Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

askere gidiyorum

incdarkness

Öne çıkan mesajlar

ben, aldığım tüm hayat kararlarının yanlışlığının cezasını öderken, en büyük cezam uzun dönem askerlikti.

6 ay oldu döneli. sana bir kaç tavsiyem olabilir.

-biraz deli ol.

-eğer ki toplumsal normlarına dışına çıkan biriysen, ateistsen, inanmıyorsan falan, hiç girme bu işe. orada namaz kılmayan, oruç tutmayan, fakat elhamdülillahında olan bir adamsın artık. ben bu yüzden net söylüyorum nefreti gördüm kimilerinin suratında. ha, ben de kaşınadım değil, herkes yemek duası diye ellerini açtı bir gün de, ben o işi silkeceksin kanka kafasında yemeye devam ettim. bu tür sivrilikler yapma. aç ellerini.

-erkek orospuları... hayatın boyunca bu insanları anlamayacaksın. anlamaya çalışma. eğer ki tecrüben yoksa, uzak dur bunlardan. fazla dalaşma.

-hayatında bir kez yaşayabileceğin bir yer, bir daha gitmek istesen o şekilde almıyorlar. zevk almaya bak. çök kalk. sorun değil. bir daha asla yapmayacaksın. yaparken de tek olmayacaksın. etrafında 200 kişi daha senle yapıyor.

-cigara içiyorsan falan ustaya gittiğinde çok rahat olacaksın. kafan güzel nöbet tutarsın. patlayarak da nöbet tutarsın o problem değil.

-kafasına girebilirsen hayatında bir tatil yeri. değerini bilirsen anlarsın bunu. koca hayatında ilk defa sorumluluğun sende olmayacak. annen ve babanla yaşarken bile belli sorumlulukların olur ya kendine. burada yok. öyle bir şey yok yani. ölsen hesabını sana değil, onlara soruyorlar.

-hata yapmaktan korkma. sen ersin. rütben yok. senden beklentileri zaten büyük olmamalı. arada bilerek hata yap.

-ben deliyi güzel oynarım diyorsan, rdm tavsiye ederim. ben rdmden bulaşıkçı olup, orada da bir kaç olay çıkardım. komutanın birisiyle direk kavga ettim. arkasından da karakol komutanını tehdit ettim. beni sistemin dışına atacaksınız. ben de hiç ağzımı açmayacağım ve etrafta dolaşmayacağım. ne siz beni, ne ben sizi göreceğim. 6 ay boyunca sivil bir şekilde karakolda takıldım. sadece 50 askerim bulaşığını yıkadım 3 öğün. ne nöbet, ne mıntıka, ne içtima... hani bunu anlatıyorum, eğer ki yapabileceksen, o kadar deli ve sosyopatı oynayabileceksen yap. büyük bir risk bu ama.

-orayı iyi gözlemle. bir daha hayatın boyunca görmeyeceğin tiplerin hepsini gerçekten göreceksin. halk tabakasını iyi gözlemle. primat sürüsü olduklarını göreceksin. daha hayatında siyasete falan gerek olmadığını sana çok çok iyi anlatacak orası. kurtuluş falan hikaye. önümüzdeki 100 yıl daha böyle gider sistem. çünkü sistem kahramanları isteyecek kadar kendisini yok etmedi daha.

-hayatta o taktığın sorunlar var ya? hiç biri sana önemli gözükmeyecek. hepsi komik şeyler. daha büyük bir resim göreceksin yıldızların altında geçen gecelerinde. onun zevkini çıkar. ha, dediğim gibi işini bilirsen benim gibi, yıldızların altında kafan güzel gezersin.

-deli ol. kimseye karışmayan... sana karışılmayan...

