Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: Episode VIII / The Last Jedi [2017]

DA2019

Öne çıkan mesajlar

DoGMeaT said:

facebookta nerd grubuna duygu düşüncelerimi yazdım star wars filmleri hakkında (tamda gurubna)

üstüme ateş ediyolar şu an tutuştular özel mesajla küfür edenler fln var asdfsadffsda

ben napyim siz overrated aksyon filmi işte,evrenin fanı olursun anladım ama filmler tıııırt

Eskide sw seviyorum dedimi insanlar dudak bukerdi bugun ise sw filmine merkez sag parti reklam verebiliyor filan hemde bu ulkede

Futbol, celebrity worship, harleycilik, apple drone vs gibi bos beles bir kimlige dondu buda, hayatinda baska hicbisi olamamis tipler varligini bu fanlik uzerinden tanimliyor. Kapitalizm en cok kimlik siyasetini seviyor cunki ve bu devirde bir franchise a veya markaya sadakatle bagli olmakta onemli bir kimlik birey icin

Bireyi o kimlige sokunca cop adamdan star wars ciz, en les hikayeyi koy gene duzenli tuketiyor bi noktadan sonra
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

8 ile ilgilide spoylır

1 yıl değil 2 yıl bekledik. karakterlerin içi boş. bir yapı hazırlanmamış. palpatin ne güzel hem darth vaderi hem sidious ile Darth Plagueis in temelini kuruyordu. bu snoke kim amk? erol egemen gibi bişi. darth vadere takıntısı ne, eşek gibi güçlü belli gezegenden gezegene canlı yayın yapıyor, başka ortamdaki adamı yere yapıştırıyor. sonra fıs diye geberiyor. hiç olmasa da olurmuş.

ciddi ciddi snoke konusunda bu filmde bir açıklama gelir diye beklerken hiç bir detaya girmeden cart diye öldürmeleri sıkıntılı oldu gerçekten. yoksa ölmesinde, daha doğrusu çırağı tarafından öldürülmesinde sıkıntı yok. plagieus'un çırağı sidious tarafından öldürülmesi, aynı şekilde sidious'ın yine çırağı tarafından öldürülmesi gibi snoke da çırağına karşı savunmasız olduğu bir anda çırağına kesildi. sonuçta evil düzen böyle işliyor. çıraklar ustalarına itaat ederken aynı zamanda açıklarını kolluyorlar. hem vader hem de ren, ustaları tüm focuslarını nefretlerine yöneltmişken, ve kendilerine karşı savunmasız kalmışken hamle yapıyorlar. bundan biraz daha karışık ama gelinen nokta da basitçe bu.

Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

Ama beklentim mi çok yüksekti yoksa ne oldu bilemedim ama aklıma sadece çok fazla cheesy shane olduğu takıldı.

Şunu ben de soyledim. Cheesy sahneler cringy ydi biraz.

örnek

Vice admiral in birinin cruiser i yönetmesi lazım deyip kendini gereksiz yere feda etmesi. Koy autopilot a gitsin.

İlk yarı sıkıcı. İkinci yarıda eh işte. Dandirik filler sahneler var ne gerek var bunlara diyorsun.

Bir de şu canona sadık kalma amaclı mıdır nedir bilmiyorum, 90 oncesi cekilen filmlerdeki teknolojiyi hala bugun kullanıyorlar. Gemilerin, x fighterin vs konsollari hala cgi olmayan devirden kalma. R2D2 nin yerine BB-8 guzeldi mesela.Ddeckte takılan soba boyalı droid sırıtıyor artık gerek yok. Sonra fighterların arkasindaki tek thrusterla hayvan gibi manevra yapması da hos degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

Eskide sw seviyorum dedimi insanlar dudak bukerdi bugun ise sw filmine merkez sag parti reklam verebiliyor filan hemde bu ulkede

Futbol, celebrity worship, harleycilik, apple drone vs gibi bos beles bir kimlige dondu buda, hayatinda baska hicbisi olamamis tipler varligini bu fanlik uzerinden tanimliyor. Kapitalizm en cok kimlik siyasetini seviyor cunki ve bu devirde bir franchise a veya markaya sadakatle bagli olmakta onemli bir kimlik birey icin

