Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Punisher - Netflix

eregorn

Öne çıkan mesajlar

Adamın çizgi romanlardaki suratı daha paramparçaymış sanırım, bu makyaj cidden pek o hissi vermedi.

Ama yanlış hatırlamıyorsam çoook eski bir çizgi romanda Dr. Doom'da maskesini çıakrıyordu. Suratından utandığı için saklıyor ama en sonunda yüzleşme falan filan çıkarıyor maskeyi. Sadece yanağında bir çizik olduğu görülüyordu. Oradan da karakterin ne kadar gururlu vs olduğu anlaşılıyor falan filan. Bu elemanda öyle bir takıntı da yok gerçi.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk sezon kadar imba değildi tabi ki.

wot'lu geldim

-frank'in billy'nin mekanda random kadınları taradığını zannetmesi plot'unu çok çabuk geçtiler ya. o kadar "i know how to break castle" diye psikolojik oyunlar kur tasarla organize et tam planladığın gibi gitsin falan filan. sonra bi bölümde "he tamam sen öldürmemişsin <4" hani tamam balistikleri hemen aldın trajectory uymadı, amerika'da heryer süper csi polis, 10 dk'da çözdün, ok de frank bile bölümün başlarında karen'a "YİNE OLSUN YİNE SIKARDIM İ DİDN'T EVEN CARE" falan diye içini dökmüşken... "2 gram aklı vardı onu da yitirdi" şeklinde iyice kafayı yemeliydi. batshit insane olup deli gömleği giydirsinler, peluş kaplı odada bitki gibi yaşayacak kadar delirsin demiyorum tabi de, en azından o travmasını daha da vahşileştirerek yansıtabilirlerdi.

-zaten genel olarak punisher vahşi deli hayvan'dan ziyade "başına sürekli bi iş gelen, yorgun süper özel harekatçı, bıraksalar normal takılıcak aslında" modundaydı bu sezon. pacing'di sakız gibi uzattılardı'dan falan daha büyük bi sorun bence. hani vahşetini karakter özelliğinden ziyade adamın süper gücü gibi yansıtmışlar. ilk sezonun başında inşaatta duvara balyozla giren kafa gidik panaşır nerde bu nerde...

-panaşırla dincinin kanka olmasına sevindim gibi. yani olayın gelişmesinin pacing'i fecaat ama sonuçta prensipleri ve görevleri olan iki adam savaşın farklı saflarına denk gelmiş. "IS THERE SUCH THING AS AN ABSOLUTE TIMELESS ENEMY? THERE IS NO SUCH THING AND NEVER HAS BEEN. AND THE REASON IS THAT OUR ENEMIES ARE HUMAN BEINGS LIKE US. THEY CAN ONLY BE OUR ENEMIES IN RELATIVE TERMS." velhasıl sondan 3-4 bölüm önce "ya öyle diyosun şultz hanımcım da bu frank bana hiçbişi yabmadı, niye gidip kafasına sıkayım allasen" deyişinden sinyalini vermişlerdi zaten. ama işte ordan sonra adamın kendini sorgulamasını sadece "içip içip dağıtmak, hatta onu da hayvan gibi dayak yiyince acıyı azaltsın diye bastığı viski yüzünden relapse'leyen alkolizm ve horoyin batağı" şeklinde gösterdikleri için, üstüne bi de karısının ölümü falan girince "castle'ı falan niye gidip tarıyorum abi manyak mıyım ben" sorgulamasına vakit kalmadı son dakkaya sıkıştırdıkları için. son bölümde 5dk arayla bi amy, bi frank "çocuk musun abi bunların lafıyla onu bunu kesiyosun. kullanıyorlar seni :( you don't have to do dis." deyince %99 belli oldu zaten sonuç. sonunda pickle rick & jaguar'a bağladılar işte :P

-şultz salaklarının gebermesi de hem beni rahatlattı, hem de diziye yok yere 2 bölüm daha eklenmesine gerek kalmamış. kafasına sıkmasa gidip itiraf mı etti, oğlu bunları ihbar mı etti ne bok oldu açıklamaları lazım gelecekti. sahi oğlanboy ne yaptı aslında oraya biraz değinselerdi fena olmazmış.

-frank bodrumda billy'yi tarayınca kaldım öyle. brothers in arms çekip ölmesini izlicekler curtis'le diye bekliyordum. gerçi curt olmayınca bi dengem bozuldu ama yine de öyle lafının ortasında yamyam gibi sıkmasını beklemiyordum sdfds

-mahoney dd'de nelson'dan karton sigara alan beat cop'tan nerelere geldi, hll team. yalnız işte madani badass'lik yapıcak diye saçma sapan üstüne gitmemesi, bodrumda hala sonofabiç diye one liner'lı takılması falan meh dedirtti.