-korkma. ne kadar zorlanırsan zorlan, bir gün bir bakıyorsun ki plakalardasın. "nasıl geçmiş..." 40. "ben mi gideyim torun" 35... "üç haftadır 35 deyim yaaaa. yeter yaaaa.". 20... "lanet olsun zamana." 15... "anasını avradını..." 10... "gençler yarın tek haneler..."

bitti askerliğin. korkma. artık dünya üzerindeki en özgür adamlar arasındasın. sana verilip verilebilecek en büyük dersi alıyorsun. o yapmamış adamlar var ya? helal olsun onlara. fakat içten içe biliyorsun. sen hayatının en büyük sınavlarından birisini verdin ve canlı çıktın. daha güçlü olmayacaksın da ne olacaksın?

git ve zevkini çıkar.

son olarak da...

ben mi gideyim?
Sosyal ağlarda paylaş

incdarkness said:

Flameoffear said:

Psikolojik durum raporluysa RDM, silah yüzü görmeden askerliğin biter. Diğer sorunların hiç bir ehemmiyet teşkil etmiyor. Ayağında platinle askere gelip bitirip giden gördüm.

Cendermeysen vakit daha hızlı geçer, muhattap olacağın adam sayısı azalır, devriyeydi filandı köyde kavga var neyin bölüğe saplanıp kalmazsın.

yani silah yuzu gormeden askerlik bitme durumu doguya dusme ihtimalimi azaltir mi bi nevi?

Hayır. Düştüğün yerde derğerlendirirler. Yemekhane, koğuş filan angayra işlere giydirirler. Jandarmaysan devriyeye çıkamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

abi hayati boyunca kendi ozel odasi olmus..alaturka tuvalete hacet gidermemis..bir dedigi iki edilmemis adama koyar tabi..bilmem kac kisi ile ayni kogusta yatmak ..sagindan solundan horultular yellenmeler duymak..gece herkesin birbirinin agiz kokusunu ayak kokusunu cekmesi..normalde evde elini surmeyecegin her isi senin yapman ki tuvalet temizlemek de dahil buna..

abi sakin atarli ergen yapmayin..psikopata asla yatmayin..

o psikopatlari asfalttan kazidigimiz cok oldu..
Sosyal ağlarda paylaş

biliyorum hocam

ama bi manyak gidip salarsa gider gotune deo sikarim yani

onun disinda imrenen biri degilim yani
kogus gibi yerdede yatmis insanim 6 ay kadar

ki zaten psikolojik olarak gataya yollarlar zaten kotu olursam
yani mecburlar bi nevi
sonuc olarak orda olucak zaten olan rahatsizligimin artmasi durumunda
yapilacak tedbir

onun disinda hepimiz istemedigimiz seylerden cekiyoruz cok
hepimizin dertleri var
insanlari dinleyen biriyim ben
Sosyal ağlarda paylaş

Genelleme yapmaak pek doğru değil. Benim orada tugayın yarısı rdm ye gidiyordu komutanlar da siklemiyordu falan. Adam zorla sara krizi geçiriyordu yerlere atıyordu kendini rol yaptığı belli oldu ağzına sıçtılar bunun :D Efendi gibi git kendini bijilere ezdirme yeterli. Üzerine bir de yazıcı falan olursan en temizi. Herşeyi biliyorum diye atla. Normal bir iq düzeyinde olduğun varsayılırsa yapamayacağın bişi olamaz orada.

Ama sabır diliyorum valla zor iş. 3 aydan sonrası gereksiz.

Gataya falan yollamazlar öyle kolay değil o işler.
Sosyal ağlarda paylaş

kolay olsun olmasin

zaten hala antipsikotik ilac kullaniyorum minimal dozda
olay orda salak olup kendini yerlere atmak degil yani
ve bu durum raporlu olucagindan dolayi ruhsal sagligim gercek anlamda kotulesirse mecburi yollucaklar

yollamasalarda pasalar gibi yapicaz kendimi iyi seylere degil en kotusune alistirmaya calisan biriyim ben

biticek yani sonunda
Sosyal ağlarda paylaş

komutanlar uzun dönem yazıcı arar;
bence ya yazıcı ol ya da nizamiye'ye kapak at.

