Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

askere gidiyorum

incdarkness

Öne çıkan mesajlar

O kadar sayfa okumadım belli mi nereye gideceğin?
Umarım güzel rahat biryere düşersin fakat en überi dahi olsa askerlik işte.

Cahilliğin gerçek tanımını öğrenmeye, vücut bulmuş halini görmeye hazır ol genç adam sdf.

Kısa önerilerde bulunayım gitmeden kesinlikle saçını kendin kestir.Yoksa eşek traşı olursun.
Yanında hiçbişi götürmeyebilirsin herşeyini verecekler yük yapma.

Yanında yetecek kadar para taşı banka kartı kullan gidince zaten çıkarcaklar adına ama kaçak gidiyorsan acemilikte alamayabilirsin.

Çok fazla insan olacağı için eğitim birliğinde hertürden adam var kimseye dalaşma kendini de ezdirme.
Acemi birliğin belli mi bilmiyorum fakat doğuya tim gönderen biryere düşersen (izmir foça,manisa kırkağaç, ısparta eğirdir kısaca komando yetiştiren birlikler) direk kendini RDM'ye aldır.Bana sorarsan heryerde RDM damgası ye sdf ne silah derdin var ne gece nöbeti hatta bazı yerlerde nöbetleri yok.

Sıkıntıların varsa sürekli hastane iste hatta kendini yatırmaya bak :D Bunlar askerlikten düşüyor ama izninden / hava değişiminden düşmüyor.Sabırlı biriysen acemilik dağıtım iznini kullan gerisini kullanma erken çık çünkü bi bok anlamıyacaksın sonra pişman olacaksın.

Eyorlamam bu kadar aklıma gelenleri yazdım merak ettiklerini de yazarım istersen geçen sene döndüm askerden.
Sosyal ağlarda paylaş

sağlam wot

Dei said:

ben, aldığım tüm hayat kararlarının yanlışlığının cezasını öderken, en büyük cezam uzun dönem askerlikti.

6 ay oldu döneli. sana bir kaç tavsiyem olabilir.

-biraz deli ol.

-eğer ki toplumsal normlarına dışına çıkan biriysen, ateistsen, inanmıyorsan falan, hiç girme bu işe. orada namaz kılmayan, oruç tutmayan, fakat elhamdülillahında olan bir adamsın artık. ben bu yüzden net söylüyorum nefreti gördüm kimilerinin suratında. ha, ben de kaşınadım değil, herkes yemek duası diye ellerini açtı bir gün de, ben o işi silkeceksin kanka kafasında yemeye devam ettim. bu tür sivrilikler yapma. aç ellerini.

-erkek orospuları... hayatın boyunca bu insanları anlamayacaksın. anlamaya çalışma. eğer ki tecrüben yoksa, uzak dur bunlardan. fazla dalaşma.

-hayatında bir kez yaşayabileceğin bir yer, bir daha gitmek istesen o şekilde almıyorlar. zevk almaya bak. çök kalk. sorun değil. bir daha asla yapmayacaksın. yaparken de tek olmayacaksın. etrafında 200 kişi daha senle yapıyor.

-cigara içiyorsan falan ustaya gittiğinde çok rahat olacaksın. kafan güzel nöbet tutarsın. patlayarak da nöbet tutarsın o problem değil.

-kafasına girebilirsen hayatında bir tatil yeri. değerini bilirsen anlarsın bunu. koca hayatında ilk defa sorumluluğun sende olmayacak. annen ve babanla yaşarken bile belli sorumlulukların olur ya kendine. burada yok. öyle bir şey yok yani. ölsen hesabını sana değil, onlara soruyorlar.

-hata yapmaktan korkma. sen ersin. rütben yok. senden beklentileri zaten büyük olmamalı. arada bilerek hata yap.

-ben deliyi güzel oynarım diyorsan, rdm tavsiye ederim. ben rdmden bulaşıkçı olup, orada da bir kaç olay çıkardım. komutanın birisiyle direk kavga ettim. arkasından da karakol komutanını tehdit ettim. beni sistemin dışına atacaksınız. ben de hiç ağzımı açmayacağım ve etrafta dolaşmayacağım. ne siz beni, ne ben sizi göreceğim. 6 ay boyunca sivil bir şekilde karakolda takıldım. sadece 50 askerim bulaşığını yıkadım 3 öğün. ne nöbet, ne mıntıka, ne içtima... hani bunu anlatıyorum, eğer ki yapabileceksen, o kadar deli ve sosyopatı oynayabileceksen yap. büyük bir risk bu ama.

-orayı iyi gözlemle. bir daha hayatın boyunca görmeyeceğin tiplerin hepsini gerçekten göreceksin. halk tabakasını iyi gözlemle. primat sürüsü olduklarını göreceksin. daha hayatında siyasete falan gerek olmadığını sana çok çok iyi anlatacak orası. kurtuluş falan hikaye. önümüzdeki 100 yıl daha böyle gider sistem. çünkü sistem kahramanları isteyecek kadar kendisini yok etmedi daha.

-hayatta o taktığın sorunlar var ya? hiç biri sana önemli gözükmeyecek. hepsi komik şeyler. daha büyük bir resim göreceksin yıldızların altında geçen gecelerinde. onun zevkini çıkar. ha, dediğim gibi işini bilirsen benim gibi, yıldızların altında kafan güzel gezersin.

-deli ol. kimseye karışmayan... sana karışılmayan...

-korkma. ne kadar zorlanırsan zorlan, bir gün bir bakıyorsun ki plakalardasın. "nasıl geçmiş..." 40. "ben mi gideyim torun" 35... "üç haftadır 35 deyim yaaaa. yeter yaaaa.". 20... "lanet olsun zamana." 15... "anasını avradını..." 10... "gençler yarın tek haneler..."

bitti askerliğin. korkma. artık dünya üzerindeki en özgür adamlar arasındasın. sana verilip verilebilecek en büyük dersi alıyorsun. o yapmamış adamlar var ya? helal olsun onlara. fakat içten içe biliyorsun. sen hayatının en büyük sınavlarından birisini verdin ve canlı çıktın. daha güçlü olmayacaksın da ne olacaksın?

git ve zevkini çıkar.

son olarak da...

ben mi gideyim?

bu arada yazıcı falan denmiş de abi, komutanlardan uzak dur emenike. git kazancı falan ol.
gece kollukçu ol. olabiliyosan benim gibi çamaşırhaneci ol.

çamaşırhane ve banyo komutanıydım. tertemiz bi askerlik geçirdim.
başımda komutanın olmadığı 3 mekanın anahtarı vardı.
terzi-çamaşırhane-banyo
arada kaçıp üstüme kilitleyip kitap okuyodum, uyuyodum vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...