Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jason Bourne (2016)

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

Dark Knight sinematografide ders olarak gösterilen filmlerden biri haline geldi yalnız, modern dönemin açık ara en kusursuza yakın filmlerinden biridir. Sevip sevmemek ayrı konu, Top250 listesindeki yeri vs. de bana kalırsa da çok yüksek ama film çok rahat tarihin ilk 20'sine falan girer.

Bazen anti-popülist takılmaya çalışacağım diye gereksiz vaziyet alma durumlarından vazgeçseniz iyi olur sdafadsf
Sosyal ağlarda paylaş

Sinowhatrecup said:

Hayatımda hiç film izlemesem belki inanırım ama, hadi sizi kırmayayım evet on numara film! (tu)

aç bak biraz review'larını falan oku niye bu kadar iyi falan diye. yani mesela işte dünyanın en ünlü eleştirmenlerinden birinin review'ı: http://www.rogerebert.com/reviews/the-dark-knight-2008
Sosyal ağlarda paylaş

Yav beğenmediğim filmin incelemesini neden okuyayım?? Okuyunca bir anda "aaa evet ya" mı diyeceğim? Filmi izledim ve abartıldığı noktada olmadığını düşünüyorum. Gelmiş geçmiş en iyi 4. film olmasına imkan yok, şişirilmiş puan. En iyi suç/polisiye filmlerinden olması filan da şişirilmiş puanın hediyesi. En azından benim fikrim bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya hacı anlatmakla uğraşmayacağız elbette neden Dark Knight iyidir diye, ama aksiyon filmlerinde mihenk taşlarından biri işte.

Raiders of the Lost Ark (1981)- Die Hard (1988) - Terminator 2: Judgment Day (1991) - Matrix (1999) - Dark Knight (2008) - Mad Max: Fury Road (2015)

Bu filmin neden bu kategoride olduğunu dediğim gibi anlatmakla uğraşmayacağım. En iyi 4. film falan da demiyorum ama aksiyon filmleri için mihenk taşlarından biri.

Çekemeyen anten taksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

abi transporter ile bourne'u neden karşılaştırma gereği duydun sdfs.

transporter eski van damme filmleri gibi 8. sınıf televizyon filmi.

james bond'la karşılaştıramadım çünkü :D
[hr]

@quixef
Ayrıca bu filmlerin hepsi olabilir ama bence tamamen alakasız kategorideler:

Raiders of the Lost Ark: adventure
Terminator 2: Judgment Day : bilimkurgu
Matrix :bilimkurgu
Dark Knight :fantastik
Mad Max: Fury Road (2015) :bilimkurgu adventure
Die Hard: tek ekşın diyebileceğim bu, bourne serisi de ekşın, james bond'da ama matrix'e ekşın diyemem abi ben. Aynı kategoriye de koyamam. Yüzüklerin efendisi de ekşın o zaman, hepsi ekşın emenike.

ya bide ben harbiden boş ekşını sevmiorm. Gereksiz ekşını hiç sevmiorm, zaten herkesin seyir zevki farklı; mesela son zamanlarda izlediğim en kötü film superman:man of steel
bu filme iyi diyorsanız zaten kafa yapımız baya farklı demek.
p.s:comics sevmiorm diye bişi yok, mesela x-men days of future baya baya iyi yapımdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Killjoy kardeşim eğer IMDB ye bakarsan

Raiders: Action, Adventure
Die Hard: Action, Thriller
Terminator 2: Action, Adventure, Sci-fi
Matrix: Action, Sci-fi
Dark Knight: Action, Crime, Drama
Mad Max: Action, Adventure, Sci-fi

Olduğunu göreceksin. Desteksiz sallayıp kelime israf ettirmeyelim, ettirenleri uyaralım.
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

abi imdb ye mi inancam izlediğime mi
hepsinde ekşın var, ama yazılanın tam tersi olmalı, batman'in asıl olayı comics(fantasy) olması, action değil!
acaba ordakiler alfabetik sıraya göre yazılmış olabilir mi hı?
güzel kardeşim

Ya ne anlatıyorsun sen?

Ben en birinci aksiyon anlamında mı koymuşum onları?

Sen yukarda bu budur şu şudur diye atıp tutmuşsun, ben de IMDB deki sınıflandırmayı koydum ki, göresin, bunların hepsi aksiyon olarak da geçiyor, dolayısıyla ilk söylediğim (bu filmlerin aksiyon filmlerinin mihenk taşları olduğu) doğru.

(Yoksa alfabetik sıra olduğu görülüyor zaten lel)
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

abi imdb ye mi inancam izlediğime mi
hepsinde ekşın var, ama yazılanın tam tersi olmalı, batman'in asıl olayı comics(fantasy) olması, action değil!
acaba ordakiler alfabetik sıraya göre yazılmış olabilir mi hı?
güzel kardeşim

valla millet sana diil imdb'ye inanacak tabii ki.

bir filmin tek bir türü/genre'sı olması gerekmiyor. batman'in olayı comicbook movie olması değil işte, adam sana tarihin en iyi crime filmlerinden birini çekmiş, heat tadını yakalamış, sen buna kalkıp "comic book yeaaaaaaa ne crime'ı" diyemezsin.

kapı gibi crime filmi. daha iyisi yok neredeyse bugüne kadar çekilmiş, varsa da 5 tane anca çıkar..
Sosyal ağlarda paylaş

ben o filmlerde ekşın yok mu diyorum?
her filmde var ekşın yazılanların. Sadece değerlendirilmesi gereken noktanın ekşın olmadığından bahsediorm.
yani zaten en başından beri genel-geçer değil kendi düşüncemi savunuyorum ve, batman'in crime teması içerisinde değerlendrilmesi çok saçma! Eğer bu yüzden çok iyiyse..

godfather mı?
the usual suspects mi?
scarface mi?
batman mi?

hangisi iyi?

abi elmayla armut değil mi bunlar???
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...