Bireyi o kimlige sokunca cop adamdan star wars ciz, en les hikayeyi koy gene duzenli tuketiyor bi noktadan sonra

Sunun esas yansıması oyun dünyasında oldu malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

darkwingduck said:

Ilk yari bitti. 4dx korkuncmus arkadaslar hic kasmayin ne abi bu filme dahil olmak yerine surekli odaklanma sorunu yasiyosun.

spoiler spoiler acma acma

koca bir meh. iki ana karakter de birbirinden itici ve temelsiz

Ikinci yari da cringefest idi. 7 den guzel.

spoiler spoulerljshdhh

ana karakterler tirt otesi. yan karakterler cok baba ama onlara da yeterli ve anlamli screentime vermemisler. yani nostaljiye oynayacaksan teker teker oldurmek yerine hikayenin gercek bir parcasi yap. bi de timejump lar cok sikintiydi. yani izledigim film kesik kesik degilse ray ne ara ben le savasti ne ara gezegene geldi noldu anlayamadim. hos koltuklar sis mis yuzunden odaklanamamis da olabilirim ahshhs. odaklaninca da bise degilmis pek o ayri. bi de kimin eli kimin cebinde kim kime yavsiyo belli degil uyuz oldum ona. her yer platonik iliski doluydu. bibde ray simdinkendi kendine master mi olacak nasi is bu. iki gunluk dersle tum jedi yazgisini kiza mi yukledik o mu aktaracak yeni nesillere. neymis arkadas bu ray. yani bir suru anlam yuklemisler karaktere misyon falan. background mantik sifir.

Sosyal ağlarda paylaş

snoke patates fln değildi. milletin zihnini okuduğu için neredeyse hiç darbe almıyordu. o yüzden kylo kılıcı rey e doğrultup düşmanımı öldüreceğim diye düşündü. özellikle rey değil de düşman olarak. snoke o yüzden anlayamadı. kylo gibi uzun süre yanında olup gücünü çözecek adam öldürebilirdi anca. o yönden mantıklı bir karar.

Sosyal ağlarda paylaş

olm sizin içiniz ölmüş sanırım. ikinci yarı eh işte falan nedir. hani malum sahnelerde hiç mi içiniz heyecan dolmadı falan. biz bi 10 kişi olarak bayıldık filme, burada gördükçe şaşırıyorum yorumları.

adam her şeyden önce force'u bize o kadar güzel gösterdi ki. ilk olarak oradan puanı bastım. hiç bir filmde bu kadar güzel force anlatılmamıştı. ne çok açıktı ne de kapalı.

sonra yoda geldi zaten eridim bittim.

rey'in patatesliği tam kıvamındaydı. üçüncü filmde siyahları çeker pro olur işte. luke'la aynı kıvamda ilerliyor olması gerektiği gibi. hatta üçüncü filmde bi şaşırtmaç bekliyorum bu konuda.

çok şey sıkıştırılmış denmiş mesela. abi inanılmaz güzel aktardı bu kadar şeyi. bvs'de nasıl bir hezimet yaşadıysak aynı konuda, burda her şey aktı gitti.

bi kere tempo sadece ilk yarının yarısından ikinci yarının başına kadar düştü. ki o da gerekliydi. sonrasında bir an bile durmadı film.

Nekro said:

Bir de şu canona sadık kalma amaclı mıdır nedir bilmiyorum, 90 oncesi cekilen filmlerdeki teknolojiyi hala bugun kullanıyorlar. Gemilerin, x fighterin vs konsollari hala cgi olmayan devirden kalma.

