Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin #6

-Bonesoul-

Öne çıkan mesajlar

Yahu geçim kaynağım diyorum, bugüne kadar aldığım maaşlardan fazlasını kazanıyorum diyorum. Tabii abartısı şu, kullanırken aynı zamanda reseller olduğum için satıyorum. O yüzden double dip oluyor. Nisan ayında yatırdığım paranın %76'sı olmuştu. 7 nisandan bugüne yatırdığım paranın %176 arttığını görünce "lan ben iş aramasamda olur" dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi dün mü başladınız Bitcoin 101 dersine. Bitcoin bu, bugün ATH olur yarın düşer üç gün sonra çıkar beş gün sonra düşer ve bu bööööyle gider. Daha çok insan bitcoinle ilgilenmeye devam ediyor her geçen gün o yüzden totalde hep artıyor inmeli çıkmalıda olsa. Son 5-6 yıldır bu hep böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Altcoin'lere ilgi tamamen marketin kolay manipule edilebilmesinden kaynakli. Ufak miktarlarda kazanc icin hep orada olacak onlar ama Bitcoin hic gormedigi volume'lere ulasiyor. Manipulasyonu zorlasiyor. Bir noktadan sonra stabil bir market olusursa daha da buyuyecek.

edit : hele hele devletler bitcoin'i yatirim statusune alirsa ya da orada tutmaya devam ederse Esh'in dedigi gibi sirketlerin de vazgecilmesi olur zira yatirimlar sonuclanana kadar vergisini vermiyosun o paranin. Vergi indirimi bile alabiliyosun ustune.
Sosyal ağlarda paylaş

hangi devlet kendi tahvilinden vazgecip bitcoini pushlayabilir ki abi?

Boyle bir turev arac sana hicbir katkisi olmayan bir yatirima sebep olur

En iyi ihtimalle kendi coinini yapip ulke kuruna endekslersin - o da dolara endekslenmis olur otomatikman-

Ama coin isinin olayi decentalization, merkez bankalarini sifirlamak
Sosyal ağlarda paylaş

Ama emeklilik fonlari worldwide getiri icin coin sistemine de kaynak ayirirsa iste o zaman teilyon dolari asar japon ve norvec emeklili kfonlariyla.

Sikko 3. Dunya ulkelerine yatirim yapma riski ortadan kalkar.

Ve o fonlar her an %100 realize etme ihtiyaci gutmuyor. Alip birakirlar 20 yil
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bitcoin falan hiç anlamıyorum da bi kriz ve üzerinden devrim gelmezse veya küresel ısınma ya da nükleer savaş ile dünyanın anasını bellemezsek bu digital coinler 20 sene sonra olmazsa 50 sene sonra genel geçer para birimi olacak.

Ama işte bitcoin mi olur altcoin mi olur adı bilemem. Şu anki seyri ile aslolan bitcoin olacağa benziyor.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Abi bitcoin falan hiç anlamıyorum da bi kriz ve üzerinden devrim gelmezse veya küresel ısınma ya da nükleer savaş ile dünyanın anasını bellemezsek bu digital coinler 20 sene sonra olmazsa 50 sene sonra genel geçer para birimi olacak.

Ama işte bitcoin mi olur altcoin mi olur adı bilemem. Şu anki seyri ile aslolan bitcoin olacağa benziyor.

üstat bu nası bi tespit helal.
Sosyal ağlarda paylaş

..yani olacagini zannetmiyorum olsa olsa yatirim araci olur kara para aklama olur.

sorun kimsenin bu isin arkasinda durmuyor olmasi.es kaza elemanin biri gidip de dunyadaki butun atiyorum xcoin sifre algoritmasini etkisiz kilacak bir yazilim yazip trojan olarak dunyaya dagitsa kim ne yapabilecek..ya da zarar gorenler kime basvuracak..belli bir garantisi yok ..o yuzden 1000 dolar belki 100 k dolar seviyesinde sorun olmaz ama milyar dolar seviyesini kaldiramaz..
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

hangi devlet kendi tahvilinden vazgecip bitcoini pushlayabilir ki abi?

Boyle bir turev arac sana hicbir katkisi olmayan bir yatirima sebep olur

En iyi ihtimalle kendi coinini yapip ulke kuruna endekslersin - o da dolara endekslenmis olur otomatikman-

Ama coin isinin olayi decentalization, merkez bankalarini sifirlamak

Abi devletler hali hazirda yatirim araci olarak kabul ediyor bitcoin'i. vergiden muaf bir suru yerde bitcoin. anca ticaret yapican ki ondanda da gelir vergisi odicen iste.

Onun disinda crypto currency'nin yayginlasmasinin onune gecemiyorlar ayni sebepten, haliyle ayni trene katilmak zorundalar.

Ha ne yapar bankalar? alim satim islerinde araci olurlar, kendi rezervlerini tutup istedikleri gibi manipule ederler marketi. o zaman lserine yarar.
Sosyal ağlarda paylaş

o vergi muafiyetinin de sinirlari vardir..atiyorum 10 milyon dolarlik bitcoinle gelsen sorun yasatirlar..

burada olan bence akilli finans piyasalarinin bukemedigin bilegi opeceksin sıkısıkı tutacaksin arada becerebiliyorsan parmagindaki yuzugu cepleyeceksin beklentisi..

madem resmi olarak denetleyemiyorsun bari yapabildigin kadar sisteme dahil etmeye gayret et becerebiliyorsan oradan gelecek nakiti resmi ve catir cutur vergilendirdigimiz kayit altindaki yatirim araclarina kanalize et..ugrasi..

ha internetten boncuk satmissindir abaza amarikaliya 5 gram et gostermis tip toplamissindir onu pesine akilli devlet dusmez zaten..
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

..yani olacagini zannetmiyorum olsa olsa yatirim araci olur kara para aklama olur.

sorun kimsenin bu isin arkasinda durmuyor olmasi.es kaza elemanin biri gidip de dunyadaki butun atiyorum xcoin sifre algoritmasini etkisiz kilacak bir yazilim yazip trojan olarak dunyaya dagitsa kim ne yapabilecek..ya da zarar gorenler kime basvuracak..belli bir garantisi yok ..o yuzden 1000 dolar belki 100 k dolar seviyesinde sorun olmaz ama milyar dolar seviyesini kaldiramaz..

https://www.youtube.com/watch?v=-nZkP2b-4vo

abi şu seriyi izleyin işte. şu anda cebinde kağıt taşıyosun, veriyosun karşıdaki adam sana dana veriyor, üzüm veriyor, laptop veriyor falan. düşündüğün zaman çok saçma, hep çok saçmaymış yani ama sonra saçma olan norm olmuş. kullanım kolaylığı ve kırılabilirliğin zorluğu ve birebir mine edilebilmesi dolayısıyla manipülasyonunun zorluğundan ötürü kağıt paradan çok daha güvenilir.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

o vergi muafiyetinin de sinirlari vardir..atiyorum 10 milyon dolarlik bitcoinle gelsen sorun yasatirlar..

Sorun hic bir zaman paranin miktari olmadi abi, kaynagi oldu hep.

Zamaninda 5000 bitcoin aldiysan ve bunlari satip geri getireceksen gidip beyanatini yapiyosun, vergi mukellefi oluyosun ya da sirket kuruyosun, bankani uyariyosun ben boyle bi is yapicam ona gore diye, satinca da gelir beyanini yapip vergisini oduyosun.

UK'de bu dediklerinin hepsini yapmak 2 is gunu ya suruyo ya surmuyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...