadaşı olan adam iki kez yapar.
Askerlikte geçecek sürenin hayatındaki en uzun süreli boş zaman olduğunu, bir daha bu kadar rahat ve Amaçsız kendine ait zamanın olmayacağını bilerek geçir. İş derdi, aş derdi olmayacak, kimseye bulaşmadan geçinip gidersin. RDM ye çıkmaya çalışma, daha baştan yalancı,psikopat sınıfına girmiş olursun ki gerek yok. Hizmet sınıfından uzak dur, herkes dinlenirken sen calisirsin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...