Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Offişıl Paticik Düğün Topiği [gg ve teselli başlığı]

Dragonfire

Öne çıkan mesajlar

Remus said:

Düğün müğün yapmazsan evlilik uzun vadede zindan olabilir.... Kararını iyi ver.

ya ne alaka, içinde ne kadar pislik taraf da olsa ( kayınpederin kardeşleri çok rezil mesela) alevilerin çoğu mükemmel insanlar. içlerine girince özellikle bu bağ, bu sevgi, bu ilgi olmaz böyle şey ben görmedim diyorum. hiç eskiden böyle düşünmüyordum alevi biri olmadığı için etrafımda ama mesela zor bir zamanında aleviler kadar birbirine yardıma koşan elinden gelen her şeyi yapan insanlar görmedim. bunu dine bağlamak saçmalık ama bilmiyorum abi sanki hakikaten böyle şeylere çok farklı biçimde değer veriyorlar gibi geliyor. daha bir ton sayabileceğimiz güzel yanları var alevi bir aileye karışmanın ama vaktim yok yazmak için, yeri de değil zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi benimkisi alevi değil aslında, alevi köyünden, artık "alevi" diye bilinen yani. Tabi amcaları halaları arasında yine vardır da hatun benim gibi. babası da keza benim gibi (neredeyse diyelim), ondan yana sorun yok da.

Dindar olan bizimkiler. AKP'li olanlar da var aralarında, koyu hem de. Hatta bazısı bazısıyla görüşmez halen. Kardeş kardeşle konuşmaz. Malatyalının siyaseti biraz sert olur genelde kardeş kavgalarını en çok orada görürsünüz (birçok farklı şehirde yaşadım, kıyaslayacak kadar biliyorum.

Kısacası düğün yapılacak. En temizi "izmir'de yapmak zorunda kaldık" durumu. Burada da yapsam kim gelicek. Patinin izmirlisi bile tanımaz beni çok fazla. ne bileyim ya çok sıkılıyor canım bunu düşündükçe.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

Flam said:

Abi malatyada ve bizim taraf dindar eşimin taraf alevi. bizde milli görüşçüler filan var üstelik. ortalık karışık, paşaköşkü baskını var daha bir hafta olmadı olaylar olalı.

bu aralar yapmak istemiyorum. hem de hiç. altın takcaklar diye kafama balta taksınlar istemiyorum.

off benim hanım da malatyalı ve alevi. bazen kızdırma beni çakarım çakmağı yakarım seni diyorum çok kızıyor :D koyu aleviyse seninki valla fena adetler var, isterken o dede duası mı ne varmış çok fenaymış duyduklarıma göre. baldız da kendi gibi alevi bi çocukla evleniyor mesela, ikisi de istemediler o şeyleri. nişan töreninde aile büyükleri laf soktu biz böyle görmedik niye utanıyorsunuz böyle olmaz falan diye çok kötüydü isteme töreni baya gerginlik içinde geçti kız patlayacaktı çok fena.

abi sen nasil bis pisliksin ya asdfdsfsdf
hani genc nesil belki cok sallamiyor ama hani baya korkan tranva yasayan insanlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

Liebe said:

Flam said:

Abi malatyada ve bizim taraf dindar eşimin taraf alevi. bizde milli görüşçüler filan var üstelik. ortalık karışık, paşaköşkü baskını var daha bir hafta olmadı olaylar olalı.

bu aralar yapmak istemiyorum. hem de hiç. altın takcaklar diye kafama balta taksınlar istemiyorum.

off benim hanım da malatyalı ve alevi. bazen kızdırma beni çakarım çakmağı yakarım seni diyorum çok kızıyor :D koyu aleviyse seninki valla fena adetler var, isterken o dede duası mı ne varmış çok fenaymış duyduklarıma göre. baldız da kendi gibi alevi bi çocukla evleniyor mesela, ikisi de istemediler o şeyleri. nişan töreninde aile büyükleri laf soktu biz böyle görmedik niye utanıyorsunuz böyle olmaz falan diye çok kötüydü isteme töreni baya gerginlik içinde geçti kız patlayacaktı çok fena.

abi sen nasil bis pisliksin ya asdfdsfsdf
hani genc nesil belki cok sallamiyor ama hani baya korkan tranva yasayan insanlar var.

öyle ya gerçekten en ufak bişi olunca kayınvalidemin falan yüreği oynuyor garibim. hele o darbe gecesi onlardaydık hep beraber, evin önünden tekbirlerle koca bir güruh geçti ki evleri cemevinin dibinde, camları pencereleri ışığı falan kapattılar korkudan. eşim pek sallamıyor onun da benim gibi dinle kitapla pek alakası olmadığı için ama yine de hafiften kızıyor alevilere bişi deyince. biraz artık kültürsel bir şey haline gelmiş alevilik gençler arasında, cemevine pek giden eden yok zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

Flam said:

hatta 3.köprüden geçerken bak bu yavuz sultan selim sizinkileri zamanında çatır çatır kesmişti dersin.sadfs
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Ilk dansa, evde tutulan %50 dahi bise demiyor. O kolay. Bu zamana kadar yuzlerce düğün gordum. Kimse bu ne yiea bakisi yapmadi.

Yalniz Is this love o kadar klise bir sarki ki. Az biraz rock metal dinleyenler hep bunu seciyo.

Bi de senin ne sectigin diil hatunun sectigi onemli. Sorry bro.

Benim hatun A kiss to build a dream on sectiydi. Giris sarkisi olarak ise Age of empiresin theme kullanmistik.
Sosyal ağlarda paylaş

biraz klasik ama biz can't take my eyes off you ile giriş ve ilk dansı yapmıştık

https://www.youtube.com/watch?v=sPUBg9Mx-W4

yemek ve takı muhabbetleri karışık inst. bgm. hatta anime müzikleri falan koydum milletin ruhu duymadı

https://www.youtube.com/watch?v=cs6A_3rMdsI
https://www.youtube.com/watch?v=8601uyNO1r4
https://www.youtube.com/watch?v=5Pgw3kWH_Aw

kapanışı da blues tadında yapmıştık

https://www.youtube.com/watch?v=S9g-VQKBl9k
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
DoGMeaT said:

Evlenenler icin ayri bolum acabilir miyiz 'boring pati' diye

Gidip orda tartissinlar kaynana dertlerini,bebek kakalarini ve dugun pintiliklerini

21 aralıkta evlendim

hayatımın kırılma noktalarında geriye baktığımda hep pişmanlık ve keşkeler var, cidden salaklık elemanteli gibi birşeydim son 30 yıldır.

hukugu bırakıp aşçılığa kaymam,edindiğim arkadaşlar, takıldığım ortamlar , yaptığım atarlar hatta aşık olduğum kadınlar fln hep geldi götümü tırmaladı,sürekli çok fevri davrandım

ama bu sefer içimde şüphe yok , mantıklı karar verme puanlarımın hepsini, evleneceğim kadını seçmeye biriktirmişim gibi geldi hatta :D

100 tane afaki şart uydursam , 100'ünüde uyuyor gelin kızımız

4 yıldır fln tanışıyoruz , hiçbişi beklenmeyen bir ilişkiyle başladık ve buraya geldik sonunda

benzer olmadığımız binlerce kaide var ,
öyle hobilerimiz aynı ,dünyaya bakışımız aynı fln diye beylik laflar edemem,yok çünkü öyle şeyler.

ama insan olarak uyumluyuz, huzurla doluyoruz birbirimiz yanında, değer yargıları da bana uyuyor kızın.

odin utandırmasın artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...