Jump to content

ohyeah

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.518
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

ohyeah hakkında

 • Rütbe
  ohyeah

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. ohyeah

  pırlanta piyasası

  Güle güle kullanın, beğenmesine çok sevindim
 2. ohyeah

  pırlanta piyasası

  Cevap attım
 3. ohyeah

  pırlanta piyasası

  Altın her zaman kazandırır ve kazandıracak
 4. ohyeah

  pırlanta piyasası

  Pırlanta alın, aldırın
 5. ohyeah

  Satılık Gaming Bilgisayar

  Koltuğa talibim ya 🙂
 6. ohyeah

  pırlanta piyasası

  O zaman tatsız bi zamandasınız, dünyada pırlanta cayır cayır satılıyor şu an. Size parasız belki de pırlanta almak istemeyen kötü kalitedeki turistler geliyor olabilir. Ancak şuna %100 eminim ki amerika kıtası dahil tamamiyle değerinden yükseğe alıyorlar pırlantaları. Büyük firmalarıb alış rakamları ve satın alma döngülerine Dimexon dan hakimim. Rezalet satın alımcıları var. Kolay gelsin
 7. ohyeah

  pırlanta piyasası

  Kesimci para kazanmaz, rough alan kazanır bu sistemde. Ancak insanlar şunu unutuyor rough ta çöpün çöpü sana kalır. Millette rough alıp keseyim de para kazanayım diyor ama devamlılık olmadığından pazara hakimiyet olmuyor.
 8. ohyeah

  pırlanta piyasası

  Yaz dönemi ve öncesinde yavaşlar orası. Ayrıca suni olarak bazı dönemlerde kesimleri de yavaşlatırlar. Oraya pek takılmamak lazım. Perakende karı ne yazık ki fix değildir. Ülkenin vergisine, asgari ücretine ve diğer giderlerine göre değişiklik gösterir. Tr de %50 ile satış normal gelirken Çek Cumhuriyetinde %800 normaldir. Dolayısıyla siz geçmişteki işi yapamıyorsanız fena atlamıştır ordakiler müşteriye. Paralı müşteri yediği kazığı unutmaz. Aynısı kuş adası ve izmir dolayında geçerli misal. Adamlar 10 sene önce 2 ayda 1 senenin satışını yaparken şimdi simit zor satar hale geldiler. Sebep ne? Zamanında kucağa aldılar turisti. Turisr unutmaz, gider ülkesinde anlatır. Sen kendi pencerenden değil global olarak bakarak ancak sorunun nerede olduğunu görebilirsin. Üretici değil bitmiş mal alıyorsan zaten geçmişler ola. Ha üreticiysen onda da iyi bağlantıların yoksa yine geçmişler olsun. Hintli birmiş mal satıyor abd ye şu an. Bu düğümü aslında Tr kırar ama orda da işi bilen adam sayısı az.
 9. ohyeah

  pırlanta piyasası

  Data lokal olarak değerlendirilebilir ancak global olarak yeterli kalmıyor ne yazık ki. Bu sektörde data konuşacaksak data Dimexon Hari Krishna Dhanera Rosy blue dur. Bunlar data. Diğerleri lokal. Avrupa da dahi bizim Tr deki ana maliyetimiz x5 minimum ile satış olduğunu düşünürsek amerikadaki ki özellikle sizin cruise gemilerin geldiği yerlerde kaç katı ile sattığınızı pek tahmin etmek zor değil. E perakende de aptal değil pek. Ülkesine dönünce rakamlara bakıyor. Oo başkan bize atlamışlar diyor ve almıyor bir daha. O yüzden diyorum wholesaler minvalinde alım yapmadığın sürece pahalısın. İşler eskisi kadar kolay değil artık. Kuruşa kadar hesap yapıyor herkes. Bahsettiğim datalara sahip olan firmalarla hali hazırda hem ticaret hem de sohbetimiz baya var. Sadece Çin bu 3 firmada 10 milyar doların üzerinde. O yüzden dünyada pırlanta yavaş gidiyor cümlesi sadece Alaskada pırlanta yavaş olarak düşünülebilir. Tr de renkli pırlanta satılmadığını ve piyasasının çok düşük olduğunu herhangi bir avm dahil, ki buna emaar ya da istinye de dahil, bir dolaşıp model dahi göremediğinizde anlamanız da mümkün. Velhasıl piyasa küçük boyda yavaş ancak büyüklerde dört nala gidiyor.
 10. ohyeah

  pırlanta piyasası

  Abi şöyle diyeyim, jck başlı başına ezelden beri kötüydü. Verileri vs burda paylaşıp uzatma niyetinde değilim ancak hk ezelden beri iyidir. Basit örnekle Türk frması Herca 180 kilo sade sattı sadece. Daha ne kadar iyi olabilir bilmiyorum. Sade iş vs bahsetmiyorum daha. Saçma salak tr firmaları bile kriz deniken ortamda rekorlar kırıyor. Bknz On pırlanta. Avrupa satışı her sene %30 ivmeyle devam ediyor. Cruise gemileri bir data vermez sana. 1 aldığını 5 e satan gemiler bunlar. İnsanlar globalleşme sayesinde internetren ürün bulup karşılaştırmaya daha rahat girebildiklerinden artık retail olayında yüksek kar yok, olamaz da. Blue nile bile şu anda perakendelerin fiyat karşılaştırdığı bir site olduğundan bu işi toptan yapmayan adamlar bitecekler ve bitiyorlar da. Bu yüzden verilerin bu sektörün kum taneciği sadece. Cruise gemileri data değildir. Dilediğin zaman immib datalarını alabilirsin mail atıp adamlardan. Tr den nasıl bir ihracatın olduğu ortada. Ki biz bu işi kör ve sağır olarak sadece taklit ederek yapıyoruz.
 11. ohyeah

  pırlanta piyasası

  Abi evde yap sen satma, ben satarım 🙂
 12. ohyeah

  pırlanta piyasası

  Abi yazılanları okuyorum ancak ilginç bilgilere sahipsiniz. Avrupa bölgesel olarak pırlantada hızlı. Örnek olarak çek, polonya, almanya, ispanya, kanarya adaları diye gider liste. Her bölge ezelden beri hızlı değildi. Halen değil. Bizim pırlantadan anladığımuz tek taş zaten az satılır ezelden beri, onların mücevher anlayışı bizimkinden farklı. Abd de pırlanta şu anda tarihinde olmadığı kadar çok satılıyor belkide. Özellikle kötü kalite olan pırlantalar favorileri arasında. Düşük renk, düşük berraklık en sevdikleri işler.
 13. ohyeah

  pırlanta piyasası

  Hala aktif bir şekilde devam ediyor. Kadınlar var olduğu sürece bitmesi de pek mümkün değil 🙂
 14. ohyeah

  pırlanta piyasası

  Abi çok teşekkür ederim, güzel günlerde kullanın.
 15. ohyeah

  Topla v0.81a [29ocak15]

  Merhaba, Bilgisayar toplamak için düzgün, güvenilir ve satış sonrası desteği düzgün olan, fiyatta üzmeyecek neresi var? Ayrıca sinerji bilgisayar nasıldır?
×
×
 • Yeni Oluştur...