şunu nasıl yazdın abi mesela. hani izlerken o panellerin eskiliğini gördükçe o kadar mutlu oldum ki ben. sanki empire izliyorum dedim. nasıl bu kadar zıt düşünebiliyoruz şaşırıyorum?

filmde her şeyin ters köşe olması, aha klişeye bağlanacak deyip hiç beklemediğin şeyler olması çok iyiydi. yönetmeni o konuda aşırı takdir ettim. tek bir şey bile beklediğim gibi olmadı.

son olarak ise kylo ile rey'in snoke'un askerleriyle dövüşü muhteşemdi. silah varyasyonları, ortam ve kareografi mükemmeldi. ama en önemlisi 7 tane ışın kılıcı filmi izledik hangisinde ışın kılıcının bu kadar pratik kullanımını gördünüz. hep içinizden geçirmediniz mi abi bu alet zınk diye açılıyo biraz daha pratik kullanın diye. o kylo'nun, son adamın kafaya açıp kapayışı mesela star wars'un resmen modernleşmesinin örneğiydi. ekstra bayıldım.

beğenmediğim yönleri ise;
-lore kısıktı. snoke'un kim oldugunu öğrenemedik. en azından ışın kılıcını görmeliydik ama sanki bir sith consular sorcerer tadı vardı. öyle olması da iyiydi.

-daha çok lightsaber duel görmek isterdim.

-japon tontik kızı beğenmedim. disney'i yansıttı bana resmen.

overall 8 benim için. ama üstüne yoda'yı gördüğümde hissettiğim fan hissiyatlarımı da eklersem 9.

yalnız nasıl bir ergen tayfası vardı filmde dövecektim hepsini ya. belki 15 kere falan alkışladılar anasını satayım. ya o ışık hızıyla içinden geçtiği sahne mesela efsaneydi sessiz yapmış falan yönetmen özel olarak, adamlar orda alkışladı bütün ambiyans bozuldu ya. yanlarında getirdikleri ışın kılıçlarını götlerine sokasım geldi.

Sosyal ağlarda paylaş

gerçekten yorumlarınızı okudukça paticik'in vizyon bölümüne olan bakış açım değişti.

galiba bir tek biz filmi gözümüz ile izlemişiz. beğenmemek ayrıdır, bir lafım olmaz ona da, şu film'i 'kötü' olarak nitelendirmek ayıptır.

yeni üçlemenin empire strikes back'ten daha iyi olması gerekmiyor arkadaşlar. insanların beklentileri çok ilginç gerçekten.

ayrıca review yazıcam detaylı da, comment'leri okudukça kahkaha atasım geliyor ofiste.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben baya büyük beklentiyle gittim de, gerçekten lore çok düşünülmemiş gibiydi film. Görsellik çok iyi, sesler çok iyi, oyunculuk meeh.

Bir de Disney'in en büyük etkisi sanırım "Tüm fanların sevdiği karakter ve olaylardan bir kuple koyalım da dibi düşsün salakların, senaryoya bağlamaya bile gerek yok koy gitsin" mantığında bir çok nostaljik öğenin filme sıkıştırılmasıydı. Nedense benim çok gözüme battı bu tip detaylar.

Diğer star wars filmleri bu kadar "eğlenceli" gelmiyordu bu arada bana. Dark side'ı en çok hissetmemiz gereken sahnelerde bile küçük espriler sıkıştırılmış ve atmosferi mahvetmiş. Force'u gayet güzel anlatmış evet de onu anlatırken dark side'ı da keşke bu kadar güzel anlatsaydı veya hissettirseydi diyor insan.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi gelmiş geçmiş en kötü star wars filmi olabilir.

Dün akşam izledim

1. Baştaki Hux-Poe duydun duymadın hello vs sahnesi inanılmaz kötüydü. Koskoca 1st order filosu diyosun bir tane dreadnought 3 tane star destroyer var. 10 küsür tane de fighter.

2. Supreme patates snoke. İmparatordan sonraki en güçlü sith gibi bir görünüm verdi bize, sağa sola ittirmeler, light saber bumerang vs. sonra patatese döndü.

3. Kylonun force illusion Luke ile kapışması. Hoş, Snoke da demişti eline ilk defa lightsaber alan kıza yenildin diye. O yüzden hoş görüyoruz.

Snoke flagshipin içinden geçen cruiser. Bu zamana kadar kimse niye bunu akıl etmedi. Deathstarların falan içinden kamikaze yap geçir. Niye egsoz borusu bilmemne uğraşıyorsunuz.

Daha aklıma geldikçe yazarım. Ama olmamış, çok büyük hayal kırıklığı yaşadım.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...