-curt tam şerefsiz değil mi bu arada? bunu konuşmayacak mıyız? kaç kere sattığı belli değil la frank'i. en son oğlanboy şultz'u alıp mahoney'e verince zaten öeh artık ebenin ağzına sıçayım dedim. (güzel karakter yazmışlar ama lel)

-krishta bildiğin harley quinn çıktı. onun da deliliğinin üstüne çok gidilmemiş. façaları kontrol etmeye çalıştığı ama bi yerden sonra psyche'si yetmediği için intihar eden tipler gibi algılamıştım bi ara. sonra sanırım kurtarmaya çalışıp kurtaramadığı broken tipler olarak kaldılar. babasını da kendisi mi attı lan yoksa dedim son bölümde bi sahneden tetiklenip de sahneyi çıkaramadım şimdi. bi de o yere çakılma sahnesini izleyen yönetmen, görüntücü, efektçi falan hiç utanmamış mı acaba (facepalm)

-onun üstüne gitme, bu konuyu hızlıca geçiştir derken ne anlattılar 13 bölüm onu da tam anlamadım bu arada. hayırlısı.

-amy'yle vedalaşma sahnesi manly tears

-3 months later kısmını beğenmedim hiç. madani'nin cia'de ne idüğü belirsiz işler çevirmesi mantıklı ama panaşırı arayıp iş teklif etmesi pek inandırıcı gelmedi. "meanwhile in ortadoğu" diye çizgiroman sarı kutusu açamadıkları için, sırf madani'yi de gösterelim diye aradığı çok belli. frank de ailesinin ölmesine neden olan onca derin devlet bullshit'inden sonra cia'in kucağına oturup assassin'lik yabıcaktı he. bi de frank'in taradığı gangbanger'lar arasında underage tipler de yok muydu ya? (hani o kadar beğenmedim ki sahneyi, şunu doğrulamak için bile tekrar açasım yok :P)

-in loving memory of stan lee, pressed f.

Sosyal ağlarda paylaş

coko, beğenmedim dediğin sahne gerçek punisher, geri kalan bütün punisher dizideki liam neeson taken wannabe gibiydi. çat çat çakar, yok hayat kurbanıyım yok tövbe ettim filan dinlemez. gayet siyah-beyaz adamdır. deli filan değil, forlorn hope adam. dizideki zayıf kısımlar zaten onun bu protector vs kisvesine sokulmaya çalışılmasından kaynaklı. gangbanger filan direkt tarar yani, adamın olayı o. adam juvenile court yargıcı değil, judge dredd yargıcı.

o son sahnenin dadı damağımda halen ya, ah keşke öyle olaydı bütün sezon.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

coko, beğenmedim dediğin sahne gerçek punisher, geri kalan bütün punisher dizideki liam neeson taken wannabe gibiydi. çat çat çakar, yok hayat kurbanıyım yok tövbe ettim filan dinlemez. gayet siyah-beyaz adamdır. deli filan değil, forlorn hope adam. dizideki zayıf kısımlar zaten onun bu protector vs kisvesine sokulmaya çalışılmasından kaynaklı. gangbanger filan direkt tarar yani, adamın olayı o. adam juvenile court yargıcı değil, judge dredd yargıcı.

o son sahnenin dadı damağımda halen ya, ah keşke öyle olaydı bütün sezon.

çizgiromanda öyle olması dizide 90'lar arcade oyunu gibi eline taramalı verip ekranın solundan sağına yürütselerdi iyi olacağı anlamına gelmiyor :P dd ve ilk sezondaki ptsd'li kafa gidik hali iyiydi bence. deli olmaması da pek gerçekçi değil, kaldı ki çizgiromanda da deli bence, deli'den kastım joker değil. çoluğu çocuğu öldükten sonra tek başına gidip çetelere savaş açan herkes delidir :D

bi de esas beğenmediğim kısım madani'nin bunu araması, gel ne bok yediği belli olmayan cia'in istediği hedeflerin kafasına sık demesi çoluğu çocuğu bunların bullshit'i yüzünden ölmüşken (facepalm) barbar gibi çete taramasıyla tek derdim işte arada çoluk çocuk tiplerin olması (yoktur kesin de) bi de sahnede genel bi olmamışlık var ne bileyim. hadi şu son sahneyi de çekelim de gidelim yha kaç saat set oldu mu demişler gibi.

