Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

askere gidiyorum

incdarkness

Öne çıkan mesajlar

abi bırakın şu tarz tavsiyeleri sırf kafa karışıklığı bunlar hani şu bölüktür, şu iştir, yılların bitmeyen geyiği ŞÖFER ol'dur.

nerede ne olacağın hiç belli olmaz. büyük ölçüde şans, biraz da oradaki durumu iyi analiz etme falan derken bi yolu bulunur kasma.

örnek vereyim
aha bakın Daemir de bilir. beraber gittik biz hatta gitmeden paticikteki 358kd topiğinde tanıştık acemiliğimiz de ustamız da aynı yere çıktı adamla.
sosyal hizmet efsane dediler. hatta o ben girmicem şansa bırakcam fln dedi. ingilizce bilenleri falan alıyolar, takım elbise giyiyosun kamuflaj yok dediler ben de fırsat budur diyip girdim.

hakkaten de efsaneydi. işler resepsiyonda beklemek, kafede çalışmak gibiydi. sabah 9da pastaneden kahvaltını yapıyosun, akşam 5de çıkıyosun. sivilsin. gömlek kravat falan.

ama bana denk gele gele sabah 7, gece 12 subay gazinosu çavuşluğu geldi. hergün min. 2 beyinsiz uzun dönemle kavga edip, bütün gün aç karna gezip, 7de restoranı açıp 12'de kapayıp sabah 6'da yine uyandırıldım ama diğer sosyal hizmettekiler çok rahat askerlik yaptı. mesela bi arkadaşımız 10'la 2 arası bi restoranda öğle yemeği verip koğuşta yatıyordu kalan zamanda.

şu anlattığım askerliğin özeti işte. ne olacağı hiç belli değil. boku da yersin, çok rahat da olursun. o yüzden hiç bu tarz tavsiyelere takılma abi.

hizmet demişsiniz. hizmetin de yatanını gördüm.
şöferlik rahat demişsiniz, onun da 20 kilo verenini gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

slave driver iyi gelirse iyisin. slave driver kötü gelirse kötüsün.

en iyi yerde de oç gelebiliyor.
en kötü yerde de melek gibi adam gelebilir.

zamanında giderken ben de çok kafa yordum, hiçbir şey hesapladığın veya ön görmeye çalıştığın gibi olmayacak ondan sevmediğin bir adama pıçak tak hapse gir. bedelli çıkınca halledersin.

biz m52t nişancı eğitimi alırken, 30 yaşında iş sahibi adama dürbünden bakarken lise mezunu uzman çavuşun arkasına geçip yumruk attığını gördük (kafasının arkasına) adam haftalarca gözü bandajlı dolaştı. askerlik böyle bir yer.
Sosyal ağlarda paylaş

herkes değinmiş genel bir tavsiye olamayacağına ve duruma göre değişebileceğine ama maalesef her halükarda uyabilecek 1-2 tavsiye var.

kendine ait bir alanın olması her zaman iyidir. verilen işe göre şekilleniyor, iş kötü olabilir, çok insanla uğraşabilirsin, ama sana ait bir alan sunan iş iyidir. telefonunu koyarsın, kişisel eşyanı koyarsın, haftasonları ortada avel avel gezinip komutanlara çarpılacağına, tıkarsın kendini odana.

oda iyidir, oda candır. anahtarı da sendedir, kimse burnunu sokamaz. hele ki uzun dönemsen bu privacy cennet olur derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

hahaha. ne günlerdi ya. ingilizce biliyoruz diye iyi bi göreve verirler diye gönüllü olmustuk da sonra ben istemem dedim. kamuflaj giymeden askerlik mi yapılır dedim sdfsdf

hacı her işin dezavantajı vardı, bunu nasıl idare ettiğin önemliydi. mesela ben hem gece silahcısı hem gece koğuşçusuydum. Uyur gezerin birini bana zimmetlediler, herif harbiden kalkıp geziyordu. Bir kere bölükten çıkmış yolda yakalamışlar. Camdan atlayacaktı bir gün falan. Stres etsen edersin yani ama sallamadım aynen yatışa devam sdfsdf.

