Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Punisher - Netflix

eregorn

Öne çıkan mesajlar

vergi ve temsil nedenleri üzerinden giderek bağımsızlık savaşı başlatmak birşey, ülkenin mevcut yönetiminin zalim yönetimine karşı ayaklanma başlatmak bambaşka birşey. birisinde ülke kuruyorsun sıfırdan silahlı mücadeleyle, öbüründe mevcut ülkenin yönetimini silahlı mücadeleyle değiştiriyorsun.

çıkış nedeninin o olması, uygulamada bunun kullanıldığını göstermiyor. 2nd amendment'ta geçen american armed militia'nın bugüne kadar tek bir aksiyonu yok onca olayda. ülkenin kuruluşu sırasındaki ayaklanma bu maddeye dayanarak yapılmadı çünkü böyle bir madde yoktu ve zaten başka bir ülkeydi.

ha çok zorlarsan csa'nın kuruluşunu ilişkilendirebilirsin belki, milisler köleciliği savunmuş tiran lincoln'e karşı topkek.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:
Abi gerçekten anlamamazlıga veriyorsun sanırım. Pkk bitti mi? Adamlar hala savaşıyor mu çatır çatır? Bir azalma var mı PKK'nın sayılarında? PKK gibi terör örgütüyle POLICE STATE arasında sıfır ilişki var, argümanımı güclendiriyorsun.

ben niye tartışmayı hala uzatmaya çabaladığını anlamadım. "ahaha Sam'i nasıl trolledim" diye sevinecek misin nedir? boşuna cevap veriyorlar sana bu topicte :D

4chan'dan getirdiğin argümanlar "insanların silahlanıp milişya kurma hakkı, tiranlığı engelleyecek tek şeydir" tarzı şeyler oluyor.
cevabını verdim onların ama onları da görmezden geliyorsun.

sonra "PKK bitti mi" diy soruyorsun. PKK bir dönem bitti (sonra AKP + Irak Savaşı ile yine dirildi o ayrı)
ama en önemlisi bitse de bitmese de, amaçladıkları işi (kendi topraklarına sahip olmak) bir türlü başaramadılar. sivil+asker öldürmekten öteye gidemiyorlar.

kendi iddianı kendin çürütüyorsun topicte.
yazdıklarımızı okumuyorsun tamam da, merkez solcu birisi olarak gör artık şunu xunn da boşuna tartışmış olmasın insanlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Sam said:
sen bana şunu söyle madem, milisler amerikanın hangi tiranlık policysine karşı ayaklandı 220+ yılda, örnek ver. buyur hadi.

Independence Day, also referred to as the Fourth of July or July Fourth, is a federal holiday in the United States commemorating the adoption of the Declaration of Independence on July 4, 1776. The Continental Congress declared that the thirteen American colonies regarded themselves as a new nation, the United States of America, and were no longer part of the British Empire.[1] The Congress actually voted to declare independence two days earlier, on July 2.[1]

Cehalette sınır tanımamak. GÜLE. GÜLE.

yav adam "halk İstiklal Savaşı'nda Atatürk'e destek verip savaştı diye, AKP'ye karşı da aynı şekilde birlik olucaktır" benzeri bir argüman sunuyor, sonra bir şeyleri izah etmeye çalışanları cehaletle suçluyor.

yok yav ciddi ciddi trollüyor bu xunn sizleri :D
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Bone o kadar self awareness sahibi değilsin ki 10 sayfadır sana tek bir cevap vermedigim halde anlamıyorsun kaale alınmadıgını.

Ben, Sam, Quixef, Bonepart, Neutrino falan tartısıyoruz ve sen kalifiye değilsin bu tartışmaya katılmak için. Vaktim değerli oturup sana sosyo-politik postlar atmayacağım yani. Şimdi uykum var, Sam de yarın gelir discord'da oturuz bi kanala konusuruz istersen koseden dinlersin.

Yarın akşam saat 21:00 gibi gelsin konusmak isteyen konusalım, mevzu fazla karısık forum için.
Sosyal ağlarda paylaş

"kaale almıyorum çünkü kalifiye değilsin" diyen adamın tartışmanın başından beridir bilgisizlik dolu sözleri tekrar etmesi ne gülünç.

benimle tartış demiyorum zaten xunn sana. Sam'e boşuna tartışma, trollüyor seni diye uyarıda bulunuyorum.

"kaale almadığını" farkettim zaten, gerçekten doğruları söylediğini düşünseydin bu kadar bariz bir ignorelama yoluna gitmezdin.
Sosyal ağlarda paylaş

belirli bir "İstanbul kankaları" grubu arasında sevilmeyen birisi olduğumu biliyorum. sen de onlara yaranmak için trip atıyorsun bana, onu da anlıyorum.

ama xunn, evladım, tek bildiğin şey çizim yapmak, lütfen sadece o konuyla sınırlı kal.

xunn said:

Ben, Sam, Quixef, Bonepart, Neutrino falan tartısıyoruz ve sen kalifiye değilsin bu tartışmaya katılmak için.

karşıdaki insanı aşağılamaya çalışırken, bu saydığın kişilerden (özellikle "Ben") bu konularla ilgili daha fazla bilgiye sahip olabileceğini düşünemiyor olman ne kadar acı :)
gerçi bunu sana anlatması gereken ben değilim. "Sam, Quixef, Bonepart, Neutrino" felan anlatır çok istiyorlarsa.

said:
Vaktim değerli oturup sana sosyo-politik postlar atmayacağım yani.

>vaktim değerli
>bilgisiz ve içi boş lafları tekrarlayıp insanları trollemek
choose one

said:
Şimdi uykum var, Sam de yarın gelir discord'da oturuz bi kanala konusuruz istersen koseden dinlersin.

Sam'i tekrar uyarmış olayım, aman abi girme bu saçmalığa, uyma şu çocuğa. "köşeden dinlersin"...

said:
mevzu fazla karısık forum için.

bir konuyla ilgili zerre bilgisi olmayan insanların işin uzmanı kesilmesine hayranım.
eee, burası Türkiye.
Sosyal ağlarda paylaş

konuşarak anlaştık ya xunn'la, o bana bazı yerlerde katıldı, ben ona bazı yerlerde katıldım. toplumsal uzlaşı modeli olduk. (tu) aslında şu kadar tartıştığımız kadar farklı değil pozisyonlarımız bence. ikimiz de hemfikiriz bir sorun olduğunda ama çıkış ve çözüm noktalarında farklı fikirlerdeyiz. benim açımdan yapıcı bir şekilde sonuçlandı mesele.
Sosyal ağlarda paylaş

o hideout sahnesinde ortada mal mal böğürerek gezerken durduk yere 1 şarjor kurşun yedi sırtına keko. bu dizide asıl süper kahraman kevlar yelek. kimse kimseyi kandırmasın :P

adam bi queste gidiyor hideout'a %3 hp ile kırık kemikler, orasında burasında yarıklar, çizikler ile delik deşik ölmek üzere dönüyor. grr martin dizisi olsa bu karakter 3. bölümü göremez bu kafayla dersin asdf anlamadım ben kim kimi cezalandırıyor. bana sürekli kendini cezalandırıyor gibi geldi fghg
Sosyal ağlarda paylaş

nuwa said:

en sıkıcı karakterden baya hos bi dizi cikarmislar.

one batch

Daesu said:

dizi meh ama ya, mantık hataları saçma sapan kaçmalar var bide bekledigimin çok altında gore cıktı dizi. marvel anca bu kadar zorlamış, punisher için tempo cok düşük, polis takımı aşırı kötüydü

two batch

bu arada konunun genelinde bence xunn haklı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...