Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

serjuhan said:

Eth veya herhangi bir altcoin mine eden var mı şu an? Sanırım ETH'ı ASIC minerlar ile kazamıyoruz. Hali ile GPU rig mi kurmak gerekiyor ille? Zorluk seviyesi BTC kadar olmadığından sanki yatırım yapılabilir gibi geldi kazı kısmına.

CFX AMD R470-480 işini görür kısa vadede. 4-5 GPU 'lu sistemler kurmak zahmetli gözüküyor. NVIDIA ise pek işe yaramıyor yapısından ötürü ama yine de iş görür.
Sosyal ağlarda paylaş

ripple'ın her an çökme ihtimali var, ltc'nin ne olduğu belli. basit bir kopyadan ileri değil. btc'nin artışı sürebilir ama kendini geliştirmeyecektir, sadece en yaygın coin olarak bazı platformlarda geçici olarak yer edinebilir. bir de btc artışı dolaylı olarak diğer coinleri daha değerli yapmaya devam edecek
Sosyal ağlarda paylaş

Gelişmeye ihtiyacı yok diyorsun ama pazar payı bayağı düştü takip ettiğim kadarıyla. Bunda asıl sebep yeni çıkan ve kabul gören coin'ler ama bitcoin şimdiki lider konumunu sürdüremeyecekse mesela bundan 5 sene sonra bitcoin en çok kullanılan 20. coin olacaksa bu da değerini ciddi anlamda düşürür.
Sosyal ağlarda paylaş

Baya dustu dedigin %46 su an. Tabi ki ripple dir etherumdur falan calacak pazar payini, gelecekte bu bitcoin in degerini dusurebilir mi dersen, sanmiyorum. Dolar para sistemi gibi butun coinler bitcoine endeksli oldugu surece o deger dusmez. Teorik olarak da bitcoin in sinirli oldugunu dusunurseniz, piyasaya dolar basamayan merkez bankasinin getirecegi fiyat artisini ne engelleyecek?
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Gelişmeye ihtiyacı yok diyorsun ama pazar payı bayağı düştü takip ettiğim kadarıyla. Bunda asıl sebep yeni çıkan ve kabul gören coin'ler ama bitcoin şimdiki lider konumunu sürdüremeyecekse mesela bundan 5 sene sonra bitcoin en çok kullanılan 20. coin olacaksa bu da değerini ciddi anlamda düşürür.

etherium gibi bir kaç nadir istisna dışında bütün altcoinlerin source tree'leri bile bitcoin source repository'den mergeleniyor. yani turkcesi, gelistirme ekibi copy-paste yapmayan gercekten, feature gelistiren, bug fixleyen tek ekip bitcoin.

etherium iste bunun elle tutulan tek istisnası. kalan ltc'sinden bilimum altcoine kadar hepsi cakma.

2015'de altcoin'lerde buyuk vurgunlar oldu, bir kere yazdım bır daha yazayım, altcoin'e girerken bir degil 5 kere dusunun.

ben o donemde epey ıyı para kazandım btc/altcoin furyasından ama vaktinde cıkıs yapmıstım.
Sosyal ağlarda paylaş

Gunbot hem şuan ki haliyle, hemde yeni arbitraj botu çıkartacak o haliyle güzel devam edecek gibi, üstüne bir türk arkadaşta pump&dump farkedip önceden giren bir bot yazmış, bakalım deneme olarak hesabıma 0.1 btc gönderdi al dene dedi, 1 ay denicem eğer çalışıyorsa birde oradan gelir elde ediyor olucam.

Daha hala tl gönderip btc alıp btc artınca satarak kazanmaya devam edenlere en büyük önerim, al kenarda dursun şeklinde değil düzenli al sat ile para kazanmanız. Şu kadar nefret ettiğim trading işinde resmen nam saldım 2 ayda, zor değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...