S-H said:

Cokomantis said:

bu arada jigsaw'un yaralar tırt olmuş denmiş miydi?

çok dendi

ben göremedim ya emin misin?
Sosyal ağlarda paylaş

diğer marvel serilerini netflix kaldırınca o son sahneyi "punisher kaldırılmadan ağzına bir bal çalalım herkesin de cliffhanger bitirilmesin" diye eklemiş yapımcılar.

madani zaten homeland için çalışıyordu, castle'ı cia'e katma fikri 'onun açısından' anormal değil çünkü zaten ona göre taliban, el kaide filan kötü adamlar. castle zaten askerken bunlarla savaşmış, kafalayabileceğini düşünmesi olağan. castle içinse kendi mahallesini tehdit eden çete, kartel vs bunları taraması kendi MOsu.

yani kafayı kırmış diyorsan kırmış ama siyah-beyaz bir kırış o. angst filan değil. depresyon değil. "ben bu yolda insan terminator oldum" kırışı. bütün sezon ekranın solundan sağına yürütmeseler de son 3-5 bölüm öyle olmalıydı, adamın vardığı nokta o son 30 sn'de.

ve punisher2ın olayı o, punisher'ın olayı "i have a very special set of skills, i will find you and kill you" değil, punisher liam neeson değil. punisher alayım bir kızı 12 bölüm badihardı olayım değil. kevin costner da değil. punisher dexter, hatta dexter punisher yani. adama rotayı çizsinler işte gitsin sonra tarasın. 2-3 bölüm arada o moda geçti, o bölümler iyiydi zaten.

son bölüm son 30sn harici çok zayıf zaten o şultzların 3178931678912678136128975 tane merc tutarken öyle bitmesi filan, çok zayıftı pilgrim/hillybilly illuminati arc'ın finali. malikanede 127120618267 kişiyi tarayıp, pilgrim'i de kazığa oturtup sonra çakacaktı. çocuklarını da curt'e filan paslardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

diğer marvel serilerini netflix kaldırınca o son sahneyi "punisher kaldırılmadan ağzına bir bal çalalım herkesin de cliffhanger bitirilmesin" diye eklemiş yapımcılar.

madani zaten homeland için çalışıyordu, castle'ı cia'e katma fikri 'onun açısından' anormal değil çünkü zaten ona göre taliban, el kaide filan kötü adamlar. castle zaten askerken bunlarla savaşmış, kafalayabileceğini düşünmesi olağan. castle içinse kendi mahallesini tehdit eden çete, kartel vs bunları taraması kendi MOsu.

yani kafayı kırmış diyorsan kırmış ama siyah-beyaz bir kırış o. angst filan değil. depresyon değil. "ben bu yolda insan terminator oldum" kırışı. bütün sezon ekranın solundan sağına yürütmeseler de son 3-5 bölüm öyle olmalıydı, adamın vardığı nokta o son 30 sn'de.

ve punisher2ın olayı o, punisher'ın olayı "i have a very special set of skills, i will find you and kill you" değil, punisher liam neeson değil. punisher alayım bir kızı 12 bölüm badihardı olayım değil. kevin costner da değil. punisher dexter, hatta dexter punisher yani. adama rotayı çizsinler işte gitsin sonra tarasın. 2-3 bölüm arada o moda geçti, o bölümler iyiydi zaten.

son bölüm son 30sn harici çok zayıf zaten o şultzların 3178931678912678136128975 tane merc tutarken öyle bitmesi filan, çok zayıftı pilgrim/hillybilly illuminati arc'ın finali. malikanede 127120618267 kişiyi tarayıp, pilgrim'i de kazığa oturtup sonra çakacaktı. çocuklarını da curt'e filan paslardı.

madani bunun origin story'sini biliyor diye hatırlıyorum ya, ne bileyim saçma geldi "hæstır ordan" diyeceğini biliyor olması gerekiyordu bana göre.

dinci'yle birleşip şultz henchman'larını kese kese gitseler daha iyi olurmuştu hakkaten :D amy de silahları reload'layıp beslerdi bunları mad max stayla :P

of canım mad max çekti sdfsa

Jeeztro said:

fisk hakkında dikkatli konuş

ben eleştireyim demiştim, aforoz etmişlerdi fasçödma

bu arada fisk'e dil uzatan biri varmış, ne diyosunuz örseler miyiz bi tur daha?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...