bazı büyük tugaylarda ''kamera izleme'' görevi de var, tugay komutanı olmasa da yüksek rütbeli biriyle muhabbet kur: yalandan ''çok canımı sıkıyorlar'' diyip ya ezik ayağına yat ya da ''birilerine zarar vermek istemiyorum herkes arkdaşım/kardeşim'' ayağı yap. bir şekilde aldırırlar seni oraya, yemeğin bile ayağına gelir :)

ufak çakallıklar vs. aklıma geldikçe yazarım,
ben bir şekilde 60 kişinin yazıcısı + takım çavuşuydum.
nöbet kendime hiç yazmadım neredeyse.
6 hafta çift çarşı yazdırdım komutanı kafalayıp, 1 hafta çarşılar kitlendi 5-6 bebe sıkıştırıp bıçak çekti.
ertesi gün aynı adamlar ''gönül koyma goering abi'' ayağı yapıyorlardı...
(dengesiz fazla)

psikopatın psikopatı var, kendini ezdirme ama kavga etme. birine girersen dövebileceğinin garantisi yok ama dayak yiyebiliten çok var. 1 kişi döversin de 5-6 BREMIN siler seni.

almanca / ingilizce biliyorum gurbetçiyim, şöyle karılara kaydım - arabam şöyle - böyle ortamlara girdim hiç deme: donunu alırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

askerliğini yapmamış biri olarak abimden duyduğum kadarıyla RDM olmak aslında pek de iyi bir durum değil bazı koşullarda. abim uzun dönemdi ve acemiliği bilecikte yaptı. RDM'lerin ayrı koğuşu vardı diye anlatmıştı. bir keresinde RDM koğuşundan arızanın teki ters yaptığı komutanını tutup aşağı atmış diye anlatmıştı. bir diğeri de "komutan gelmezse atıcam kendimi" diye çıkmış çatıya. komutan gelmiş "atmazsan poponu severim" diye bağırmış. sonuç: yerçekimi. yani hani seninki hafif psikolojik durum da bundan faydalaniyim RDM'lerin arasına karışiyim demezdim ben şahsen. ağır arızalı olanlar mevcut sonuçta
Sosyal ağlarda paylaş

incdarkness said:

1-2 kisi var yuksek rutbeli tanidik onlar ayarlamaya calisicaklar gittigim yerdeki en yuksek rutbeyle konusup bakalim

ok onlar sana sorar ne is yapmak istiyosun diye:
1. kamera odası
2. nizamiye / (kazan dairesi :D)
3. yazıcı
onlar ayarlayamazsa veya ters teperse (askerde hep olur)

yazıcı olmanı tavsiye etmiyorum, komutanla hep göt göte olursun. diğerleri goygoy yaparken sen nöbet yazarsın, beğenmezler. çarşı yazarsın, beğenmezler.
her hafta biri birini keser 30 sayfa mahkeme dosyası hazırlarsın.
biri firar eder yine evrak işi sana kalır...
vs.

nizamiye'nin avantajı dışarıya olan bağını kaybetmemen + dışardan yemekler + komutan kızı/karısı
vs.
Sosyal ağlarda paylaş

rdm olmak iyi birşey değil. hele ki rdm'den hava değişimi alırsan komutanın muhtemelen düşman olur sana. hava değişimi dönüşü de silah tutamaz raporuna rağmen bi nöbet kitlerler aklın durur :)

eli yüzü düzgün, eğitimli adam askerde her türlü fark ediliyor ve ona göre muamele ediliyor komutanlar tarafından o konuda sıkıntı yapma.

bilmiyorum kaçlısın ama şu anki celp heralde 96'lıların falan. Yaş farkı olduğu için genelde saygı duyuyo elemanlar. o konuda da çok sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum yani, öyle çok ezik havasında takılma hakikaten ezerler sonra :)

inşallah üs bölgesine düşmezsin. üs bölgeleri şartları ve asker nufüsu azlığı sebebiyle sıkıntılı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...