Avcıların kullandığı zil aldım bunun paçalarına takarım diye. Bölük komutanı adı zilliye çıkar diye istemedi.

telefona takılan 1080p projektör soktum içeri geceleri duvarda game of thrones u takip ediyordum. bütün gece telefondan oyun oynamaktan boynum tutulmustu bir kere o kötüydü bak. kitapta okudum baya.

yani gittiğin ortama göre iyi pozisyon almak önemli. şans da büyük faktör. güzel de geçebilir kötü de. ama işte celp dönemsiz gitmen ve uzun dönem olman kötü. bi de askerliğin bizim gibi istanbul 4. leventteki harp akademilerine çıkmayabilir sdf.

her şey iyi güzeldi ama tuvalet temizlediğimiz de oldu yani bölüğe ilk girdiğimiz birkaç gün. onu da not edelim. black ice da mesela tuvalet temizlemedi bildiğim kadarıyla. ot mu yolmuştun bir süre napmıştın?

illa ki amelelik yapacaksın bir dönem ondan kaçış yok askerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Daemir said:

black ice da mesela tuvalet temizlemedi bildiğim kadarıyla. ot mu yolmuştun bir süre napmıştın?

lan konuştukça batmaya devam. olm ne boktan askerlik yaptım ben ya.
gazinoda herkesin 3 saatte fln bitirebildiği bi mıntıkası vardı. çavuşun sadece misafir tuvaletleri vardı. kısaydı ama özdü. yani 3 ay tuvalet temizledim ben asdfgh

ha ama o tuvaletlere sıçtım hep. mis gibi klozet, üstünde otomatik değişen koruyucu kağıtlar falan. hem de kendim temizlemişim mis gibi asdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Kıbrısta dersane açmışlar, komutan çocuklarına, kpss hazırlanan atanamamış astsubay eşlerine matematik dersi veriyordum. 12 ye kadar bölük faaliyet 12 den sonra akşam 9 a kadar ders. Pazartesi çarşı. Cumartesi pazar yine dershane. Geceleride 2 saat nöbet vardı. Avantaji kıbrısta kantn bile yoktu. Subay gazinosundan yemek aldırıyorduk öğrencilere. En azından saçma sapan işlerle uğraşmayıp ders anlatıyordum ve komutanlar çocuklarına ders veryoruz diye öğretmen tayfasını seviyordu. Dezavantajı ise piyade cumartes pazar yatarken biz ders anlatıyorduk. Yine olsun, yine ders anlatırım
Sosyal ağlarda paylaş

ulan hepinizin mi kebap geçti

bi kişide abi ben bingöl'e gittim yol kestik devriye attık dememiş

hacı valla ben bingöl'de yaptım askerliği 21 gün ktm'de kaldım yer mi kazmadım, taş mı taşımadım, yogurt kabı mı biriktirmedim yemek yicek başka bişi olmadığı için

ktm'den sonra ilçeye gittik ilçede de sürekli bişiler oluyo her gün 6 saat nöbet üstü 4 saat devriye göreviyle çok eğlenceliydi hakkaten. adama bak 1080p projektör sokmuş içeri asfasffdas

benim gibisinede denk gelebilirsin yukarda anlatılanlar gibisinede

belli olmaz yani
Sosyal ağlarda paylaş

Benle aynı bölükte olan öğretmen arkadaşın uzun dönemlerle arası iyi değildi. Nöbetlerini gıcık saate yazar, iş kitletir uğraşırlardı. Askerlikte insan ilişkileri çok önemli. Sabah mıntıkaya çıkardık mesela. Bende elime aldım süpürgeyi süpürdüm. 2-3 gün yaptım sonra biri gelip, hocam sen yapma yaa, komutan gelirse falan diye yanımızda dolaş yeter dedler. Ama başka yerde mıntıka yapanlara yaptırıyorlarmış. Ha arada mıntıka yaptım yine adam az olunca. Saygısını kaxanacan ordakilerin. Arazici olarak görürlerse lan demeye başlıyorlar, götleri başları oynuyor. Abi sıfatını kazanacan. Sonra rahatsın. İnsanın canı sıkılıyor zaten boya yaparken bir fırça da ben alıp giriyordum. İy oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...